Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18701) Mawyx válasza tope (#18700) üzenetére


Mawyx
senior tag

Milyen idegrángás? :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18702) venember83


venember83
nagyúr

Mi ez a nagy csend, fiatalok? Pocakot vagy mást tömködtök?

Blackie: Nem kértél autogramot Karembeu elvtárstól?

Pisztillus: Most olvastam az előző hsz-ed nekem szánt részét, kösz.

(#18703) BlacKSouL válasza venember83 (#18702) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem. Több okból, egyrészt mert már erős befolyásoltság alatt voltam, másrészt mert hirtelen nem volt nálam toll, de papír is csak a jegy, mondjuk az éppen pont tökéletes lett volna, harmadrészt meg mert utáltam mikor a franciák világbajnokok lettek. ;]
Attól persze még a lehetőségem megvolt, és kézenfekvő lett volna a dolog :) Videót azért csináltam róla, meg a meccsről is. Csak telefonost, de az is jó valamire.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#18704) Mawyx


Mawyx
senior tag

[link]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18705) pohár válasza Mawyx (#18699) üzenetére


pohár
félisten

Anyuci elkényeztet? Nem hinném :N Örülj hogy még nem lett bajod attól a szenny hústól, ki tudja milyen vackokat darálnak bele töltelékként :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18706) Tim82 válasza venember83 (#18702) üzenetére


Tim82
nagyúr

Munkanap van. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18707) Mawyx válasza pohár (#18705) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mert amit a helyi cba-ban veszel, abban tudod mi van? Ugyan már :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18708) pohár válasza Mawyx (#18707) üzenetére


pohár
félisten

Nem veszek darált húst :N Ehhez szólj hozzá baszod :DDD

Ami Tescos és jó, az a sajtos stangli és a kovászos zsemle, mást nem vennék ami Tescos :N
Még a végén hererákom lesz valamitől amit ott veszek :D :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18709) venember83 válasza Tim82 (#18706) üzenetére


venember83
nagyúr

Lesz, ebéd után.

(#18710) Mawyx válasza pohár (#18708) üzenetére


Mawyx
senior tag

Régen amikor magunk daráltuk az se volt különb, hogy saját Dezsőnket vágtuk le :(

Nekem sztem nem lesz :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18711) Tim82 válasza venember83 (#18709) üzenetére


Tim82
nagyúr

Neked. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18712) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Szép délutánt mindenkinek!

Most épp egy általam épített gép problémáján töröm a fejem. (Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H alaplap, Phenom II 955 BE AM3 proci, 2x2GB Geil Value DDR3 CL7 RAM (Kit), Samu 1TB SATA HDD, Samu SATA ODD, FSP BlueStorm II 400W táp, alaplapi Radeon HD4200 VGA, Windows 7 64bit magyar oprendszer.) A hibajelenség pedig az, hogy váratlan időközönként lefagy (először csak a tálcáról nem lehet progit indítani, az asztalról igen, de aztán az onnan indított progikba is belefagy). Ám szervizszindrómás, mert amikor ott vagyok, akkor megy gond nélkül. Van egy tippem, hogy a Giga lapok és a Geil RAM nem bírják egymást. Így első körben megpróbálom a RAM-okat CL9-re visszabutítani, aztán meglátjuk.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#18713) pohár válasza Mawyx (#18710) üzenetére


pohár
félisten

Mert mi a baj a Dezső levágásával?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18714) venember83 válasza Tim82 (#18711) üzenetére


venember83
nagyúr

Neked már nem kell ebéd után dolgozni? :U

(#18715) ToBeY válasza Pisztillus (#18712) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem is memoriánál lesz a probléma.Ha nem is rosz (bár ez is lehetséges), lehet csak a lapod nem szereti.Nekem már volt ilyen.
Futass memtest-et, de ne windows-at!

[ Szerkesztve ]

(#18716) Pisztillus válasza ToBeY (#18715) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nem az enyém a gép... De ha a RAM így sem akarja az igazat, akkor csere lesz más típusra...

Szerk.: Viszek magammal azt is, egy Ubi telepítőlemez képében... :)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#18717) bnss válasza Pisztillus (#18712) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Egy kis pontosítás: az alaplapnak kvázi nem sok köze van a memória kompatibilitáshoz, csak fizikai méretek szempontjából. A probléma forrása szvsz a Phenom II IMC lesz, mert a Geil modulokat úgymond nem kedveli, hasonló rejtélyes hibákat okoz. Jó ötlet az időzítésekkel játszani, hátha bejön. A gyári időzítésekhez, órajelhez tartozó feszültséget megkapják a modulok?

szerk.: sajnos itt az IMC lesz a ludas. Ha olcsó memóriát szeretne a tulaj, akkor egy próbát megér valamely Kingston kit.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18718) Pisztillus válasza bnss (#18717) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Gondolom igen, mert a lapon (most még) minden auto beállításon van.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#18719) Mawyx válasza pohár (#18713) üzenetére


Mawyx
senior tag

Csak annyi hogy belehal.
Meg az is eszik tápot meg moslékot, tehát mindeféle szemét trutyiból épül fel az egész állat. Legalábbis nálunk ez volt. Már nincsenek állataink, asszem csak pár csirke van újra.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18720) venember83 válasza Pisztillus (#18716) üzenetére


venember83
nagyúr

Memtest Hiren boot cd-ről, az hamar fényt derít számos dologra.

[link] - Ezt a számot előadta egy selymesebb, mélyebb, mondhatni kellemesebb hangú úriember is. De nem tudom, ki az. Ötletek esetleg?

Mawyx: Az a sorsa, hogy belehaljon, ki mire születik. A moslék pedig szvsz sokkal jobb a disznó és az ezt később fogyasztó ember szempontjából, mint holmi szintetikus kotyvasz, amit disznóneveldékben adnak az állatoknak, hogy minél hamarabb és minél nagyobbra nőjenek, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#18721) Pisztillus válasza venember83 (#18720) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Olyan is van valahol, akkor előásom azt. :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#18722) Mawyx válasza Pisztillus (#18721) üzenetére


Mawyx
senior tag

Az a hibát jelzi vagy nekünk kell látni az adatokból, hogy ez nem a várt működés? Vacakolt a gépem, lefutattam róla, amit tudtam, de kiírt egy csomó számot, grafikonokat rajzolt és csak lestem, hogy oké, de ezzel mit kezdjek.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18723) pohár válasza Mawyx (#18719) üzenetére


pohár
félisten

Azért ennyire nem kell sajnálni, ezért tartják az emberek, haszonállat.

Tápot tőlünk nem kap csak gabonát :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18724) Pisztillus válasza Mawyx (#18722) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ha a memóriának valami baja van, akkor azt a Memtest piros mezőben írja ki. Ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy az adott RAM rossz, mert másik lapban, vagy egyedül elműködhet szépen.

Szerk.: Venember precízebb volt. :) :R

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#18725) venember83 válasza Mawyx (#18722) üzenetére


venember83
nagyúr

[link] - Kb így néz ki a memtest képernyője, amennyiben az Errors mezőben nem nulla olvasható, akkor vagy a lap vagy a memória hibás, általában memória, de ezt egy tuti jó cserememória behelyezésével és a teszt újbóli futtatásával le lehet ellenőrizni.

(#18726) Mawyx válasza pohár (#18723) üzenetére


Mawyx
senior tag

Régen más világ volt, akkor nagyszülőknél tanyán nagy gazdaság volt, gabona is volt, rengeteg zöldségféle, kézenfekvő volt, hogy állat is legyen, tehén, disznó, liba, csirke, mára ez már a múlté, minden kaját úgy kellene megvenni, annyira drága, hogy nem megy és erős sincs vele foglalkozni... Nálunk városban ennyi jószág nem volt, most csak csirkék, azok tojnak szorgosan.

(#18724) Pisztillus
(#18725) venember83
semmi ilyet nem láttam, semmi hiba sehol, akkor úgy tűnik ez tök normális, hogy le-ledöglik a gép. Fagyásaim vannak tök random, néha 1 órán belül 3szor, néha 2hétig semmi. Anno szervizben is volt a gép, visszadobták, hogy nem találtak hibát. Biosban a teszteket lefutattam meg a hirens cd-n amit csak találtam. oprendszer egyetemi licenszes xp.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18727) Tim82 válasza venember83 (#18714) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem ebéd előtt is kellett, nem csak után. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18728) venember83 válasza Tim82 (#18727) üzenetére


venember83
nagyúr

:U

(#18729) Mawyx


Mawyx
senior tag

A telefont meg megvettem tegnap, tök szimpi kiscsaj hozta le. Mondtam neki nagy próbálgatás lesz, kell konnektor is, hogy lássam pl töltő jó-e meg viszek laptopot megnézni párosodik-e bluetoothon meg kábellel, erre mondta menjek a lakására. Megbeszéltünk időt, hogy a kisbaba délután szundizik, ébredési időben menjek, ne keltsük fel. Odaértem hát csak nem akartam már egy idegennek az otthonába bemenni, mondtam neki kapjon fel kabátot és hozza le, itt állok a ház előtt piros kocsival.
Bnővel meg volt beszélve, hogy legyen készenlétben, telefont veszek, hívni fogom, majd hívjon vissza, küldök sms-t, küldön vissza egyet, erre nem volt elérhető. Aszittem szétb* ideg. Kiscsaj rendes volt, hozta a másik telóját, így vele beszéltem telefonon :DDD egymás mellett ülve küldtünk egymásnak sms-t....
imei számot kerestem, annyi szám volt telefonon, azt se tudtam mit nézzek, de kibogarásztuk :D
végül 23k-ért elhoztam a nokia 6500 classic bronzot, álomszép és eddig szuper egyelőre :)

Még nem költöztem át rá, sms-eim kellenének, de SE és Nokia nem kompatibilisek, nem tudom hogyan mozgassam át úgy, hogy ne egy másik simről küldjem, hanem az eredeti feladó az eredeti dátummal megmaradjon, úgy látom külföldi fórumon is, hogy lehetetlen, sim nem tudom mennyit tárol, asszem 10et, de tele van.
És a híváslistám sajnálom még, számomra fontos személytől látszik, hogy hívásom volt és amint kiveszem a simet, ez el fog tűnni a telefonból, úgyhogy egyelőre még 2. telefonként babusgatom.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18730) NoLF


NoLF
addikt

lassan irány a nagyfalu. ilyenkor sosem tudom egyértelműen eldönteni, hogy szeretem, vagy nem. mindenesetreaz biztos, hogy pár nap a kisfaluban, és hiányérzetem van. "legyen valami pezsgés, legyen valami mozgás..."

furcsa. régen utáltam a nyüzsit, most meg úgy tűnik, hozzászoktam, s ha nem is szeretem, hiányzik.

ehh.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18731) fokukac


fokukac
nagyúr

na, szépjóreggelt,
én meg épp' most számoltam ki, hogy annyira jól bérszámfejtettek a cégemnél (ahova tavasszal érkeztem), hogy ha minden jól megy, be kell még fizetnem egy hatszámjegyű összeget az állam bácsi feneketlen zsákjába, hogy kifizessék belőle az kurvanagy államadósság kamatait, meg a sok ingyenélőt...

nem örülök neki, úgy látszik, nem veszek új gépet egy ideig még. : (

Ui. azt tudtátok, hogy a munkanélküli segélyből adózni kell, meg járulékokat fizetni, ugyanúgy, mint a bruttó munkabérből?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18732) Tim82 válasza fokukac (#18731) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak meggátolnak abban, hogy felesleges hülyeségekre költsd a pénzed. Jó lesz az még egy-két évig (adóbevallásig). ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18733) NoLF válasza fokukac (#18731) üzenetére


NoLF
addikt

mivel már voltam munkanélkülin, így tudom.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18734) Lauda válasza fokukac (#18731) üzenetére


Lauda
félisten

Jol befekteti az allam a penzedet, emiatt ne aggodj. ;]

(#18735) BlacKSouL válasza Lauda (#18734) üzenetére


BlacKSouL
addikt

purdékba

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#18736) fokukac válasza Lauda (#18734) üzenetére


fokukac
nagyúr

én is attól félek ;]
:W

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18737) Lauda válasza fokukac (#18736) üzenetére


Lauda
félisten

ettol ne felj, sosem latod viszont azokat a forintokat. :DDD

(#18738) tope válasza fokukac (#18731) üzenetére


tope
addikt

Én tavaly 98.000 Ft körüli összeget kaptam vissza (hitel biztosításból jött vissza ennyi)
Idén nem tudom mennyi lesz de kevesebbről regélnek, mondhatom örülök neki, bár panaszra 1 szavam se lehet.

Szép estét, késő délutánt, holnap megint PLC tanfolyás Bolyaiban

(#18739) venember83 válasza tope (#18738) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet, hogy amit most kukac befizet, azt neked fogják visszaadni. :)

(#18740) tope válasza venember83 (#18739) üzenetére


tope
addikt

Én nem bánom, csak a kukac meg ne tudja :D

(#18741) zoltanz válasza Mawyx (#18699) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor ez lesz majd a sírfeliratodon: Nah, ilyen se történt velem még! :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#18742) Mawyx válasza zoltanz (#18741) üzenetére


Mawyx
senior tag

Jah, utolsó mondat: nem hiszem, hogy romlott, attól, hogy lejárt szavatosságú tecsós cucc :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18743) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

:O :O :O

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#18744) Mawyx válasza BlacKSouL (#18743) üzenetére


Mawyx
senior tag

nálam negyed 5 óta vénség száma megy végtelenben repeat-elve, nagyon kellemes, most hallottam először, de lehet meg is unom még ma, ha így haladok vele :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18745) coqito válasza BlacKSouL (#18743) üzenetére


coqito
tag

agya úr isten ... :O

(#18746) tiv83us válasza BlacKSouL (#18743) üzenetére


tiv83us
veterán

Csak ez egyik jutubos kommentet tudom idezni:
"he is the reason why abortion is a very important thing"

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#18747) BlacKSouL válasza tiv83us (#18746) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:D

Na ja, azóta már olyan is van hogy "This is the worst thing ive ever seen, since chernobyl"

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#18748) fokukac válasza BlacKSouL (#18747) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszönjük, hogy megosztottad velünk, óh, Mester... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18749) venember83 válasza fokukac (#18748) üzenetére


venember83
nagyúr

Másfél terás vinyó ment garanciális cserébe, vagy mizu?

BS: Nagy tehetséged van ezek megtalálásában, meg kell hagyni.

Senki nem hallotta a linkelt Joe Cocker dal alternatíváját? Google se nagyon tud segíteni. :(

(#18750) RoyalFlush válasza BlacKSouL (#18743) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ezzel a produkcióval kapcsolatban nem lehet semmi pozitívumot elmondani. Erre komolyan van igény? :F

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.