Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) perge666 válasza doc (#6000) üzenetére


perge666
veterán

Ilyen beállítást nem találtam a Wii-n. :(

Régen ( vagy 20 éve ) a PS1-nél jártam úgy hogy az NTSC-s játékok fekete-fehérek voltak.

(#6002) celafat válasza perge666 (#6001) üzenetére


celafat
tag

NTSC- Pal beállítás nincs a wii-n, azt a tévén kellene állítani ( de a legtöbb tévé, amelyik mindkettőt tudja automatikusan átvált)

(#6003) perge666 válasza celafat (#6002) üzenetére


perge666
veterán

A TV beállításainál nem találtam ilyen beállítást. :(

(#6004) celafat válasza perge666 (#6003) üzenetére


celafat
tag

Azért írtam, hogy a legtöbb tévé automatikusan átvált (ott természetesen nincs ilyen beállítás). Egyébként nálam is olyan, hogy ha scart csatlakozóra van kötve, akkor az usa játékok fekete fehérek, ha rca-ra, akkor azok is színesek. De a menű mindig színes meg persze kép is van.

(#6005) Goose-T válasza perge666 (#6003) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem szerezz be egy Wii2HDMI-t, az a tuti.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6006) perge666 válasza celafat (#6004) üzenetére


perge666
veterán

Értem.
Itt sajnos már a menü sem szines………
Na mind1,befejeztem a siránkozást ,attól úgysem lesz jó.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,tippeket,tanácsokat. :R

Goose-T : Köszi a tippet,másik fajta átalakítóval próbáltam azzal sem működött.( ugyanezzel az átalakítóval a PS1-et és PS2-t gond nélkül összekötöttem,és szines volt a kép ) Én többet nem költök rá és főképp nem idegelem,fárasztom magam miatta.

A napokban elviszem szüleimhez,rákötöm komponenssel a régi TV-mre mert úgy tökéletes,készítek róla fotókat és megy fel apróra.

[ Szerkesztve ]

(#6007) celafat válasza perge666 (#6006) üzenetére


celafat
tag

Ha a szüleidnél megy én megcserélném pár hónapra a 2 tévét, ha már a gyerek rá van kattanva a Marióra, az nem kerül semmibe.

(#6008) perge666 válasza celafat (#6007) üzenetére


perge666
veterán

Mint írtam,a szüleimnél levő TV ami a nappaliba van az enyém volt és azzal kifogástalanul működött komponens kábellal. Gondolom bármelyk más TV-vel hibátlanul működik amin van komponens kábelnek bemenet ( 5 lyukas )

A TV-ket biztos nem fogom emiatt cserélgetni,mind1 elengedtem a dolgot. :(

(#6009) celafat válasza perge666 (#6008) üzenetére


celafat
tag

A wii-hez kompozit kábelt adtak, így a 3 dugós vagy scart csatlakozós tévék 100%-val gond nélkül megy. (vagy ezeket is gond nélkül át lehet alakítani olcsó átalakítókkal pl. jack dugóra vagy másra, attól függ, mi van a tévén). Komponens csatlakozó már sokkal kevesebb tévén volt, de amelyiken van ott a komponens kábellel mennie kell. Viszont eredeti nintendo komponens kábel nagyon ritka, én szinte mindenhol utángyártottat látok, amikkel viszont már lehet gond.

(#6010) perge666 válasza celafat (#6009) üzenetére


perge666
veterán

Pont emiatt állok értetlenül,hogy aminek 100%-ra működnie kellene azzal nem jó. :F

Sok kutakodás után látom hogy a problémám nem egyedi…..

Emagról rendeltem ezt a 3 dugós kompozitot,csak arra tudok gondolni hogy azzal van valami,hétfőn küldöm vissza.

[ Szerkesztve ]

(#6011) celafat válasza perge666 (#6010) üzenetére


celafat
tag

Az emag főként kínai utángyártottat árul. Ha nincs rajta a nintendo embléma, akkor szinte biztosan azzal van a gond.

(#6012) perge666 válasza celafat (#6011) üzenetére


perge666
veterán

Persze hogy utángyártott,tudtam is amikor megrendeltem,de attól jónak kellene lennie szerintem!

(#6013) celafat válasza perge666 (#6012) üzenetére


celafat
tag

Elméletben igen, a gyakorlat meg nem ezt mutatja. Nagyon sok utángyártott kontroller is hibátlanul megy más utángyártottak meg sehogy vagy hibásan.

(#6014) perge666 válasza celafat (#6013) üzenetére


perge666
veterán

Igazad lehet. :K

(#6015) celafat válasza perge666 (#6014) üzenetére


celafat
tag

Azt, hogy 100% működik az rca-n vagy scart-on keresztül, azt én eleve az eredeti kábelre értettem. Mivel azt adják hozzá, így minden géphez kell legyen egy olyan. De ha jól értem, te rendeltél egy utángyártott komponens kábelt és azzal nem megy majd ezt a kábelt próbáltad valami más csatlakozóra is átalakítani. Ugyanezzel a kábellel ment a régi tévén is?
Ha a gyerek tévéje és a szülők tévéjének cseréje akár ideiglenesen sem opció, én lehet néznék inkább egy régi katódsugárcsöves tévét. Aprókon már 2-3 ezer forinttól van, de néha akad ingyen elvihető is.

(#6016) perge666 válasza celafat (#6015) üzenetére


perge666
veterán

Nem!
Azt írtam hogy komponens kábelem volt,a régi TV-n volt csak komponens csatlakozó,az ithoniakon nincs.

Vettem a kompozit kábelt és azzal nem akar működni a TV-ken.

De azt is írtam hogy van ithon egy régi Sony TV is ami katódsugárcsöves és azzal sem megy,akkor most vegyek még egy lomot feleslegesen??

De írtam hogy elengedtem a dolgot,váltsunk témát,ne fussunk több felesleges kört.

(#6017) Monoceros


Monoceros
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Nintendo Wii, amely sok-sok-sok éven át tette a dolgát, az előző héten viszont megadta magát. Fiam játszott vele Wii Sportsot, játék közben lefagyott, majd újraindítás után úgy döntött, többé nem olvas lemezeket. Lehetséges, hogy az olvasófej tönkre ment? (Nem gondolnám, hogy játék közben porosodott be annyira, hogy ne olvasson többé semmilyen lemezt.)

Tudtok még szervízről Budapesten, vagy Kecskemét környékén, ahol reális áron vállalnak javítást, vagy nekem kellene beszereznem alkatrészt és tákolni? Esetleg kezdjek el nézelődni Hardveraprón? :)

Köszönöm a válaszokat!

(#6018) celafat válasza Monoceros (#6017) üzenetére


celafat
tag

Látatlanban nehéz megmondani, de elég nagy esély van rá. Értelemszerűen próbáld ki más lemezekkel is, főleg olyannal, ami nem karcos. Ha tönkremegy az olvasófej, kezdetben akadozva, nehezen olvas főleg a karcos lemezeket, majd a végén már semelyiket. Szervízben biztos jó drága lesz, már ha egyáltalán megcsinálják és semmi garancia nincs rá, hogy nem egy másik használt gépből rakják bele a fejet vagy a dvd-t, mert már nem nagyon gyártják. Érdemes lenne inkább okosítani, akkor már lemez sem kell bele, elég egy pendrájv vagy hdd.

[ Szerkesztve ]

(#6019) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Nincs meg véletlenül valakinek a fifa 13 manualja? Esetleg pár kérdésre tud valaki válaszolni?

Eladó: GTS450

(#6020) celafat válasza qqzs (#6019) üzenetére


celafat
tag

Google a barátod: [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#6021) qqzs válasza celafat (#6020) üzenetére


qqzs
őstag

Igen ez a ket találatot adja a baratunk. Az elso wii-u a masodik meg csak a nuncsukos iranyitast mondja el.
Mi pl arra vagyunk kivancsiak hogy a egyszeru iranyitasban a (-) sprintelni kene de nem teszi es mi a power up az (1)

Eladó: GTS450

(#6022) celafat


celafat
tag

Sziasztok. Találkozott már valaki olyannal, hogy ha kikapcsolom a wii-t, akkor a gép bekapcsolva marad, a power gomb is zölden világít, de a képernyőt lekapcsolja, mint tényleges kikapcsolásnál. (Tehát kikapcsolás után nem áll le a gép, ugyanúgy pörög tovább, a power gomb is világít, de a képernyőt viszont úgy lekapcsolja, mint tényleges kikapcsolás esetén). Ténylegesen leállítani csak a power gomb 5mp-ig tartó folyamatos nyomásával lehetséges. A 24Connect módot is hiába kapcsolom ki és benne a standby módot is, a gép akkor sem kapcsolódik le. Mi a fene baja lehet? A gépet egy ismerős hozta külföldről, így előéletéről semmit sem tudni.

(#6023) -=MrLF=- válasza celafat (#6022) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Nálam úgy működik úgy emlékszem, hogy vagy távirányítóról kapcsolom ki vagy a gép gombját nyomva tartva. (rövid nyomásra szerintem nem kapcsol ki)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6024) sonar válasza -=MrLF=- (#6023) üzenetére


sonar
addikt

De kikapcsol rövid megnyomásra, menüben biztos. Ha játék be van töltve akkor abban már nem vagyok biztos, hogy egy rövid megnyomásra kikapcsol

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6025) celafat válasza -=MrLF=- (#6023) üzenetére


celafat
tag

Ez valószínűleg hibás gép, mert az biztos nem normális, hogy csak a power gomb 5mp-ig tartó folyamatos nyomásával lehet kikapcsolni. A remottal is csak a képet kapcsolja le, de a gép pörög tovább. Már végignéztem mindent, ahol volt ilyesmi menüpont, azt végigpróbáltam minden opcióban, de semmi sem változott. Mindegy, már megbékéltem vele, nagyobb baja ne legyen.

(#6026) NGA


NGA
addikt

Egy kis segítséget kérnék. 4.3E-s wii-m van, és végigcsináltam a homebrew telepítést.
(sd-re rámásoltam a fájlokat, levélbomba megérkezett, elinditottam, majd felment a homebrew, megjelenik a menüben)
Elinditom a HB-t, de csak üres hillámzó képernyő jön be, hiába rakom bele a pendrivét a megfelelő usb portba az alkalmazásokkal.

(#6027) celafat


celafat
tag

Sziasztok! Van olyan, aki próbálta már a wii-t 65" 4K-s tévén? Mennyire élvezhető a képe?

(#6028) doc válasza celafat (#6027) üzenetére


doc
nagyúr

HDMI adapterrel használom 65-os Samsung Q6-on, látszik hogy kicsi a felbontás, de a legtöbb játéknal ha belemerulsz, nem zavaró. Azért van ahol jó lenne a nagyobb felbontás (pl Mario Party 8), de egy Wii Sports teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#6029) duffbeer


duffbeer
őstag

Sziasztok, kis segítség kellene.

Szereztem egy WII-t sok kontollerrel, de mindegyikben vezeték nélkül tölthető Li-Ion akku van, ami csak komolyabb átépítéssel lenne kényelmesen tölthető. "Kamikaze Gear" márkájú cucc. Nem tudjátok hol lehetne beszerezni egy ilyen tőltő lapot? QI töltő nem jó hozzá. Próbáltam.

Köszi.

(#6030) celafat válasza duffbeer (#6029) üzenetére


celafat
tag

Rakj bele újratölthető elemet. Ha feltétlen akkuval akarod használni, akkor meg itt a hardveraprón, jófogáson, stb lehet találni töltőket is néha, akár indukciósat is. Vagy konzolbolt, de ott szerintem már csak elvétve van ilyesmi.

(#6031) Qwery válasza duffbeer (#6029) üzenetére


Qwery
tag

azíbéj szerint egy wireless töltőbölcsője van. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, béjen 5 fontért van ez a töltő... De egy szett újratölthető elemmel jobban jársz...

[ Szerkesztve ]

42

(#6032) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok

Teljesen új és kezdő vagyok a nintendo wii terén. Otthon xbox van, de szeretnék valami gyerek/családbarát konzolt. Xbox-on ugye az s szériától elég halovány a kinect támogatás de valami ilyesmit képzelnék el. Ekkor ajánlották nekem a Wii-t.

Anno mikor megjelent, havernál játszottam vele, de az már...nagyon régen :)

Szóval nem akarok itt warezolni meg minden, de olvasgattam, hogy eléggé kinőtte magát a dolog, s már olyanokat árulnak hogy pendrive meg 800 játék meg régi retro mario is meg minden. Ezt szeretném rendbe rakni, ebben segítsetek, hogy jó úton járok-e, illetve mire figyeljek, mit ne vegyek. Tovább ha van eladó valakinek, szivesen meghallgatom. Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6033) doc válasza gboszi (#6032) üzenetére


doc
nagyúr

Warez szerintem tilos a topicban, szoval maradjunk annyiban hogy ha felteszel a Wii-re egy USB Load GX-et, akkor a berakott lemezekrol tudsz csinalni egy image-et, onnantol meg az image-et futtatni a Wii-n, akkor is ha nincs bent a lemez ;)

Amugy hulyeseget felreteve en tenyleg megcsinaltam ezt mindegyik lemezemmel, szepen bepakolgattam oket a Wiibe, legrabbeltem oket, igy USB stickrol tudnak futni. Azt azert megjegyeznem, hogy valami hibajavitas bugos lehet benne, mert tobbszor jartam ugy hogy megakadt az image-keszites, ilyenkor a lemezt kiveve, alaposan letakaritva mar jo volt (ujrainditas utan).

Youtube-on talalsz reszletes step-by-step leirasokat hogy pontosan hogyan is tudod feltenni a Wiidre, en is azok alapjan csinaltam.

(#6034) gboszi válasza doc (#6033) üzenetére


gboszi
senior tag

Szia és köszi. Nem kifejezetten a warez érdekel, azért is írtam, meg nem is reklámozom. (Tudom, hogy mindenki csak biztonsági másolatokat készít :D )
hanem arra, hogy ma 2023-ban gyerkőcökkel mennyire szupi a nintendo wii? Ugrabugra meg mário, mario kart, lets dance stb.
Sikerem lenne?

A pendrive-os dolog csak a felhasználhatóség miatt kérdeztem :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6035) doc válasza gboszi (#6034) üzenetére


doc
nagyúr

Hat nezd... Multkor a 9 eves kislanynak volt szulinapi bulija nalunk, meghivta a baratait. Aztan az egyik meglatta a polcon a Mario Kart lemezt, kitalaltak hogy olyat akarnak jatszani, onnantol a buli vegeig folyamatosan ment, negyen Kartoztak egyszerre, imadtak :D
Bowlingozni is szeretnek nagyon, szoval szerintem tokeletes valasztas. Oket nem zavarja hogy nem 8K 120FPS a kep, szorakozni akarnak, azt meg abszolut megkapjak (azert egy HDMI adapter kelleni fog, anelkul tenyleg nagyon ga'z a kep)

(#6036) duffbeer válasza gboszi (#6034) üzenetére


duffbeer
őstag

A 6 éves lányom imádja. Wii sport, wii party, mario sport, heti családi happening a mario party 8-9. :)

(#6037) gboszi válasza duffbeer (#6036) üzenetére


gboszi
senior tag

@doc

Köszi nektek. Pont ez a lényeg, nem érdekli őket a HD :D
Egyszerre 4en is mehet? De szupi. Akkor vennem kell egy halom kontrollert, meg kormányet, meg nundzsaku vagy mi a fene :D

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6038) DeFranco válasza gboszi (#6034) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gyerektől / kortól / szocializációtól is függ, de nálunk évek óta nagy sláger a wii (most 8 éves a fiam), szerintem kisebb gyerekeknek ideális, és nem is nagyon van alternatívája, max. a switch. Van otthon PS4 is, de arra egyszerűen egy-két kivételtől eltekintve nem nagyon jelentek meg olyan játékok, amiket egy kis gyereknek is szívesen odaadnék (főleg nem couch-coop).

Játékélményben sokat ad a Kirby's Return to Dreamland, a Mario Party, a Wii Sports/Resort, ezekben a legkisebbek is szerezhetnek sikerélményt. Jó a Donkey Kong Country Returns is de az egy idő után nagyon nehéz lesz (nem a gyereknek, őt csak viszed a hátadon, te fogsz beleharapni a kontrollerbe :D ), ott a Just Dance, esetleg ha már megérik rá, akkor a Batman Brave and the Bold, Lego Batman (itt hentelni kell, van akire nincs jó hatással, utóbbiban lehet a rosszfiúkkal is lenni, sőt, kampány is van rá). Ha megnézi a Super Mario filmet, utána adja magát a Super Mario Galaxy, estleg a New Super Mario Bros Wii (szintén nehéz, de ez már a gyereknek is az lesz).

Szóval van benne potenciál, csak győzd kontrollerrel meg bele elemmel....

(#6039) doc válasza gboszi (#6037) üzenetére


doc
nagyúr

Lehet negyen split screenben, ahhoz mondjuk mar nem art ha nem aprocska a TV, mert a negyed az... negyedakkora lesz :D Nalam a 65"-oson remekul elvoltak.
Kell negy controller, azzal mar lehet, a kormany az igazabol csak egy muanyag keret amibe belerakod, de a feelinghez sokat hozzaad.

(#6040) duffbeer válasza gboszi (#6037) üzenetére


duffbeer
őstag

Ha megfogadsz egy tanácsot, gyári kontrollert vegyél. Vannak nunchuck-al együtt nagyon jó árban integrált motion plus-al kínai klónok, de az a tapasztalatom, hogy azok kamerájának más az optikája és sokkal érzékenyebb a rámutatós feladatoknál, még felnőtteknek is nehéz irányítani.

Van mellette egy Batocera konfigom is Dolphinbar-al, azzal simább a rámutatás utángyártott kontrollerrel is, de gyári wii-vel nem az igazi.

Egyébként wii előtt csak a Batocera volt PS1, SNES, Gamecube WII-U stb. Nagyon szerették azt is. Persze az egyszerűbb játékokat, főleg Disneyseket.

[ Szerkesztve ]

(#6041) gboszi válasza duffbeer (#6040) üzenetére


gboszi
senior tag

Köszi mindenkinek (is) :)

Jah belőttem itthon én is egy raspberry-t ilyen retro játékokra, volt is foganatja szeretik a nintendo-t meg minden, de a kisfiam (6) fifa fifa fifa, meg legos játékok. Nővére (10) szegény meg ugye lányosabb dolgokat keres. Nem is nagyon akarom, hogy Xboxozzanak, mert behúzza őket és azért még (nekem) kicsik. Szóval Wii lesz :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6042) doc


doc
nagyúr

(#6043) duffbeer válasza doc (#6042) üzenetére


duffbeer
őstag

Been there... :D :D :D :D :D

(#6044) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, még egy kérdés, mielőtt megveszem életem első Wii-jét. Olvasom, hogy van ilyen motion plus kiegészítő a kontrollerre amitől valami jobb lesz, ez még nem tiszta. Illetve, hogy van már olyan kontroller is, amiben ez benne van. Hogyan találok így rá? Mert nézegetem a használt piacot, s nem nagyon tudok kiigazodni

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6045) doc válasza gboszi (#6044) üzenetére


doc
nagyúr

a legtobb controllerben benne van, azokra ra is van irva a controller vegenel

(#6046) Guitar14 válasza gboszi (#6044) üzenetére


Guitar14
senior tag

Így lelsz rá ha a hozzá járó kontroller eredeti:

Jobb oldaliba benne van a motion plus.

Ha a bal oldali Wiimote-od lesz akkor a motion plusz szükséges játékokkal csak úgy tudsz játszani ha rádugod a motion plus adaptert, ami így néz ki:

Van olyan játék ami megköveteli ennek meglétét de van oylan is amelyik jobban működik ezzel, de nem kötelező.
Publikus íromány szerint: komplexebb mozgásokat is tud érzékelni.
Technikai háttere: sima WiiMote-ban két gyorsulásmérő van ami X és Y irányba érzékeli a döntését, a plus-ban már egy sokkal komplexebb többtengelyes MEMS gyroszkóp van, gyakorlatilag ugya az a technológia mint ami a mai okostelefonokban is megtalálható.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#6047) gboszi válasza Guitar14 (#6046) üzenetére


gboszi
senior tag

Pfu köszi srácok :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6048) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, nincs valakinek Budapesten egy "felesleges" akár csak kölcsön HDMI adaptere? Vettem Wii-t de nem volt hozzá, szupi tv-n nincs rca. Két gyerek a nyakamon hétévégén :Y :Y :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6049) DeFranco válasza gboszi (#6048) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nincs egy fölös DVD lejátszótok amin van rca-in és HDMI out?

(#6050) gboszi válasza DeFranco (#6049) üzenetére


gboszi
senior tag

Kb 20 éve nincs :)

"If you're good at something, never do it for free!"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.