Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) dugo_ válasza JegesEmber20 (#13299) üzenetére


dugo_
veterán

Igen, ez lemaradt. :D Annyira nincsenek már számtech boltok, hogy ez ember nem is veszi számításba.

(#13302) Televan74 válasza dugo_ (#13298) üzenetére


Televan74
nagyúr

Boltonként változik a felfogás.Úgy látszik a törvényt lehet így is és úgy is értelmezni.De általában a webshopok leírják a feltételeiket.még ha nem jogszerű akkor is. Több fajta hozzáállással lehet találkozni.Volt olyan webshop aki a fóliázott terméket nem akarta visszavenni tőlem! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13303) kolopele válasza dugo_ (#13301) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért még vannak szerencsére. Én a jelenlegi teljes konfigomat Csabán vettem meg üzletben, amikor az ember több mint fél millából rakat össze gépet az a pár tízezer plusz már nem számít, a garancia többet ér, tudod hova vidd vissza ha gond van.

[ Szerkesztve ]

(#13304) Sir81 válasza kolopele (#13303) üzenetére


Sir81
aktív tag

Már bocs, nem bántásból de az aki fél misiért dobat össze egy gépet, annak az a +10e valóban nem számít, de sajnos ezt kevesen engedhetik meg maguknak. A boltok az én városomban is szinte teljesen megszűntek, ami meg maradt abban is többnyire géniusz szintű cuccok vannak, külön lehet rendeltetni jobb minőségű árút, de arra szépen ráteszi a hasznot a kiskereskedő... szóval nekem/nekünk sem éri meg.

(#13305) kolopele válasza Sir81 (#13304) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt egy szóval nem mondtam hogy pl. az 1080 TI - t nem megrendelni kellett volna nekik is, de 1-2 napon belül minden megvan ilyen esetben is. Proci általában van raktáron náluk, ramok is, még az alaplap volt olyan amit rendelni kellett. Ez az üzlet szerencsére nem fog bezárni, jól ismerem a tulajt. Az kétségtelen hogy ha csak árusítanának nem biztos hogy ilyen jól menne nekik, de mivel szervizelnek és gépeket is raknak össze így pont azért mert kevés az ilyen üzlet sikeresek tudnak maradni.

[ Szerkesztve ]

(#13306) Nuada herceg válasza Redneck (#13251) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Na, ezt csúnyán elnéztem... :(((
Még kerestem is a dota fórumban, hogy hol van a kommentem? Hát itt. :U

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#13307) Hauptmann válasza Nuada herceg (#13306) üzenetére


Hauptmann
addikt

Szerintem ez bárkivel előfordulhat. :DDD

(#13308) sakal83 válasza Hauptmann (#13294) üzenetére


sakal83
addikt

Vagy céges vetel es nincs elallas.

(#13309) Hauptmann válasza sakal83 (#13308) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, végülis az is lehet.

(#13310) Redneck válasza sakal83 (#13308) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Így van, céges vásárlás esetén nincs elállás, viszont van ami leírható az adóból... Én a 4460-am vettem így. Cégre vettek pár gépet és pár hónap múlva i7-re cserélték őket.

JegesEmber20: Személyes vásárlás esetén is van elállás, lényeg az online rendelés.

Tegnap felraktam a Carmageddon: Max Damaget. Elég szépen hasított fullra vagy majdnem fullra csavarva. Elkapott a retro érzés, a zenék a hangok, a feeling nagyon ott van.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13311) giornalista válasza Televan74 (#13302) üzenetére


giornalista
senior tag

teljesen mindegy, hogy mit mond a bolt. a törvény az, hogy 14 napig visszaviheted. csomagolástól, kipróbálástól függetlenül. sőt, valójában 14 napon belül csak jelezned kell, hogy visszaviszed, onnan még 14 további napod van visszavinni :)

(#13312) batka460


batka460
csendes tag

Nem gondoltam volna, hogy ez ekkora offtopic, hogy nem válaszol senki a feltett kérdésre, vagy csak senkinek nincs asus vga-ja, még azt tudom elképzelni.

(#13313) Redneck válasza batka460 (#13312) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Mostanában elég sokszor off a téma, de egyébként ha jól emlékszem két embernek is van. Egyébként ha használod a keresőt, máris találsz rengeteg hozzászólást. :K Talán több embernek van mint amire emlékeztem...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13314) Glaz-dozfhut válasza batka460 (#13312) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Kérdezd meg őt a linken. Azt hiszem ez három napos hozzászólás és mintha az lenne amit keresel.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#13315) Dr_Senkihazi válasza batka460 (#13312) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

dobj egy privit nyulnyulu-ra hátha válaszol szivesen,neki az volt,tudom hogy szerette,sok adatot láttunk róla,de az egyik leghidegebb és legnagyobb oc potenciállal rendelkezö 1060 a strix (az xtreme után,azt hiszem ő is arra cserélte,mert az a leghidegebb és legbikább :P :D )

[ Szerkesztve ]

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#13316) wrongduke válasza fanti (#13200) üzenetére


wrongduke
aktív tag

:DD
Legalább siker-story! :C

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#13317) ttt1 válasza batka460 (#13312) üzenetére


ttt1
őstag

Nekem van de friss 1-2 napos nem nagyon értem rá tesztelni. Kicsit RC5-el megjárattam azzal 54-56 fokig ment fel 100% terhelés mellett (9 órán keresztül ment így úgy gondolom stabil). Mire vagy kiváncsi? Bitang hosszú, az eddigi leghosszabb kártyám.

(#13318) DeckardCain válasza batka460 (#13312) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Tavaly október óta használok egy non oc strixet, teljes megelégedéssel.
GPU tweakben beállítottam az OC verzió órajelére a gpu-t, memória 8800-on megy, köszöni azóta is úgy megy.

Adatlapomon látható gépben van. Hangja minimálisan megjön terhelésen, de elég közel van hozzám a gép, illetve táp, CPU hűtő, házventik nagyon halkak, szóval könnyebben "meghallom".
Van aki azt mondja az MSI gaming halkabb, de kicsit melegebb.

(#13319) dewil666 válasza Dr_Senkihazi (#13315) üzenetére


dewil666
őstag

Mint ahogyan én is :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#13320) Dr_Senkihazi válasza dewil666 (#13319) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

gondolom nem bántad meg :D pedig én is imádom,de most megy a háztol az "aktuálpolitika" miatt :DDD és 1080 jön.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#13321) fanti válasza wrongduke (#13316) üzenetére


fanti
addikt

Ugyehogy!

:))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#13322) estikornel válasza batka460 (#13312) üzenetére


estikornel
tag

Én 7 hónapja használom, teljes megelégedéssel, a kártya valóban méretes, teljesítménye FullHD-ra több mint elegendő nekem. Azonban pár napja coil whineos lett nagy valószínűséggel a kártya, ami miatt nem mondom, hogy ne vedd meg, de ha mellette döntesz akkor 14 nap alatt teszteld le mindennel ahogy csak bírod, hogy el tudj állni a vásárlás alól ha gond lenne vele.

Többieknek, akik asszisztáltak nekem ezügyben: Az Aqua azt üzente, hogy HA hibásnak bizonyul utána még kell 3-4 hetet várni, hogy egyátalán elküldjék az Asusnak, szóval ez legyen inkább 4-5 hét. Mivel elég sokan írtátok, hogy emiatt sok reményre ne számítsak, nem igazán tudom rávenni magam, hogy megröptessem a kártyát anélkül, hogy bármi infóm lenne, hogy milyen esélyeim vannak az ügyben, mivel az óriási Aqua support nagyon hallgat a coil whine témakörről. Gond akkor igazából nem lehet ebből a kártyának később sem, igaz? Illetve a garancia sem veszik el, azért mert most nem küldöm el? Elég nagy marhaság lenne, ha igen...

[ Szerkesztve ]

(#13323) Hauptmann válasza Redneck (#13310) üzenetére


Hauptmann
addikt

Jó a Max Damage? A Reincarnation egy fos volt.

(#13324) Grafirka válasza batka460 (#13300) üzenetére


Grafirka
őstag

Asus Strix OC 6GB hasznalok tobb peldanyt is.( otthon + meloban is van par peldany ) Ha a hossza ( kb 300 mm ) es az esetlegesen magasabb ara nem gond akkor nyugodtan veheted , nagyon jo kartya.
Gyakorlatilag hangtalan, homerseklet szintjen pedig nem lattam 60-62 C meghaladni tobb oras jatek utan sem. ( KB 25C kornyezeti homerseklet ) ( Witcher 3 , Skyrim +Mod , Mass Effect Andormeda , Project Cars, stb )
Idle 253/202 core/memory clock kb 35C ventik nem forognak.
OC - passz, nem huzom a kartyakat.
Logo az oldalan ( Led ) pirosan vilagit, szamomra teljesen lenyegtelen ezert ennek a ki be kapcsolasarol , allitgatasarol vagy egyeb jelelmzoirol nem tudok nyilatkozni.

(#13325) Redneck válasza Hauptmann (#13323) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Olyan amilyennek a Reincarnationt tervezték. Frankó, igaz még nem sokat pörgettem. Nagyjából ugyanaz igy első blikkre, annyi különbséggel hogy normálisan fut és csak a játékkal foglalkozol, nem a hibákkal.

estikornel:
"Az Aqua azt üzente, hogy HA hibásnak bizonyul utána még kell 3-4 hetet várni, hogy egyátalán elküldjék az Asusnak, szóval ez legyen inkább 4-5 hét."

Mit csinálnak vele 3-4 hétig? :W Visszaviszik a nagykernek és ott ülnek még rajta? Elég lerázós dumának tűnik, hogy inkább ne erőltesd a balhét, mert az ő nyakukra járnál érdeklődni, és nekik is papírmunkát csinálnál...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13326) Rasiel válasza estikornel (#13322) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nagyon minimális az esély, hogy emiatt cserélnék a kártyát, esetlegesen el tudj állni a vásárlás alól. Elképzelhető, hogy az ő rendszerükben nem lesz tapasztalható a jelenség. Úgy vélem, csak magadnak csinálnál ezzel problémát, mert esélyes, hogy több hétig, 1-2 hónapig nem lenne kártyád emiatt.
Egyébként tápegység csere megoldhatja a problémát. Pl. nálam egy - "a fókból előszedett" - 500W-os FSP Hexa+ esetén már nem volt tapasztalható a coil whine, egy régebbi, 8 éves Corsair TX650-el viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#13327) Hauptmann válasza Redneck (#13325) üzenetére


Hauptmann
addikt

Akkor lehet, megveszem majd most Summer Sale alkalmával.

[ Szerkesztve ]

(#13328) Dr_Senkihazi válasza estikornel (#13322) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

egy új táp lehet hogy tényleg megoldja ezt a problémát,vegyél egyet,és próbáld meg...ha mégsem ez volt,akkor szépen csomagold be,és 14 napos elállás keretén belül visszaküldöd a tápot.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#13329) Redneck válasza Hauptmann (#13327) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ha a Reincarnationt megvetted, fájdalomdíjként megkaptad mellé ingyen. :K Azok után nem mertem volna pénzt adni érte... :(((

Rasiel:
Csak azt nem értem hogy miért alapon CW-zik és miért nem terhelve. Valaki meg tudja mondani? Ha a kisker-nagyker-importőr hármason múlik, valószínűleg nem lesz az ügyből pozitív élmény, de ne legyen igazam! :(

SPucu:
Na ez meg sem fordult volna a fejemben, de egy próbát megér ha van rá keret.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13330) Hauptmann válasza Redneck (#13329) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem vettem meg, havernál láttam.

(#13331) Rasiel válasza Redneck (#13329) üzenetére


Rasiel
senior tag

Hidd el, ha tudnám, leírnám! :)
Maximum találgatni tudok. Nincs semmiféle bányászvírus a gépen, ami csak simán a Windowsban használná a GPU-t? Egészen pontosan milyen órajelen megy a GPU, mikor a coil whine tapasztalható? Ha alapon, sima 2D órajelen, akkor esetleg érdemes lenne megpróbálni azt, hogy a Windows asztalon magasabb magórajelen használod/használja a kártyát. Természetesen itt nem azokra az értékekre gondolok, amelyeken egy nagyobb erőforrásigényű játék alatt megy a VGA.

(#13332) Redneck válasza Rasiel (#13331) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ezt már én is írtam neki de nem reagált rá. Ha okos bányászvírust írnék biztos akkor számoltatnám a kártyát mikor 2D-ben van, különben gyorsabb a lebukás esélye! :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13333) estikornel válasza Redneck (#13332) üzenetére


estikornel
tag

Rasiel és Spucu: Köszönöm a tippeket, viszont Redneck azt hiszem felnyitotta a szemem.

Redneck: Valóban valami nem stimmel, ezt az üzenetet még begépelem és restart után mondom a folyamat nevét amit bezárva elkussolt a gép, de valószínűleg Win reinstall lesz. Ne haragudj, de valószínűleg elkerülhette a figyelmem a bányászvírusról írt üzeneted, mert eddig sosem volt ilyesmivel gondom. A gpu valóban 100%-on pörgött amikor ránéztem, 1800mhz-en járatva azt, de még a processzor is 3.3ghz. Hogy kerülhette el a figyelmem hát lövésem sincs.
Itt egy kép: [link], ahol jól látszik, hogy valaki bizony dézsmálja az erőforrásomat. Valami Microsoft (R) Contacts .. nevű volt egyébként a folyamat.

Szerk: A GPU speed egyébként nem értem miért mutat még 100%-ot mindig, az lenne akkor az alap?

Redneck, Rasiel, Spucu és mindenkinek, aki segített hálásan köszönöm a segítséget
!
:R

[ Szerkesztve ]

(#13334) estikornel válasza estikornel (#13333) üzenetére


estikornel
tag

[Microsoft (R) Contacts Import Tool] alias wabmig.exe. nem tudom, hogy pontosan 5 perc után triggerel a dolog, vagy böngésző indítása után, de megvan a kis rohadék. :((

[ Szerkesztve ]

(#13335) bakkir


bakkir
tag

Jó az msi gaming x 6g. A venti még nem kapcsolt be, vagyis még nem érte el a 60 fokot. :) 50 volt idáig a legnagyobb. Mivel tudnám megterhelni, hogy bekapcsolódjon? A Dishonored max-on nem bírta :D

[ Szerkesztve ]

(#13336) edari válasza bakkir (#13335) üzenetére


edari
őstag

Elég sok van. Witcher3, gta v stb stb

(#13337) kolopele válasza bakkir (#13335) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tedd fel a Mafia 3 - at, ott majd lesz hőfokod.

(#13338) Trailblazer válasza estikornel (#13334) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ha feltöltöd a file-t VirusTotal-ra, hamar kibukik a dolog.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#13339) Sir81


Sir81
aktív tag

Ez most komoly????? :D

[link]

(#13340) juve600 válasza Sir81 (#13339) üzenetére


juve600
nagyúr

úgy néz ki
nincs sehol készleten sztem

(#13341) Sir81 válasza juve600 (#13340) üzenetére


Sir81
aktív tag

Na de álljon már meg a menet, ennyiért már inkább 1070-es nem? :P
Van készleten mellesleg 10e-ért máshol, az sem jobb, de még mindig reálisabb...
Jó kis magyar mentalitás.

(#13342) juve600 válasza Sir81 (#13341) üzenetére


juve600
nagyúr

minden annyiért eladó amennyiért megveszik :)

(#13343) kolopele válasza Sir81 (#13341) üzenetére


kolopele
nagyúr

Vannak aprón most 1060 - ak, nem értem miért nem csapsz már le egyre a sok sírás helyett :)
PL.:
[link]

(#13344) Sir81 válasza kolopele (#13343) üzenetére


Sir81
aktív tag

Általában boltból szoktam vásárolni, aprón soha.
De azért köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#13345) Dr_Senkihazi válasza Sir81 (#13344) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

az apróssal sincs gond,ha rendes bolti gari/számla van rá,nem sajtcetli kispistához.. ;)

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#13346) kolopele válasza Sir81 (#13344) üzenetére


kolopele
nagyúr

Újat linkeltem, nem használtat.

(#13347) Redneck válasza Sir81 (#13344) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Azt mondtad befejezed. :K

A 130 tényleg durva, 110 körül láttam tegnap iponon, de az is sok.
1070 jelenleg 170-től indul.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13348) kolopele válasza Redneck (#13347) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az MSI Gaming X eddig is 110 körül volt boltban, szerintem aki tényleg akar venni kártyát annak a 93 most megéri nagyon függetlenül attól hogy hol veszi meg. Az 1070 az valóban visszakúszott az induló árára (sőt kicsivel még fölé is). Viszont ha azt nézem hogy láttam már 470 - et is itt elmenni 130 - ért akkor nem is sok az a 130 a Gaming X 1060 - ért :)

[ Szerkesztve ]

(#13349) kolopele


kolopele
nagyúr

[link]
Ez van ahol van is készleten.

[ Szerkesztve ]

(#13350) Sir81 válasza Redneck (#13347) üzenetére


Sir81
aktív tag

Belenéztem a jósgömbbe. Júliusban normalizálódik a helyzet. :D
A Gigabyte gtx 1060 xtreme-ért sok vagy kevés a 100e?
Mennyiért dobálták a "vész" kezdete előtt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.