Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#452) turisandor


turisandor
csendes tag

Tépelődöm.
Új gép beszerzése előtt állok. A régi Pana FZ50-t nagyon szerettem, de a filmes időkben a Practicát valahogy jobban szerettem. Mivel nem akarok vagyonokat költeni. Három gép között ingázok. Panasonic G1, Olympus E-620, Canon 450D.
Rengeteg tesztet végignéztem (dpreview, pixinfo, stb.)
Ahogy én látom (meglehet rosszul, ezért is kérdem):
A G1 technikáé a távoli jövő, de még nem kiforrott, bár nagyon szimpatikus és elég jó is. Obi választék nem túl széles, bár adapterrel más obik is alkalmazhatók. (A stabilizálás fontosságát szerintem ma kicsit eltúlozzák, persze jó, ha van). Ha adapter is kel, akkor már nem is olyan olcsó az obi park bővítése. Vakum (Oly FL36 ehhez jó.)
Az E-620 nagyon tetszik, de nem tudom a kicsi kereső mekkora problémát jelent. Nagyító feltéttel lehet ezen javítani? Kiegészítők és Obi park kiváló és használtan nem drága. A gép a három közül a legdrágább. Oly vakut nem kell cserélni.
A 450D árban az előző kettő között van, de új vaku kell hozzá. Minden kapható használtan is hozzá, de a kiegészítők, az obik drágábbak mint az 620-hoz. Képminősége talán ennek a legjobb.

A szívem az E-620-hoz húz (vaku csere sem fájna), de egyesek szerint a kis keresőméret miatt manuális fókusz állításra keresőn keresztül alkalmatlan. Hát nem tudom.
Ti mit gondoltok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.