Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10151) fi:zi'k válasza szilu7 (#10150) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ja, azt hittem ez akkora amit a monitoron (24") látok, azaz kicsi. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10152) demonlaci


demonlaci
tag

A Tamron 70-300 illetve a Sigma 70-300 objektívek közül melyiket ajánlanátok-tudom, van jobb drágább, de a büdzsé ezeket engedi meg. :)

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10153) hcs57 válasza demonlaci (#10152) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem a Tamron képe volt kicsit jobban szimpatikus.. többször használtam egy régebbi modellt (Tamron LD 572D 70-300 mm F/4.0-5.6) a K10D-vel. Itt egy összehasonlító teszt: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10154) mumk1 válasza demonlaci (#10152) üzenetére


mumk1
addikt

A napokba volt pont ez a téma. Innen olvass vissza. ;)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#10155) demonlaci


demonlaci
tag

Köszi mindeninek, végül a Sigma mellett döntöttem. Alig várom, hogy hozzák. :D

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10156) ateszm válasza demonlaci (#10155) üzenetére


ateszm
senior tag

Jó, hogy mindenki a Tamron-t ajánlotta..akkor minek kérdezted a véleményeket? :Y :C :))

(#10157) demonlaci válasza ateszm (#10156) üzenetére


demonlaci
tag

Nézegettem mintaképeket, Meg a Sigma nehezebb is-van benne anyag. :D

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10158) demonlaci


demonlaci
tag

Egy hétig volt alkalmam kipróbálni egy Canon 5D Mark III-ast, alap és 200mm telével.Vaúúú. :R :C

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10159) sasa134


sasa134
addikt

Urak, Tami 17-50-hez milyen polàrszűrőt javasoltok? Erős fényű tengerpartra viszem, ezért gondoltam, hogy nem árthat.

Avanti Roma

(#10160) Novics válasza sasa134 (#10159) üzenetére


Novics
senior tag

67 miliset. :)) ;]
Nekem Kenko van, ami Hoya csak más néven. Na, csak megtaláltam a levelek között. Az Ebay nem listázza ki a megvásárolt cuccokat? :F
Olcsóval nem érdemes kísérletezni, mert elszúrhatja a képet.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10161) sasa134 válasza Novics (#10160) üzenetére


sasa134
addikt

Gondoltam :)
Ebay-től félek ebben az esetben egy picit, tele van hamisítványokkal. Meglesem a linkelt Hoya-t, thx!

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10162) Novics válasza sasa134 (#10161) üzenetére


Novics
senior tag

Na igen. Mindenképpen megbízható eladót kerestem, és kerültem a gyanúsan alacsony árakat. Persze ettől még lehet, hogy át... vertek. Viszont nem látom, hogy rontaná a képet, így megelégedéssel használom. :K Úgysem ez a szűk keresztmetszet.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10163) faki_ válasza Novics (#10160) üzenetére


faki_
senior tag

My eBay >> Purchase history

HOYA fake

[ Szerkesztve ]

(#10164) Novics válasza faki_ (#10163) üzenetére


Novics
senior tag

Háh, tudtam, hogy valahol kell lennie, csak nem voltam elég kitartó. :DD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10165) fi:zi'k válasza Novics (#10160) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

WW, csak épp a fél világot kizárta. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10166) Novics válasza fi:zi'k (#10165) üzenetére


Novics
senior tag

He?! :F

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10167) szilu7 válasza Novics (#10166) üzenetére


szilu7
senior tag

Arra gondol, hogy Worldwide shippinget ad meg, aztán az exclusions listájában ott a fél világ. Sőt jobban megnézva az egész. :DDD Africa, Central America and Caribbean, Middle East, North America, Oceania, South America aztán jönnek sorban az aurópai országok, és China is ott van. :))

[ Szerkesztve ]

(#10168) Novics válasza szilu7 (#10167) üzenetére


Novics
senior tag

Ááááááá.... azt most én is néztem, hogy már nem küld hozzánk. Amikor rendeltem még nem így volt. :)
A WW-re rá nem jöttem volna, hogy mi a bánat. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10169) szilu7 válasza Novics (#10168) üzenetére


szilu7
senior tag

Ott valami elba***ás van. Gyakorlatilag kizárja a világot: Afrika, teljes Amerika, Kína, India, Japán és az összes európai ország, csak hogy a fontosakat említsem. :)

(#10170) uffneked válasza Novics (#10168) üzenetére


uffneked
aktív tag

WorldWar :))
Amúgy Hong Kong-ba, USA-ba, és az oroszokhoz szállít kizárólag.

[ Szerkesztve ]

(#10171) fi:zi'k válasza uffneked (#10170) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert az USA nem É.-Amerikában van? :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10172) uffneked válasza fi:zi'k (#10171) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ne foglalkozz ilyenekkel. :N Ez a 3 lehetőség van, ha legördíted a change coutry-t. ;)

(#10173) hcs57


hcs57
őstag

Új Pentax pletyka a Q2-ről: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10174) fi:zi'k válasza hcs57 (#10173) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Inkább a K-01 utódja jönne. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10175) andris1602


andris1602
aktív tag

Tapasztalt már valaki olyat csavarhúzós obinál, hogy a motor ezerrel pörög, de a fókusz egy kicsit sem mozdul el? A 16-45ös obi a frászt hozta rám.. levettem vázról és mintha valami gondja lenne a quickshift-nek, ahogy elforgattam a fókusz kicsit 'darabos' volt.. aztán visszatettem a vázra, és most minden rendben. vajon mi lehetett a gond? Másnál is előfordult ilyen hiba?

Üdv

(#10176) Polarstar válasza hcs57 (#10173) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már megint valami mini - maxi áron... vitatható tudással... gondolom, lesz minek porosodni a polcokon.
Ezeket a mini micsodákat kinek csinálják? Vett valaki ilyent itthon?

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10177) Novics válasza Polarstar (#10176) üzenetére


Novics
senior tag

És még ronda is! :)) Ez mondjuk szubjektív, de nagyon top kamerának kéne lennie, nagyon olcsón, hogy én egy ilyet vegyek.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10178) sasa134 válasza Polarstar (#10176) üzenetére


sasa134
addikt

A szenzorral van a baj, nem a váz méretével..
Ugyanaz a Q bajonett..

Avanti Roma

(#10179) Polarstar válasza sasa134 (#10178) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megelégednék vele, ha legalább nokedli 808 méret lenne.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10180) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok,
Lefújtam a port a szenzorról, és a tükörről, de maradt 1-2 szösz a tükrön, meg egy folt-karc a mattüvegen, ami látszik is a keresőben - elég zavaró.
Mit gondoltok, rámehetek lenspennel?

(#10181) faki_ válasza uffneked (#10180) üzenetére


faki_
senior tag

A mattüveg egy mikrobarázdás cucc, valószínűleg csak kárt tennél benne. Tükröt nem tudom, de esélyes, hogy annak a házilagos tisztítása is kimerül a fújkálásban.

(#10182) Cheiftan


Cheiftan
csendes tag

sziasztok erosen gondolkozom egy k-50 beszerzesen 18-55 kitobival, ami megfogott az vaz konstrukcioja meg az evf, a pentaxforums-on olvastam egy tesztet ami k-30 hasonlitja ossze t4i-vel meg d5100, amit minuszkent hoztak fel az AF lassusagat a ket gephez kepest, ez most mennyire eszreveheto szerintetek? gondolom h azert egyik AF se 100%-os

(#10183) hcs57 válasza Cheiftan (#10182) üzenetére


hcs57
őstag

Stopperrel ki tudod mutatni az AF lassúságát, de pl. én a K50-t 18-135 DC WR-el használva igazán nem találom lassúnak AF tekintetében. A keresőbe nézve már nem is említem a két gép közti különbséget... Ha kitobival veszed, a WR jobb vétel.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10184) mrmarkus válasza hcs57 (#10183) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

"Stopperrel ki tudod mutatni az AF lassúságát"

Ezt most komoly?
Hogyan lehet ezt a mérést egzakt módon megvalósítani, azaz kizárni belőle a mérést végző személy szubjektivizmusát?
Szvsz a valóságban tizedmásodperceket kellene mérni és egy ember reakcióideje korán sem egyenletes.
A valamennyire is objekt méréshez legalább 10 x 10 mérést kellene állványról, ugyanarra a helyre fókuszálva exponálni, majd ezek átlagát összevetni. Nem kézzel, stopperrel, hanem valamilyen technikai úton-módon... ;)

Freedom of Information

(#10185) hcs57 válasza mrmarkus (#10184) üzenetére


hcs57
őstag

Nem analóg stopperre gondoltam, azt már évtizedek óta nem használják... de van gyári teszt erre, ha érdekel a neten találsz rá anyagot.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10186) mrmarkus válasza hcs57 (#10185) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Szó szerint idéztelek: "Stopperrel ki tudod mutatni az AF lassúságát" !
Nem tudja kimutatni!
Kénytelen lesz a netes, jól felszerelt gyártói laborok adataira hagyatkozni! Azok meg márkafüggők és kicsit részrehajlók is talán.

Amúgy én sem az analóg stopperekre gondoltam, de otthon digitális technikával is a lehetetlenség határát súrolja a dolog. Ezt próbáltam jelezni tesztelői szubjektivizmusként...

Freedom of Information

(#10187) Colonel993


Colonel993
senior tag

Jópár éve vita tárgya ez a fókusz téma... Yuhtyúbon is ezer meg egy AF összehasonlító videó (tökre aranyosan van, hogy totál el lehetetlenítik az ellenfél gép lehetőségeit)

Obi, váz, meghajtás, hangulat kérdése...
Az elektronika is tud szezonálisan jófejségből PONT pöccre és pillanatra oda fókuszálni ahova pont neked kell... mert épp úgy jött össze.
De ezt semmiképp nem egy stopperezéssel lehet kitesztelni (muhaha...)
18-135 turista obi meg a végképp töketlen példa, mivel totál független a leggyakrabban használt Pentax AF screw driver meghajtástól a beépített DC motor miatt.

A Pentax AF rendszere tény és való, hogy lassabb szenzor szinten és meghajtás szinten, illetve zajosabb is mint CANIKON-éknál, (Ők is inkább egymás között versenytársak...) de egy átlag felhasználónak és a többségnek ki hobbifotózásra veszi, több mint elég... sőt tökéletes, CANIKON belépőszintű vázai a kitobikkal meg a tucat tejfölös dobozokkal is kb ugyan ezt a szintet hozzák.
Ezek a számottevő különbségek inkább a professzionális munkára szánt vázaknál és üvegeknél jönnek ki.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10188) fi:zi'k válasza mrmarkus (#10186) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez inkább trollkodás. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10189) mrmarkus válasza fi:zi'k (#10188) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Értem!
Én kérek elnézést, hogy nem tudok olvasni... :R

Freedom of Information

(#10190) Cheiftan


Cheiftan
csendes tag

a k50-et fogom megvenni 18-55 wr obival, mivel ez jon be a legjobban eddig, robusztusabb mint a kategoriatarsai, meg time lapse-nal jol jon az idojaras allo vaz, (eredetileg a canon 600d-t akartam) ez az af dolog bizonytalanitott el egy kicsit ezert is kerdeztem ra, koszi a valaszokat

plusz meg egy m42-es adaptert akarok mivel egy helios 44m 50mm lapul a fiokban

[ Szerkesztve ]

(#10191) andris1602 válasza Cheiftan (#10190) üzenetére


andris1602
aktív tag

Nem fogsz csalódni benne :)

(#10192) hcs57 válasza Colonel993 (#10187) üzenetére


hcs57
őstag

Mond, te mindezeket használtad is? Ha nem akkor honnan ez az infó? A többire inkább nem is reagálok.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10193) fi:zi'k válasza Cheiftan (#10190) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jó döntés.
Minap volt a kezemben egy K50 és jó kis masina. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10194) runred válasza Novics (#10052) üzenetére


runred
csendes tag

Helló!

Törőék/mattüveg témában:

K5II-vel használok KatzEye mattüveget, azért választottam a Focusing Screen helyett, mert írták, hogy első osztályú a support-ja az előbbinek. Ezt első kézből tudom igazolni, ugyanis szükségem volt a támogatásukra, és maximálisan elégedett voltam a segítséggel. Az volt a problémám, hogy a gépemben nem a specifikációnak megfelelő térelválasztó volt, ezért a precíz törőékkel kiderült, hogy front-focus-os volt a keresőm (nem az Auto-Fókusz, az ettől független!). A gyatra gyári Pentax mattüveggel ez nem derült ki. Kellett rendelnem térelválasztó keretet, ami a matt üveg és a pentaprizma közé kerül, és KatzEye-ék segítettek gyártási szám szinten is, hogy mire van szükségem, ill. a kis térelválasztó keret behelyezésében is küldtek útmutatót.

Ami fontos info lehet számodra:
- El kell vámoltatni a mattüveget, mert Amerikából jön (ha ezt valami normális csomagküldő szolgálattal rendeled, pl. UPS akkor sokat nem kell utánajárnod, csak papírmunka + pénz, amivel kalkulálnod kell)
- A vízszintes törőék az esetek 95%-ban megfelel, nem kell nagyon rágörcsölni a 45 fokosra
- Ha nagy fényerejű objektívekkel használnád manuális fókuszra a mattüveget, akkor nem javaslom az "OptiBrite" bevonatot, ugyanis lehet, hogy világosabb lesz a keresőd, viszont kontrasztot is veszítesz. Ez azt jelenti, hogy azokon a területeken ahol nincs bemarva a mattüveg (gyakorlatilag a központi mikroprizmás gyűrűn kívül eső részről beszélek) nehezebben fogsz tudni fókuszálni. Kevésbé fogod látni mikor ugrik be a kép a fókuszba. Tehát a sima mattüveg fókuszálási képességéről beszélek. Ebben a tekintetben a következő relációt lehet felállítani: KatzEye mattüveg Optibrite nélkül > KatzEye mattüveg Optibrite bevonattal > Gyári mattüveg. Persze a K5-ben ott a fókuszvisszajelzés, de mégis, kényelmesebb meg jobb, ha látom is, hogy mi van fókuszban.
- "Optibrite" bevonattal, vagy anélkül kb. f/2.8-f/4-nél kapsz azonos fényerőt a gyári mattüvegnél, kisebb maximális rekeszértékeknél drasztikusan romlik az összes KatzEye fénye. Viszont elméletileg f2.8-nál nagyobb maximális rekeszértékkel világosabb keresőt kapsz KatzEye-el.
- Nekem "OptiBrite" nélküli mattüvegem van, f/4-es obival még lehet fókuszálni elég jól, de f/5.6-al már vannak kihívások. Mindenesetre ezeket a kihívásokat kb. f/8-f/10-ig lehet kezelni. Kihívás pl. a mattüveg sötétedése, a törőék fénykioltása stb.. Ha régi obikat is használsz és le kell rekeszelni őket, ezt tartsd szem előtt. Pentax A szériától viszont az objektív legnagyobb rekeszén tudsz fókuszálni, úgyhogy ha nem ultra tele obikkal fotózol, akkor ebből nem lesz gond.

Remélem segítettem. Üdv!

(#10195) sasa134 válasza Cheiftan (#10190) üzenetére


sasa134
addikt

Jó döntés, vedd meg és használd egészséggel, szarj a stopperre :) jó váz, örömödet fogod lelni benne. Szép fényeket!

Avanti Roma

(#10196) mumk1 válasza mumk1 (#10135) üzenetére


mumk1
addikt

Na, rászántam magam és beszereztem a 85mm-es Samyangot. Használtan kicsit barátibb volt az ára és úgy érzem tényleg megérte az utolsó fillért is. :) Már csak egy mattüveg fog kelleni, mert f1.4-en fotós legyen a talpán aki odateszi a fókuszt ahova kell. :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#10197) Colonel993 válasza mumk1 (#10196) üzenetére


Colonel993
senior tag

Milyen vázba kellene törőék? Van egy balos 45°-osom amit mostanában egyre kevésbé használok ki (rágyöpösödtem teljesen a keresőre és gyári mattüveggel+fókusz visszajelzéssel is tudok manuálozni)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10198) mumk1 válasza Colonel993 (#10197) üzenetére


mumk1
addikt

K-30-ba.
Itt van vele egy gyors kép, semmi extra, de ha mozog is, akkor tényleg nem egyszerű. :) [link]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#10199) Colonel993 válasza mumk1 (#10198) üzenetére


Colonel993
senior tag

Már lestem korábban...

Kicsit zavarnak a longitudinális krom.abberációk...
Nem tudom mennyire lehet kontrollálni PS-ban (az új fajta színskála és pixel arányhoz igazított finomhangolhatós szutyokkal) én pl nagyon szem szeretem mikor a Bokeh ilyet produkál (bár szerintem Te sem csak épp nem szűrtél CA-t :DDD )

RePÜl egy üzenet...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10200) sasa134 válasza mumk1 (#10196) üzenetére


sasa134
addikt

grat! Ha tudsz, tolhatnàl képeket még :) szép a bukéja

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.