Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom

Hozzászólások

(#301) Kwi válasza Laczik (#300) üzenetére


Kwi
csendes tag

Remélem, egyszer felénk is eljut egy bőbítési hullám. :F

(#302) kgbrg


kgbrg
tag

Nincs valakinek egy eladó parabola antennája (90-120 cm) itt kisvárda környékén?
Használt is jöhet. Vagy pivátba valami bolt címet adjatok már. Köszi

(#303) llax válasza kgbrg (#302) üzenetére


llax
senior tag

Milyen nyereségű antenna érdekelne?

(#304) llax válasza kgbrg (#302) üzenetére


llax
senior tag

Wlan célokra készült 90-120cm-es antenna kompletten elég nehezen beszerezhető dolog... Normál 120cm-es tükör (sat) + 2,4GHz-es fej lenne az egyszerű és olcsó megoldás. Csak a fejet nem lenne egyszerű házilag fókuszpontba tenni...

[link]
[link]

(#305) blogos válasza llax (#303) üzenetére


blogos
tag

Szerintem műholdas tv-zéshez kell neki.
Amugy milyen árban mozognak ezek a nagyobb antennák?

kgbrg: menj be egy digi-s vagy upc-s üzletbe és kérdezz rá, valszeg fog lenni antenna náluk, mert általában a műholdas cuccok értékesítése mellett szoktak belevágni az előfizetések értékesítésébe

[Szerkesztve]

B.K.!

(#306) llax válasza blogos (#305) üzenetére


llax
senior tag

Ha sat-hoz kell az más... A Te javaslatoddal ellentétben azt mondom, hogy ne a szolgáltatók üzleteiben nézze először... A szolgáltatóktól független üzletekben érdemes kezdeni, ott jóval olcsóbb is lehet...

(#307) blogos válasza llax (#306) üzenetére


blogos
tag

Nem vagyok járatos benne, csak arra gondoltam, hogy egy ilyen helyet könnyebb megtalálni. Illetve ezek a kereskedők eredetileg műholdas híradástechnikai üzlettel kezdtek, aztán ''mellékesen vették fel a digi-s és upc-s forgalmazói státuszt'' is.

B.K.!

(#308) kgbrg


kgbrg
tag

Boltban már néztem, csak 80 centis van. BP-ről lehetne rendelni de drága a futár. Műholdas tv vételhez kell. Na majdcsak találok valami olcsó használtat.

[Szerkesztve]

(#309) Laczik válasza kgbrg (#308) üzenetére


Laczik
tag

Nézz szét a Nyiregyháza topicban, ott talán segithetnek

(#310) oregon1987 válasza Laczik (#309) üzenetére


oregon1987
csendes tag

Szar ez már megint! A mai nap folyamán többször is kihagyott a netem!
Most is gyorsan feljöttem hogy írjak, de az előb is 1 óra hosszára kihagyott! :F

(#311) llax válasza oregon1987 (#310) üzenetére


llax
senior tag

Próbáltad már Te magad kideríteni hogy hol lehet a hiba??? Vagy csak ülsz a gép előtt és várod a csodát? :)

Ezt csak azért kérdezem, mert többször is olvastam ebben a topicban, hogy hívásra kimentek a nara emberei, állítgattak, aztán jó lett. Tehát a probléma a kliens oldalán volt...

(#312) Laczik válasza llax (#311) üzenetére


Laczik
tag

Áhhh, nem teljesen van ez igy sztem.
Pl: tegnap este 22:00tól reggel 10ig nálam is volt kimaradás.Azt nem tom hogy folyamatos volt-e vagy csak pont sikerült megtalálni azt az időt hogy nem megy.
De lényeg ami lényeg magától javult meg, úgy hogy nem csináltam vele semmit (vagyis csináltam csak az nem segitett aztán hagytam az egészet, hogy majd magától megjavul és igazam is lett).
Régebben volt ilyen többször, de akkor is ue játszódott le: helyreállt magától.
Én akkor szoktam hivni őket ha már hosszabb ideje nem megy

Szerk: ja igen: általában ülök a gép előtt és várom a csodát :DD

Te hogy állsz a bekötéssel?

[Szerkesztve]

(#313) llax válasza Laczik (#312) üzenetére


llax
senior tag

Ilyen a wlan... A mikrosütők többsége és még jónéhány dolog ezt a frekvenciát használja.. Bőven túlméretezett nyereségű és kis nyílásszögű (parabola) antennával talán kevesebb gond lenne. Az antennától 900m-re lakom, de tökéletes a rálátás, szabad a Fresnel zóna és nincs az antenna és a házunk között semmi, ahonnét zavaró rf zaj származhatna. A távolságot leszámítva minden ideális :)

A bekötéssel kapcsolatban semmi hír. Még az ígért két hétnek is csak a fele telt el.

(#314) Laczik válasza llax (#313) üzenetére


Laczik
tag

Akkor tényleg gyorsak voltak.
A kimaradozást nem lehet rákenni a wlanra, időjárásra ,stb .Régebben ezt már megbeszéltük (rossz időbe jó net,jó időbe rossz net...).Már elég kiforrott technológia ez.
Sztem valami a központba lehetett.

Nálam per pillanat tökéletes a net.

Úgy tűnik javul a szolgáltatás minősége :))
Erre a kimaradásra nem is szólok semmit, néha belefér.

(#315) llax válasza Laczik (#314) üzenetére


llax
senior tag

A kimaradozások egy részét simán rá lehet kenni a wlan-ra. Hallottam már olyanról, hogy egy épületen belül működő 54Mbit-es wlan sebessége a mikrosütő bekapcsolásakor cca 2Mbit/s-re esett vissza...

De ezer egyéb dolog is zavarhatja, többségük sokkal nagyobb mértékben, mint az időjárás.

Én hasonló jelenséget Bluetooth kapcsolattal tapasztaltam (az is 2,4GHz körül dolgozik). Az sem szereti a mikrosütőt...

Azt mondod kiforrott a wlan??? Igen az, ha néhány méter, esetleg nyéhányszor 10 méter áthidalásához kell... Nagyobb távolságok üzembiztos, stabil áthidalásához már drága, profi eszközök kellenek, pl. a legolcsóbb ilyen bridge ára 40k körül van (kis távolságra), pont-pont kapcsolathoz szigorúan parabolával illik használni. Megoldható kommersz eszközökkel is, pl. legtöbb ap. saját antennájával, szabad rálátással elvileg 400m áthidalására képes, ez megfelelő antánnával kilométerekre is növelhető, de egyik gyártó sem garantálja a tökéletes működést.

Évekig laktam Nyíregyházán, albérletben. Mivel nem bíztam abban, hogy hosszabb távon ott lakhatok, ezért nem köttettem be a kábeltévét. Megpróbáltam szobaantennával venni az adást a tokaji adóról, de használhatatlan képminőséget kaptam. Az erkélyre kitett normál yagi antennával + 16dB-es erősítővel kaptam elfogadható képminőséget, de az sem volt tökéletes.

Otthonról hasonló antennával + erősítővel tökéletes a vétel, pedig kétszer olyan messze vagyok Tokajtól mint Nyíregyháza, nem 3, hanem 15 méter kábel kell az én tv-m hez (egy másikhoz 25, az összeshez összesen kb. 55m) és az egy antenna jelét 3 tv között kell elosztani.

Ennyit számít a zaj...


Kicsit hosszú lett :)

(#316) Laczik válasza llax (#315) üzenetére


Laczik
tag

Nem szólok semmit ha pl Bpről van szó, hiszen ott tényleg sok lehet a zavaró tényező.(Rengeteg hotspot)
De én Kisvárdán élek, sőt kb 50 méterre az adótoronytól.
Ebben az esetben sztem eléggé egyértelmű a helyzet...

Egyébként biztos sok zavaró tényező van, de ez mind belevan kalkulálva a rendszerbe, ezért kell erősebb sugárzást kibocsájtó antenna is, hogy leküzdje ezeket.

Tv, rádió egyéb jelekhez ,antennákhoz hasonlitani teljesen felesleges, más frekvenciatartományba esnek, más technológia, etc.

1-2kmes sugárba a Nara eszközeivel simán elkéne mennie

A mikró hasonlat viszont teljesen megállja a helyét.
Bluetooth:régebbi, lassabb szabvány.
:U

(#317) llax válasza Laczik (#316) üzenetére


llax
senior tag

Csak azért hasonlítottam tv-hez, mert ott is ugyanúgy rengeteget számít a zaj, mint wlan esetében. A különbség mindössze annyi, hogy más frekvenciájú zajok zavarják a wlan-t.

(#318) llax válasza Laczik (#316) üzenetére


llax
senior tag

Ha a zaj szempontjából mégis különbséget akarunt tenni a tv és a wlan között, akkor az a hibajavítás.

Ezt tv esetében az emberi agy végzi. Ez egy olyan csodálatos szerkezet, ami képes a zajos, zavart, sérült, esetleg hiányos jelből kihámozni az értékes információt.

Ugyanezek a hatások wlan esetében eldobott csomagokat, tetűlassú működést, esetenként a kapcsolat megszakadását okozhatják.

Persze ezekkel nem azt akarom mondani, hogy mindíg a wlan kapcsolat okozza a hibát. De ha valami gond van a net-tel, akkor érdemes erre is gondolni.

(#319) Laczik válasza llax (#317) üzenetére


Laczik
tag

A TV-knél azért sokkal jobban bezavar egy szél ,egy kis elmozdulás.Legalábbis itt szemmelátható a változás.
Meg jóval több az eszköz ami ezt a frekvenciát használja.

Viszont Kisvárdán, de még talán Nyir1házán is kevés a Wifi, Wlan lefedettség és az eszköz ami ezt a sávot használná ==> kevesebb a zaj.

De ez alapján mit lehetne mondani Európa és az USA nagyvárosairól???
Ahol rengeteg szolgáltató,cég épitett ki ilyen hálózatot.
Ezekszerint ott annyi lenne a háttérzaj,zavaró tényező(magas vasbeton lakótelepek, acélszerkezetű irodaházak), hogy csak a a sebbesség elenyésző részét tudná hozni.
Akkor már az elején megbukott volna ez a technológia.
Hiszen a kezdeteknél ezt nem kisvárosokra tervezték, tudták milyen tényezőkkel kell szembenézni ennek a technológiának.
És biztos hogy okos emberek tervezték meg anno, akik sok dolgot vettek figyelembe.

Szóval továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ha a szokásosnál nagyobb a sebességcsökkenés,instabilabb,etc akkor az nem a zaj,időjárás műve.

Ugy gondolom ez mind Kisvárdára, mind a környékbeli falukra mind Nyiregyházára is igaz.

(#320) Laczik válasza llax (#318) üzenetére


Laczik
tag

Tv esetében egyszerűen szemcsés a kép.

Az agynak ehhez semmiköze sincs, hiszen csak feldolgozza azt az információtt amit kap a szemen, idegeken keresztül.
Szemcsés képből nemtudja előállitani az eredeti képet.

Viszont az igaz hogy nem mindig a szolgáltatónál van a baj, bár eddig még nem volt másra példa ezen a kategórián belül.
Legalábbis nálam

(#321) llax válasza Laczik (#320) üzenetére


llax
senior tag

''Szemcsés képből nemtudja előállitani az eredeti képet.''

Nem azt írtam, hogy az eredeti képet állítja elő, csak azt, hogy így is képes összeállítani a hasznos információt.


Ha a szolgáltatónál van a hiba, az már tényleg nagy probléma. Nem csak az ügyfélnek, hanem a szolgáltatónak is. Ez egyben azt is jelenti, hogy nem a célnak megfelelő eszközöket használnak.

(#322) Laczik válasza llax (#321) üzenetére


Laczik
tag

Mit egy ''régi'' (2éves) Narás annyit mondhatok nem az eszközöken van a baj, hiszen azokat nem cserélgetik minden kimaradás után, csak éppen vagy tulterhelt volt vagy nem volt aki figyeljen ,tesztelték a rendszert, etc.
Ha viszont megy akkor tényleg megy.
Bár ehhez nem értek, nem is tudom mivel dolgoznak a naránál.
Csak a 2 év tapasztalatait összegyűjtő találgatás.
Részemről téma lezárva, hiszen egy kivülálló sohasem fogja megtudni mitől volt üzemzavar, valójában milyen hatékonyságú a rendszer.


Egy kis gonoszkodás, nem gonoszságból :) :
mostmár értem az agyas hasonlatot, de azt nem hogy kapcsolódik a témához

[Szerkesztve]

(#323) llax válasza Laczik (#322) üzenetére


llax
senior tag

Simán lehet baj az eszközökkel.
Lehetőség 1.: Olcsó, kommersz eszközöket használnak. Pl. az ethernet (a wlan is ethernet szabványt használ) szabványt használó hálózatokra jellemző, hogy nagy túl terheltség esetén nem egyszerűen ''eloszlik'' a sávszélesség, hanem megbénul, ''lefagy'' a hálózat. Ha sok aktív kliens van egy szegmensben (egy router mögött), akkor brutálisan megnőnek a válaszidők (ping). A dsl szolgáltatók ATM szabványt használnak, ethernet kapcsolat csak a modem és a gép között van.
Lehetőség 2.: Profi, de nem megfelelő teljesítményű eszközöket használnak.


Az agyas :) témához: Ugyanakkora mértékű jel/zaj viszonyt feltételezve: Az ember esetében zavaró (de nem akadályozó) tényező az információ továbbításánál. A wlan esetében viszont simán lehet az adatátvitelt teljes mértékben megakadályozó tényező is.

(#324) llax


llax
senior tag

Ma felhívtak a narától, hogy holnap délután jönnek bekötni. :)

(#325) llax


llax
senior tag

Egy órája már van Naracom-os netem :)

768-as csomaggal a letöltésem 90-110kB/s, ami kicsit több az eddigi 5kB/s-nél :)

(#326) Laczik válasza llax (#325) üzenetére


Laczik
tag

Üdv a ''csapatban''!

Ha néha nem megy a net akkor neked még mindig ott van a GPRS :DD

(#327) llax válasza Laczik (#326) üzenetére


llax
senior tag

A GPRS marad tartaléknak. Ha azzal is gond lenne, akkor vezetékes telefon + modem.

Most megy rendesen, az előfizetett sebesség 80-100%-án, pingek 15-30ms között vannak.

(#328) oregon1987 válasza llax (#327) üzenetére


oregon1987
csendes tag

15-30ms között vannak? Majd nem lesznek, hidd el nekem! :DDD

(#329) llax válasza oregon1987 (#328) üzenetére


llax
senior tag

Mivel nem játszom és nem töltök le nagyobb dolgokat, ezért az ideiglenes sebességcsökkenések egyáltalán nem zavarnak.

Kb fél-egy órával ezelőtt olyan volt, mintha megállt volna... de mégsem teljesen. Sok oldal teljesen elérhetetlen volt, míg néhány magyar oldalt teljes sebességgel tudtam elérni... Töröltem a routing táblát + elindítottam az xp hálózatjavítását + ip cím megújítás és utána full speed-del jött minden...

(#330) llax


llax
senior tag

[link]

Szerintem ez elfogadható sebesség 768-as kapcsolattal :)

(#331) oregon1987


oregon1987
csendes tag

SHIT!!! :O

(#332) llax válasza oregon1987 (#331) üzenetére


llax
senior tag

Ennyire tetszenek az új ADSL árak??? :)
Ha náluk elérhető lenne, akkor én is azt használnék. Még telefonvonal is van, azt sem kellene beköttetni... Csak ADSL szolgáltatás nincs, és nem is lesz a közeljövőben (1/2-3/4 éven beül már biztosan nem). Pedig szívesen kifizetném előre a 2Mbit-es kapcsolat egész évi díját...


[Szerkesztve]

(#333) blogos válasza llax (#332) üzenetére


blogos
tag

Mennyiért adnak egy 2mbit-es adsl-t?
Egyébként meg vagy elégedve a neteddel?:)

B.K.!

(#334) llax válasza blogos (#333) üzenetére


llax
senior tag

Bruttó 5988 Ft/hó, amennyiben egyösszegben kifizetsz egy egész évet.

Elégdett vagyok :) Azt nem állítanám hogy tökéletes, de a korábbi kapcsolataim sebessége után tényleg megváltás, még akkor is, amikor nem megy rendesen. Általában hozza a szerződésben szereplő sebességet, pingek is normálisak.

(#335) Laczik


Laczik
tag

Ma volt 1 leállás nálam ,azonkivül már-már tökéletes.
Igaz a pingeket mostmár nem nézem ,de a letöltési sebesség az remek

(#336) blogos válasza llax (#334) üzenetére


blogos
tag

Szerintem ha a naracomnak is kifizeted előre az egy évet, akkor én nem tartom kizártnak, hogy cserébe ne kapnál valami extra kedvezményt, szolgáltatást. pl: magasabb sávszél
Én rugalmasnak képzelem cégvezetést, persze ez abszolut csak az én saját magánvéleményem:)

B.K.!

(#337) lightbringer válasza Laczik (#335) üzenetére


lightbringer
csendes tag

Áramszünet volt egész Kisvárdán, gondolom azért volt.

(#338) kgbrg


kgbrg
tag

Mit szóltok az új adsl árakhoz? Nagyon gondolkodom a váltáson.

Otthoni 1Mbit ADSL 5 825 Ft (Év végéig nem számláznak)

12hó-4hó = 8hó,
8*5825ft= Egy évre összesen: 46600Ft
1 hónapra kiszámolva: 46600/12: 3883Ft

Naracom ugyanez 1 hónapra: 4950FT


Otthoni 2Mbit ADSL 7 240 Ft (Év végéig nem számláznak)

8*7240/12= 4826 egy hónapra átszámolva


+ ADSL-nél működik rendsen a torrent, DC-aktív mód, Nem rúgnak ki mások miatt a hubokról, szerverekről....

(#339) lightbringer válasza kgbrg (#338) üzenetére


lightbringer
csendes tag

+ÁFA

(#340) kgbrg válasza lightbringer (#339) üzenetére


kgbrg
tag

Ja tényleg de még akkor is az 1 mbit: 4660Ft

(#341) lightbringer válasza kgbrg (#340) üzenetére


lightbringer
csendes tag

Az első évben igaz. Aztán lassan 6990 lesz.
Most változott az IP címem, valami fejlődés van?

(#342) blogos


blogos
tag

Amugy van még egy ilyen térségi szolgáltató akinek létezzen topicja vagy legalább ennyire fusson? Én nem nagyon látok itt. Mindegy, csak érdekes, hogy miért is van ez így:)

B.K.!

(#343) keletiferi válasza kgbrg (#340) üzenetére


keletiferi
csendes tag

Ez az ár csak előre fizetett 512-es csomagra rendelhető. A többire nem.
Igy 1mbit bruttó 6990Ft.
Ugy tudom mar tobb telepulesen megy a dinamikus IP

(#344) oregon1987


oregon1987
csendes tag

Ilax mindig azt hangosztatod hogy neked megváltás ez a net meg hogy mást nem tudsz bekötni!
Hol laksz tanyán??? ;)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#345) llax válasza oregon1987 (#344) üzenetére


llax
senior tag

Nem tanyán lakom :)

Tudok olyan településről, ami lakosság számát tekintve kb. 1/8-a (az sem tanya), mint ahol lakom, és ott van kábel és adsl is... itt egyik sem... pedig lenne igény mindkettőre...

Azért megváltás, mert kb. 16-szor gyorsabb az eddiginél...

[Szerkesztve]

(#346) multifan


multifan
csendes tag

a

(#347) multifan


multifan
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is nara van.
Nem lehet multizni az ip miatt?
Ezt csak bekötés után tudtam meg. Vagy lehet? Nekem nem működik, mert elvileg itt minden kinek egy az ip-je.Van valami megoldás?
Fontos lenne! :R
Jéke


[Szerkesztve]

(#348) zolika76 válasza multifan (#347) üzenetére


zolika76
csendes tag

Már miért ne lehetne. Tedd fel a hamachi nevü progit.

(#349) multifan


multifan
csendes tag

Felraktam.
De hogy tovább?
Tudod, úgy szájbarágósan. Egy stratégiai játékkal szeretnék játszani.
Alapból nem csinál semmit,/ csak fut/.
Joinozok, és semmi, /nem látom a game listet./Sudden strike rwm6.6 egyéblént a játék.
Köszi a fáradozást.
Üdv.... :F

(#350) multifan


multifan
csendes tag

Ja és és nem haverokkal játszanék, hanem ismeretlenekkel!
Egyszerüen joinozni!A hamachi pedig csak LAN szerű - nem?
Régen máshol laktam chelló/upc/ - val, meg kábeles nettel problémamentesen ment. :F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.