Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom

Hozzászólások

(#101) Steve Jr. válasza kgbrg (#100) üzenetére


Steve Jr.
tag

:))

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#102) Laczik válasza kgbrg (#100) üzenetére


Laczik
tag

Nekem most jó a letöltési sebesség, csak kis időközönként előfordul, hogy a sebesség nullára esik, de utánna visszamegy.Szal, mintha megszakadna a kapcsolat.Letöltésnél még nem zavar, de multis játékoknál nagyon.
Percenként laggol és általában ilyenkor még le is szokott dobni a szerverről.
A ping jó

(#103) Teddy13 válasza Laczik (#102) üzenetére


Teddy13
csendes tag

Nekem most ma nem nagyon szuperál...:((:((
Nagyon lassú.... (de tegnap még jó volt :)) )
Gondolom néha ez természetes, hogy nem megy tökéletesen a net. Nektek milyen gyakran nem a legjobb a net ?

(#104) Teddy13


Teddy13
csendes tag

Hogy megy nektek a naranet mostanság ? ?

Nekem 1-2-3 napja nagyon ingadozik, olyan mintha, gyenge lenne a jel.
Nem volt rá jellemző, de most nagyon ingadozik, egyszer 50-60KB/s egyszer meg 00.
Azt mondják a mikrós netekre jellemző, de lehet jól mondják :( :(


[Szerkesztve]

(#105) Teddy13


Teddy13
csendes tag

Érdekes, ma már kiválóan teljesít a naranet :):DD:DD:DD:DD:DD
Ilyen legyen mindig:)):)):C:C:C:R:R:R:R

(#106) kgbrg


kgbrg
tag

Nálam most nagyon szakadozik már órák óta. Nálatok mi a helyzet?

(#107) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

3napja nem megy a net. és a türelmem csak fogy és fogy...
Rendszerkarbantartás.
Most van torony, de netnek csak jóindulattal nevezném :(

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#108) kérdező007


kérdező007
csendes tag

Sziasztok!
Okoz-e sávszélesség-osztódást egy router a naracomos netnél? Erre lennék kíváncsi, köszi:)

(#109) Steve Jr. válasza kérdező007 (#108) üzenetére


Steve Jr.
tag

Öööö... fogalmam sincs.
Viszont újra 1000-rel megy a net. Csak így tovább!!! :)

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#110) Fridok válasza Travelos (#1) üzenetére


Fridok
csendes tag

Ja én igen hallottam nekem is ilyen van:)))
Nekem minden rendben vele nem lassul nem akadozik.....igaz néha kb havonta egy órára kikapcsolják gondolom rendszerellenőrzés végett de ezen kivül semmi azt meg ki lehet bírni:)))
Olcsó és jó....

(#111) tome02


tome02
csendes tag

Ez az internet típus valóban micro hullámmal működik. Semmiben nem külömbözik a többi fajta internettől csak az árában. Mert azért nem mindegy, hogy az ember 8000ft-t fizet 512kb/s sebességért hanem csak 5000ft-t. Ráadásul nagyon megbízható. Azóta sokat változtak az árak (lefelé). Ez az internet kivan építve Kísvárdán és a környékén levő 26 településen... Nagyon ajánlom mindenkinek mert ez egyszerúen jó. Ez szélessávú, és korlátlan (az azt jelenti, hogy akármenyit lehet netezni (és akkor is csak annyit fizetsz amennyire elő vagy fizetve)

mellékelek egy árlistát is:
Havi előfizetési díjak:
Sávszélesség: Ár:
128kbp/s 2490ft
256kbp/s 2990ft
384kbp/s 4000ft
512kbp/s 5000ft
768kbp/s 6000ft
1024kbp/s 7000ft

Szerverhosting szolgáltatás már havi 9875ft-tól.

www.naracom.hu ott megtalálod az elérhetőségüket!
Netezz olcson korlátok nélkül!

(#112) tome02


tome02
csendes tag

Ez az internet típus valóban micro hullámmal működik. Semmiben nem külömbözik a többi fajta internettől csak az árában. Mert azért nem mindegy, hogy az ember 8000ft-t fizet 512kb/s sebességért hanem csak 5000ft-t. Ráadásul nagyon megbízható. Azóta sokat változtak az árak (lefelé). Ez az internet kivan építve Kísvárdán és a környékén levő 26 településen... Nagyon ajánlom mindenkinek mert ez egyszerúen jó. Ez szélessávú, és korlátlan (az azt jelenti, hogy akármenyit lehet netezni (és akkor is csak annyit fizetsz amennyire elő vagy fizetve)

mellékelek egy árlistát is:
Havi előfizetési díjak:
Sávszélesség: Ár:
128kbp/s 2490ft
256kbp/s 2990ft
384kbp/s 4000ft
512kbp/s 5000ft
768kbp/s 6000ft
1024kbp/s 7000ft

Szerverhosting szolgáltatás már havi 9875ft-tól.

www.naracom.hu ott megtalálod az elérhetőségüket!
Netezz olcson korlátok nélkül!

Szűcs Tamás

(#113) tome02


tome02
csendes tag


kérdező007
(újonc) Sziasztok!
Okoz-e sávszélesség-osztódást egy router a naracomos netnél? Erre lennék kíváncsi, köszi

Válaszom: igen mégpedig, ha két gép van bekötve és egy szerre tőltötök le akkor fele fele azányba oszlik meg.
ha a másik gépen nem töltötök éppen akkor a teljes sebesség egy gépremegy.

(#114) tome02


tome02
csendes tag

ha Bármi kérdésetek van csak írjatok a címem tome02@naracom.hu amint tudog válaszolok.

[kép]

(#115) Teddy13 válasza tome02 (#114) üzenetére


Teddy13
csendes tag

Sziasztok! !

tome02 Nem tudod mennyi most a belépési díj a Naracomnál? (kb?)
a naracom most bővitett vagy szolgáltatót váltott?(vett még szávszélt :S ?

(#116) _seth_


_seth_
veterán

Debrecen és térsége tehát Hajdúböszörményben (Györössy kert) is be lehet ''kötni''?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#117) tome02 válasza Teddy13 (#115) üzenetére


tome02
csendes tag

szia az árakat már leírtam nem tudom, hogy van e belépési díj.

(#118) tome02 válasza _seth_ (#116) üzenetére


tome02
csendes tag

ezt tőle kellene negkérdezned. www.naracom.hu ott megtaláljátok a telefonszámoka és más adatokat.

(#119) tome02


tome02
csendes tag

ha valakinek nem megy a nete akkor nézzen az antennára rá szerelmes szemekkel és hívja fel az ügyfélszolgálatot.

(#120) _seth_ válasza tome02 (#118) üzenetére


_seth_
veterán

Holnap majd felhívom vmelyik telefonszámot :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#121) Teddy13 válasza tome02 (#118) üzenetére


Teddy13
csendes tag

Köszi szépen. csak kiváncsi voltam rá :) (én is narás vok ) :) :DD:DD
És most, nálam is nagyon megy :DD:C:C:C:C

(#122) Kwi


Kwi
csendes tag

Én is szívesen lennék naracomos, de csak nem akarják bekötni. Szerződés szerint 26-a a végső dátum, de már nem hiszek benne. :(
Hétfőn úgy volt, hogy ma (pénteken) bekötik, ma már nem tudnak mit mondani, talán jövő hét szerda. Pedig nem kukutyinfalván lakom, ahová órákba tart kimenni, hanem az irodájuktól kocsival 2 percre.
Egyébként meddig is tart egy ilyen bekötés???

Ha már a bekötéssel ennyit szaroznak, akkor mi lesz, ha valamilyen probléma adódik? Hagyják az embert főni a saját levében? Áááá, egyetlen egy dolog szól melletük, az alacsony ár. De így...

Na jó, kiírtam a dühöm, mert már nagyon...

(#123) tome02


tome02
csendes tag

Ahogy ismerem bizto, hogy bekötik. Csak sok a dolguk....

(#124) tome02


tome02
csendes tag

Nekem már nagyon, nagyon régóta van. Szinte a kezdetektől. És annyit elmindhatok, hogy azóta sokkal jobban beált a rendszer. Mert legelőszőr sok volt a kimaradás... de most már nem!

(#125) Laczik


Laczik
tag

Nálam a naracom ismét bebizonyitotta mennyire ''stabil''.
5 percig működik a net és utánna 10 perc szünet.....loller
igaz 1,5 hónapig rendesen ment bár akkoris naponta volt 5 perc szünet
hivtam őket ,megcsinálták,másnapra ugyanaz.mind1 nem fogom őket 100szor hivogatni,ők is emberek.csak pont most az ünnepekre kellett ennek is bexarnia
pedig már majdnep szereztek egy pluszpontot :))

[Szerkesztve]

(#126) szenes


szenes
csendes tag

Tegnap egész nap nem volt net..ma már van:)
Viszont csökkent az áfa, így csökkentik az árat vagy sávszél emelést hajtanak végre?

(#127) Teddy13 válasza szenes (#126) üzenetére


Teddy13
csendes tag

Nem akarok hülyeséget írni, de én azt hallottam, hogy sávszél emelés lesz . :)
(szerintem azért nem volt neted, mert bővitik a hálózatot=>>emelni akarnak. . :) vagyis remélem..)
Nekem most nem megy úgy, mint régen. Sokat ingadozik... (de elfogadható még) :)

[Szerkesztve]

(#128) Laczik


Laczik
tag

Azóta már jó :))
Remélem sávszél emelés lesz

(#129) szenes válasza Teddy13 (#127) üzenetére


szenes
csendes tag

Valószínűleg az lehetett az ok.
Na de vasárnap? Ráadásul az év első napján, ünnepnap álltak hozzá?:)
Engem nem zavar, csak emberileg nem semmi...:)
Vagy ez egy gépi mechanizmus?

(#130) Teddy13 válasza szenes (#129) üzenetére


Teddy13
csendes tag

öhh
Hát őszintén én ezzel csak nyugtatom magam ha lassú a nara...
(lehet semmi köze hozzá, de amikor emeltek, akkor nekem előtte mindig lassú volt a net..)

(#131) szenes válasza Teddy13 (#130) üzenetére


szenes
csendes tag

Az is lehet, hogy valamiféle általános karbantartás volt.
Szerintem nem biztos, hogy ilyen rövid időn belül, győznének újra emelni. De ki tudja, nem lennék ellene:)
Amugy miből állapítod vagy állapítjátok meg, hogy stabilan lassú hosszú idejig? Mert inagdozások szoktak lenni, ez ok. Csak azért kérdezem mert nem igazán vagyok benne a dolgokban, legalább legyek tisztában én is ezzel.
Köszi a segítséget előre is :R

(#132) Teddy13 válasza szenes (#131) üzenetére


Teddy13
csendes tag

Pl: a letöltésekből látni =>> lassú, (nem 1-2 nap, hanem hetekig zajló folyamat)
Nekem az ingadozás szokatlan, mert régen stabil volt, még rá is csodálkoztak, hogy mennyire stabil 1 mikrohullámuhoz képest... (mára valószínű, hogy túlterhelt a nara hálózata :(
(sajnos úgy néz ki, hogy téves volt az infóm: nem lesz emelés)

[Szerkesztve]

(#133) szenes válasza Teddy13 (#132) üzenetére


szenes
csendes tag

Nekem szinte soha nem hozza letöltéskor azt, amit hoznia kellene(felszorzom 8), bár nem töltögetek olyan sokat.
Az meg, hogy nem emelnek, nem olyan meglepő, az lett volna meglepő ha ilyen hamar lett volna újra. Én is azt gondolom, hogy kezdi kinőni a magát a hálózat, szerintem még max. 100-200 előfizető és akkor emelniük kell. Persze most csak hasra ütöttem:)
Amugy jól nyomják ezt az egészet:)
Szerinted itt a ph-n miért vagyunk ilyen kevesen ''narások''? Vagyis biztosan vannak még ugymond ''láthatatlanok'' csak nem szólnak:) Mert általában panaszkodni szoktak az emberek, de ugye ahol nem zörög a haraszt, ott nem is zörgetik:), tehát ha minden ok, akkor miért is írjanak:)

(#134) Teddy13 válasza szenes (#133) üzenetére


Teddy13
csendes tag

Én eddig míg terjedelmes dolgokat töltöttem, mindig stabilan jött.. (mostanság nem töltök)
Néha ingadozik, de az ára mellette szól.. (hát remélem továbbra is ''jól fogják nyomni'')
szerintem is terhelt már a hálózat.. (de ezt csak ott bent tudják)
Szenes te honnan netezel? (én Kisvárdáról)


:)) :)) NARÁSOK ÍRJATOK !! :)) :))

ui: jó lenne már 1friss naracomos weblapot látni :) :)
igaz, már a posta mellett ügyfélszolgálatuk is van.

(#135) Laczik


Laczik
tag

Nemtudom Ti mennyire tudnátok segiteni ,de hátha:
Szerintetek lehetséges az hogy én a Pda-n keresztül a naracom előfizetésemen netezhessek?
Elvileg igen(sztem) ,mert a nara wlan szabványt használ és a pda tudja mind a b-t és a g-t is.Akkor lényegében csak bekéne állitani a beállitásokat(ip, átjáró stb) és kész.
Namost a pda antennája nem vmi erős de oda elég lenne mondjuk50K letöltés is annyit meg azért csak tud.
Próbálkozott vki ilyennel egyáltalán?

(#136) Teddy13 válasza Laczik (#135) üzenetére


Teddy13
csendes tag

Én ilyennel még nem próbálkoztam, de a naránál ezt meg lehet csinálni.. (gépek közötti narás internetmegosztást már láttam...)
pda-t is biztos be lehet állítani...

[Szerkesztve]

(#137) Laczik válasza Teddy13 (#136) üzenetére


Laczik
tag

Router-rel bármilyen netet megtudok osztani, de én router nélkül akarom.
Az egész egy fizetős hotspotként müködne.A naracom adótornya lenne maga a router ahonnan a jelet kapom.A pda meg =a pcmel illetve az antennával
Nemtudom h a naracomnál a mikrohullámu net mit takar.a wlannak az a szabványát?Emékszem egyszer mondták h maga a net 11Mbps tud ami a Wlan a nal is igy van.
Ügyfélszolgálatot kérdeztem de nem lettem okosabb

(#138) kgbrg válasza Laczik (#137) üzenetére


kgbrg
tag

Működik csak be kell állítani.

(#139) kgbrg


kgbrg
tag

Valaki mondja már meg nekem hogy az mitől van hogy pillanatokra szakad a net és ugrál a sebesség?
Dc-t használok de ha csak simán töltök akkor is. Nappal szinte soha nincs meg a max sebességem. (A feltöltés nem befolyásolja mert ha nem töltök fel akkor is ugyanez van.)
Dc-n folyamatosan szakadnak a letöltések. :( Kirúgnak hubokról mert valami idióta szórakozik ugyanezen az IP- cimen. :(((


Kb egy hónapja volt ilyen szakadozási gond, most egy hónapig minden tökéletes és erre megint itt van szakadozás. Régebben percekre is megállt most csak 1-2 másodpercre.
Túlterhelt a háló?
Másnak is van ilyen?


Így megy a flashget:
[kép]

DC:
[kép]

(#140) Laczik válasza kgbrg (#138) üzenetére


Laczik
tag

Te már próbáltad?Akkor biztos wlan a-t használ?
Netszakadásom nekem is szokott lenni.
Először azt hittem h a légköri jelenségek miatt, de vhogy akkor is van ha tökéletes az idő:nem esik az eső,hó stb...
Ezért sztem a naracom központjában/adótornyában van a gond.Ezellen nem tehetsz semmit.
Netes játékoknál is idegesitő amikor megáll a net: laggolni kezd és ledob a szerverről.
Egy idő után elmúllik, utánna újból visszajön :((( :D

(#141) kgbrg


kgbrg
tag

Most meg megy rendesen. :F

(#142) Teddy13 válasza kgbrg (#141) üzenetére


Teddy13
csendes tag

Sziasztok!
:((( :((( Még ide is alig tudtam belépni.....
Most nekem nagyon ingadozik, lehet ügyfélszolgálat lesz belőle. (már estére nem zargatom őket :)
De, ha holnap nem lesz jó akkor már nem tűrök tovább... :O :O
(a nara ettől jobra is képes... én tapasztaltam, igaz sajnos már rég..

(#143) blogos


blogos
tag

Tegnap este óta minősíthetetlenül lassú. Havonta 1,5-2 napig huzamosan így van( egészen pontosan abszolut nincs net).
Azokon kivül pedig jó. Ezért sem szólta még nekik, mert azt gondoltam ennyi ''belefér''. Csak most az a fura, hogy folyamatosan van net, de iszonyatosan lassú, használhatatlan.
Ilyenkor mindenkinél így van?( nem a debreceni körzet)

B.K.!

(#144) Teddy13 válasza blogos (#143) üzenetére


Teddy13
csendes tag

Helyesbítek, már jó a net.. (Kisvárda környéke)
Már én is csak akkor írok ide, ha baj van ;) ;) ;)
(csak meg ne szóljam: Most nagyon megy :C :C :C :R :R :R :R


[Szerkesztve]

(#145) blogos válasza Teddy13 (#144) üzenetére


blogos
tag

Mitől van ez az ingadozás?
Jelenleg valóban jó, de csak mostanra javult meg, kedd este óta használhatatlan volt.
Telefonáltam is. Korrekten állok hozzájuk, mert amugy elégedett vagyok velük:)
Csak valamiért a jelerősségem nagyon leesett...

B.K.!

(#146) blogos válasza blogos (#145) üzenetére


blogos
tag

Dehogy megy....
Most ingadozik....soha nem csinált még ilyet, vagyis ennyire érzékelhetőt...

B.K.!

(#147) Teddy13 válasza blogos (#146) üzenetére


Teddy13
csendes tag

Megoldódott már a probléma??

Ingadozhat pl: (szerintem)
nagyon rossz idő
1 fa (de ott biztos nem)
TÚL van terhelve a hálózat... (én erre gyanakodnék...)



Itt most tényleg jó :C :C :R :R
(kop-kop-koppp)

[Szerkesztve]

(#148) blogos válasza Teddy13 (#147) üzenetére


blogos
tag

Megoldódott. Valami probléma volt az ap-nál, aztán pedig bővítettek, mert most már 2 jelet lehet fogni tőlük.
A túlterhelés miben nyilvánul meg? Mert ha nálad jó és nálam nem, akkor helyi probléma lehet. Viszont egy ap állítólag 50-100 embert is ki tud szolgálni, de korántsem vagyunk ennyien rajta. És azt mondják van elég mbit:) Szóval nem tudom...
Most éppen nem valami híres, hogy bekapcsoltam...

B.K.!

(#149) Laczik


Laczik
tag

Ingadozás:
időjárás:sztem biztosan nem ezért.Jártam már ugy h hóess, eső közben tökéletes volt a net, napos időben meg állandóan megszakadt meg lassú volt.
Tereptárgyak:nemhiszem h egyik napról a másikra epül egy 5emeletes ház/fa ami pár nap mulva el is tünik, mikor már jó a net.
Már csak a tulterheltség maradt, ill a központban a ''nemodafigyelés''
Ez csak szvsz :U

(#150) blogos válasza Laczik (#149) üzenetére


blogos
tag

Ezt nekem írtad?
Amugy az időjárással teljesen egyetértek, nem tapasztaltam olyat, hogy ez zavart volna be.
Tereptárgy sincs:) 300m légvonalban, végig az utca mentén.

Szóval amugy nem tudom mi történhetett, talán valami hardveres hiba is lehetett volna, de a 3. nap után megoldódott, és azóta jó. Mindegy:) A lényeg, hogy jó és ugy általában is okés!

Kérdés: dos ablakban(futtatás majd command.com) beírtam, hogy ipconfig és azt mutatja, hogy nincs dns-em.
Ez természetes? Mert ettől függetlenül is minden prima, csak azt hittem ez okozta a hibát, de nem:)

B.K.!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.