Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5901) perge666


perge666
veterán

Jó estét.
Ma megérkezett a Wiihez a Nunchuk és a kormány is.
Mindkettővel elégedett vagyok,a Nunchuk olyan mint a gyári,remélem nem fog hamar tönkremenni!

(#5902) perge666 válasza perge666 (#5901) üzenetére


perge666
veterán

Bő 2 hónap nunchuk használat után nyugodtan kijelenthetem hogy ajánlott a Wishes minőség. Hibátlanul működik,és használva is volt,igaz nem napi szinten,de heti 3-4 órát legalább.

(#5903) DeFranco válasza perge666 (#5902) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mivel játszol mostanában? én valahogy beragadtam a játékokkal nem sok mindent találok ami valóban érdekelne.

(#5904) perge666 válasza DeFranco (#5903) üzenetére


perge666
veterán

A Fishing Resortot nyomassuk asszonnyal,de már kezdjük unni.

Meg van egy szuper flipperes játék ami ilyen játéktermi cucc,és van egy csomó asztal benne,na az nagyon frankó.

A Rangót kezdtem el újra múlt héten.

Meg van egy jó kis játék a Create......

(#5905) Guitar14


Guitar14
senior tag

Sziasztok!
Mostanában elég sokat játszok a Wii-vel és javarészt be van dugva. Kikapcsolt állapotban a tápegység zúgó hangot ad ki, kb. mintha egy légy röpködne benne folyamatosan. Ahogy megnyomom a bekapcsoló gombot egyből elhallgat, tehát csak kikapcsolva zúg. Így vettem használtan a konzolt csak eddig amíg nem találtam olyan címet ami nagyon leköt addig nem zavart. Van valami megoldás rá? Más találkozott már ilyennel? (xbox hibás tápot már javítottam kondenzátor cserével tehát nem félek rajta forrasztgatni, ne tartsa magában aki tudja mi a ludas) :D

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#5906) perge666 válasza Guitar14 (#5905) üzenetére


perge666
veterán

Szia.
Szerintem biztos valami kondi zúghat....
Nekem régen volt így egy PS3-al,csak az belső tápos volt,de nem foglalkoztam vele. Évekig semmi baja nem volt azon kívül hogy kikapcsolt állapotban halkan zúgott.

(#5907) rosejbli válasza Guitar14 (#5905) üzenetére


rosejbli
senior tag

2 lehetőség van, az egyik a már kolléga által említett kondi vagy esetleg coil whine lehet még a ludas. Előbbire egy pár perces szétszedős-forrasztós session a javasolt gyógyír, utóbbira meg nem nagyon van javítási megoldás.
Ha szétszeded és valamelyik kondi nem néz ki jól, akkor meg is találtad a hibát. Viszont ha az egyiket cseréled, akkor érdemes az összes többit is kicserélni azzal a lendülettel.

(#5908) Guitar14


Guitar14
senior tag

Köszi a gyors infót perge666 és rosejbli !
Nem találom a gamecube-nál használt csavarhúzómat most, de ha ránézek majd teszek ki képet mi okozhatta. De egyébként ugyanaz a hangja szinte amit a rosejbli által küldött videóban 1:40-1:45 között van :DDD úgyhogy lehet totál csere lesz.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#5909) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

WII 2 HDMI átalakítót használok és észrevettem, hogy nagyon halványan függőleges csíkok futnak a képen. elég zavaró így megpróbáltam "eltüntetni", de ha edtv/hdtv-re állítom mindig előjön (a másik két felbontáson nem).

Találkozott más is ezzel, van rá megoldás?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5910) braseel válasza AXisBOLD (#5909) üzenetére


braseel
tag

Tudom, kicsit megkésve, de én ezért vettem komponens kábelt. Nagyjából 3.000,- forintért hozzá lehet jutni, ha a tv fogadni tudja.

(#5911) perge666 válasza Guitar14 (#5908) üzenetére


perge666
veterán

Na megoldódott a problémád?

(#5912) Guitar14 válasza perge666 (#5911) üzenetére


Guitar14
senior tag

Még nem foglalkoztam vele, hozzászoktam már a kis nyöszörgéshez ha épp be van dugva.
Múltkor majdnem vettem piacon egy utángyártott tápot de mondom inkább nem teszem kockára a konzol életét.
Csavarhúzómat meg sajnos nem találtam meg pedig már felforgattam a fiókokat is. Szerintem rendelek majd hamarosan aliról egyet mert egy Gameboyos kazettámba is meghalt az elem és ugyanaz a csavarhúzó kell hozzá. :D

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#5913) perge666 válasza Guitar14 (#5912) üzenetére


perge666
veterán

Látod,nincs attól baja amiért kicsit zúg. :)
Szerintem az utángyártottal sem lenne gond.

(#5914) celafat válasza Guitar14 (#5912) üzenetére


celafat
tag

Én 4 éve használok utángyártott tápot és nincs vele gond.

(#5915) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok! Vettem a fiamnak egy Wii-t de 65-ös tv-n gyenge a kép minősége, emiatt váltanék wii u-ra. Nem láttam élőben emiatt kérdezném tőletek, hogy nagy-e a különbség ami a képminőséget illeti?
Csak 7 éves, s emiatt nem vennék neki PS-t, korainak vélem s talán nincs is annyi neki való játék hozzá, mint a Wii u-n. Köszönöm.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5916) celafat válasza Snoop27 (#5915) üzenetére


celafat
tag

Szerintem első körben próbáld ki a wii-t egy hdmi konverterrel, ha nem azzal használod. Sokkal jobb lesz rajta a kép és csak pár ezer ft.

(#5917) DeFranco válasza celafat (#5916) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jellemzően úgy is gyenge lesz, én nem vagyok semmilyen módon ráfüggve a grafikai részletességre, de a wii a játékok többségénél tényleg zavaróan gyengén muzsikál már, pl. egy metroid prime 3 is zavaróan mosott, homályos, nerf-n-strike szinte játszhatatlan, stb. (komponens kábellel van rákötve a 32-es tévére, az kb. ugyanaz mint a hdmi konverter).

mario party is határeset, ott meg a (gondolom töltés miatti) lassúság az idegölő.

@Snoop27: keress olyan játékokat először, ahol a grafika egyébként jó, a mario galaxy-k ilyenek, a new super mario bros is jó, a kirby return to dreamland is teljesen rendben van, ezeket nézzétek meg, a super mario bros-on kívül a többi biztosan való is a gyereknek. utóbbi szerintem baromi nehéz, mára már inkább frusztráló még nekem is a "mario-nehézség" mint git gud faktor. a galaxynál nem éreztem ezt.

(#5918) DeFranco válasza DeFranco (#5917) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kiegészítés: én nem vetném el a wii-t mert az irányítás miatt teljesen egyedi élményt ad egy hagyományos konzolhoz képest, szerintem ezt jó, ha megtapasztalja a gyerek, nekem is nagy élmény még mindig játszani vele.

gamepadot bármikor vehet a kezébe, ilyen kontrollert már nem biztos.

(#5919) perge666 válasza DeFranco (#5918) üzenetére


perge666
veterán

Nekem volt jópár évvel ezelőtt is meg kb 1 éve megint van Wii-m,de nekem pont az irányítása ami nagyon nem jön be.
Na jó van egy pecás játékom rá,az nagyon adja de ennyi.
PS3-hoz is van Move szettem jónéhány játékkal,de nekem az sem adja igazán,pedig ott szerintem már jobban oldották meg…..
De gyerkőc miatt van Wii-m,még nem igazán tud vele játszani ( 5 éves lesz,kislány ),de néha játszok rajta mert megkér. :)

(#5920) DeFranco válasza perge666 (#5919) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi úgy játszunk a wii-vel hogy együtt játszik az egész család, 3 fő, általában mario party-t vagy kirbyt.

előbbinél rendesen használatban van a mozgásérzékelés, hozzáad a játékélményhez, így szeretjük.

azt aláírom, hogy hagyományos, kockulós játéknál semleges, vagy hátrány általában ez a típusú kontroller (metroid prime kivétel, ott nekem nagyon bejött az irányítás), de maga a wii inkább a kazuár partyjátékokról szólt és nem a "hatékony" gamingről.

(#5921) Snoop27 válasza DeFranco (#5917) üzenetére


Snoop27
őstag

Ez az érzésem nekem is, ok, 2006-ban remek lehetett de most ezeken a nagy tv-ken nekem már kissé elmosott hatást nyújt. Ennél jobb mi lenne, ami nem is kerűlne egy vagyonba? A Wii U pl jó lehet? Vagy vállaljak be egy PS4-et s talán azokhoz is van eféle tartozék, bár az ár biztos ennek a többszöröse lenne. :F
Szerk.: megpróbálom az általad ajánlottakat is.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5922) DeFranco válasza Snoop27 (#5921) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem mással nincs tapasztalatom, de szerintem ez lehet max téged zavar. saját tapasztalatról tudok beszámolni de pl. az én gyerekemet egyébként nem zavarja a mosottság vagy a darabosság, vidáman játszunk ezzel is meg pc-n a trine-el is, és nem reklamál hogy az egyik szebb mint a másik.

(#5923) celafat válasza Snoop27 (#5921) üzenetére


celafat
tag

Elvileg ezen az elmosódottságon segít valamit a komponens kábel vagy a hdmi konverter. Most a gyári kábellel van a tévére kötve? Ha igen, akkor azok javítani fognak rajta 50"-ig biztosan, a 65"-al nincs tapasztalatom.

(#5924) DeFranco válasza celafat (#5923) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, azt én is ajánlom, tényleg érezhetően jobb a kép komponens kábellel is.

(#5925) doc válasza DeFranco (#5924) üzenetére


doc
nagyúr

sot, nekem a komponens kabellel egy kicsit meg szebb is volt mint HDMI konverterrel

(#5926) Snoop27 válasza celafat (#5923) üzenetére


Snoop27
őstag

Komponens kábel? Az milyen? Sajnos nem értek hozzá. :U :B Én csak PC-n játszottam annó.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5927) doc válasza Snoop27 (#5926) üzenetére


doc
nagyúr

(#5928) Snoop27 válasza doc (#5927) üzenetére


Snoop27
őstag

Köszi, kell rendelnem egyet, hátha segit.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5929) DeFranco válasza Snoop27 (#5928) üzenetére


DeFranco
nagyúr

árban egyébként elég jó ez az emagos, gyorsan megnéztem, ali sem szállítana sokkal olcsóbban ide.

Hozzádok nem tudom hogyan alakulna a szállítás, de szerintem nagy különbség nem lenne, és valóban valamivel jobb lesz a kép.

(#5930) megott


megott
tag

Aktívan használtam egy ilyet úgy 2-3 hónapig, sajnos borzasztó nagy lett tőle a lag, valamint a kép se nem lett tisztább, élesebb, vagy éppen színhűbb. A fiókban van, elrakva inkább.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#5931) DeFranco válasza megott (#5930) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lag? egy analóg kábeltől?

(#5932) doc válasza DeFranco (#5931) üzenetére


doc
nagyúr

Ez nekem is nagyon hihetetlen
ráadásul a kompozit kabelhez képest simán egy nagyságrenddel szebb képet produkál...

(#5933) megott válasza DeFranco (#5931) üzenetére


megott
tag

Nem, a HDMI átalakítótól. Lehet nem jó hozzászólásra reagáltam, bocs.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#5934) DeFranco válasza megott (#5933) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, akkor érthetőbb. lehet valami kendács cucc volt, nekem nincs hdmi átalakítóm így nincs tapasztalatom.

szerencsére sikerült úgy tévét választani hogy minden csatlakozó legyen rajta, még scart is van talán :D

(#5935) Marko_ válasza megott (#5933) üzenetére


Marko_
tag

Nekem is van HDMI átalakítóm, de nem tapasztaltam vele problémát, csak sokkal jobb képet.

(#5936) megott válasza DeFranco (#5934) üzenetére


megott
tag

Úgy értem a komponens kábel és a hdmi átalakító között, nem tapasztaltam minőségi ugrást, csak lag növekedést, valószínűleg betudható a régi LG tv-m katasztrofális hdmi kezelésének.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#5937) celafat válasza megott (#5936) üzenetére


celafat
tag

A kínai hdmi konverterek között sok a rossz minőségű, amik érzékenyek arra, ha nincs megfelelő földelés, ill. ha sok elektromos vezeték van a közelben. Lagot viszont nem okozhat, valószínűleg kifogtál egy hibás példányt.

(#5938) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok! Megjött a komponens kábelem, viszont a csatlakoztatásával gondban vagyok, mivel nincs a TV-men 5 bemenet, ez gond lehet? :B (Sony XF9005) [link]

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5939) doc válasza Snoop27 (#5938) üzenetére


doc
nagyúr

ha nincs rajta RGB bemenet, akkor azt nem fogod tudni radugni (legfeljebb az audiot), akkor marad a HDMI adapter... :-/

(#5940) Guitar14 válasza Snoop27 (#5938) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ijjjj ez elég ciki.
Hát igen sajnos manapság már nem divat ez a bemenet a TV-ken.
Jobb lett volna megnézni előtte mert igen ez gond. :DDD
Komponens - HDMI átalakítóra lesz szükséged de nem olcsó. :(
Vagy elpasszolod a komponens kábelt és veszel egy sima Wii HDMI átalakítót.
De így jelenleg semmire sem mész.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#5941) Snoop27 válasza Guitar14 (#5940) üzenetére


Snoop27
őstag

Igen tudom, igazad van, rendelés előtt kellett volna utána néznem de fene gondolta, hogy ebből kihagyták, fel sem merűlt bennem.
Milyen más lehetőségem van a képminőség feljavitására? Minőségi HDMI kábel, pl Forest?

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5942) doc válasza Snoop27 (#5941) üzenetére


doc
nagyúr

A HDMI kabel digitalis adatot visz at, ott a 'minosegi' kabel tokfolosleges parasztvakitas (legalabbis ilyen szinten, amikor 8K UHD stb adatot kell atvinni, ott mar tenyleg oda kell figyelni).
A kompozithoz kepest a HDMI adapter hatalmas minosegi javulas mar onmagaban is.

(#5943) Guitar14 válasza Snoop27 (#5941) üzenetére


Guitar14
senior tag

szerk.: megelőztek de ahogy doc is mondja:
Átalakító minősége a fontos, a kábelben a 2x-3x drágábbakban is elég elhanyagolható különbség.
De most néztem egy videót és szerintem nem jársz rosszul a HDMI adapterrel sem:
HDMI vs Component

[ Szerkesztve ]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#5944) doc válasza Guitar14 (#5943) üzenetére


doc
nagyúr

En probaltam mindkettot, NEKEM a komponens hajszallal jobban tetszett, valahogy termeszetesebb vele a kep, de igazabol ez izles dolga, szamottevo minosegi kulonbseg nincs a ketto kozott.
A kompozit meg nagyon mult szazad :)

(#5945) Snoop27 válasza doc (#5942) üzenetére


Snoop27
őstag

Értem, köszönöm.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5946) Snoop27 válasza Guitar14 (#5943) üzenetére


Snoop27
őstag

Köszönöm, utána fogok nézni van-e ajánlott s veszek egyet. :K

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5947) Snoop27


Snoop27
őstag

Wii2HDMI adaptert találtam hozzá, amin bár FullHD 1080p-t ir de a legjobb felbontás mégis 5xxp, szerintetek van ennél jobb adapter is vagy ennél több nem hozható ki a wii-ből? :F

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5948) rosejbli válasza Snoop27 (#5947) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ez a max, a fullhd ami az átalakítón van csak kamu.

(#5949) celafat válasza rosejbli (#5948) üzenetére


celafat
tag

A konverter csak felskálázza a képet fullhd-ra, én projectrorra kötöm és ott a bemeneti jelet 1080p-nek érzékeli.

(#5950) DeFranco válasza Snoop27 (#5947) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi a tapasztalatod? jobb lett a kép? vagy még csak rendelési fázisban van?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.