Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95) rup1u5 válasza Manitou (#76) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ezt szeretem én is a mikrámban, hogy láncos. Mondjuk nekem rögtön megvétel után cserélnem kellett az egész láncfeszítőt és a láncot, mert állítolag régebbi mikráknál van valami tipushiba velük. Az volt egy nagyobb kiadás úgy 30K körül de egyébként azóta (kb másfél év) semmit nem kellett vele komolyabban foglalkozni. A motorja álom! 68ezer kilóméterrel vettem ami egy 1995-ös micra esetében nagy mázli, a váltója patent és pontos mintha vajon járna. Eddig 10-12ezer kilómétert tettem bele. Pöccre indúl mindíg, bemelegedés után nem is lehet hallani hogy jár a motor. Hosszabb ideig esős, párás időben kint parkolni nem szeret. A gyújtáselosztó fedél szigetelhet kicsit rosszúl mert bepárásodik és olyankor nem indúl. Eddig kétszer történt velem ilyen. Olyankor WD40 a gyertyákhoz meg az érintkezőkhöz a gyujtásfedél alá megoldja a problémát. 1-2 éven belűl ki kell pofoznom a kasznit, mert már rohad helyenként és látszik, hogy törve volt vagy törött autóként hozhatták be angliából. Eredetiségvizsgálatnál kimérte a csóka hogy vastagon van glettelve néhol. Sajnos én is koccoltam kétszer az elejét amitől nyomott az orra meg lyukas a műanyag "lökhárító" de hát küldőre nagyából ez a reális egy 470ezres, 15éves autó esetében. Szervókormány nagyon kellemes extra benne. 1.0, 16 szelep, 55 lóerő. A fogyasztása elöszőr meglepett mert 1-1.5 literrel több annál mint amire számítottam de ez a 16 szelepnek tudható be. Azért aurtópályán 90-es tempóval leszorítható 4.5 liter köré. Ezek a japán motorok meglepően virgoncak. Szeretik a magasabb fordulatszám tartományokat. Az enyém meglepően jól kezd el húzni 110-től 130-ig ha odalépek neki. Persze tartósan 110 fölé nem szoktam vele menni de nem rossz dolog, hogy azért lehet vele teherautót előzni pályán úgy, hogy nem torlódik fel mögöttem egy tucat autó. :) Néztem 120-130-as fogyasztást is. Úgy azért már benyeli a 7 litert.

Korrekt megbízható szerelőket ismerek Diósd-on ha valakit érdekel.... :U

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.