Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) Nisida válasza Hauptmann (#14024) üzenetére


Nisida
aktív tag

De mekkora probléma ha 0.3A-ról 0.6A -s ventrit rakok rá ? Jelenthet ez problémát?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#14052) Hauptmann válasza Nisida (#14051) üzenetére


Hauptmann
addikt

A névlegeshez képest fele fordulatszámmal fog dolgozni.

(#14053) szabadoslac


szabadoslac
tag

Üdv.

Urak egy gyors segitség kellene egy új 1060 vásárlása esetén Asus Rog Strix ről véleményetek szerint jó választás?

(#14054) ttt1 válasza szabadoslac (#14053) üzenetére


ttt1
őstag

Nekem ilyen van. Max terhelésen 60 fokos és teljesen csendes. Ha nincsterhelés alatt akkor venti el se indul. Egyedül a 30 cm-el kell megbarátkozni (nekem emiatt "kellett" új házat venni):)

(#14055) szabadoslac válasza ttt1 (#14054) üzenetére


szabadoslac
tag

Itt a méret nem számít : ) köszi

(#14056) Nisida válasza Hauptmann (#14052) üzenetére


Nisida
aktív tag

Akkor ha jól érte akkor a régi gyári 0.3 A helyére az új után gyártott 0.6-s új ventrit berakom, az új kisebb fordulaton fog dolgozni ?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#14057) Hauptmann válasza Nisida (#14056) üzenetére


Hauptmann
addikt

Elvileg igen, de nem vagyok képben, hogy a kártyád ventilátorkimenetén mekkora áramerősség jelenik meg. Én abból gondoltam a 0,3A körüli értéket, mert azt írtad, hogy a gyári 0,3A (és ezt az értéket a PWM a hőmérsékletnek megfelelően változtatja): Az új ventilátorod 0,6A-es áramerősség mellett éri el mondjuk a 2000 f/min értéket, ha 0,3A-rel hajtod meg, akkor csak nagyjából a fele fordulatszámmal fog forogni.

De talán aki jobban benne van az elektromosság témában, kijavít, ha nem így van.

(#14058) Speed® válasza Nisida (#14056) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Esélyes. Nem szoktunk eltérő specifikációjút használni..vagy ha mégis, korrigált vezérléssel. A fő baj a 4 PIN vs. 2 PIN amúgy, utóbbi nem PWMes, még a vezérlés sem fog menni. Keress tovább :U

(#14059) juliensorel


juliensorel
senior tag

Na en lemondtam rola, hogy a forrofeju es hangos 1060as asus turbot barmilyen iranyba is levaltsam, ugyhogy vettem ra egy arctic accelero S3 passziv hutest, nagyon kivancsi leszek az eredmenyre, ma felszerelem, majd beszamolok. Az 1060 vasarlasa elott en amugy is palit 1050ti kalmx-et akartam, de mashogy alakult, most legalabb van egy erosebb kartyam, meglatjuk, hogy birkozik meg vele az arctic passziv :) Ha igenyli a kartya meg mindig lehet ra majd rakni valami jo kis halk ventit.

(#14060) apa111 válasza juliensorel (#14059) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia! Nekem asus turbó van ,de mitől hangos és miért forró ? Én nem tapasztaltam ilyet pedig egy éve meg van .

(#14061) juliensorel válasza apa111 (#14060) üzenetére


juliensorel
senior tag

Az enyemen krva hangos a venti, sipolo, suvito hangot ad, foleg terheles alatt, de egyebkent is a turbo a leghangosabb az egesz gepben, netezes kozben is pl., pedig olyankor szepen 33-35℃-on megy.
A referencia hutes nem a legjobb azert, valljuk be. 1db kicsi es hangos, lapát nelkuli venti, muanyag zart tokban a borda-> emiatt rossz. Nalam egyebkent nem vitas, hogy ront a helyzeten a haz elejeben levo 240es radiator ami fujja a meleget a vga-ra. A haz oldalan nincs venti foglalat, szoval kintrol nem tudom huteni. Mar nem is jatszom ultran, mert ugy meg melegebb volt, csupan magas beallitasok mellett pl. bf4, battlefront alatt 81-82 fokos, az nzxt cam progitol mar ilyen uzeneteket kapok, hogy: "a kartya elerte, a 81℃-ot, ez rohamasoan roviditheti az elettartamat!" :D
Lehet te kifogtal egy jobb darabot, vagy jobb a hazhutesed.

(#14062) apa111 válasza juliensorel (#14061) üzenetére


apa111
aktív tag

Nekem 70-71 fokos egy fél nap játék után mondjuk bf4 alatt 2560x1080 monitoron,de van egy kétventis asus is igaz ,hogy csak 3g ramos fehér a fiam gépében DOOM mellett félnap játék után 65 fokos és ráadásul a házba nyomja a meleget.Neki ugyan úgy 2560x1080-on játszik és 4 monitort hajt meg vele.Én megvagyok a turbóval elégedve ja 4k-ban is próbáltam ott sem volt melegebb .

[ Szerkesztve ]

(#14063) zsoca9208


zsoca9208
tag

Sziasztok!

2 hete vettem egy strix 1060ast, céges vásárlás nagykertől. Futár kihozta, kibontom a csomagot, és az egyik ventillátorából ki volt törve egy lapát. A letört alkatrész nem is volt benne a dobozában (látszólag bontatlan volt, bár nem fóliás, csak ragasztott, de ma már nem mindent fóliáznak törvényszerűen..). Persze azonnal hívtuk a céget, kértünk cseredarabot. Mondanom sem kell hogy arról szó sem lehetett, így maradt, hogy beveszik szervizbe és megszakértik majd ott. Ennek ugye 2 hete, jelenleg ott tartunk, hogy még az is elképzelhető, hogy nekem kell bizonygatnom, hogy nem én törtem el.... (még a védő, takaró elemek is rajta vannak a kártyán). Esetleg van valakinek tapasztalata ilyen ügyben? Ha kitalálják, hogy ki kell fizetnem a javítást, milyen jogaim vannak? (céges vásárlás miatt, nem tudok elállni a vásárlástól sajnos..., mondjuk amúgy se szeretnék, alig kapható a kártya)

Egyáltalán nem hibáztatom amúgy a céget, sajnos megesik az ilyen, valószínűleg az ő helyükben én is így járnék el, tényleg csak az érdekel, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gondoltam, hogy írok az asusnak is, hátha ők nem ilyen földhöz ragadtak

[ Szerkesztve ]

(#14064) Nisida válasza Hauptmann (#14057) üzenetére


Nisida
aktív tag

Köszi a választ. Igen az a bajom, hogy után gyártottban csak 0.6-.os ak vannak.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#14065) Nisida válasza Speed® (#14058) üzenetére


Nisida
aktív tag

Az a probléma, hogy a típus szám alapján jót találtam de az mind 0.6-os vagyis ezt külön a Zotacnak gyártották 0.3 as kivitelben , így kicsi az esély rá, hogy találok, max ha a Zotac küld nekem aranyáron. De a többi formára, egyébre hasnló is mind 0.5-0.6 -osak. :(

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#14066) Whysperer


Whysperer
addikt

gyrosan megint van PCX-en [link] Inno3D GTX1060 6GB GDDR5 i-Chill X3 C106XF 102-ért,ha valaki akar venni

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#14067) Whysperer válasza Whysperer (#14066) üzenetére


Whysperer
addikt

Kódszáma szerint ez Memory Clock 9Gbps a inno3d oldal szerint

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#14068) , válasza Whysperer (#14067) üzenetére


,
addikt

Ez tuti vétel ennyiért. Főleg hogy ehhez hivatalos garancia van. A PCX (remélhetőleg) nem fog eltűnni 1-2 év múlva sem. Xy-hoz szóló garanciával rendelkező kártyáknál ezt sohasem lehet tudni. Többszáz/ezer pozitív értékeléssel rendelkezők is buktak már be sajnos, eltűnve pénzzel, garanciáztatási lehetőséggel, mindennel.

(#14069) Hauptmann válasza Whysperer (#14067) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ez jó vételnek tűnik, akinek tényleg kell 1060, csapjon rá.

(#14070) , válasza Hauptmann (#14069) üzenetére


,
addikt

Ennyi volt, már nincs is. :(

(#14071) Hauptmann válasza , (#14070) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nehezebb vga-t venni baszdmeg, mint autót. :DDD

(#14072) , válasza Hauptmann (#14071) üzenetére


,
addikt

Hát az biztos, jelenleg iszonyat világ van VGA fronton. És ami a legrosszabb, hogy egyre csak romlik a helyzet, az árak egyre csak emelkednek, holott pár napja már olyan híreket lehetett hallani, hogy már nem éri meg annyira VGA-val bányászni. Most akkor mégis?

(#14073) zsoika válasza Hauptmann (#14071) üzenetére


zsoika
addikt

Én ezt nem így érzem ...napok óta autót keresek , de folyton lemaradok róla.

(#14074) Whysperer válasza , (#14068) üzenetére


Whysperer
addikt

Scorp2011: sajnálom pedig rögtön linkeltem mikro megláttam. Már egy ideje vadászuk nekia kártyát

Hjaja a kollégám már meg is rendelte mikor megtaláltuk. Én csak nektek linkeltem hátha kell valaki haverotoknak vagy bárkinek és megfelelő neki!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#14075) sodokan válasza erik22 (#14007) üzenetére


sodokan
tag

Hat a leghosszabb ertekeles az egy hasznalt cuccra volt. Ezek dobozos uj kartyak, sokat nem tud beloluk kisporolni. Ha zavar hogy senki nem fizeti be a kartyak utan az adot, akkor ne vasarolj tole.

En bontatlan 1050ti-t vettem tole. Alza-s szamlaval. Ugyanazt kapod mintha te rendelned, csak ugye o az AFA-n fog, mivel az alza nem magyar de EU-s, es ugye EU-s adoszammal a celorszag afajat fizeti "majd" be.

(#14076) ttt1 válasza , (#14072) üzenetére


ttt1
őstag

Leesett az árfolyam 240-ről 180-ra...:)

(#14077) Franklin


Franklin
addikt

EVGA EU oldaláról vásárolt már valaki?

A sima 1060 6 GB-os verzió 97e Ft-ra jön ki, a 3 GB-os pedig 79e-re, bár nem néztem utána, hogy jön-e még rá vmi, pl. postaköltség.

[link]

(#14078) vlevi válasza , (#14072) üzenetére


vlevi
nagyúr

Itt a cikk róla.

[link]

(#14079) , válasza vlevi (#14078) üzenetére


,
addikt

Némi bizakodásra ad okot, bár még koránt sincs vége az őrületnek.
Abban viszont biztos vagyok, hogy a VGA gyártók/kereskedők keze is benne van a dologban, tehát hogy nincs kártya, ami van, az meg aranyáron megy el.

(#14080) Speed_Speed válasza zsoca9208 (#14063) üzenetére


Speed_Speed
tag

Szia!
Én első körben javasolnám, hogy mindenképpen keresd meg a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságot.
Ők elmondják milyen jogaid , illetve lehetőségeid vannak,vagy illetnek meg.

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#14081) Redneck válasza Speed_Speed (#14080) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Felejtős, egy jogkör nélküli, semmire sem jó "szerv". A Békéltető Testület is csak ajánlást küldhet, amit az érintett eladó valószínűleg leszar.

Én küldenék valami szépen formázott hivatalos levelet nekik a cég jogi képviselőjétől, hibás teljesítésre hivatkozva. :K

Ha totál bedől az ETH lehet bánni fogom hogy nem adtam el a VGA-t, de üsse kavics, másodszorra is megtartom. Később még lehet kihasználom, elvégre jön az SW: BF2, Metro: Exodus, Forza 7 például.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14082) , válasza Speed_Speed (#14080) üzenetére


,
addikt

A fogyasztóvédelem/fogyasztóvédelmi törvény csak a fogyasztókat (magánszemélyeket) védi. Vállalkozás nem minősül annak.
Link

(#14083) zsoika válasza sodokan (#14075) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi, de már megvette. Valami 3 ventis ASUS 1060-ast vett tőle és minden rendben van.

(#14084) juliensorel


juliensorel
senior tag

Ha már fogyasztóvédelem: Nemrég átvettem az Arctic accelero S3-at, elkezdtem felszerelni a hűtést a videokártyára és szomorúan tapasztaltam, hogy a 4db átfogó csavarból az egyikre nincs menet vágva, így használhatatlan. Ezután következet a másik csalódás, miszerint mind a négy darab gpu blokk lefogató csavar hiányzik a csomagból, magyarán nem lett mellékelve egy darab sem. :((( :Y
Sok Arctic cuccom volt/van már, eddig sosem csalódtam bennük, de most nagyon mélyre süllyedtek a minőségi gyártók listáján nálam. Hogy ellenőrzik ezek a doboz tartalmát?! Mi az, hogy egy csavarra nincs menet vágva?!
Holnap remélhetőleg cseréli az ipon.
Addig is asus turbo belülről :)

(#14085) Redneck válasza juliensorel (#14084) üzenetére


Redneck
Topikgazda

A menet hiányára nem tudok mit mondani, a csavarokéra azt hogy visszavitt csomag. Vagy talán a menet is szét lett barmolva...

Egy tanulság van ebből. Olyan típust kell venni aminek normális a hűtése, így utólag nem kell mókolni. :K

Szerk:
Ja hogy a csavaron nincs menet. Gratulálok nekik! :W

Scorp2011: Ja igen, ezen átsiklottam. Mentségemre legyen mondva, akkor keltem. :B

juliensorel: Ha magánszemélyként vetted, elállhatsz ha szaroznának. Ez így semmit nem ér. Egyébként milyen hűtőd volt eredetileg?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14086) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Mi a franc történt az árakkal? Kb egy hónapja még 72től indultak, most meg 89 a legolcsóbb :F :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#14087) Hauptmann válasza JoolsNOS (#14086) üzenetére


Hauptmann
addikt

A köcsög bányászok miatt van.

(#14088) Teaway válasza Hauptmann (#14087) üzenetére


Teaway
veterán

Na de a választék is jócskán megcsappant.

Nincs itthon csokid??

(#14089) Hauptmann válasza Teaway (#14088) üzenetére


Hauptmann
addikt

Persze, mert a 1080-asok kivételével visznek mindent, amivel lehet bányászni.

(#14090) juliensorel válasza Redneck (#14085) üzenetére


juliensorel
senior tag

Persze tudom, 14napon belul indoklas nelkul viszavihetem a pibe.
Mokolas terén igazad van amugy, de olcson vettem ezt a turbot es nem gondoltam, h ennyire hangos es meleg lesz, de mint mar irtam sztem a radi miatt melegszik ennyire, de nem fogok hazat cserelni emiatt, mert nagyon meg vagyok elegedve az s340 elittel, de sajnos csak elore fer be 240es radi.
Hogy erted azt, h milyen hutom volt eredetileg?

(#14091) kolopele válasza Hauptmann (#14071) üzenetére


kolopele
nagyúr

Autót soha nem volt nehéz venni, most sem az. Megrendeled amilyet szeretnél és kész :K

(#14092) Hauptmann válasza kolopele (#14091) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ha valami ritkább extrát és/vagy színt akarsz, várhatsz akár hónapokig.

(#14093) Televan74 válasza kolopele (#14091) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kártyákkal is így kellene tenniük a gyártóknak. Megrendelem az MSI -től és két hét múlva csenget a postás! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14094) , válasza Televan74 (#14093) üzenetére


,
addikt

EVGA-nál erre van is lehetőség, valamelyik fenti hsz-ben ott is volt a link.

(#14095) Whysperer


Whysperer
addikt

Itt tartunk. PCX.hu tegnapi inno3d visszaigazolt rendelés mai üzenete. úg y,hogy amitn felkerült mert frissítgettünk és véeltn ugrott fel. megrendelte abban a pillanatban és vissz ais igazoltak neki,ho gyrendben., Erre ma.

Kedves .....................!

Sajnálattal tájékoztatunk, hogy az általad rendelt termék a rendelés feladása során elfogyott, ezért rendelésedet töröltük.
Amennyiben más eszköz elnyeri tetszésedet, kérjük szíveskedj új rendelést feladni oldalunkon!

A kényelmetlenségért szíves elnézésedet kérjük.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#14096) Speed_Speed válasza Redneck (#14081) üzenetére


Speed_Speed
tag

Így igaz "Békéltető Testület "
Nekem anno sikerült kicseréltetnem, bár az nem videókártya volt, hanem egy mobil.
Az is egy megoldás, ha a cég jogi képviselője ír egy levelet. :R

[ Szerkesztve ]

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#14097) rumkola válasza Speed_Speed (#14080) üzenetére


rumkola
veterán

Szép javaslat de céges vásárlás volt és a cég nem fogyasztó...

(#14098) Nisida válasza Speed_Speed (#14096) üzenetére


Nisida
aktív tag

Gondolj bele június közepén a Ipon, -nak kifizettem kb. 6 kisérletre a kártyákat, majd éjfélkor amikor már elérhetettlen volt az oldal jött egy üzi, bocs a kifogyott ? Azt meg, hogyan ha más piaci szereplők szerint az ipon raktárkészlete nyilvántartása tényleg össze van kötve a webshoppal és a tényleges mennyiséget mutatja?

Annyira rájuk mentek, hogy szerintem betérdelt a rendszerük és a végén fünek fának adtak el már nem létező készletet :(

De az is iszonyatosan bosszantó, hogy a bányászokra fogják az egészet .. mert igen az ő keresletük s igényeik verték fel az árakat és fogyasztották ki a készleteket. De amikor a hardveraprón valaki olyan fotókat rak fel, hogy van 460 4 gb-s kártya 55-60e , és a fotón 20-30 db bontatlan csomag egy kupacban. Akkor azt gondolom, bőven benn vannak mind a nagykeresek, mind az ott dolgozók és a sok újdonsült nepper aki a gyors pénzért már a nagykerekből visszi 100 db -osával a kártyákat.

Érdekes módon UK, DE ben is hiány volt de azért 1-2 db mindenhol összejött de nálunk semmi.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#14099) Hauptmann válasza Nisida (#14098) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, van abban is valami, hogy a köcsög nagykerek is benne vannak vastagon az itthoni viszonyok kialakulásában.

(#14100) zzola válasza Whysperer (#14095) üzenetére


zzola
félisten

Én 6-án ütöttem le az Inno3D 1060-at (amit itt korábban linkeltek is), meg is érkezett kedden... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.