Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9201) fi:zi'k válasza xXxian (#9200) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Napsütés. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9202) andris1602


andris1602
aktív tag

Gazdagabb lettem egy tapasztalattal... Megérkezett az ebay-es m42 adapter, amit rendeltem..
Amikor ki akartam próbálni, éreztem h valami nem kóser, alig tekertem rajta, ennek ellenére úgy beleszorult a vázba, hogy 15 percig tartott kiszedni.. Plusz tele lett a tükör apró fémforgáccsal.. :((
Ezután (na és itt a tapasztalat, ezentúl előbb mindig összehasonlítom a kit obi bajonettjével) megnéztük, és van egy kis különbség a kit obihoz képest. Használhatatlan, legalábbis már nincs semmi kedvem próbálkozni.

(#9203) fi:zi'k válasza andris1602 (#9202) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sajnos ez jellemző hiba. Bár én sosem használtam M42 adaptert, de elég sok helyről hallottam, hogy a többségük gyakorlatilag kukába való.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9204) andris1602 válasza fi:zi'k (#9203) üzenetére


andris1602
aktív tag

Igazából egy ezrest buktam rajta, és összeteszem a két kezem, hogy nem tette tönkre a bajonettet.. :) viszont van két m42es obim, amit szeretnék valahogy használni.. úgyhogy ha valakinek van ötlete (vagy működő példánya, amire nincs szüksége), az szívesen veszem.

(#9205) tbs válasza andris1602 (#9204) üzenetére


tbs
addikt

Azt hiszem van olyan, amit oda tudok adni csokiért. Este megnézem.

Fizikó kolléga: kicsit csalódáskeltő a K3 ergonómiája és a Mpxeken kívül a képe is... :(

(#9206) fi:zi'k válasza tbs (#9205) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem konkrétan jobban bejön a K-3, mint a K5II.
A képtől én sem dobtam hátast. Szerintem sok a 24MP ekkora szenzorra.
Mi volt konkrétan a gondod a vázzal és a képével?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9207) andris1602 válasza tbs (#9205) üzenetére


andris1602
aktív tag

Nagyon megköszönném. :R

(#9208) tbs válasza fi:zi'k (#9206) üzenetére


tbs
addikt

A képe mosottszar.

Nyilván költői túlzás. :DDD Pont mint a k20d-é, furán ugyanolyanhasonló color artifact-okkal - nem monokróm a zaja, illetve szoknikellő módon összenyomja a dinamikát RAWban is. Felbontásban süti, leméretezve produkciós méretre mindenhibája eltűnik (kivéve szín), de valahogy a k20d-hez képest a duplaakkora raw-k nem hoznak duplaolyan minőséget. :( Furcsa volt, na. :B (K5II monokróm zajjal előrelépés a K20d-hez képest feltétlenül.)

Ergonómia: első és legfontosabb, hogy rühellem a gripes vázakat, nem passzol a gépfogási szokásomhoz, egy ujjnyival alacsonyabb a gép, mint a k20d. Ez még nem baj, de a komponálási szokásaim sűrűn használtatják velem az AE.L gombot. A gomb helyzete a k3-on icipicit "kéne egy ilyen is, hova tegyük? Á itt oldalt jó lesz úgyse használják!" érzetű, félkézzel számomra használhatatlan. (A k5II-n pl. pont jó helyen van...)
A másik: videózásra valószínűleg soha nem fogom használni, a dedikált fényképezés/videózás kallantyú kuvvára felesleges nekem.
A harmadik: lábrázást kapok a tárcsamódváltó "shift" gomboktól a beállítások közben. Piszkosul távol áll lelkemtől. :DDD Öreg vagyok már...

szerk.: Ultimate ok -> nincs ricoh sapkám, pentax meg van. Az a fránya felirat... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9209) fi:zi'k válasza tbs (#9208) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mihez képest érzed mosottszarnak?

Nekem igazából csak annyi gondom van a képekkel, hogy túl sok a MP ekkora érzékelőre.
A K10D-nek vhogy jobban tetszett a maszatolása.

Ergonómia: ahogy már többször leírtam, a K10D-n eléggé jó volt, hogy bal oldalra is kerültek gombok. Sajnos a kijelzőméretének növelése ezt elég hamar "megoldotta". Nem is nagyon tudtam megbarátkozni a K5II-vel. Ellenben a K-3 nekem jóval kényelmesebb.
Az AE-L-t én mondjuk nem használom sűrűn, de nem okoz problémát az elérése több fogásból sem. Persze lehetne elérhetőbb helyen, de ezt max úgy tudták volna megoldani, ha mást raknak ki oda, mivel hely már nem nagyon van hátul.
Fotó/videó kallantyú meg szerencsére olyan helyen van, ahol nem sok vizet zavar. Így ezt felhozni hibának kicsit furcsa. :B
A "shift" gombok alatt a expókorrekciót és az ISO-t érted? Mi a gondod velük konkrétan?

Felirat: egyetértünk. :K Sajnos még GGS üveget sem láttam rá, hogy legalább eltakarná vmi. :))

Egyébként írd ON-ba, mert ezek hasznos infók. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9210) tbs válasza fi:zi'k (#9209) üzenetére


tbs
addikt


Pixinfós K3 tesztből a kép.

Lássuk akkor:
A K3 fotó/videó kallantyújának a helyén lévő AF/f.select kicsit hasznosabbnak tűnik, mint az AF AE.L helyére száműzése.
Shiftek: fénymérő üzemmódválasztás kukuccs melletti shift + tárcsa... A fent említett f.szelektor az obi melletti af üzemmód feletti AF gomb + tárcsa.
Az expókorrekcióval kibékülök valahogy, mondjuk a K20d-n jobb helyen van. Szoktam aktívan használni komponálás közben az expó korrigálására (minő csoda, hogy arra! :DDD ).
Az ISO sosem érdekelt, nem érint. Használható tartományt lövök be az ótomatának, a pentax nagyon ügyesen válogat a programvonalnak megfelelően. (P módban használom jórészt illetve igazán a belőle következő hyperTv/hyperAv módban.)

"Maszatolás" témakör :D (nyilván nem maszatol, csak fura hogy nincs minőségbeli ugrás):
"A K10D-nek vhogy jobban tetszett a maszatolása." Pl. a K10-éhez képest fura. :DDD Szóval a K20d-hez képest nincs változás a színzajban, sőt a sötét részeken talán még zavaróbb... Ezt persze a felbontással (amiben tök igazad van -> túl nagy) icipicit el lehet kendőzni, de akkor is: van 24Mpx-em, amiből nyugodt szívvel használhatok 18-19-et..? (Ehhez képest a K5II képe maga a kánaán: mind a 16Mpx-et használhatom fullosan, és tök "szép" zaja van ugyanazon(!) az ISOn, monokróm túlsúllyal.)

És akkor szóljak az AF rendszerről is picit. :DDD (Szegény K3, hogy ekézem. ;] )
A K20d safoxának a korlátait már sztem egész jól kiismertem adott obijaimon. Megvan a rutin, hogy min működik azonnal, hol szenved egy kicsit, és hogy hol nem is érdemes próbálkozni. Ez a rutin a K5II-nél maradéktalanul hozta a safox fejlődésétől várható precizitás növekedést és az ígért gyorsulást. Ugyanez a rutin a K3-on szenvedéssé fajult. Nyilván tanulni és szokni kéne...

Maradéktalanul jó viszont a K3 ui-jának a sebessége. Nincs meg a "beágyazott felület" érzés icipici vontatottsága, hozza egy asztali pc ui felületének a latency-jét. Elég impresszív amúgy ez benne. :K

A fentiek mellett a K3 elképesztően jó gép, csak kicsit útkeresős darabnak tűnik. A következő hasonszőrű verziót ha sikerül letisztultabbra varázsolni, tarolhat nálam is. ;)

Számomra a K20d után/mellé a K5IIs 2 generációnyi javulás - mind marketingben mind érzésben. A K3 3 generációnyi marketing és 1.5 érzés...

(#9211) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok :)

tbs kollégának hála sikerült kipróbálnom az m42es obikat. :) ezúton még egyszer nagyon köszönöm az adaptert :R :)

Másrészről, újabb kérdéseim lennének.. Amikor feltettem az obikat az adapterrel, azt tapasztaltam, hogy a gép csak rekeszprioritás-üzemmódban hajlandó működni (csak az iso-t tudom állítani, a záridőt nem..) és a rázkódáscsökkentés sem működik, (szürke, nem tudom bepipálni..) a fénymérés is automatikus.. ez miért van így? így olyan korlátozottnak tűnik az egész..

Üdv mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#9212) fi:zi'k válasza andris1602 (#9211) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Engedélyezni kell a manuális obik használatát. Most fejből nem megy, de vmi olyasmi, hogy az obiról vagy a vázról állítod a rekeszt.
M módban sem megy?
Hogy.hogy nincs SR?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9213) csakb válasza andris1602 (#9211) üzenetére


csakb
őstag

Az SR csak akkor működik, ha tudja az üveg gyútávját. Ezt M42-esnél neked kell megadnod.
Ha bekapcsoláskor nem kérdez rá a gyútávra a váz, akkor valahol valamit még tényleg be kell pipálnod, vagy úgy cseréltél objektívet, hogy nem kapcsoltad ki a vázat.

(#9214) andris1602 válasza fi:zi'k (#9212) üzenetére


andris1602
aktív tag

M módban is azt írja ki h rekeszprioritás.. az SR meg teljesen szürke, a menüben nem tudok "rámenni"

csakb:igen, de akárhogy próbáltam, nem tudtam bekapcsolni.. nem kérdez rá soha. kikapcsoltam, obicsere, vissza, és oda vissza 3szor.. semmi.

nem találtam ilyen beállítást, h manuális obik használata.. :(

Lehet, hogy az a baj, hogy nem "eredeti" pentax k, hanem adapter? nem "fedi le" az érintkezőket az obi? nem értem..

amúgy tudok vele jó (éles) képeket csinálni, csak olyan mint egy automata mód..

[ Szerkesztve ]

(#9215) csakb válasza andris1602 (#9214) üzenetére


csakb
őstag

A Using Aperture Ring opciót Enable-be tetted? [link]
Bocs, nem tudom, hogy hogy van magyarul, és most nincs is kedvem magyarra átváltani a K-5-ömön a nyelvet.

Ha ez megvan, akkor rá kell kérdeznie a gyútávra, és M módban működnie kéne a dolognak, zöld gombos fényméréssel.

(#9216) fi:zi'k válasza tbs (#9210) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Neked meg elfelejtettem válaszolni. :B

AF választó érthető, bár szerintem nincs rossz helyen oldalt sem. Illetve azt is figyelembe kell venni, hogy több funkciót tud most már, így a 3 állasos kallantyú. Egyébként én utáltam azt kapcsolót, mert elég nehezen lehet használni. Nyilván szokni kell.
A fénymérés gomb tényleg elég rossz helyen van.
Expo korrekciós és ISO szerintem rendben van, de vmelyik kaphatott volna egy jelölést, hogy véletlenül se keverje össze az ember, ha odanyúl.

AF: most nem igazán értem, hogy a K5II AF-ét jobbnak/kezelhetőbbnek/kiismerhetőbbnek tartod mind a K-3-ét? :F

Én pont fordítva érzem. A K5II egy kötelező kör volt, kissé izzadságszagú, mivel nem hozott igazán újat a K-5-höz képest, ellenben a K-3-mal.
Nyilván mások a preferenciáink, így máshogy ítéljük meg a gépet alapvetően, de ahogy te is mondtad, szokni-tanulni kell.
Reméljük tényleg csak egy útkeresés, mondjuk a FF irányába. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9217) andris1602 válasza csakb (#9215) üzenetére


andris1602
aktív tag

Úúúúú :R :R :)
Nagyszerű, már van fókuszpont-visszajelzés (eddig nem volt) és működik a stabi is. :))
Viszont, még mindig rekesz-prioritásban van M módban is, a zöld gomb meg nem csinál semmit. :(

(#9218) fi:zi'k válasza andris1602 (#9214) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Próba cseresznye.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9219) csakb válasza andris1602 (#9217) üzenetére


csakb
őstag

Na, akkor majdnem bódottá.
Asszem, még az ISO-t sem árt kapcsolni.

(#9220) csakb válasza csakb (#9219) üzenetére


csakb
őstag

Mármint az auto ISO-t... :]

(#9221) tbs válasza andris1602 (#9217) üzenetére


tbs
addikt

:C

Füzik: FF tök jól hangzik, de az a vonat már elment sztem. :( Mondjuk ha 4k videó irányba mozdulnának APS-C méretben... Az tetszene. :K

(#9222) andris1602


andris1602
aktív tag

fi:zi'k és csakb :) Mindkettőtöknek hálás köszönet :R sikerült beállítani, működik a zöld gombos fénymérés is. :)

Bár azt nem értem, miért kell így eldugni ezt a beállítást, az amúgy elég logikus menüben.. de a lényeg h működik :))

(#9223) csakb válasza andris1602 (#9222) üzenetére


csakb
őstag

Na ugye, hogy meg lehet csinálni! :)

Kezdő pentaxosok első három kérdése/panasza:

1. Mi zörög a vázban, ha mozgatom?
2. Valami zörög és zümmög B idős expó alatt.
3. Nem megy a Heliosom.

:))

(#9224) andris1602 válasza csakb (#9223) üzenetére


andris1602
aktív tag

Igen, kéne egy első hsz. :) amúgy egy jó ideje olvasgatom már ezt a topic-ot, és az első kettő kérdésre tényleg többször volt példa. :)
Minden esetre köszönöm :))

(#9225) repvez


repvez
addikt

A 2 távirányitó közül melyik lenne a jobb választás?
Amelyiken több gomb van azzal tudok távolról is fókuszálni vagy azzal is csak azt tudom csinálni mint az 1 gombossal, hogy azonnal készit képet.Egyáltalán lehet ugy beállitani, hogy a B állásban folyamatosan nyitva maradjon a zár? Tehát több perces képeket is tudok igy csinálni anélkül, hogy folyamatosan nyomnám a gombot?
többgombos
egygombos

K200D-vel használnám.

(#9226) fi:zi'k válasza repvez (#9225) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Fókuszálni mindegyikkel tudsz. Zoomolni meg egyikkel sem. Legalábbsi most nem eszembe egy dSLR sem motoros zoommal.
A bulb-ot elvileg menüből tudod állítani, hogy nyomvatartásig marad nyitva a zár vagy 1-1 nyomással nyitod és zárod.
Nem tudom ezek milyen minőségűek, de 450 Ft-ért nem várnék sokat.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9227) xXxian


xXxian
senior tag

Skacok, ha valai tud DA 35mm F2.4 vagy 50mm F1.8-at ne tartsa magában!

(Mindenképp fényerős AF obi kéne)

irányjelzőt nézem, néha vannak - drágábban mint digitalko-nál, röhely :)

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#9228) fi:zi'k válasza xXxian (#9227) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor tessék ott megvenni. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9229) xXxian válasza fi:zi'k (#9228) üzenetére


xXxian
senior tag

Régebben olcsóbb volt, volt olyan kuponkódos mizéria. Rákérdeztem pár hete mi is az, a jelek szerint már sosem tudom meg...

Most persze drágább.

Szerettem volna kifogni olcsóbban egy újszerűt...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#9230) fi:zi'k válasza xXxian (#9229) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én is szeretek a bolti felénél olcsóbban vásárolni új vagy újszerű dolgokat, csak ritkán jön össze. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9231) csakb válasza xXxian (#9229) üzenetére


csakb
őstag

Akármeddig is fogsz várni, akkor fog felkerülni valahova a cucc olcsóbban, miután már megvetted. Szóval szerintem ne várj, vedd meg ahol a legolcsóbb, oszt jónapot.

(#9232) repvez válasza fi:zi'k (#9226) üzenetére


repvez
addikt

Ha azt az évi pár kattintást kibirja már megérte, csak nem tudom, hogy ezek az S w és t gombok mire szolgálnak.
Gondolom az S= shot a T=tele , a w= a wide.
DE igen nekem is ez jutott eszembe, hogy zoomolni elektronika nélkül nehéz lesz.
Viszont ezeken is ugy lehet a fokuszálást hogy félig nyomni fokuszál és teljesen amikor elkésziti a képet ?

Talán annyiban tud többet a másik, hogy külön gomb van a készletletett expora.

(#9233) xXxian válasza csakb (#9231) üzenetére


xXxian
senior tag

Murphy?

Amúgy lehet ez lesz. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#9234) BiriBum válasza repvez (#9232) üzenetére


BiriBum
őstag

Jobban jársz a gyárival. Ezeknél csak a sima expó funkció működik.

(#9235) #57764352


#57764352
törölt tag

Sziasztok,

Költözéskor elhagytam a K100D Super gépem használati utasítását...
Van valakinek feleslegesen/eladó/elektronikus?

Előre is köszönöm!

(#9236) csakb válasza #57764352 (#9235) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

K100D-hez itt van elektronice, a Super tudtommal kb. csak annyiban más, hogy kapott SDM csatlakozókat, és szenzorrázó portalanítást.

(#9237) deja vu válasza fi:zi'k (#9230) üzenetére


deja vu
addikt

Miért fektetsz ennyi lóvét egy haldokló rendszerbe? ;] Aztán itt mindenki tegyen magára szájkosarat, nem kell itt habzó szájjal pentaxozni. :DD
A többiek tuti nem értik, de nem lényeg. :)

Szerintem meg a legjobb ár/érték aránya a Pentaxnak van a belépő kategóriában, K500, K30. Ennyiért sokkal gagyibb vázak vannak a Canikonnál. Nem tudom miért tartják ennyire gáznak a márkát, amikor a K30 áráért csak Canon 600D, Nikon D3100, 3200 meg hasonlóak kaphatóak.
Mondjuk a Fuji x-a1 elég jó áron kapható, igaz milc, de a K5 16 megapixeles Sony szenzora van benne, és állítólag a Fuji jpeg motorja olyan jó, hogy nem kell raw-al szöszölni. Olyan amatőröknek mint én tökéletes, csak kár hogy nincs kukucska rajta. :D

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#9238) Colonel993


Colonel993
senior tag

K30 Portré markolat :))

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9239) yolan válasza Colonel993 (#9238) üzenetére


yolan
őstag

pfej, pofas cucc :B

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9240) fi:zi'k válasza Colonel993 (#9238) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Beteg. :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9241) Novics válasza Colonel993 (#9238) üzenetére


Novics
senior tag

Már néztem én is ezeket. De sajna elég sokat kell bütykölni, hogy teljes értékű portrémarkolat legyen, ne csak aksitartó. :O

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9242) hcs57 válasza Colonel993 (#9238) üzenetére


hcs57
őstag

K-50 -re nem jó?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9243) andris1602


andris1602
aktív tag

Totál off, de szerintetek hogy árulhat valaki 1500 expóval dslr-t? Úgy értem, h megvette és betette a fiókba? Mostanában elég sok hirdetési oldalt nézegetek, érdeklődésképp, és nagyon furcsának találom.. lehet hogy rossz vagyok, de én inkább kamunak érzem.. De lehet, hogy csak nekem ragadt rajta az ujjam az exponáló-gombon, és ezért van lassan 2500 expo a pár hónapos gépemben.

(#9244) fi:zi'k válasza andris1602 (#9243) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig simán lehet.
Megvesz, azt hiszi, hogy majd milyen jó lesz, meg rengeteg képet csinál, aztán rájön, hogy macera és mégsem megy olyan jól a dolog.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9245) Colonel993


Colonel993
senior tag

hcs57: Gondolom jó lehet... a K50 nem más mint egy átcsomagolt K30... drágábban eladva (és még kevésbé szép is :((( bár ez relatív) De alapvetően teljes funkciós protrémarkolat nemigazán lehet, max ha a távkioldót bekötöd a géphez...
Nem nagy maszek meló, csak nem is szép.

andris1602: Igen vannak ilyen emberek, csak tényleg ritka... ha teheted mindig ellenőrizd helyszínen az Expo számot, ha programmal kinyerhető akkor egyből egy notival indulj neki a dolognak.
Bár tekintve, hogy ezek a gépek hamarabb málnak szét, vagy váltanak már 5 gazdát mint, hogy zárhibával PONT 100 000 Kattintásnál meghaljanak, nemigazán Fő mérce. Inkább a Júzert tanulmányozd akitől átveszed és küllemre / szagra / (ízre :DDD ) / működésre nézegesd meg a dolgot...
A nem problémás gép ritkán lesz problémás.
Amm egész jól tolod... én minden gépembe az első megvételtől számítottan naponta beletolok 600 Expo-t kb 4-5 napig :))

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9246) andris1602 válasza Colonel993 (#9245) üzenetére


andris1602
aktív tag

Köszönöm a jó tanácsokat :)

A magam részéről egy kevésbé szép K-50 boldog tulaja vagyok :P
De inkább veszek obit használta, mint vázat. Ott valahogy nincs az az érzésem, hogy valami olyasmit veszek, amibe bele lehet piszkálni és elrontani.. Nyilván az obit is megnézem előtte rendesen. (Mondjuk nemrég vettem egy M 50est, és postán jött, de nem vert át az eladó, tényleg jó állapotban van. :) élmény fotózni vele)

Üdv

(#9247) Colonel993 válasza andris1602 (#9246) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ha Budapesten vagy és épp elmászol valahova (pl Margitsziget) kattintgatni, jelezz már nekem PM-ben... és igazából ez ! minden K50 tulaj felé szól ! megakarom nézni, hogy konkrétan mit alkottak a K30 és K50 között gyakorlatban... mert én is akartam...
A K500-at lenne még jó megvizslatni, de az már mégjobban fehér holló effekt...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9248) andris1602 válasza Colonel993 (#9247) üzenetére


andris1602
aktív tag

Öhm, rendben. :) Ha nem zavar, hogy fehér :D amúgy szerintem semmi. :) az ég világon. :) de persze, szívesen

(#9249) Colonel993 válasza andris1602 (#9248) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nekem is fehér van O_O [link]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9250) andris1602 válasza Colonel993 (#9249) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szép :) Te festetted be az obit? :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.