Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) borges7 válasza nmate91 (#12590) üzenetére


borges7
aktív tag

Bucks a legjobb. Most.

[ Szerkesztve ]

(#12602) marinea2 válasza borges7 (#12600) üzenetére


marinea2
addikt

Egy ilyen 2 pontos meccsen azert jol jott volna a Bostonnak.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#12603) borges7


borges7
aktív tag

Egy jó kis elemző videó a Warriors támadó, és védekezési sémáiról a Thunder ellen [link]

(#12604) attiati válasza .LnB (#12596) üzenetére


attiati
veterán

és nyugati oldalról ennyire egyértelmű a Suns?
szerintem ha találkoznak GSW-vel vagy Denver-el, akkor elbúcsúznak

Hú, holnap Lakers - Clippers (6. vs 7. - pontegyenlősséggel, úgyhogy ez egy hárompontos meccs.)

Utána meg mindkét csapattal játszik a Suns, hogy igazságos legyen a 6. hely sorsa

[ Szerkesztve ]

(#12605) perempe válasza attiati (#12604) üzenetére


perempe
addikt

A Nuggets-Suns érdekes lenne (Michael Porter vs Durant).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12606) saen válasza attiati (#12604) üzenetére


saen
veterán

Szerintem a nyugat teljesen nyitott.

Sunsról azt tudom mondani, hogy a kezdősor az szimplán sokkal jobb lett a cserével. Gyakorlatilag Bridges/Cam Johnson páros helyett van Durant/Okogie. Védekezésben egyértelműen fejlődés, egyrészt Durant simán van Bridges szinten, bár kicsit más a posztjuk, de Okogie sokkal jobb védekezésben, mint Cam. Ami meg nagy plussz, hogy a legnagyobb gyengéje a régi felállásnak a lepattanózás volt, ez sokat javult, hisz mindkét új játékos jobb ebben, mint a régiek. Támadásban meg két közepes helyett van egy top és egy átlag alatti. Ez se visszalépés szerintem. A cserepad viszont nagy kérdés, nincs meg a tökéletes rotáció, nem állt be a csapat, megy a kisérletezés. Főleg egy esetleges sérülés esetén lehetnek gondok, de majd meglátjuk.

Nincsen egyetlen csapat sem aki uralja a nyugatot, mindenki küzd problémákkal, mindenkinek vannak gyenge pontjai. Ráadásul a mezőny vége meg nagyon hajrázik. Denver elég stabil volt egész évben, de mégsem uralják ezt a káoszt. Warriorsnál se tudjuk, hogy melyik csapat jön, egy-egy meccsen bárkit meg tudnak verni, de konzisztens produkciót idén még nem láttuk tőlük.

Szerintem kelet sokkal egyértelműbb. Ott a Bucks-Celtics páros győztese lesz a döntős, esetleg a Sixersnek van esélye ha valakinél beüt a sérüléshullám, mást nem látni elég jónak ott.

(#12607) nmate91


nmate91
tag

LA rangadón jobban örültem volna ma egy Lakers győzelemnek, semlegesként jobban tetszettek volna a hátralévő meccsek.

[ Szerkesztve ]

(#12608) perempe


perempe
addikt

Quickley, Grimes és Toppin együtt 107 pontot dobott. Érdemük vagy tankol a Pacers?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12609) borges7 válasza perempe (#12608) üzenetére


borges7
aktív tag

Nem láttam a meccset, de ahogy figyelgettem mostanában Grimes, és Quickley egyébként is jó volt pontszerzésben az utóbbi időben, nem?

(#12610) borges7 válasza nmate91 (#12607) üzenetére


borges7
aktív tag

Csodák nincsenek, megnéztem a meccset, egy félidő, és 20 pont előnyt adtak a Clippersnek, James az első félidőt "kiülte", gyakorlatilag semmi(pozitív) ráhatása nem volt a meccsre, csak a másodikban pörgött fel, de az már késő volt.

Ami még érdekes, hogy bár Westbrook jól kezdett, az elején az ő vezérletével húztak el, a 4. negyedben(mikor a Lakers nagyon közelített)mégis oda merte adni Lue a karmesteri pálcát Bones-nak, aki meg is hálálta ezt, nagyon jól játszott, fontos szerepe volt
a győzelemben.

szerk: Jól emlékeztem, Westy pályára sem lépett már a 4.-ben, Bones meg végigjátszotta azt.

[ Szerkesztve ]

(#12611) nmate91 válasza borges7 (#12609) üzenetére


nmate91
tag

Japp, forró mindkettő. Quickley szvsz év 6. Embere.
Csak Félek a Cavs ellen pofára fognak esni keményen.

(#12612) .LnB válasza nmate91 (#12607) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem szégyen az ha Lakers drukker vagy, nem kell ennyire tagadni. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12613) borges7


borges7
aktív tag

Ja és a Grizzlies megtette azt a szívességet, hogy kikapott a Pelicans-tól, így a Denveré a nyugati első hely, a keleti pedig a Bucksé.

(#12614) perempe válasza borges7 (#12613) üzenetére


perempe
addikt

Én úgy örülnék, ha lenne csapat, ami 60 meccset nyert.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12615) nmate91 válasza .LnB (#12612) üzenetére


nmate91
tag

Rosszabb, Knicks. :D

De azért ez nem olyan, mint amikor még követtem a focit és RM fanboi voltam.

(#12616) nmate91 válasza borges7 (#12610) üzenetére


nmate91
tag

Fáradt volt a Lakers, az elején altatni akartak volna és darálni a meccs végét, csak ez nem jött be egy ilyen futós és pihent csapat ellen, mint a Clippers. A pad meg nagyon gyenge, olyan amatőr hibák vannak...

Pl. ez. Ennek a kimenete az lett, hogy Brown berongyolt Jamesre a betörésnél, miközben előtte tök üresen áll a sarokban. James dobta is ki a labdát, csak ugye ott már nem volt senki... Ilyen gagyi dolgok miatt volt Jamesnek amúgy sok turnovere. A pad egyszerűen nem képes az ő szintjén gondolkodni és sokat játszott a paddal együtt.

(#12617) perempe válasza borges7 (#12613) üzenetére


perempe
addikt

Herb Jones 35 pontja (career-high), 3 blokkja
Ezek a +1-ek és a blokkok nagyon jók, ill. nem csak az egyik kezét használja.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12618) borges7 válasza nmate91 (#12616) üzenetére


borges7
aktív tag

Ha ez volt a terv, az kapitális hiba volt, mert ezzel esélyük sem volt nyerni. Bár valószínűleg máshogy sem lett volna.

Nem lehet szezon közben csapatot építeni, ők meg már évek óta folyamatosan cserélgetik a fél keretet "havonta"...
Nézd meg a liga stabilan legjobb csapatait, a magjuk, az a legalább 4-5 ember hosszú évek óta játszik együtt. Bucks, Celtics, Warriors, Denver, Suns, Grizzlies.
Olyan nincs, hogy elcserélsz 5-6 embert, és azok majd összeszokott, jó csapat lesznek fél év múlva, lehetetlen. Ha csak nem mind zsenik, mint mondjuk az első Dream Team-ben. De az más tészta.

(#12619) borges7 válasza perempe (#12617) üzenetére


borges7
aktív tag

Köszi, megnéztem, tényleg ügyes volt. Meg is lepődtem rajta, mert ő inkább a védekezéséről volt ismert, de most beestek neki a triplák is.

(#12620) attiati válasza borges7 (#12610) üzenetére


attiati
veterán

Néha zavarbaejtő volt a szurkolás: hazai homálynál röhög a közönség :D

Közvetítés közben mondták, hogy LAC-LAL meccseken ha Lakers a vendég, akkor a szurkolók 40%-a Lakers fan.

Amúgy 1:47-el a vége előtt, 13 mínuszban James olyan nemtörődöm módon passzolt AD-nek, mintha már unná az egész meccset.

[ Szerkesztve ]

(#12621) saen válasza attiati (#12620) üzenetére


saen
veterán

Miután ugyanott játszik a két csapat, ezért nem meglepő :DDD

(#12622) attiati


attiati
veterán

Dallas-Kings meccs nagyon jó volt.
Utolsó negyedben szinte minden támadásnál más-más vezetett.

A végén (is) Irving bemákolt mindent, jobban akarta a győzelmet a Dallas. Jah... és Doncic elkezdett védekezni az utolsó negyedben !!!

Mcgee meg bakker.... itt már a 4. vagy 5. lepattanót nem tudta megszerezni zsinórban.... Nézzétek a testbeszédét....

Dallas jó nagy szarban van, mert pontegyenlőséggel 11.
Jön két hazai meccsük Bulls és Spurs ellen. Elvileg mindkettő tét nélküli az ellenfélnek, úgyhogy be kell húzni.

A 10. OKC megy a Jazz-hez (akiknek tét nélküli) és utolsó körben hazai pályán Grizzliest fogadják (akiknek szintén tét nélküli lesz addigra valszeg). Hát nem sok esélyt adok, hogy OKC valamelyiket elbukja, így a Dallas kiesik.... bármit is csinálnak :(

#12621saen

Jaja, de a lényeget nem mondtam. Amikor fordítva játszanak és LAC "megy idegenbe", akkor valami 10-30% a LAC szurkolók aránya.
Fura volt hallani a fordított szurkolást :D

[ Szerkesztve ]

(#12623) saen


saen
veterán

Jó kis meccs lesz a Nuggets-Suns, mindkét csapat már végleges helyén van a rájátszásban, Nuggets az egész kezdőjét kiírta kérdésesre :DDD Persze jó eséllyel a Sunsnál is a cserepad játszik, szóval igazi g-ligás rangadó várható ;] :DD

(#12624) perempe válasza saen (#12623) üzenetére


perempe
addikt

Meglepődtem, kik léptek pályára a denveri csapatban Arizonában.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12625) perempe válasza borges7 (#12619) üzenetére


perempe
addikt

A Suns elleni meccsének az összefoglalóját is megnéztem, ott is a gyűrűtől távoli dobásokat blokkolja, ill. dob egy szép ziccert ballal (1:00 után), de azért ez közel se sima pincér, gondolkodtam is rajta valamikor, hogy tud-e valaki hasonlót az NBA-ben.

Ez a meccs a 2022-es rájátszásban volt.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12626) attiati


attiati
veterán

Bazska beszél róla, hogy tető alá hozták az új megegyezést a szakszervezettel.

Valamilyen módon szigorítják a luxusadó feletti költési lehetőséget (nem lehet közepes szintű játékost sem hozni)

Illetve indítani akarnak egy mini tournamentet az alapszakaszon belül.
A meccsek beleszámitanak az alapszakaszba.
A final four pedig elvonul döntőzni valami semleges helyszínre.
A meccsek száma változatlan lenne, csak a két döntősnek nő 83ra és a győztes kap fél misit játékosonként.
Elsőre elég furcsán hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#12627) saen válasza attiati (#12626) üzenetére


saen
veterán

Megmondom őszintén először az egészről azt hittem, hogy áprilisi tréfa, mert elsején kezdtek jönni a részletek.
Ami még érdekes, hogy az év végi játékos díjaknak (pl MVP, stb) feltétele lesz, hogy 65 meccset játszanak. Szóval nem lesz több találgatás, hogy játszott-e eleget.
Sok változás van, egyenlőbb lesz a pálya, top csapatok nem tudják majd olyan könnyen megerősíteni magukat játékosokkal. Minden részletet nem is tudok most, de arra konkrétan emlékszem, hogy a KD csere pl már nem lenne szabályos. Három 2way contract lesz az eddigi kettő helyett. Eltörölték a designated rookie contract limitet és még sok mást is.

(#12628) perempe válasza attiati (#12626) üzenetére


perempe
addikt

A '90-es évek közepétől nézem az NBA-t, általában ellene vagyok az újításoknak (play-in, mini tournament).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12629) borges7


borges7
aktív tag

Match4-en most megy a Last Dance sorozat. Ma zsinórban leadják az összes részt.
Lehet lesz még máskor is, nem tudom.

(#12630) attiati válasza saen (#12627) üzenetére


attiati
veterán

az is érdekes, hogy hosszabbításnál most már 40% emelés mehet, a korábbi 20 helyett.
A mai nba-ben nekem az a legfurcsább, hogy mennyit vándorolnak a játékosok.

Egyenlőbb pálya is szuper, luxusadós csapatépítés nagyon nem szimpatikus.

Perempe: a playin idén kifejezetten jól sül el.

[ Szerkesztve ]

(#12631) borges7


borges7
aktív tag

Lakers és a Warriors is hozta a kötelezőt, izgalmas lesz az ucsó két nap :D

Számolgatom, hogy mi lehet, Clippers talán annyival van jobb helyzetben a másik kettőnél, hogy még két meccse van, de nem tudom, ők hogy állnak a Lakers-szel összevetésben? Ki végez előrébb, ha egál?

Szombat: Clippers-Blazers 22:00

Vasárnap: Suns-Clippers 21:30
Blazers-Warriors 21:30
Lakers-Jazz 19:00

Clippers mindkettőt nyeri: 5.
egyet nyer, és Warriors nyer: 6.
egyet nyer, és Warriors kikap: 5. (ha jól számoltam)

(#12632) borges7


borges7
aktív tag

Nebassz...

"Jaylen Brown cut his right hand picking up a glass vase he knocked over while watering his plants last night and got 5 stitches. Said he’s expected to be ready for the playoffs, but he’s pissed." [link]

(#12633) borges7 válasza borges7 (#12631) üzenetére


borges7
aktív tag

Húú, és a Clippers meg a Warriors meccs egyszerre kezdődik vasárnap!
Meglátjuk, ki mer, vagy nem mer a Suns ellen játszani az első körben :D

Közben látom, hogy a Clippers nyerte az egymás ellenit a Lakers-szel szemben, tehát ők ha egyet nyernek, akkor a Lakers már nem előzheti meg őket, így tudnak kicsit taktikázni.

A Warriors viszont nem, mert őket meg a Lakers üti összevetésben, tehát ha kikapnak, a Lakers meg nyert, akkor mehetnek a play-inbe.

[ Szerkesztve ]

(#12634) saen válasza borges7 (#12631) üzenetére


saen
veterán

Ha a Clippers/Lakers/Warriors ugyanannyi győzelemmel végez akkor Clippers lesz elöl a divizió eredmény alapján.

Suns egyébként ki fog kapni vasárnap, már a Lakers ellen is a cserepad játszott csak, de ketten lesérültek. Bár egyik sem tűnik súlyosnak, mindkét játékos kell a rájátszásra, így szerintem a cserepad legvége fog játszani.

(#12635) borges7 válasza saen (#12634) üzenetére


borges7
aktív tag

Biztos??
Nem az egymás elleni számít akkor?

Ja, most nézem, hogy elvileg még a Pelicans is megelőzheti őket, ha jól számolom,
akkor meg tényleg nem taktikázhatnak.
Na majd vki kiszámolja pontosan . Mindegy, nekem az a lényeg, hogy a Dubs bejusson egyenesen :)

[ Szerkesztve ]

(#12636) perempe válasza borges7 (#12631) üzenetére


perempe
addikt

A Clippers-Blazers meccsen -16.5-tel lehet fogadni a hazaiakra.

Nem tudom, ki szeretne első körben a Phoenix-szel játszani, én biztosan nem.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12637) perempe válasza borges7 (#12632) üzenetére


perempe
addikt

Minden idők egyik legtöketlenebb sérülése. Biztosan így volt?

Kár, hogy a Bucks kikapott, így idén nem lesz 60 győzelmet elérő csapat.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12638) saen válasza borges7 (#12635) üzenetére


saen
veterán

Fogalmam sincs, egyik Suns-os riporter írta, de talán nem teljesen hülye a témához.

(#12639) borges7 válasza perempe (#12637) üzenetére


borges7
aktív tag

Tuti, ott voltam :D

Persze én is kétkedve fogadtam, lehet, hogy csak ezt kamuzta, mert valami hülyeséget csinált...

(#12640) attiati válasza borges7 (#12635) üzenetére


attiati
veterán

szerk: jajó, az egész számolgatás csak akkor jó, ha PEL kikap MIN ellen (velük nem számoltam, ráadásul a legjobb divízió mérlegük van).
-----------

Több csapat pontegyenlősége esetén a divízió helyezés számít. Tehát ha warriors kikap, lakers nyer, clippers egyet nyer, akkor
5. clippers
6. gsw
7. lakers

Két csapat pontegyenlősége esetén az egymás elleni számít és aztán a divízió helyezés. Tehát:

A) Clippers egyet nyer és Gsw kikap és Lakers kikap, akkor:
Clippers vs Gsw: 2:2 az egymás elleni, clippers jobb a divízióban így clippers 5., GSW 6., Lakers play-in

B) GSW nyer, Lakers nyer, Clippers egyet nyer, akkor GSW 5. és Clippers vs Lakers: 4:0 egymás elleni---> clippers 6., Lakers play-in

C) GSW kikap, Lakers nyer, Clippers kétszer kikap, akkor
lakers gsw egyenlőség van és lakers vs gsw: 3:1 az egymás elleni ---> lakers 5., gsw 6., Clippers play-in

D) GSW kikap, Lakers nyer, Clippers kettőt nyer, akkor Clippers 5. és újra lakers gsw egyenlőség van. 3:1 Lakers javára így 6., GSW megy a PI-be :D

A lényeg
1. bárki mehet play-inbe és lehet 5. is
2. Lakers nem lehet 6., csak 5. és 7., szóval igazi szopóroller, mert vagy PI vagy Suns :D
3. minden utolsó meccs egyszerre kezdődik
4. mindhárom csapat ellenfelének tét nélküli az utolsó kör
6. ha Clippers behúzza a következő meccset, akkor az utolsó körben egymás eredményét lesheti GSW, LAL, LAC az utolsó másodpercig, hogy mit érdemes csinálni a Suns elkerüléséhez :)

Amúgy szerintem nem tud ennyit a Suns, hogy félni kelljen tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#12641) attiati válasza attiati (#12640) üzenetére


attiati
veterán

amúgy még PEL is lehet 5.

PEL - Lakers: 1:3 (egy hosszabbításos meccsen 3 ponton múlt, hogy nem 2:2)
PEL - GSW: 2:2, de a divízióban jobb PEL
PEL - LAC: 3:0

Amúgy ezek hogy vannak, hogy bizonyos párosok csak 3 meccset játszanak egymással?
És van olyan páros, ahol 4-ből 3 meccset otthon játszik az egyik :F

[ Szerkesztve ]

(#12642) borges7 válasza attiati (#12640) üzenetére


borges7
aktív tag

Valahogy így, igen.
Viszont a Clippers úgy néz ki, nyeri a mait, ha így marad, akkor nekik már biztos a playoff.

(#12643) marinea2 válasza borges7 (#12642) üzenetére


marinea2
addikt

WB00 papa intezte 😎😝

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#12644) attiati válasza borges7 (#12642) üzenetére


attiati
veterán

Még nem biztos Clippersnek a PO.
Ha kikapnak, + GSW nyer + PEL nyer, akkor clippers 7.
GSW előzi több ponttal, PEL pedig 3:0ra verte Clipperst és így előzi.

Ennél nagyobb katyvaszt elképzelni sem lehetne az utolsó körre :)

Mind a 4 csapat mehet még play-inbe és PO-ba is.
Arra számítok egyébként, hogy mind a 4 nyer és marad változatlan az állás.

Egy dolog tuti, Dallas kizúgott :(
Hiányzott a fél csapat a Bulls ellen.
Szerintem PO-ba mentek volna Irving nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12645) saen válasza attiati (#12644) üzenetére


saen
veterán

Mondjuk ez bődület nagy blama, hogy Kyrie-val még a play-in se jött össze. A végén itt már Cuban tankolni akart, szóval az utolsó néhány bukta az szándékos, de előtte... Ezek után röhögnék ha bármilyen díjnál egyeltalán felmerülne Doncic neve.

(#12646) nmate91


nmate91
tag

[link]
Itt a számolgatás.

(#12647) marinea2 válasza nmate91 (#12646) üzenetére


marinea2
addikt

Egesz atlathato! :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#12648) nmate91 válasza marinea2 (#12647) üzenetére


nmate91
tag

Amúgy ja egy hányás az egész, de legalább van :DDD

(#12649) attiati válasza nmate91 (#12646) üzenetére


attiati
veterán

Ennél már egyszerűbb :), mert lement 2 meccs.
A meccsek végére leszek kíváncsi, hogy lesz e helyezkedés.

(#12650) borges7 válasza attiati (#12644) üzenetére


borges7
aktív tag

Na de mi van a Pelicans-Timberwolves összevetéssel?
Ha a Farkasok nyernek, akkor mindkettő 42-40-el zár, egymás ellen 1-1 a szezonban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.