Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Nyelvtanulás

Hozzászólások

(#101) Saskakas18 válasza KROK640 (#100) üzenetére


Saskakas18
tag

Feltettem a gépre az RS-t. Nagyon tetszik, mivel nagyon sokat gyakoroltat és mondatja vissza a szavakat és mondatokat. A kérdésem az lenne még ezzel kapcsolatban, hogy egy közepes szintre meg tud tanítani?

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#102) KROK640 válasza Saskakas18 (#101) üzenetére


KROK640
veterán

Több modulból áll, ha középszintre nem is (nem tudom) de sokat fog segíteni. Én franciát gyakoroltam ezzel.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103) Saskakas18 válasza KROK640 (#102) üzenetére


Saskakas18
tag

Már 2 napja csinálom napi 3 órát kb. Nekem az tetszik benne, hogy visszakanyarodik sokszor és újra felidézi azokat a szavakat vagy mondatokat, amik már voltak és ezáltal tényleg megragad. Ha már meg tanulok vele beszélni, már az is siker lesz!!!
Hálásan köszönöm :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#104) Narxis válasza Saskakas18 (#97) üzenetére


Narxis
nagyúr

Wordzie angol szótanító [link]

Magyarok készítették magyaroknak, én a német verziót használom.

Thanos was right.

(#105) Saskakas18 válasza Narxis (#104) üzenetére


Saskakas18
tag

Köszi szépen. És milyen? Mik a tapasztalatok?

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#106) Narxis válasza Saskakas18 (#105) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jók a tapasztalatok, gondolom angolnál is úgy mint németnél olyan olvassa fel a szavakat akinek az az anyanyelve, tehát nincs gépi hang. Több féle tanulási és kikérdezési módszer van, dolgoznak egy számítógépes verzión is. Sajnos az ingyenes verzió korlátozott, fizetni kell a teljes funkcionalitásért de legalább ki tudod próbálni.

Thanos was right.

(#107) Saskakas18 válasza Narxis (#106) üzenetére


Saskakas18
tag

kipróbálom, de annyira nem preferálom a a telefonos megoldásokat, mert azok sajnos nem kötnek le ilyen pl.: duolingo. Jó meg szerettem az elején, de ha a kezemben van a telefon, akkor mindig elveszi/szik a figyelmemet :K

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#108) Narxis válasza Saskakas18 (#107) üzenetére


Narxis
nagyúr

Még megkérdezheted [link] bobcat fórumtársat is, neki van valami honlapja amit angol tanuláshoz csinált és ő tanár is.

Thanos was right.

(#109) Saskakas18 válasza Narxis (#108) üzenetére


Saskakas18
tag

írtam neki is :)

És amúgy sikerült megtanulni? Milyen szinten tartasz?

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#110) Narxis válasza Saskakas18 (#109) üzenetére


Narxis
nagyúr

Erős középszinten vagyok szerintem de csak általános és középiskolában tanultam aktívan, utóbbi 10 évben csak sorozatokat, filmeket néztem angolul de azokból nagyon sokat. Amikor kezdtem akkor magyar felirattal, aztán angol felirattal és már egy ideje felirat nélkül nézem.

Thanos was right.

(#111) Saskakas18 válasza Narxis (#110) üzenetére


Saskakas18
tag

és tudsz olyan kezdő angol sorozatot ajánlani amiből már az elején lehet tanulni és nem nehéz?

Sokan a jóbarátokat ajánlották angolul, de az nagyon erős. :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#112) KROK640 válasza Saskakas18 (#103) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem is ez vált be, nagyon szívesen :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#113) Narxis válasza Saskakas18 (#111) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem nagyon ugrik be olyan ami könnyű kezdőnek, talán a rajzfilmek. Youtube-on biztos van. Kár, hogy ma már a cartoon network nem angolul megy, én gyerekkoromban úgy néztem, csomó szó ragadt rám pedig felirat tuti nem volt akkoriban.

Thanos was right.

(#114) Egon válasza KROK640 (#98) üzenetére


Egon
nagyúr

Hali,
ez fizetős, jól látom?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#115) KROK640 válasza Egon (#114) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, sajnos az, de alaposan körbenézel meg lehet oldani okosba is.
Egyébként próbáld ki a livemochát, az ingyenes.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#116) Egon válasza KROK640 (#115) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha jól látom, az max. 2. tanult nyelvnek lehetne jó.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#117) Saskakas18 válasza Egon (#116) üzenetére


Saskakas18
tag

Rosetta fent van ncore-on. Azt használom, ugyanaz mint a fizetős :)

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#118) student


student
őstag

magyarként könnyebb megtanulni finnül mint pl. egy angol vagy olasz anyanyelvűnek?

[ Szerkesztve ]

(#119) sopruk


sopruk
aktív tag

Hírlevélben kaptam:

Nyelvtanulást segítő online kurzusok 50% kedvezménnyel, január 18 éjfélig...

Megtalálható az alábbi oldal tetején:
https://otevotnyelv.com/

(#120) KROK640 válasza student (#118) üzenetére


KROK640
veterán

Elméletileg igen, mert egy nyelvcsalád.
Olyan minta franciának az olasz vagy a spanyol elvileg.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#121) emiki6


emiki6
veterán

Finn, észt, japán, török, mindnek hasonló a nyelvtana, így nem kell teljesen átzsinórozni az agyat.

De ha pl megtanult már valaki angolul, akkor az angol nyelvűek számára könnyen tanulható nyelvek is könnyen tanulhatóvá válnak. Angol nyelvűek szempontjából rangsorolt nyelvek: [link]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122) KROK640 válasza emiki6 (#121) üzenetére


KROK640
veterán

A franciát tudom, hogy nem nehéz angolról tanulni.
De nagyon jó táblázatot/listát találtál.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#123) emiki6 válasza KROK640 (#122) üzenetére


emiki6
veterán

Innen van :D There is NO HARD language -A polyglot's perspective

Én amúgy most japánt kezdtem tanulni a Krashen féle elméletet alapul véve, tehát megtanulom az alapokat, aztán és közben amennyit lehet hallgatok és olvasok eredeti nyelven és jó darabig nem fogok kifejezni magam azon a nyelven. Ezekből a videókból indultam ki:
How to Learn a Language: INPUT (Why most methods don't work)
White Guy Speaks Perfect Japanese from watching Anime. Here's how he did it.
Polyglot speaks 20 languages. Here's how he did it.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#124) KROK640 válasza emiki6 (#123) üzenetére


KROK640
veterán

Fuh, nekem a japán bonyolult, meg semmire sem kell. A franciámat kellene felhúzni már jó erős társalgási szintre, de a német most sürgősebb lenne...
Több az annál, hogy az utóbbi években az angolt sem nagyon használtam :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#125) emiki6 válasza KROK640 (#124) üzenetére


emiki6
veterán

Angolt minden nap használok, de kb sosem beszélem, nem is tudok beszélni jól, de igen jól értek. Ha kéne beszélnem, akkor valszeg magától kialakilna a készség.

Az angol a leghasznosabb, az az egyetlen "must have" nyelv. A hasznos informació nagy része elérhető rajta és a legelterjedtebb világszerte. Minden mást csak akkor van értelme tanulni, ha tényleg kell munkához stb. Azon túl nyelvet tanulni igazából úri hóbort.

Azért a japánnak álltam neki, mert a japán tartalmak pl animék egyre jobban érdekelnek, főleg mióta egyre woke-abb / pc-bb / posztmodernebb / neomarxistább a nyugati entertainment (és maga a nyugat is). Meg mindig is kedveltem a 2D animációt.
Ezen kívül a kínai hanzu alapú japán kanji írásmód felkeltette az érdeklődésem, mert nem hangokat ír le (fonográfia), nem is képírás (pictográfia), hanem fogalmakat, képzeteket ír le a karaktereivel (ideográfia), amiket a magyarhoz hasonlóan rendez és ragoz (ragozásra és idegen szavak írására fonogramokat használ). A kinai az csak ideogramokat használ. Szóval japánul írni, olvasni és érteni szeretnék megtanulni, talán még kínaiul is. Utána vagy közben lehet nézek valami germán vagy újlatin nyelvet is, ha bejön a nyelvtanulás.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#126) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Dacára hogy Angolt tanultam és mindig azt is használtam, elkezdtem a Németet tanulni autodidakta módon. Nagyon szeretem a nyelvet, a kultúrát stb. Úgy építettem fel eddig a "stratégiám", hogy folyamatosan építem a szókészletem (jelenleg ez névelőkkel kb 250 szó), mellette Dualingot csinálom, egyéb forrásokban olvasok a nyelvtani összefüggésekről ( Mondattan, szórend stb). Lassan nyitok a könyvek és filmek, zenék német irányába hogy ha botorkálva is de szokja a fülem a nyelvet. Szerintetek ezzel idővel megcélozható egy B1-es szint kb egy év elteltével? Rendszerességet folyamatosan tartom, minden nap foglalkozom vele. kb 1-,1,5 órát. Van itt olyan, aki hasonló cipőben jár? :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#127) KROK640 válasza GoTReX (#126) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor szerintem simán megcélozhatod vele. Sőt, ha lenne valaki akivel tudsz beszélgetni, akkor még complex középfok sem lehetetlen.
Nekem is kellene németezni, mert nagyon alap ami van :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#128) GoTReX válasza KROK640 (#127) üzenetére


GoTReX
őstag

KROK640: Köszönöm aranyos vagy, jól esik a bátorítás! :) Hát elvileg vannak erre applikációk. Van chat alapú, ami részlegesen ingyenes. Ez nem tetszett mert sosem egy időben értem rá a másik emberrel. És van egy WebCam chat alapú és fizetős változat is ha jól tudom.

Ti mennyi időt szántok rá napi szinten?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#129) emiki6 válasza GoTReX (#126) üzenetére


emiki6
veterán

B1-et szerintem is simán lehet úgy hozni, talán többet is.
Youtube-on kereshetsz comprehensible german anyagokat, hogy természetes úton is szívd magadba a nyelvet, illetve érdemes német podcasteket hallgatni házimunka, közlekedés stb közben.

Ha az az elsődleges célod, hogy értsd, akkor érdemes arra fókuszálni, mert arra egy jobb beszédet fel lehet építeni. A refold.la roadmap-jét érdemes elolvasni, sok hasznos tipp és módszer van + a némettanulós discord szerveren biztosan vannak jó némettanuláshoz hasznos anyagok, források.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#130) KROK640 válasza GoTReX (#128) üzenetére


KROK640
veterán

:)

Oh, hát én olyanra gondoltam, hogy esetleg ismerősi körből, vagy fórumról.
Mikor franciául tanultam, akkor például regisztráltam egy engem érdeklő téma francia fórumjára (millió ingyenes fórum van), és ott igyekeztem előbb az engem érdeklő témában, majd különféle off topicokban szerencsét próbálni. (érdemes az aláírásodba kitenni, hogy részben nyelvtanulási célzattal vagy a fórumon, így sok beszólogatás helyett, inkább sok segítőszándékú kommentet kapsz).
De ezt nyilván akkor csináld, ha már nem okoz komplett mondatok megfogalmazása vagy értelmezése gondot.

Nekem sem ártana ráfeküdni a németre, de sajnos én gyakorló partnernek baromi gyenge lennék neked.

Ami egyébként az egésznek a teteje lenne : próbáld magad nyelvi környezetbe helyezni. Telefont, Windowst állítsd németre, meg mindent amit csak lehet. Aztán ennek a csúcsa, amikor kimész pár hétre/hónapra (közben akár kint dolgozni is érdemes), és akkor szabadidőben akárkivel leállni beszélgetni.

Na most ide be kell fűzzek egy történetet, ami vicces, de előfordulhat : 2 éve Németországban laktam, és Ausztriában dolgoztam., Bregenzben (német, Svájci határ közelében, Ausztria). Kicsit féltem, hogy itt mindenki németül fog beszélni, a magabiztos angolommal és a nagyon is kezdő németemmel mi lesz velem az új munkahelyemen???
Első nap mikor bementem a munkahelyre hatalmas meglepetésben részesültem : A kollégáknak kicsit több mint a fele konkrétan magyar anyanyelvű volt, és a magyar határtól több mint 500km-re szinte mindenkivel magyarul tudtam beszélni, és a munkanyelv is konkrétan magyar volt. Akivel meg nem, az román, vagy Baltikumi vagy Lengyel volt, és velük is az angol volt a közös nyelv. Úgyhogy a német gyakorlás a munka utáni vásárlásra és az utca emberének ilyen-olyan indokkal való megszólítására korlátozódott. így nem nagyon gyakoroltam a németet, de legalább jól boldogultam a munkába, és legalább az angolt használtam. így utólag mindenképp meglepő és vicces :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#131) emiki6 válasza KROK640 (#130) üzenetére


emiki6
veterán

Oh, igen, a fórumok elég jók. Én az angol fogalmazásomat discordon csiszoltam sokat. Kell találni egy jó témát és hajrá. Az egyik első ilyen nekem a fejhallgatós discord szerver volt.
A beszédem, kiejtésem mondjuk nem jó, mert magamtól nem gyakorlom, máshol sem kell.

Nagyon fura érzés, mikor tudod hogyan kéne kimondani, de mikor kimondod, mégis valami ronda akcentussal sikerül... A refoldosok azt írják, hogy kell keresni valakit, akinek a célnyelved az anyanyelve és úgy akarsz hangzani mint ő, majd leutánozni a beszédstílusát. Talán Krashen mondta, hogyha eljátszod, hogy mondjuk angol vagy, akkor sokkal jobban fogsz angolul beszélni, mintha idegen, angolt tanulóként tekintenél magadra, szóval egyfajta szerepjáték, színészkedés is ez, ahol más személyiségeket érdemes magadraölteni, ha jól akarsz beszélni.

Meg azért írni sokkal könnyebb, ott van idő átgondolni, kikeresni a szót, ami nem jut eszedbe. Szóban még a dadogásom is rendesen felerősödik.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#132) KROK640 válasza emiki6 (#131) üzenetére


KROK640
veterán

"A refoldosok azt írják, hogy kell keresni valakit, akinek a célnyelved az anyanyelve és úgy akarsz hangzani mint ő, majd leutánozni a beszédstílusát. Talán Krashen mondta, hogyha eljátszod, hogy mondjuk angol vagy, akkor sokkal jobban fogsz angolul beszélni, mintha idegen, angolt tanulóként tekintenél magadra" - ebben nagyon is lehet valami.
Mikor kimentem Ciprusra, akkor sok olyan embert próbáltam utánozni akinek angol az anyanyelve (sok gyári brit ment oda nyaralni, meg voltak angol Ciprióták is), május elején kezdtem, és augusztus-szeptemberre többektől megkaptam, hogy ugye én is gyári angol vagyok?

Viszont azt is észrevettem, hogyha sokáig nem használom, hetekig hónapokig, akkor nagyon vissza lehet esni :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#133) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

német nyelvet szeretnék tanulni, onilne, egyéni órák formájában.
[Gutenberg nyelviskola Budapesten] -t néztem ki, valakinek esetleg infó erről, hogy mennyire ajánlott? Az árazása elég kedvező.
Vagy hol lehetne utánanézni / olvasni, hogy mely nyelviskolák ajánlottak?
Köszi!

(#134) KROK640 válasza evitiguF (#133) üzenetére


KROK640
veterán

Nem hallottam róluk semmit, gyakori kérdéseken is érdemes lenne megpróbalni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#135) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
A Beszeljangolul.com-ról mi a véleményetek?
Már létező, alap tudással vágnék bele.
Olvasgattam más oldalakon a véleményeket róla,nem tudtam dönteni.
Köszi. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#136) KROK640 válasza Orlin (#135) üzenetére


KROK640
veterán

Megnéztem, mert nem ismertem.
Ártani biztos nem fog :) (Felületes 1-2 perces átnézés után írom ezt)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#137) Orlin válasza KROK640 (#136) üzenetére


Orlin
addikt

Nem ismertem én sem. :DDD
Ártani nem fog az biztos.
Gyakori kérdések oldalon volt róla szó,ott is dicsérik.
Csak ott néha nehéz lehámozni ,hogy ki az aki marketinget nyom és ki valós felhasználó.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#138) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

A feleségemet szeretném itthon tanítani majdnem nulláról.
Bár nem vagyok tanár, tanár családban nőttem fel, tanítottam már matekot, fizikát, angolt ismerősöknek, de most nem a tegnapi sulis anyagot kell megértetni, hanem elejéről felépíteni az egészet.
Angolul elég jól beszélek mégha vannak is hiányosságaim, németül közepesen.
Másrészt mérnök mindent megold :)
Nem vagyok híve a csapjunk bele a közepébe dolgoknak, inkább kezdjünk a betűkkel, hangokkal, személyes névmásokkal.
A másik dolog amire még nem láttam példát, hogy jó lenne az angolt és a németet párhuzamosan, kiemelve a hasonlóságokat (mert van bőven) és a különbségeket.
Tudtok valamit ajánlani? Könyvet, módszertant, valamit?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139) KROK640 válasza rasotamas (#138) üzenetére


KROK640
veterán

Fuh... hát az a helyzet, hogy én abszolút nem javaslom a párhuzamosságot saját példámból kiindulva. Iskolában egyszerre tanultam az angolt és a németet, és nem volt jó, igazából akkor tudtam vele haladni mikor csak egy nyelvre koncentráltam.
Aztán sok évvel később Cipruson olyan helyzetbe kerültem, hogy egyszerre kellett az oroszt, bolgárt, görögöt és törököt tanulnom, és kész katasztrófa volt. (mondjuk nehezítésnek a görög és a ciril ABC is hozzájött, nem csoda, hogy a törökkel jutottam alegmesszebb)
Ami pedig a tanulást illeti, szerintem a Talkit! és a Rosetta stone szoftverekkel nagyon jól járnál, de ha ingyenes megoldás kell, akkor Duolingo (ha még ingyenes), esetleg a Livemocha, mert ott vannak natívok is nagyon sokan.

Ezenkívül szerintem úgy lenne érdemes tanulnotok, hogy egy nap 2-3 alkalom 20-30 percben, sokkal többet ér, mintha naponta egyszer egy órát foglalkozna vele, vagy ami még rosszabb pár naponta egyben pár órát.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#140) rasotamas válasza KROK640 (#139) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen, de te 2 külön tanártól tanultál, illetve feltételezem a 4 nyelvet autodidakta módon.
Példa:
Múlt idő.
Elmagyarázni hogy alapvetően ugyanaz a 2 van mind2 nyelvnél, de az angolok más-más esetben használják, a németeknél inkább tájjellegű, illetve a németben nem csak a haben-nel hanem mozgást, állapotváltozást kifejező igéknél (pont ugyanigy mint a franciánál) sein-nal is csinálják.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#141) KROK640 válasza rasotamas (#140) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, külön tanároktól, ez igaz. A négy nyelv meg autodiakta módon, helyi natívoktól. (Szerencsére mind értett angolul)
Értem amit monasz, de szerintem a nyelvtant nem kellene nagyon erőltetni, főleg az elején.
Gondolok itt arra, hogy mondjuk egy 6 éves gyerek (optimális esetben) már hibátlanul beszéli folyékonyan az anyanyelvét, nyelvtant mégis később az iskolában fog elkezdeni tanulni. pl a Rosetta stone se áll neki nyelvtant magyarázni, hanem példákon keresztül megérteti vele (pláne ha van olyan segítsége mint mondjuk te akkor még könnyebb lesz a dolog).
Szerintem ez a két nyelv egyszerre leginkább akkor lenne izgalmas, ha mindkét nyelvet legalább gyenge haladó szinten beszélne. Ettől persze még megpróbálhatod, az is lehet, hogy bejön majd :)
ha nem felejted el, és megosztanád itt a tapasztalataidat, én szívesen elolvasnám.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#142) Dr. Akula válasza rasotamas (#138) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

2 nyelvet egyszerre én se javaslom, gondolj bele ha most neked kéne megtanulnod egyszerre szlovénül és ukránul. Hát mindkettő szláv, de nem véletlenül hívják máshogy... Ahogy angol tudással se fogsz semmit érteni a Rammstein zeneszövegeiből. Ja és ugye mi is rokon nyelv vagyunk a finnel meg a törökkel, azok hogy mennek? Jó lenne egyszerre magolni a szókincset, tudnád holnap is melyik melyik? :)

Szerintem elkezdeni 1(!) nyelvet úgy kell, ahogy mindenhol máshol: nyelvtan + alapszókincs. Tehát egy kezdő nyelvkönyvvel üljetek le a vasárnapi ebéd mellé.

(#143) Dr. Akula válasza Orlin (#135) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem vagyok a varázsmódszerek híve, nagyon ritka az ami valóban működik, és mi az ami csak x+1. "az én zsebembe tömd a pénzed". Én ezt is annak érzem. Beledobni az embert a mélyvízbe, és semmi segítség? Mármint a saját nyelvén, mert ha nem ismeri a külföldit, akkor idegen nyelven hiába karattyolnak neki. Ez gyerekként, 0-tól pár éves korig működik, leginkább mert más nincs, de felnőttként, amikor már van viszonyítási alapod, nincs 5-10 éved, 0-24 órában, meló helyett bambulni a világra, és szóról szóra gyűjteni magadba az információt. És nincs hozzá egy anya, aki 0-24-ben éveken át magyarázza is.

(#144) headhunter


headhunter
addikt

Ez lehet csalás vagy csak szimplán "ennyire gyors"? [link]

(#145) KROK640 válasza headhunter (#144) üzenetére


KROK640
veterán

Ez mi lenne?
Látom, hogy valami (top)lista, de mit jelent? Minek a listája?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Karácsonyra gondoltam beszerzek valami jó angol könyvet amiben tényleg lépésről-lépésére lehetne tanulni az angolt.Lenne hozzá mondjuk munkafüzet amiben lehetne gyakorolni.
Szerintetek van ilyen könyv?Van ajánlott?Amiből magamtól megtudok tanulni akár egy vizsga szintig is angolul?
Fentebb írtam hogy próbálkoztam már más oldalakkal,online is,de nem az igazi úgy érzem.

Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#147) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Esetleg valakit érdekelne duolingo előfizetés megosztással?
24990/év 6 főre. Beférne még 4 ember és akkor 6 fele osztva már nem egy rossz deal :)
A support oldalon itt van, hogy bárkit meg lehet hivni, nem kell családtagnak lenni.

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Nyelvtanulás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.