Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom

Hozzászólások

(#951) llax válasza nonoyoyo (#950) üzenetére


llax
senior tag

Nem nekem szólt, de azért válaszolok...

"kinek a szerződésébe van beleírva a kötelező emelés?"

Alapvetően senkiébe.
1. De ha ígérgetik, akkor illene időben cselekedni. Nekem a tavaly májusi számlával együtt érkezett a tájékoztatás, hogy hamarosan emelnek. Ezekszerint: hamarosan = 8 hónap
2. Nem tudom pontosan mikor módosították az ÁSZF-et, csak azt tudom, hogy hónapokon át:
a.: ha a havidíjat nézem, akkor nem létező díjcsomag után fizettem
b.: ha a sebességet nézem, akkor létezett az ÁSZF-ben, csak jóval olcsóbban, mint amennyit fizettem

"a honlapnak egyik jellemzője, hogy bárhonnan, bármilyen szolgáltató netét használva nézed meg ugyanazt látod"

Egy kérdés: PHP alatt a "REMOTE_ADDR" utasítást ismered??? :) De megoldható más nyelvek alatt is... Az ezzel visszakapott IP cím alapján egyénre szabható, hogy ki mit lásson az oldalon. Ebben a konkrét esetben nem alkalmaztak ilyet, csak mint lehetőséget vázoltam.
De ugyanígy lekérdezhető a böngésződ, oprendszered típusa és verziója is, a gépedre telepített netes szolgáltatások stb..., ezektől is függővé tehető a képernyődön megjelenő tartalom :)

(#952) pityeszka


pityeszka
őstag

Jaww,ha fúj a szél. link

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#953) Sntnl válasza pityeszka (#952) üzenetére


Sntnl
csendes tag

hát nekem is így megy

(#954) Laczik


Laczik
tag

Dettó: lassú és szakadozik

(#955) pityeszka


pityeszka
őstag

Legalább nem egyedüli a problémám.Szerettem volna egész hétvégén multizni,de így nem lehet :(

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#956) nagyonjo


nagyonjo
csendes tag

Inkább semmi

[ Szerkesztve ]

(#957) pityeszka válasza nagyonjo (#956) üzenetére


pityeszka
őstag

:DDD Hejj,de pocsékúl lassú,100Mega nem jön le 30perc alatt :C

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#958) Sntnl válasza pityeszka (#957) üzenetére


Sntnl
csendes tag

én inkább csendben maradok :U

(#959) Sntnl válasza ferikeleti (#947) üzenetére


Sntnl
csendes tag

nem tudom a cég nevét de ha annyira kell megkérdezhetem telefonon

(#960) Laczik


Laczik
tag

Légyszi csináljatok vmit a nettel, mert már napok óta szakadozik és a letöltési sebesség töredéke a réginek.
Először azt hittem hogy a hétvégi vihar miatt, de ma már kedd van!
192.168.80.150

(#961) pityeszka válasza Laczik (#960) üzenetére


pityeszka
őstag

Nekem is laggol,tökszár ki van :(((

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#962) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hello nekem is eléggé akadozik, pedig már 1 TELJES hétig jó volt a net. Már azt hittem többet nem jövök ide a fórumba. Vki nézze meg légyszíves. Nekem nem is a letöltéssel van a gond, hanem nem akarja behozni az oldalakat :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#963) zolika76 válasza Laczik (#960) üzenetére


zolika76
csendes tag

Szintén zenész

(#964) pityeszka


pityeszka
őstag

ááá

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#965) Sntnl


Sntnl
csendes tag

valakinek laggol a net?

(#966) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Nekem nem :)) napok óta mnagy megy az egész :DD köszönöm naracom!!!!!!!!!!!!!!44 :R :C

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#967) Sntnl


Sntnl
csendes tag

nekem se laggol igy az utolsó hetekben, én is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#968) Sntnl


Sntnl
csendes tag

[link]

Kérdem én mint előfizető,ilyen mérési értékkel hová is kellene fordulnom? Talán a fogyasztóvédelemhez. 4 Mb/s- tól ez elég gyenge teljesitmény.

(#969) llax válasza Sntnl (#968) üzenetére


llax
senior tag

Örülj annyinak is :) Egyébként meg nem tudsz sehová fordulni panasszal, mivel a csomagodhoz tartozó garantált minimumot teljesíti.

Nálam jelenleg ekkora sebességgel érhető el a net:

Mielőtt még valaki megjegyezné, hogy ezt a sebességet nem a Naracom hálózatán mértem: valóban nem azon mértem. Ugyanis a Naracom hálózata közel 2 órája elérhetetlen számomra.

(#970) llax


llax
senior tag

Lenne egy kérdésem:

Miért van az, hogy a freemail szerveréhez pop3 kapcsolaton keresztül közel 1 perc (fiókonként!!!) a kapcsolódás a Naracom hálózatán keresztül???

Ez azért is érdekes számomra, mert a fentebb látható sebesség mellet (modemes kapcsolat) a kapcsolódás 2-3 sec fiókonként. GPRS kapcsolattal szintén ennyi. De a Naracom hálózatán mindíg(!!!) közel van az 1 perchez, néha nem is hajlandó kapcsolódni, időtúllépésre hivatkozva.

(#971) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hello, nekem továbbra is tökéletesen megy minden, kössz megint Naracom :)) A pingek pedig soha nem voltak még ilyen jók. Éltalában 6-7 ms, ami sztem nagyon is jó:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#972) Sntnl


Sntnl
csendes tag

Mai napig is laggolok. Valakinek már javult?

(#973) Sntnl válasza Sntnl (#972) üzenetére


Sntnl
csendes tag

[kép]

nekem így megy

[ Szerkesztve ]

(#974) szabonagyur válasza Sntnl (#973) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello nekem most ilyen, volt olyan 18:20 környékén 10 perc kiesés :F [link] De a sebességem jó, csak a ping ne lenne ilyen nagy, de nekem legalább van :R [link]
Szal nekem jó a net most.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#975) llax


llax
senior tag

Mi lehet ilyenkor a probléma???

A sebesség rendben van, pingek jók, a weboldalak egy része (amikkel máskor nincs gond) viszont tetűlassan töldődik le...

(#976) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Nekem meg minden nagyon jó, jó fel/letöltés, az oldalak is nagyon gyorsak, csak néha sok a ping, de most az is jó;) 11-16 ms közöttiek;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#977) pityeszka válasza llax (#975) üzenetére


pityeszka
őstag

Nekem is ez van :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#978) llax válasza pityeszka (#977) üzenetére


llax
senior tag

Mostanra javult valamelyest a helyzet. Ilyen esetben nem biztos, hogy a Naracom hálózatán belül van a hiba...

(#979) pityeszka válasza llax (#978) üzenetére


pityeszka
őstag

Nálam reggelente mindíg jó,du-ra lassúl be nagyon,későeste megint jó.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#980) fakiv


fakiv
csendes tag

Tisztelt Fórumozók! és ferikeleti és tibicce

Információim szerint a tegnapi nap jelentős lépést tett a naracom! Több mint 500 ügyfélnél (az ügyfélszolgálatosok szerint) lekapcsolták az internetet, előzőleges felszólítás nélkül!
Ennek tudatában és érdeklődésemnek folytán keresztanyámat felhívtam (aki a fogy. védelmi felügyelőségben dolgozik Nyíregyházán), hogy megkérdezzem volt e bejelentés a naracom ellen!

És láss csodát :D ma 3oráig már 18 ügyfele tett feljelentést a naracom ellen!
Hát mi lesz ebböl? Sztem új szolgáltató iránt kell néznünk.
Egy korrektebb és megbízhatóbb internet szolgáltató után kell néznünk!!!

Ime tályékoztatás képpen: (hogy más is tudja hova kell fordulnia)
NFH Észak-alföldi Regionális Felügyelősége
4400 Nyíregyháza, Hősök tere 5.
Telefonszám: +36 42 414 351
Telefax: +36 42 594 224, +36 42 504 842
E-mail: fogyved_eaf_nyiregyhaza@nfh.hu

[ Szerkesztve ]

Kiváncs Fáncsi

(#981) lightbringer válasza fakiv (#980) üzenetére


lightbringer
csendes tag

Neked lekapcsolták? Gondolom nem fizettek, vagy valami oka csak volt, mert nekem megy. (A tájékoztatás pontos LY).

(#982) llax válasza lightbringer (#981) üzenetére


llax
senior tag

Neked lehet hogy megy, de nekem jelen pillanatban nincs kapcsolat (pontosabban van, csak nem a Naracom hálózatán)... A "szünet" cca. 15 perce kezdődött, kíváncsi vagyok, meddig tart...

(#983) lightbringer válasza llax (#982) üzenetére


lightbringer
csendes tag

Mire nem jó 1 modem :)

(#984) llax válasza llax (#982) üzenetére


llax
senior tag

Már van kapcsolat... kb. 20 perc kiesés délután...
Megint kezdenek egyre gyakoribbak lenni az ilyenek...

(#985) llax válasza lightbringer (#983) üzenetére


llax
senior tag

Naja... Az legalább mindíg működik...

De mindíg "rajtra készen" áll egy GPRS kapcsolat is. A telefon konfigurálva van hozzá, a szoftver is telepítve van, csak egy aktiváló SMS-t kell küldeni.

(#986) lightbringer válasza llax (#985) üzenetére


lightbringer
csendes tag

Fő a biztonság! Mi lenne, ha nem lenne net?!

(#987) ferikeleti válasza fakiv (#980) üzenetére


ferikeleti
csendes tag

Eloszor is. Mert kapcsoltak ki oket ha kikapcsoltak? MERT NEM FIZETTEK......
Ugye az korrekt, az rendben van, boltban is lehet lopni .....
A fizetesedet is 2-3 honap mulva kapod meg...

A fogyaszto vedelem meg bologat persze kedves ugyfel nem fizetett de igaza van.

(#988) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hehe, nekem még mindig jó minden, továbbra is száguld a NARACOM, köcce :C :R :))

NEm ide kapcsolódik, dem tudja vki, h lehet itt a fórumba jelszót cserélni???, ha vki tudja, akkor pm me, köcce.P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#989) tibicce


tibicce
csendes tag

hol itt a problema?

tibicce

(#990) szabonagyur válasza tibicce (#989) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pontosan, hol itt a probléma???:D:D MInden tökéletesen fut, csak nem tom, h mért sok a pingem amikor az oldalak is mge minden gyorsan bejön :F De egyébként minden tökéletes :DD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#991) fakiv válasza ferikeleti (#987) üzenetére


fakiv
csendes tag

csakhogy ha egy elnézett számla miatt bemenne az e-on
holnap a naracomhoz nagyot néznél és lekapcsolná felszolítás nélkül az áramot!

és annyit mondana majd visszakapcsoljuk!
ugyanez történt ma kb 100 ügyféllel, majd majd majd visszakapcsoljuk

az ügyfeleknek is vannak jogai épp ezért vannak fogyasztóvédők h segítsenek nekik cégek ellen jogosan eljárni!

bár nekem nem kapcsolták le csak ismerőseim panaszkodtak és jogosnak érzem h fogyasztóvédelmi szervekhez fordultak.

Az e-on országos cég ő sem engedhet meg magának olyat hogy felszólítás nélkül kikapcsol energiaellátást,
nemhogy egy naracom aki hozzá képest sehol sincs

Kiváncs Fáncsi

(#992) llax válasza fakiv (#991) üzenetére


llax
senior tag

A víz-gáz-villany szolgáltatásokat nem lehet egy lapon említeni a net-telefon-kábeltévé szolgáltatásokkal. Az egyik csoport egyfajta "létszükséglet", míg a másik nem.

Pl. az áramszolgáltatóknál tudomásom szerint 60 nap körüli a türelmi idő és kötelező felszólítást küldeniük.

Ugyanakkor a "nem létszükségleti" szolgáltatásoknál ennél lényegesen rövidebb türelmi idő van, ha nem fizetsz, az ÁSZF-ben megadott idő lejárta után felszólítás nélkül szüneteltehetik a szolgáltatást vagy akár végleg felbonthatják a szerződést.

(#993) pityeszka válasza tibicce (#989) üzenetére


pityeszka
őstag

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#994) BaGeBrain


BaGeBrain
tag

Naracom: az a bajom hogy annyira ingadozik hogy Pl. a Cod4-el vagy bármelyik Internetes játékkal nemtudok játszani, mert szinte lemegy a sebesség a padlóra :K . Utánna visszaáll rendesen, csak elég bosszantó hogy ezt megcsinálja kb 15-20percenként. Jólenne ha valaki érdemleges választ tudna adni hogy mitől van ezaz ekkora ingadozás? Ha IDM-mel töltök lefele valamit (nem torrent) azt csinálja Pl. hogy beáll 500kb-ra ott mintha megfagyna a töltés lemegy 250-300-ra ottis megfagy a sebesség utánna hirtelen visszaugrik 420-ra utánna megint le 150-re és így tovább....(Ezt nemcsak én tapasztaltam) Mikor megcsinálták a 4megát semmi probléma nemvolt kb. 1 hónapig, most meg hihetetlen ezaz ingadozás, ledob az msn, minden Internetes kapcsolat megszakad utánna fél perc visszaáll ahogy kell és így tovább így tovább...

(#995) gllacy válasza BaGeBrain (#994) üzenetére


gllacy
csendes tag

Kötess egy ADSL vonalat én is ezt teszem :O
Alig vártam hogy lejárjon a szerződés. :C
Az utóbbi időben nagyon rossz lett és döntöttem :))
pá pá Naracom (pm -ben többet) :(

[ Szerkesztve ]

(#996) Sntnl válasza gllacy (#995) üzenetére


Sntnl
csendes tag

Hát én is alig várom hogy eljöjjön március 22.

(#997) BaGeBrain


BaGeBrain
tag

Talán akkor jár le a Naracom-os szerződésed? :D Nekem is május 2.án jár le :K

(#998) llax válasza BaGeBrain (#997) üzenetére


llax
senior tag

Aztán majd mehettek a különféle ADSL-es topikokba jajgatni :DD

Az ADSL is csak akkor jó, ha a telefonközpont szomszédjában laksz :)

(#999) BaGeBrain


BaGeBrain
tag

Nemtudom miről beszélsz, én egy szóval sem mondtam hogy kell az ADSL :) Csak a Naracom-ra panaszkodtam.

(#1000) llax


llax
senior tag

1000 :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.