Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom

Hozzászólások

(#251) Laczik válasza oregon1987 (#250) üzenetére


Laczik
tag

Nem az egész internet csak a Nara szolgáltatása ;]

Najó viccet félretéve: az utóbbi időben tényleg megnőttek a pingek

(#252) Madn!ght válasza oregon1987 (#247) üzenetére


Madn!ght
addikt

[link]
Elvileg ennek lehet hinni.. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#253) Norbo03


Norbo03
őstag

Hali!

Nkm is Naracom internet van. 512kbit/sec 5000ft/hó. Hát mit mondjak róla fogjuk rá hogy jó. Az igaz h szokott vele gond lenni meg az antennát naon be kell állítani mert amugy nincs net. Most voltak kint nálam nem rég mert nem volt net és azt mondták h az antennát kellet belőni jól. Amugy mióta kint voltak meg vok vele elégedve megy normálisan annyival amennyivel kell. Remélem így is marad(KOP_KOP!).Amugy SZ.B.SZ megye.

(#254) Kwi


Kwi
csendes tag

Nálam is jártak pár napja. Valamit csináltak a bridge-el és kiszedték a fix IP-t, már DHCP-vel megy. Csodák csodájára ment a net rendesen, ahogy kell. Nagyon örültem! Egészen másfél napig. Igaz, most már nem igazán vannak elkószáló csomagok, de a ping az valami szörnyű! Nagy ritkán lehet vele mit kezdeni, de egyébként csak szenvedni.
Lesz még ebből valaha valami jó?

(#255) kgbrg


kgbrg
tag

Nálam most nagyon megy. Nincs eldobott csomag. A pingek is jók.

(#256) Norbo03 válasza Kwi (#254) üzenetére


Norbo03
őstag

Te hova valósi avgy? én szabolcsbáka kisvárdától 8km-re van.kgbrg te?

(#257) kgbrg válasza Norbo03 (#256) üzenetére


kgbrg
tag

Kisvárda

(#258) Laczik


Laczik
tag

Mostanába megint rossz a net.
Egyszerűen nem értem hogy lehet ez a Naracom ennyire instabil. :(
Egyik órába jó a ping, másikba az egekbe száll...
Letöltés detto

(#259) oregon1987 válasza Laczik (#258) üzenetére


oregon1987
csendes tag

Én is várdi vagyok oszt mégse jó az a kurva net! Azok a rohadt pingek! Hogy Cod2-zön az ember így? :( :( :( :( :( :(

(#260) Kwi


Kwi
csendes tag

Leginkább sehogy. Mostmár a nap egyik szakaszában sem megy rendesen, ahogy kellene. :(
Áááá, a fene megette az egészet! De tök jó, hogy még fizet is az ember, hogy szivassák! :O

(#261) Laczik


Laczik
tag

Az elkószáló adatcsomagok miatt Msn-en nem lehet rendesen beszélgetni sem.
Miután beirtam a szövegemet rá 5 percre küld egy üzenetet az Msn hogy ezt meg ezt nem lehetett kézbesiteni.
Persze ilyenkor csak néz az ember h miért nem érti őt a beszélgetőpartner...és magyarázkodhat: tudod van ez a naracomos net...

(#262) oregon1987 válasza Laczik (#261) üzenetére


oregon1987
csendes tag

cink

(#263) Laczik válasza oregon1987 (#262) üzenetére


Laczik
tag

Erre meg jött a válasz egy ismerősömtől(nem kitaláció!):
-Szerencse ,hogy nekem Inviteles Adsl-em van.Drágább 1000Ft-tal, de legalább rendesen működik.
Szóval terjed az a hir, ami nem alaptalan: Naracomot NE!
(Ennek az ismerősnek én mondtam hogy Adsl-lel jobban jár, még mikor nem tudta eldönteni hogy mit válasszon....)


Szerk: Csak hogy félreértés ne essen: én azt mondtam hogy eléggé instabil a Nara.Tehát maradt az adsl.
Semmilyen negativ reklám esetleg lejáratás nem történt.Ezek a szigurú tények!
Sajnos! :(

[Szerkesztve]

(#264) kgbrg


kgbrg
tag

Mostanában nekem is lassul a net. Este 10-től reggel 6-ig néha szinte semmi sem megy.
Ma reggel pl: 10 másodpercig megy majd 30-ig semmi és ez ismétlődik. (Ilyenkor egy weblap letöltése percekbe telik ha egyáltalán bejön valami.)

Van mikor egész éjjel ilyen de én már nem telefonálgatok éjszaka. Napközben meg megy rendesen, pedig pont éjszaka kellene jobban mennie mikor nem sokan vannak rajta. Nem értem miért van ez. Hétvégén is érezhetően belassul, gondolom mert sokan használják.

(#265) Laczik


Laczik
tag

Minap láttam egy ujságba hogy munkatársakat keresnek.
Hátha lesz egy ember aki figyeli 24/7be hogy jól menjen a net.

(#266) oregon1987 válasza Laczik (#265) üzenetére


oregon1987
csendes tag

Egy rakás fos az egész ahogy van! Kérem vissza a pénzem! :O :O :O

(#267) Laczik válasza oregon1987 (#266) üzenetére


Laczik
tag

Sztem az Ászf-be nincs ilyen pont. ;] :(
Próbáld megkeresni a jó oldalát.
Pl.: olcsóbb,
Kissé instabil , kissé lassu, de leglább a miénk :C

(#268) oregon1987 válasza oregon1987 (#266) üzenetére


oregon1987
csendes tag

Mostanában olyan szar mint mikor bekötötték! Ha megjelenne a jó tündér és kivánhatnék akkor azt kivánnám hogy menjünk vissza az időben és bekötettnék egy fasza kis ADSL-t!
A haver mikor kérdezte hogy ADSL vagy Naracom akkor erősen az ADSL mellet szavaztam! Azóta már be is kötötték és tökéletesen müködik neki! Azt mondta soha semi gondja nincs vele! Emlékszem a multkorákban úgy egy hónapja küldött egy e-mailt a Naracom hogy bövitettek! Az nap már tökéletesen ment minden max sávszéllességel és Call of dutyzni is tudtam ugy hogy a pingem folyamatos 100 alatt volt! Nem tudom milyen bövítés volt de nem tartott sokáig! Kurva fasza :O :O :( :( :O :O

(#269) oregon1987


oregon1987
csendes tag

Figyu Laczik én meg megmondom mi a rossz oldala: Szarrabb, lasúbb és még drága is ennyi

(#270) Laczik válasza oregon1987 (#268) üzenetére


Laczik
tag

A bővités az nagyon kamu szag, legalábbis hogy bővités után sem lett jobb.
Vagy ez ilyen mini-bővités lett volna?:D
Hát igen ,elég rossz oldala van sjnos

(#271) kgbrg


kgbrg
tag

Ha ráértek nézzétek már meg hogy nektek megye reggel 5-6 körül. Ma reggel néztem megint nem ment. Szerintetek hogy lehet hogy éjszaka meg reggel nem megy semmi?

(#272) Laczik válasza kgbrg (#271) üzenetére


Laczik
tag

Elvileg pont ekkor kéne mennie, mivel kevesebben használják.
De logikát keresni itt teljesn felesleges.
Ezt csak a nara emberkéi tudnák megmondani

(#273) kgbrg


kgbrg
tag

Most is teljesen le van halva. (Volt egy kis eső) Beázik a router vagy kábelhiba? Nem értem. :F A pingek is 500-2000 körül vannak jelenleg.

(#274) oregon1987 válasza kgbrg (#273) üzenetére


oregon1987
csendes tag

én általában fent vagyok hajnali 4-ig olyankor elég jól megy de utána meg rotty az egész :O :O :O :O

(#275) kgbrg


kgbrg
tag

Ma reggeli állapot: [link] Ilyenkor egy oldal sem jön be.

(#276) kgbrg


kgbrg
tag

Most jól megy: [link]

Jól látható a különbség a reggeli és a mostani állapot között.

[Szerkesztve]

(#277) oregon1987 válasza kgbrg (#276) üzenetére


oregon1987
csendes tag

Beszarás ma lemértem és elöször 717Kb/s volt a sávszél utánna meg már csak 207kb/s
De legalább az 512kb/s-ot tartanák amiért fizetek!
kgbrg nem semmi a mérésed hát ilyen a naracom :(( :((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#278) Teddy13


Teddy13
csendes tag

Én, mint naracomos ügyfél szerencsésnek mondhatom magam, ugyanis sokszor volt hogy ismerőseim panaszkodtak a netre. (lassú, ingadozik, nem tölt stabilan, stb.) de akkor nekem még elfogadható volt. (768 helyett jött 500-600-al (flasget stat.) Mondom biztos a torony amin vagyok nem olyan terhelt. Egyszer beütött a nethalál, kijöttek, megnézték, megszerelték. Nah akkor döbbentettek rá, hogy nekem miért jobb a netem mint az ismerőseimnek. Dolgoznak-dolgoznak és mondják, hogy hűű talán Kisvárdán nincs is még 1 olyan hely, ahol 96 %-os a jel :Y :Y . Késő este, ha töltök 1Mbittel jön a cucc :) :C :C Úgyhogy ilyen szinten megvagyok elégedve. (és még olcsóbbak 1 kicsit a konkurenciától.)
A negatívum az, hogy a pingek az eget verdesik.. :((( :(((
(jah és ismerőseim már nem narások)

(#279) kgbrg


kgbrg
tag

Most megy rendesen.

(#280) Laczik


Laczik
tag

Most, késő este 20 körüliek a pingek, de sajna befigyel néha a ''Nem érkezett határidőn belül válasz'' is

(#281) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Tesomnak Tuzseron 512-es nara elofizujaval tobbnyire ilyen: [link]
Mondjuk o kb 30meterre van az adotol...:)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#282) llax


llax
senior tag

Lenne néhány kérdésem a Naracom szolgáltatásával kapcsolatban. Hívtam már telefonon őket, de nem kaptam kielégítő válaszokat kérdéseimre (elsorolták a csomagok havidíjait..), szerződési feltételeket nem találom...

A kapcsolathoz szükséges eszközöket adják, vagy meg kell venni, ezek költségei kit terhelnek?
Az antenna felszerelésért, üzembe helyezésért számolnak-e külön díjat (a belépési díjon kívül)?
Van-e itt olyan ember, aki maga választotta és vásárolta az eszközöket?

Ui.: Mielőtt valaki megpróbálna lebeszéni a Naracom előfizetésről (olvastam a korábbi hozzászólásokat...) közlöm, hogy ezen kívűl más nagy sebességű kapcsolat nincs és egyhamar nem is lessz a környéken...

(#283) Laczik válasza llax (#282) üzenetére


Laczik
tag

Amennyire én emlékszem, mivel majdnem 2 éve volt a beköttetés:
Az eszközöket meg kell venned és ők választják ki őket.
De mondom hogy ez nem 100%

Arra viszont tisztán emlékszek hogy kb 2 hónapig tartott a bekötés

(#284) lightbringer válasza llax (#282) üzenetére


lightbringer
csendes tag

Adják az eszközöket, belépési díjon kívűl nincs más költség (max. extra kábelezés, ha kell).

(#285) oregon1987 válasza llax (#282) üzenetére


oregon1987
csendes tag

llax te elolvastad rendesen a hozzászolásokat és a sok negatívum ellenére befogod kötni a narát?
Te egy bátor ember vagy meg hülye is de hát te keresed a bajt! :(

(#286) lightbringer válasza oregon1987 (#285) üzenetére


lightbringer
csendes tag

es oregon1987 neked mi nem megy?

(#287) blogos


blogos
tag

Én támogatom Ilax belépését. (Egyébként csak kifizeted a belépési költséget és ők mindent hoznak, megcsinálnak.)
Hogy miért?
Alapból azt írta, hogy nincs másra lehetőség, tehát a szélessávú net mindenképp megváltás lesz....így nagyon erős azt mondani, hogy hülye lenne:)
Másrészt nem olyan rossz ez a naranet.
Én Teddyhez hasonlóan meg vagyok elégedve, apróbb hibák akadnak, de érezhető volt a bővítés és azóta stabilabb a sávszél.
Ha pedig nagyobb a gond, akkor azonnal telefonálok( persze előtte tesztelés, néhány óra türelem) és ha nem javul meg, szólok. Készségesen segítenek.
Én ezt tapsztaltam.
Tehát ha valakinek valami nem tetszik, hívni kell őket és normálisan elmagyarázni mi is a hiba. Segíteni fognak, mert érdekük, pénzre megy.
Azt is megértem, hogy ha újra és újra jelentkeznek a problémák, akkor elmegy az ember kedve ettől a szolgáltatástól, de mintha a bővítés ezen segített volna.

B.K.!

(#288) oregon1987 válasza blogos (#287) üzenetére


oregon1987
csendes tag

engem ne gyözködj hogy jó ez a nara! ha lejár az egy év azzonal kiköttetem mert szar! :((
érdekes ez a bővités egy hónapig jó volt most meg megint rossz a netem
a pingjeim az egekben a sávszél meg ugrál mint tapsi füles a gólyó elől! :((
akinek meg jól megy az örüljön neki!
ha pisztolyt nyomnának a fejemnek akkor se kötném be mégegyszer :((

[Szerkesztve]

(#289) blogos válasza oregon1987 (#288) üzenetére


blogos
tag

Nem győzködlek.
De van akinek bejön.
Illetve vannak olyan helyek, ahol nincs más lehetőség, ott kifejezetten megváltás.

B.K.!

(#290) llax válasza blogos (#289) üzenetére


llax
senior tag

Ha a szerződésben szereplő sebesség felét-negyedét tudja átlagosan és a ping soha nem lesz jobb 1sec-nél, nekem akkor is megváltás lesz. A Voda GPRS (48kb/s, ping 0,5-5sec!!!)+ vezetékes telefonon (48-51kb/s, ping 0,2 sec alatt) elérhető net 12-18 HUF-ba kerül havonta... mindez úgy, hogy nagyon óvatosan használom, nagyobb (számomra 5MB már nagy) fájlokat éjfél után töltöm le (0,48Ft/min). És tényleg nincs más a Naracom-on kívül, az is mindössze két hete van itt...

Oregon1987-nek kellene ezeket a feltételeket biztosítani néhány évre, utána újra meg kellene kérdezni a véleményét :) Kiszámolni sem merem, hogy az elmúlt néhány évben mennyivel került volna kevesebbe egy adsl, kábel vagy wifi kapcsolat...

(#291) llax


llax
senior tag

Ma megkötöttem a(z elő)szerződést a Naracommal. Azt ígérték, hogy 2 héten belül felszerelik az antennát. Ha már 768k-ért fizetek, elvárom, hogy átlagosan legalább 2/3-át - 3/4-ét teljesítsék, de ha időszakosan csak a szerződésben vállalt minimum sebességet (256k) teljesítik, már akkor is boldog leszek, mivel az is 5* gyorsabb a jelenleginél. De az igazi megváltás mégsem a sebesség (türelmes ember vagyok :) ), hanem az, hogy mind idő, mind adatmennyiség szempontjából korlátlan, és havonta fele-harmada annyi pénzbe kerül, mint amennyibe eddig került a net...

(#292) oregon1987 válasza llax (#291) üzenetére


oregon1987
csendes tag

Azt írtad hogy türelmes ember vagy! Hát türelem az nagyon kell a naracomhoz!
2 hét azt mondták!? Jé nekem is ezt mondták januárban aztán megkaptam május elején a netet! Ezért szeretem őket mert mindig betartják a szavuk! ;]

(#293) llax válasza oregon1987 (#292) üzenetére


llax
senior tag

Alig több mint 2 hete indították el a szolgáltatást itt, és már több embernek is kiépítették...

Ui: Azt kívánom Neked, hogy a kapcsolatod sebessége soha ne legyen több 48kb/s-nél, a ping se legyen jobb 1sec-nél és fizess mindezért havi 12-18.000 Ft-ot

[Szerkesztve]

(#294) kgbrg


kgbrg
tag

Volt egy jó félnapos leállás nálunk.
Most hogy beállították hihetetlenül lementek a pingek és a sebeség is nagyon jó lett. :)
Régen ment már ilyen jól.

Ezek az értékeket letöltés mellett kaptam: [link]
Ha nem megy a töltés akkor mindegyik 9 vagy 10 ms.

(#295) llax válasza kgbrg (#294) üzenetére


llax
senior tag

Az ilyen leállásokat előre bejelentik (pl. mailban)?

(#296) kgbrg válasza llax (#295) üzenetére


kgbrg
tag

Nem. Itt valami gond volt igy leállt az egész net.

(#297) llax válasza kgbrg (#296) üzenetére


llax
senior tag

Olvastam, hogy többen is hagynák a Naracomot, csak a szerződés miatt nem tudják. Ha ilyenek rendszeresen előfordulnak, illetve a szolgáltatás színvonala nem éri el a szerződésben és törvényekben megadott minimumot és a hiba bejelentée után sem tudják tartósan megszüntetni a problémát, akkor a szerződés kötbér vagy bármilyen egyéb díj kifizetése nélkül felmondható. Ehhez mindössze annyi kell, hogy a fogyasztóvédelemnek vagy az nhh-nak be tudd bizonyítani, hogy ez a probléma fennáll, a szolgáltató nem tudja tartósan megszüntetni.

(#298) Kwi válasza kgbrg (#294) üzenetére


Kwi
csendes tag

Jó neked, hogy így megy. Én mióta Nara a netem, még nem láttam ilyen jó értékeket.
Nálam most éppen ilyen: [link]
És sajnos ez a jellemző már több hete. Igaz tegnap este 8 és 9 között jó volt, majd ugyan olyan lett mint volt. :(
kgbrg merre laksz Kisvárdán, hogy ilyen jól megy most neked?
Az ügyfélszolgálat szerint lesz valami adóbővítés felénk, de ki tudja mikor.

(#299) kgbrg válasza Kwi (#298) üzenetére


kgbrg
tag

Meglátjuk meddig lesz jó.

[Szerkesztve]

(#300) Laczik


Laczik
tag

Voltak náluk is, mivel toronybővités volt a környékünkön.
Pingek most nagyon jók, 20-80 közöttiek(inkább a 20 felé közelit)
A sebesség is nőtt,mivel gondolom még keveesen vannak ezen az adótornyon.
Egyszóval most tényleg remek :R

DE: remélem ez igy is marad mégha egyre többen csatlakoznak az adott toronyra.
fél évig még biztos nem kellesz félni hogy tulterhelt lesz de utánna ki tudja?Remélhetőleg akkor is fognak bőviteni

Szerk:[link]

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.