Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) moli.hu válasza Gaborka30 (#2997) üzenetére


moli.hu
őstag

"kormany"nal a mozgaserzekelesre, a giroszkopokra gondolsz? tehat a wii sports tenisz se megy? vagy csak es kizarolag a mario kart-ban nem megy a kormanyzos mod? mert akkor lehet, nem ugy allitottad be az iranyitas modjat

(#3002) Zirowe válasza moli.hu (#3000) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én vmi olyasmit keresek, mint ami a Goldeneye-ban van, csak a sztorit is lehessen vinni rendesen.

Esetleg pár ilyet tudnál ajánlani?:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3003) moli.hu válasza Zirowe (#3002) üzenetére


moli.hu
őstag

dead space extraction, house of the dead overkill, resident evil darkside chronicles, resident evil umbrella chronicles van felirva nekem ilyennek (`single`='coop_2'), de nem tudom mar, miert. talan a resi-ben kis szogben iranyithatta a player2 is a kamerat, es osztott/kozos volt a loszerkeszlet, eletero.
ghostbusters tuti split coop, de az 3rd person.

(#3004) Zirowe válasza moli.hu (#3003) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszi. :R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3005) moli.hu


moli.hu
őstag

ha a skyward 5 evvel ezelott, a wii indulasakor jelent volna meg, egeszen mas iranyba ment volna a mozgasiranyitasos jatekok fejlodese (lasd super mario 64 hatasa a 3d jatekokra). szerintem hiba volt a nintendo reszerol elkovetni azt, hogy atalakitottak a twilight-ot a gamecube-os iranyitasrol, jo lett volna az ugy is. mert emiatt mindenki azt a rangatos iranyitast masolta le, ennel sokkal tovabb nem lattak mas fejlesztok sem, ihlet pedig jo ideig nem jott. emiatt konyveltek el a hardcore jatekosok a mozgasiranyitast feleslegesnek, gyerekesnek, marhasagnak.

(#3006) Gaborka30 válasza moli.hu (#3001) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Minden egyéb girosos játék megy, kivéve, ha elfektetem a kontrollert és "kormányozni" szeretnék.
Nem csak a mario kart-basn, de lfatoutban sem. A másik kontrollerrel megy.A többi játék, ahol egyéb mozgást kell végezni, tökéletesen működik (sport játékok, fps..)

[ Szerkesztve ]

(#3007) moli.hu válasza Gaborka30 (#3006) üzenetére


moli.hu
őstag

probald ki kerlek a mercury meltdown revolution vagy a super monkey ball banana blitz jatekokat, mert lehet a sportjatek csak azert megy, mert a nagyivu mozgasoknal nem tunik fel, hogy nem pontos a mozdulat.

(#3008) Gaborka30 válasza moli.hu (#3007) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszi a tippet. Megnézem. És ha ezekben nem jó? Akkor javítható vagy csere?

(#3009) moli.hu válasza Gaborka30 (#3008) üzenetére


moli.hu
őstag

nem hiszem, hogy javithato lenne, mert ha jol emlekszem (igen) chipbe integralt a giroszkop a wiimote-ban. igy a minimum az alaplapcsere volna, de mivel azon kivul nem sok minden mas van a wiimote-ban, igy nem hiszem, hogy barki is foglalkozna ezzel, kuka (vagy garancia).

[ Szerkesztve ]

(#3010) rumkola


rumkola
veterán

Tudna valaki priviben segíteni softos gép vs wiware játékok vonatkozásában?

(#3011) g@bo válasza rumkola (#3010) üzenetére


g@bo
nagyúr

keress meg pm.

(#3012) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sziasztok!

Mivel számomra egyértelmű választ nem kaptam a fórumban keresgélve, ezért feltenném! :)
Gondolkodok egy Wii beszerzésén, de elég szerteágazó dolgokat olvastam a monitoron való használatról!
Nekem van egy LG W2243T LCD monitorom, ami rendelkezik egy D-Sub és egy DVI-D csatlakozóval!
Mi kell ahhoz, hogy csatlakoztathassak egy Wii-t? A kapott kép élvezhető lesz?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.

when the sun shines, we'll shine together

(#3013) ldave válasza mexicanraven (#3012) üzenetére


ldave
félisten

Pontosan nem vagyok benne biztos, de ha jól tudom akkor a Wii csak analóg jelent tud kiadni (480/576i vagy 480p), szóval tuner nélkül szerintem nem köthető monitorra.

A Slime draws near! Command?

(#3014) ayo


ayo
addikt

A teljes leiras driverek meg minden ami kell hogy hogyan is tudtok wiimote + nunchukkal PC-n akar SNES vagy barmilyen jatekot jatszani:)

http://jateknaplo.blog.hu/2011/11/21/wiimote_nunchuk_pc

http://jateknaplo.blog.hu

(#3015) g@bo válasza ldave (#3013) üzenetére


g@bo
nagyúr

van kompozit /és komponens/ kábele, de az ugye nem dsub meg dvi... :D analóg szutymák. 480p.

pedig tuti köthető lcd tévére is.

(#3016) ayo válasza g@bo (#3015) üzenetére


ayo
addikt

monitorra is kotheto nyilvan premiumabb fajtabol de vigyazz vele mert a fekete nagyon fekete lehet = tul sotet es ebbol sok problema lehet, ajanlatos eloszor letesztelni haver kabelevel a cuccot mielott megveszed a draga kabelt hogy jo e egyaltalan v be lehet kalibralni hogy jo legyen. ezt csak azert mondom mert pl nekem nem lehetett a feketet vilagositani hogy lassam is mivan es ez sok jateknal elegge zavaro volt sajnos

http://jateknaplo.blog.hu

(#3017) mexicanraven válasza ayo (#3016) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nem értem, hogy egy ilyen jellegű konzolnál, miért nem egyértelmű az LCD TV/monitorra való csatlakoztatás!:S:S

when the sun shines, we'll shine together

(#3018) ldave válasza mexicanraven (#3017) üzenetére


ldave
félisten

LCD tv-re simán lehet csatlakoztatni, monitorra nem lehet segédeszköz nélkül.

A Slime draws near! Command?

(#3019) mexicanraven válasza ldave (#3018) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

És mi az a segédeszköz ami kellene pl. nekem? (DVI-D/D-Sub aljzatokhoz)

when the sun shines, we'll shine together

(#3020) ldave válasza mexicanraven (#3019) üzenetére


ldave
félisten

Valami ilyesmivel megy csak szerintem.

A Slime draws near! Command?

(#3021) mexicanraven válasza ldave (#3020) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Az a baj, hogy szeretnék olyan felhasználót találni aki tud biztosat mondani, mert ez a cucc pl. a konzol fele árban és nem szeretnék zátonyra futni vele! :(

when the sun shines, we'll shine together

(#3022) ldave válasza mexicanraven (#3021) üzenetére


ldave
félisten

Biztosan nem tudom, de nagyon valószínű, hogy csak ilyesmivel megy, de majd jön moli, hátha ő tudja.

A Slime draws near! Command?

(#3023) ayo válasza ldave (#3020) üzenetére


ayo
addikt

hat en nemtok biztosat. videokon lattam hogy megy.. hogy mennyire szep a kepernyo stb passz de draga nagyon. lehet erdemes egy jo kepernyot beszererzni:D

http://jateknaplo.blog.hu

(#3024) moli.hu válasza ayo (#3016) üzenetére


moli.hu
őstag

ezt hogy erted, hogy a fekete tul fekete? az emberiseg a hatulrol megvilagitott mozifilm ota kuzd azert, hogy a fekete minel inkabb fekete legyen. a jelenlegi lcd-technologia is vacak ilyen szempontbol, a gyartok rengeteg penzt olnek a kutatasokba, hogy a fekete valoban fekete (fenytelen) legyen.
a gamma-val volt problemad? vagy a feher is szurke volt?

(#3025) ayo válasza moli.hu (#3024) üzenetére


ayo
addikt

:) valahogy ugy.

en is csak akkor olvastam utana mikor eza problema volt a component kabellel. utana neztem hogy masnak is tulsagosan sotet lesz tole minden annyira hogy hiaba fenyero kontraszt stb nem lehet visszahozni, persze ha pl gamma stbvel probaltam akkor meg ujra bena kep lett. amugy nagyon szep szintelitett, feketeben dus szinek voltak, olvashato betuk stb meg a regebbi szarabb felbontasu jatekoknal is ( pl mostani donkey kong MW3 a siman is sokkal szebb) szoval szep es jo de nem mindenhol megfelelo ezert irtam hogy jo a le tudja tesztelni az ember...

amugy a legszebb kep mikor pcn emulatorral nyomom:D az tud nagy felbontast :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#3026) Kroni1


Kroni1
veterán

Hi! Szeretnénk otthon pár ugribugris játékot kipróbálni, és gondoltam a wii-t vennénk az ára miatt. Ennek akkor kompozit és scart kimenete van csak, és nem tud FullHD-t?! Asszony rákattant kicsit, csak nem tudom milyen lenne a mi tv-nken a képminőség.. Egy 55"-os LED TV-re lenne rákötve. :F

[ Szerkesztve ]

(#3027) tomgabor válasza Kroni1 (#3026) üzenetére


tomgabor
senior tag

Kompozit/scart 576i, komponens 480p. 55"-hoz inkább Xbox360+kinect-et vennék.

(#3028) siti válasza Kroni1 (#3026) üzenetére


siti
senior tag

nem tud full HD-t, de még a 720p sem megy. A gyári kábel (kompozit/scart) 480p -t tud, a lentebb linkelt komponens pedig 576i -t.
nálam 32" full HD LCD-n megy, de bőven élvezhető. nem úgy mint a legtöbb analóg 4:3-as széthúzott/felnagyított TV csatorna. be kellene tiltani.

hogy egyértelmű legyen minden leendő wii tulajnak:
ezt adják a géphez (A/V, kompozit, 1 videó 2 hang dugasz)

erre dughatsz scart átalakítót is:

ez pedig a komponens, itt 3 kép dugasz van és 2 hang:

Ez kell a jobb képért.

találtam Tvs csatit is:

itt az AV1 scart, ide jöhet a gyári kábel átalakítóval.
AV2 pedig megint a gyári kábelnek jó
Alul pedig a sok színes a Component. 3 videó+2 audió. Ilyenen lóg az enyém is. Régi lapostévé idők előtt ilyen nem volt. Ezért nem ilyennel jött ki a wii, meg hogy még egy kábelt el lehessen adni pofátlan drágán.

remélem nem linkeltem mellé semmit és egy picit segítettem. ma se fekszem le 10 előtt...

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#3029) tomgabor válasza siti (#3028) üzenetére


tomgabor
senior tag

Mint írtam Kompozit/scart 576i, komponens 480p = 5 RCA.
A p jobb mint az i.

Nekem 37"-on nem tetszik annyira a képminőség, lehet túl hozzá vagyok szokva a 720p és 1080p-hez.

[ Szerkesztve ]

(#3030) ldave


ldave
félisten

Ide is le kell írnom, mert hát muszáj. A Skyward Sword a legjobb Wii játék ami valaha is megjelent. Egyszerűen zseniális.

A Slime draws near! Command?

(#3031) siti válasza tomgabor (#3029) üzenetére


siti
senior tag

míg kerestem hogy tényleg jó legyen, lejárt a javítási idő. mondjuk ezt pont az első hozzászólásból lestem első körben, de gyanús volt hogy i vagy p. ott meg ez van:

Ehhez a művelethez használhatjuk a dobozban megtalálható AV kábelt (egyszerűen "színt a színbe" csatlakoztatjuk) Így 480p felbontást érhetünk el, vagy használhatjuk a komponens kábelt is. (ezt külön kell megvásárolni) mely élesebb, szebb képet ad, és a felbontás is nagyobb, 576i lesz.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#3032) ldave válasza siti (#3031) üzenetére


ldave
félisten

Hát én inkább azt mondanám, hogy a 480p jobb, mint az 576i. Ráadásul ami a Wii-vel jön kábel az nem alkalmas 480p-re, ahhoz mindenképp komponens csatlakozó kell. Amúgy meg a Wii menüben lehet állítgatni, hogy milyen tv-d van és annak megfelelő képet fog adni.

A Slime draws near! Command?

(#3033) siti válasza ldave (#3032) üzenetére


siti
senior tag

azt így hirtelen nem tudom, mert ilyenkor van kölcsönben a wii, de komponenssel jobb képet adott, amikor kiválasztottam a felbontását. a TV is kiírja hogy éppen mit kap, majd megnézem ha itthon van. Skyward Sword -ben már van beszéd is, vagy csak kiírja a szöveget és tüttürüttütü megy? mert én amiatt hagytam abba tp-t. engem nagyon idegesített, végig egy félkész érzés volt, hogy felmondani a szöveget már nem volt idő.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#3034) ldave válasza siti (#3033) üzenetére


ldave
félisten

Nincs benne szinkron, csak szöveg és egy-két hangeffekt mint pl "hello" vagy "okay". Igazából ez így jó, mindenkinek a fantáziájára van bízva a szereplők hangszíne, nekem egyáltalán nem hiányzik a voice acting.

A Slime draws near! Command?

(#3035) moli.hu válasza ldave (#3034) üzenetére


moli.hu
őstag

meg hat nem kell lokalizalni a hangot 10 kulonbozo nyelvre. szerintem teljesen jo megoldas.

(#3036) ldave válasza moli.hu (#3035) üzenetére


ldave
félisten

Jó a szinkron, ha rendesen meg van csinálva, pl a Xenoblade-é szinte tökéletes lett. Amit nem szoktak megcsinálni japán játéknál, az az "ajak-szinkronizáció" vagy mi, szóval az ajkak mozgása a japánt követi, ez kicsit zavaró tud lenni, de inkább adják ki így, mint sehogy.

A Slime draws near! Command?

(#3037) Kroni1 válasza tomgabor (#3027) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem, köszi! én is ettől féltem, az kicsit drágább buli lesz! :(

(#3038) moli.hu válasza ldave (#3036) üzenetére


moli.hu
őstag

nemtom, minel kevesebb a kesz tartalom, annal tobb a jatekos altal hozzakepzelt vilag.
konyvet is azert olvas meg a mai nap is az ember filmnezes helyett, mert azt o alakitja.

(#3039) misuti


misuti
tag

Melyik netes webáruházból érdemes wii-t venni?Tudna valaki néhány tippet adni?Tapasztalatok?

(#3040) siti válasza misuti (#3039) üzenetére


siti
senior tag

én a gameparkhu-ban vettem annak idején, de haverom vette át személyesen, mert arra járt és elhozta ingyér. jó fejek voltak, próbálták lebeszélni, hogy első konzolnak nem ideális. azóta is megvan. bár ez nem csak netes áruház...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#3041) g@bo válasza siti (#3040) üzenetére


g@bo
nagyúr

gamepark egy drága szutyok.

konzolstudio a kinizsi utcánál ok.

(#3042) siti válasza g@bo (#3041) üzenetére


siti
senior tag

amikor vettem ők voltak olcsóbbak :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#3043) misuti


misuti
tag

Köszi a segítséget!
Talán most a konzolstudio éri meg legjobban a gép maga 33k + sport resorts irányítóval 10k!
Legalább lenne 2 irányító!Mondjuk az 576-nál 40k a sport resort pakk,és elvileg ingyen kihoznák!

[ Szerkesztve ]

(#3044) katona.t


katona.t
tag

Sziasztok,
ha minden jól megy, holnap boldog tulajdonosa leszek egy WII-nek.
Csak sima sport resorts pakk, ezért szeretnék még plussz wiimote-ot venni. Valakinek van tapasztalata az ebay-es kiegészitőkkel? Melyiket érdemes?

(#3045) siti válasza katona.t (#3044) üzenetére


siti
senior tag

én ebayről csak játékot vettem, meg vezeték nélküli sensor bárt, meg csukló pántot.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#3046) rumkola válasza katona.t (#3044) üzenetére


rumkola
veterán

Egy jó tanács:
akármit mondanak, akárhogy bizonygatnak, Wiimote-ból csak és kizárólag eredetit vegyél (pl. játékkal egybecsomagoltat).

(#3047) katona.t


katona.t
tag

OK. Akkor marad az eredeti.
Az internethez való csatlakozásnak mi a titka?
Van itthon egy wifi routerem, most ott tartok, hogy egy teljesen nyilt hálót csináltam. Se titkositás, se jelszó, még az ssid sincs rejtve. MAC szüréshez hozzáadtam, állandó ip-t is állitottam a mac cimhez dhcp-vel.
Látja a routert, de csatlakozásnál error code 51330 van. Mi a baj?

(#3048) moli.hu válasza katona.t (#3047) üzenetére


moli.hu
őstag

hibas a jelszo. nezd at ujra az osszes beallitast mindket oldalon, es csinalj egy power-cycle-t. aztan ha meg mindig nem mukodik, nezd at az osszes beallitast ujra.

mondanak meg channel-allitast, de valoszinutlennek tartom, ha "rossz jelszo" hibauzenetet ad, akkor latja a router-t rendesen. azert nezd meg, hogy a kornyeken a tobbiek milyen channel-t hasznalnak, es optimalizald ki magadnak a leguresebbet (vedd figyelembe a konkurensek erejet is), nalam is megesett, hogy idovel egyre megbizhatatlanabb lett a halo, mert egyre tobb szomszed csinalt wifi-t. altalaban mindenki az 1-esen vagy 11-esen van.

[ Szerkesztve ]

(#3049) katona.t válasza moli.hu (#3048) üzenetére


katona.t
tag

Teljesen nyilt háló, nem kell jelszó. Kis faluban lakom, nincs a környéken másik wifi.

(#3050) siti válasza katona.t (#3049) üzenetére


siti
senior tag

az érdekes, mert ez a hibakód főleg a jelszóra utal. itt van pár router beállítás is, de én nem adnék neki fix IP-t, az legyen a router dolga.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.