- bigyo108: A vén PC-Főnix újjászületése
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
- eBay-es kütyük kis pénzért
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- Meggyi001: RTX 5060 - Az új népkártya?
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
stratova
veterán
válasz
mikkokawa #4237 üzenetére
Jelentem a 915 PM chipset vígan viszi az alábbi ramokat:
Kingston DDR2 667 MHz
Kingmax DDR2 800 MHz
Mindkettő 2 x 1 GB.
Szerintem más márkából sem válogatós, mert eredetileg egy Samsung volt benne, amihez egy Elixir társult (2 x 512 533 és 667 MHz).
Jelenleg M 745-tel (1.8/400/2MB) 400 MHz-en üzemel a Kingston páros, de ma kipróbálom benne a nagy nehezen felhajtott M 760-at (2.0/533/2MB). Szerintem ennél erősebbre nem érdemes beruházni.
Jelentős gyorsulást ugyan nem várok tőle, de remélem ez már szépen viszi a combosabb 720p-s MKV-kat is (azok alatt kódolástól függően néha komolyan akadozott VLC és Home Cinema is).
(Ebben viszont sajnos csak 4200-as 80 GB-os IDE lapul lásd. cuccok) -
atesss
addikt
válasz
mikkokawa #4237 üzenetére
Ez sajnos még az első Core Duo / Core 2 Duo (az első generációs Core 2 Duo-khoz ugyanúgy 945GM/PM chipset tartozott, mint a Core Duo-khoz) generációnál régebbi, az 2006 januárjában jelent meg: [link].
És ugye ez volt az első 2 magos mobil proci.
Vagyis egymagos Dothan magos Pentium M-et tudsz csak ugyanúgy belerakni, itt van miből lehetne válogatni: [link]
Ennél csak órajelben létezik nagyobb, egészen 2.27 GHz-ig.
Csakhogy ez - ha találsz egyáltalán - aranyárban lehet.
Az 1,86 helyett meg mondjuk egy akár 2,1Ghz-es minimálisan gyorsabb. Bár ez a 2.27GHz-esre is igaz.Ramot mindenképp érdemes bővíteni az 512MB-ról. Hogy mennyire az már igény és pénz függvénye, de ha olcsón hozzájutsz, szerintem min. 1,5GB-ra, de jól jöhet akár a 2GB is.
Dual Channel ugyan elméletben van, de szerintem ilyen gépnél már abszolút nem érdemes foglalkozni vele.
A 800Mhz-es memóriával valószínűleg menni fog (ha csak nincs épp azzal a típusú modullal inkompatibilitás, itt a legbiztosabb az lehet, ha kipróbálhatod mielőtt megveszed), csak felesleges, mert úgyis 533-ra állítja be a gép, azon fog üzemelni. Az alacsonyabb késleltetéssel meg szintén fölösleges foglalkozni.Hmm már 6 éves a 915GM/PM chipset ?
És tényleg, pont: [link]
A Yonah (Core Duo), és a 945GM/PM meg már 5... -
Tim82
félisten
válasz
mikkokawa #4237 üzenetére
Elvileg gond nélkül lekezeli majd a DDR2-800-as modulokat is, visszavett sebességgel (DDR2-533-ként).
Pentium M 760-at (2 GHz), Pentium M 770-et (2,13 GHz) és Pentium M 780-at (2,26 GHz) tudsz beletenni gyorsabb CPU-ból, de az utóbbi kettő ritkán fordul elő és akkor elég sokat el is kérnek érte.
Azt nézd meg még, hogy SATA-e vagy IDE a benne lévő vinyó (ennél a chipsetnél a notigyártók kijöttek olyan modellekkel, amelyek egy része még IDE vinyókat fogadott csak), ha SATA, akkor érdemes szerezni bele SSD-t.
Szerintem a RAM és az SSD volna az értelmes bővítés egyébként, a CPU gyorsabbra cserélése nem gazdaságos ennek a gépnek az esetében.
Új hozzászólás Aktív témák
- Elvette a PCI Express 5.0-t az egyes alaplapjaitól a Gigabyte
- Trollok komolyan
- Robotporszívók
- Elemlámpa, zseblámpa
- Hálózati / IP kamera
- Apple Watch
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- bigyo108: A vén PC-Főnix újjászületése
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A23 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3061, 96% Akkumulátor
- Bomba ár! HP Elitebook Folio 9470m - i5-3GEN I 8GB I 480GB SSD I 14" I DP I Cam I W10 I Garancia!
- Apple iPhone 14 Plus 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3043, 94% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest