Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9751) Gépészjanek válasza Mirman (#9747) üzenetére


Gépészjanek
csendes tag

Szia!
Lehet, hogy egy kevés expos használt vázat kéne nézned (Kx, K30, K5...) és ~100-150 ezred maradna objektívre. Azért abból elég sok mindent össze lehet szedni.
Új gépben szintén a K30-at javaslom, szerintem egy 17-70 (Pentax, Sigma) obi is elég jó hozzá. Ha később kéne egy tele akkor az 55-300-as Pentax-ot javaslom.
De az index-es topiban is érdemes kérdezősködni, ott is szívesen segítenek:
[link]

Egyébként új K30 + két obi:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9752) Mirman válasza Gépészjanek (#9751) üzenetére


Mirman
őstag

Köszönöm ez sem rossz elgondolás , az obi ajánlásokat megfogadom de továbbra is maradok a k-50-nél vagy a K 5 II-nél. Az index fórumban is utána kérdezek hátha ott is tudnak valamit hozzátenni még . :)

(#9753) _csocso_ válasza Mirman (#9752) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Szerintem se vegyél újat, fölösleges pénzkidobás, én is ha tehetem kevéssé használtat veszek. K5 II egy igen jó gép, még ma is megállja a helyét, ebayről biztos találnál jóval olcsóbban mint újonnan akár objektívvel is ( én is onnan szereztem ). Azért írtam ebayt, mivel itthon nem túl gyakran hirdetnek, de ki lehet fogni. Ha újat vennél, akkor pedig a K30 valóban a legjobb, és legolcsóbb váz amit még kapni lehet. Igaz most a Pentax 16Mpix-es gépei lefednek elég sok igényt, a K30 kifutó, még lehet kapni, időjárásálló, az hogy nem tud 51000 ISO-t, sztem sose használnád, max kipróbálnád, hogy olyat is tud.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#9754) sasa134


sasa134
addikt

Sztem is, kezdésnek bőven bőven jó egy K30 vagy egy K500. Vagy akár egy K-r/K-x használtan.

A maradék pénzt meg obikra lehet tolni (plusz táska, memóriakàrtya , esetleg szűrők, vaku stb).
Üvegből egy Tami 17-50/2.8, vagy Sigma / Pentax 17-70, mellé egy Pentax 55-300 es gyakorlás. Ezek tartjàk az árukat elég jól, aztán esetleg meglátod, milyen tartományban fotózol többet, oda lehet fixet venni, cserélni / javítani / bővíteni az obiparkot ( ha kell, valaki elvan 2-3 fixszel boldogan)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9755) hcs57 válasza _csocso_ (#9753) üzenetére


hcs57
őstag

A K30 már egy éve kifutott. Nem csak annyi a különbség, mint amit írnak.. nekem volt K30, csapkodta a tükröt, lefagyott, csak az akki ki segített... ezt a K50 nem csinálja. A DA18-135 WR obival sok minden jól fotózható, aTami 17-50-t csak próbának vettem azóta elő

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9756) hcs57 válasza Mirman (#9747) üzenetére


hcs57
őstag

Látom voltál az index oldalán is... ha használt váz olcsón kellene, most épp hirdetek egy K10D-t, az olcsón megveheted, és a tanuláshoz tökéletes lesz (szerintem többre is, nagyszerű gép).

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9757) tbs válasza hcs57 (#9756) üzenetére


tbs
addikt

:K Ez bizony megfontolandó. :K

(#9758) Mirman válasza hcs57 (#9756) üzenetére


Mirman
őstag

Igen , voltak ott is humoros válaszadók . :DD Köszönöm a zajánlatot de még egyenlőre a tervezés szakaszban vagyok , ebből ősszel/télen lesz leghamarabb vásárlás. :)

(#9759) hcs57 válasza Mirman (#9758) üzenetére


hcs57
őstag

Nem sürgetlek a vásárlással, de a legtöbb jó fotó téma nyáron van.. :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9760) Mirman válasza hcs57 (#9759) üzenetére


Mirman
őstag

Koromból adódóan a pénz meg ősszel ( nyári munka ) és télen (karácsony szülinap) van. :D

(#9761) hcs57 válasza Mirman (#9760) üzenetére


hcs57
őstag

Bocs, most látom... Felcsút... Orbánt ismered? Lehet fotóst keres..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9762) Mirman válasza hcs57 (#9761) üzenetére


Mirman
őstag

Ezt roppantul bírom minden élethelyzetben ha kiderül honnan jövök rögtön két kérdés merül fel , ismerem e Orbánt , esetleg focizom e . :C

Mellesleg szerencsére egyik sem igaz, de ezt zárjuk is le ennyivel. :)

[ Szerkesztve ]

(#9763) albertz válasza Mirman (#9762) üzenetére


albertz
csendes tag

Szia!

Én erre rámozdulnék a helyedben, kezdésnek kiváló a megmaradt váz, kitobi + macro:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9195686

20176. hsz.

S még mindig marad pénzed egy 17-70-re s egy 55-300-ra használtan!!!

(#9764) albertz válasza Mirman (#9762) üzenetére


albertz
csendes tag

Vagy a 17-70 helyett egy 17-50-re...

(#9765) fi:zi'k válasza albertz (#9763) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

+1

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9766) hcs57 válasza Mirman (#9762) üzenetére


hcs57
őstag

OK, semmi gond, csak annyit hallani manapság Felcsútról... inkább fotózz te is Pentaxxal. :R

(#9763) albertz szerintem még nincs meg rá a pénze, ősszel tervezi a beszerzést.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9767) sasa134


sasa134
addikt

Urak, mennyi most az átlag használtpiaci ára egy DA 18-135-nek?

Avanti Roma

(#9768) Mirman válasza albertz (#9763) üzenetére


Mirman
őstag

Igen , de egyrészt még mindig kitartok az új váz dolog melett másrészt a pénz sincs még meg , de azért köszi. :)

(#9766) hcs57 : Igen , az lesz , a Nikon, Canon duóról lebeszéltek ebben az árkategóriában. :K

(#9769) fi:zi'k válasza Mirman (#9768) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért ragaszkodsz ennyire az új vázhoz?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9770) Mirman válasza fi:zi'k (#9769) üzenetére


Mirman
őstag

Mert az első váznál szeretném ha meglenne ez a kicsomagolás érzés plusz hogy legyen rá garancia. Használtból is csak garisat vennék , lehet ez az én hülyeségem de ekkora összegeknél egyszerűen nem bízom semmilyen technikai cuccban gari nélkül. :)

(#9771) fi:zi'k válasza Mirman (#9770) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A gari még érthető (meg igazából az új cucc is), de így az obitól "vonod el a forrást".

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9772) hcs57 válasza fi:zi'k (#9771) üzenetére


hcs57
őstag

S ami a lényeg, a DSLR-nél az objektív jóságán és a fotós hozzáértésén múlik a jó fotó.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9773) albertz válasza Mirman (#9770) üzenetére


albertz
csendes tag

Akkor K-50 vagy K-500 kezdő váznak tökéletes!

2db kit obival (18-55, 50-200) 165.000.- most.

A maradék pénzből meg vegyél még két használt, jó minőségű objektívet arra a célra, amire főként használni szeretnéd! 17-50 tájképekhez, valami fixet makróhoz, portréhoz...

Ezzel el leszel egy jó darabig. Túl sok objektív sem jó, ha van, mert úgysem fogod őket használni! Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Korábban sok objektívem volt, most összesen van 5db, abból aktívan használok kettőt...

Egy jó táska sem árt, amivel magaddal viszed a cuccost, abban elfér a váz+felszerelt objektív s még 1-2 obi. Persze vannak nagy hátitáskák is, azok viszont kényelmetlenek. Ajánlom a Lowepro Slingshot termékét, alapvetően hátitáskaként hordható, de pillanatok alatt elő lehet belőle kapni a gépet...

(#9774) fi:zi'k válasza hcs57 (#9772) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De leginkább az utóbbin. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9775) albertz válasza sasa134 (#9767) üzenetére


albertz
csendes tag

Sajna változó, mint a vélemények is az objektívről.

Láttam hirdetve újonnan 100 körül, de annyiért nem ment el úgy emlékszem.

(#9776) Mirman válasza fi:zi'k (#9771) üzenetére


Mirman
őstag

Én ezt megértem de úgy vagyok vele hogy egyenlőre a K-50-et veszem egy 18-50 mm-es és egy 50-200mm-es obival plusz akkor beleférne a keretbe használtan , de még akár újan is egy pentax 50mm f/1,8 portréhoz és akkor ezt bővíteném később még obikkal. Ez elég normális alap lenne remélem.

szerk: most látom hogy albertz kb ugyanezt fogalmazta meg előttem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9777) albertz válasza Mirman (#9776) üzenetére


albertz
csendes tag

Ez kezdésnek tökéletes! :C

(#9778) albertz válasza Mirman (#9776) üzenetére


albertz
csendes tag

Mondjuk portréhoz minimum egy 70-es vagy 100 körüli kellene... :F

(#9779) sasa134 válasza albertz (#9775) üzenetére


sasa134
addikt

köszi, igen én is így látom. igazából befektetésnek venném ,mert most egy K -5 vázzal (12k expo) meglenne az egész 450Eur-ért. Ami igencsak jól hangik... (K-5-öm van, tehát azt a vázat tuti eladnám, meg valszeg a 18-135-öt is)

@Mirman
az egy remek alap, a K50 nagyszerű váz! az 50-200-at úgyis el fogod ani, ez 100%, ha kell a tele, akkor azt érdemes majd egy 55-300-ra cserélni, aminek jobb a képe mint a rövidebb tesójának.
A 18-55-et meg később leváltod valami gyorsabb üvegre (16-50 2.8, vagy Tami 17-50 2.8 stb). Persze majd ezt te meglátod, mi az, ahol fotózol.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9780) Mirman válasza albertz (#9778) üzenetére


Mirman
őstag

Akkor kérek egy ajánlatot egy normális portré objektívhez , itt már mind1 a használt nem használt dolog. :)

És ha esetleg tudnátok ajánlani jó fotós könyveket amiket érdemes lenne elolvasni azt is megköszönném :)

(#9781) sasa134 válasza Mirman (#9780) üzenetére


sasa134
addikt

most biztos megvernek, de azér az 50-essel is lehet portrézni...(ekv 75mm), csak rövid..Cserébe másra is lehet használni, beltérben szűk lesz, de kreatívkodni utcára nagyon izgalmas cucc.

Amúgy: DA 70 2.4 limited (rengeteg pénzért 77mm f1.8 Ltd), FA 100 2.8, Tamron 90 2.8, DA 50-135 2.8 (pénz kérdése..)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9782) szekelygyula válasza Mirman (#9780) üzenetére


szekelygyula
csendes tag

Én Scott Kelby - 'A digitális fotós könyv' négyrészes sorozatát olvastam. Nekem nagyon tetszett. Sok praktikus dolgot leír, és mindezt nagyon jó stílusban.

(#9783) albertz válasza sasa134 (#9779) üzenetére


albertz
csendes tag

A kettő együtt elmegy itthon kb. 180-200 között.

Bár a 18-135 tényleg nagyon megosztó objektív... lehet anélkül fogják csak elvinni külön a vázat...

(#9784) tbs válasza Mirman (#9780) üzenetére


tbs
addikt

Nem szeretem a "hosszú" portrék nyomott torzulását, így én ezt -> [link] használom fixként arcokhoz/testekhez. Olcsó műanyag - de durván karcol. ;)

(#9785) sasa134 válasza albertz (#9783) üzenetére


sasa134
addikt

mindenképp meg akarom venni a cuccot, a 18-135-öt ráérek árulgatni, aztán ha 80-ért adom el, akkor is 55-ért lett egy K-5 vázam

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9786) albertz válasza Mirman (#9780) üzenetére


albertz
csendes tag

Előttem szólók mindkettőt megválaszolták! :DD Csak egyetérteni tudok!

Nekem 50-135/2.8 van, igazi gyöngyszem! Egy komplett ballagást végigfotóztam vele vaku nélkül, le sem vettem a vázról...

(#9787) albertz válasza sasa134 (#9781) üzenetére


albertz
csendes tag

Mindenki azzal szeret portrézni, amelyik a legjobb eredményt adja az alany számára... valaki utálja viszontlátni magát a képen... egy kis torzítás még jót is tehet... :))

(#9788) Mirman válasza sasa134 (#9781) üzenetére


Mirman
őstag

Az nem baj hogy az FA 100 2.8 és a Tamron 90 2.8 is makró objektívek , ezek portréhoz is teljesen használhatóak ? :F

Ez az utolsó kérdésem itt szeirntem utána off egy pár hónapra amíg összegyűlik a pénzmag . :D

TBS: köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#9789) tbs válasza Mirman (#9788) üzenetére


tbs
addikt

A "makróság" annyi, hogy a közelpont többnyire rövidebb, illetve a fókuszállítása "lassabb".

(#9790) hcs57 válasza sasa134 (#9785) üzenetére


hcs57
őstag

Mi bajod a 18-135 obival?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9791) xXxian válasza albertz (#9773) üzenetére


xXxian
senior tag

"Akkor K-50 vagy K-500 kezdő váznak tökéletes!

2db kit obival (18-55, 50-200) 165.000.- most." - mármint a K500. K50 kicsit több. ;)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#9792) albertz válasza xXxian (#9791) üzenetére


albertz
csendes tag

Igen, mivel az előző mondatnak az a vége, arra vonatkozott... :DDD

(#9793) tbs válasza hcs57 (#9790) üzenetére


tbs
addikt

Nekem pl. ua. a bajom vele, mint a 18-55 II-vel. Akkora a vonalfelbontás-különbség a közepe és a kerete között, hogy laikusoknak is szemetszúr szerencsétlen kompozícióknál.

Szerk.: Álmodtam a hivatkozott kitobit... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9794) sasa134 válasza hcs57 (#9790) üzenetére


sasa134
addikt

Még semmi, honnan veszed hogy bajom van vele? "Csomagban" most olcsón hozzá tudok jutni, legalábbis úgy néz ki, és egyből menne eladásra. (nincs rá szükségem - aztán meglátjuk, ki kell próbálnom, hogy végleges ítéletet mondjak). Alapvetően nem kedvelem az "univerzális" zoomokat.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9795) hcs57 válasza tbs (#9793) üzenetére


hcs57
őstag

Ez egy szőrszálhasogatás... csak teljesen nyitott blendénél lehet valami különbség a közepe és a pereme közt, de ez pl. portré esetén egyáltalán nem releváns... más esetekben is csak akkor, ha a peremen lévő rész a fotó fő témája. Rekeszelve pedig (mert a képek egy részénél azért mélység élesség is kell) ez már nincs. Mutass olyan fotót, ahol ez nagyon zavaró... nekem nincs ilyen.

Igaz, van tőle jobb obi, de a kompozíció ettől még ezzel is lehet fantasztikus. Szerintem.

#9794 sasa134 Azért mielőtt eladnád, legalább csinálj vele néhányat..

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9796) tbs válasza hcs57 (#9795) üzenetére


tbs
addikt

Ööööö... :F Szvsz volt. :B Öjj meg inkább, nebüntessbébi..!

(#9797) sasa134 válasza hcs57 (#9795) üzenetére


sasa134
addikt

Persze, nyilván. Csak legyen meg :) Utazó obinak jó is lehet, de a 17-50 mellett azert nekem luxus lenne megtartanom.

Avanti Roma

(#9798) Mirman válasza sasa134 (#9779) üzenetére


Mirman
őstag

Ezt elfelejtettem kérdezni hogy miért olyan biztos hogy eladom az 50-200mm-t ? :)

(#9799) fi:zi'k válasza Mirman (#9798) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert gyenge.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9800) sasa134 válasza Mirman (#9798) üzenetére


sasa134
addikt

A válasz felettem.

Avanti Roma

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.