Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88) Szten Márs válasza grabber (#79) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A fókuszgyűrűnél az, hogy hosszú úton jár nem hátrány, sokkal inkább előny, tekintve, hogy így pontosabban be lehet lőni MF-nél a fókuszt. Rövid úton járó fókuszgyűrűkkel kínszenvedés a manuális fókuszálás.
Ha a 40D-nél puhább, halkabb a zárja, akkor tényleg halk lehet. Ennyi hangot ad egy DSLR, ez van.
Egyébként érdekes dolog ez, mert régebben, amikor még a K100D és D40 között vacillálóknak írogattam le az egyes gépek előnyeit/hátrányait, mindig megmelítettem, hogy hát igen, de a Pentax K100D zárja az egyik leghangosabb a DSLR paicon és a legnagyobbat rúg, míg a Nikon D40-é milyen puha. Ez valóban így is van, a K100D zárja a K10D-hez képest is jó kemény, hangos, nagyot rúg... és pont ezért baromira élvezek vele fotózni. Egyszerűen élvezet érezni azt a zárat, élvezet érezni azt, hogy igen itt most történt valami, egy élmény összességében. Persze ez csak az én abszolút szubjektív (talán kissé elfajzott :D ) ízlésemnek, de gondoltam megosztom :) Olyasmi ez, mint amikor a force feedbackes kormányon az ember abszolút maximumra állít mindent, hogy érezze, hogy teker valamit :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.