Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9951) Novics válasza faki_ (#9950) üzenetére


Novics
senior tag

Ennyi pénzért mondjuk tényleg nem sokat lehet várni tőle. :) Sajna az ország másik végében van, obit meg nem szeretnék postáztatni. Meg valahogyan olyan nem is tudom... Miranda ifjúkorom üdítője volt. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9952) Colonel993 válasza Novics (#9949) üzenetére


Colonel993
senior tag

Zenit/M42 makró közgyűrűsor... 1500 HUF...

Oszt beugrasz hozzám egy szimpatikus Helios obiért megint párezerért és van egy "fényerősebb" szép képű makród occón, hülyeálló anyaghasználattal. :)

[link]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9953) Novics válasza Colonel993 (#9952) üzenetére


Novics
senior tag

A hülyeállóság az fontos szempont. :K :))
Viszont akkor ehhez vennem kell egy normális M42 adapter is, mert olyanom még nincsen. :(

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9954) Colonel993 válasza Novics (#9953) üzenetére


Colonel993
senior tag

Jajj... megint 700-900 HUF kiadás... :Y

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9955) Novics válasza Colonel993 (#9954) üzenetére


Novics
senior tag

Itt most nem a 7-800 HUF-on múlik, csak olvastam itt-ott mindenféle rossz tapasztalatokat, hogy nehéz kiszedni, tele lesz fémforgáccsal a tükörakna, meg hasonló rémisztő dolgokat. :P
Ha van pár ezer forintért normális, megbízható adapter, akkor az simán belefér, de csak felületesen olvasgattam még a témában, így nem ismerem a lehetőséget, a szóba jöhető forrásokat, én erre utaltam. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9956) hcs57 válasza Colonel993 (#9954) üzenetére


hcs57
őstag

Na azt megnézem, milyen adaptert veszel 700-900 Ft-ért... majd azt is, mit csinál a vázzal, amikor ki akarnád venni, de nem jön. :DDD Egy jó adapter ennek a tízszerese.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9957) Colonel993 válasza Novics (#9955) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ha csak makrózol akkor egy egyszerű peremes adapter elég neked... ezek nagyon olcsók újonnan is és kb nulla hibaforrással rendelkeznek.

hcs57: már megint butaságokat írsz...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9958) andris1602 válasza faki_ (#9950) üzenetére


andris1602
aktív tag

Cosina makró volt nekem is :) jó kis darab, a hangja akár egy kávédaráló :DDD de a képe szép kontrasztos és éles. Próbálkozni, meg kipróbálni, hogy bejön e ez a gyutáv, simán jó. :)

(#9959) Novics válasza Colonel993 (#9957) üzenetére


Novics
senior tag

Najamondjuktényleg. Makróhoz nem kell a végtelen. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9960) hcs57 válasza Colonel993 (#9957) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt inkább hagyjuk... a fóliás obiddal ws wr obi. :DDD A gyári adapter a jó, az pedig messze nem annyiba kerül... ki beszél akkor butaságokat? :W

[link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9961) Mercutio_ válasza Novics (#9949) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem elszaladós/félős dolgot makróznál, akkor a legjobb megoldás a "sima" 3 darabos közgyűrű, ami egyszerű mint a bot. A lényeg, hogy ne a leggagyibb kínait vedd, aminek csak a 2 végén van Pentax bajonet, a közbülső elemek pedig sima menetesek, mert akkor nem tudod variálni a nagyítást.
Olyat keress aminek minden tagja elől-hátul PK-s, (Pl. Chinon is csinált ilyet 6-8k szokott lenni) akkor a nagyítás mértékét ezzel változtathatod (a közgyűrűk és az obi gyutáv aránya adja pl. 50-es obi , rajta 12+36mm ~ 1:1 makró)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9962) Novics válasza Mercutio_ (#9961) üzenetére


Novics
senior tag

Így elsőre szerintem növények - és tényleg nem bitang nagyításon, csak az obiénál nagyobbon -, gombák, gyöngyékszerek, apró mütyűrök, semmi olyan, ami el tudna futni. A csigáimhoz meg nem kell makró, mert olyan batár nagyok. :DD
Egy ilyen sorral tudok vázról rekeszt állítani? A 6-8 k elég szimpatikusan hangzik.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9963) faki_ válasza Mercutio_ (#9961) üzenetére


faki_
senior tag

Raktak fel egy Chinont az indexre!

(#9964) hcs57 válasza Novics (#9962) üzenetére


hcs57
őstag

Ezzel a sorral a vázról rekeszt felejtsd el..nem megy.. kézzel állítod, vagy mégsem?

Itta a kép: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9965) Colonel993 válasza hcs57 (#9960) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ilyen "karikákat" vágok és reszelek formára peremes adapterből... illetve csak csinálTAM mert már minden M42-es üvegemen van egy. (a legtöbbnek mint pl Helios 44M-4, bajonettre felülő fenekénél még lehet is fúrni lukat, hogy teljes értékű pentax obi legyen bajonett kioldós zárral/pöcökkel)

Ha megakarod venni a Pentaxtől ugyan ezt lényegesen magasabb áron... nekem8 Te dolgod.
Viszont még mindig egy darab fémről van szó, tehát engem nemigen győzöl meg a minőségbeli különbözőségről, max a kicsinyes személyeskedős színvonalad villogtatod mert fáj, hogy nincs igazad.

[ Módosította: Qru ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9966) _csocso_


_csocso_
senior tag

Mindenki azt vesz, és úgy használja, ahogy akarja. Ha valakinek a drága kell, és van pénze rá, megveszi, ha olcsó, akkor azt veszi. Nem kell ilyesmin összekapni sztem.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#9967) Novics válasza faki_ (#9963) üzenetére


Novics
senior tag

Már le is csaptak rá. Csak a második lettem. :)

(#9964) hcs57
Valóban nem megy. Nem tragédia, csak jó lett volna, ha mégis. Kényelmesebb. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9970) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#9961) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem olyan közgyűrűm van, aminek a két vége letekerhet és minden elem fel is tekerhető, így szabadon variálható. Cserébe mondjuk a bajonett rajta gagyi és jellemzően nem rögzíti az obit, ami rekeszeléskor zavaró.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9971) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ne veszekedjetek és főleg ne személyeskedjetek.

#nincsbennetarcsi

(#9972) Mercutio_ válasza Novics (#9962) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem tudom, nekem olyanom volt ami mindent átvitt :B
Azt hittem manuál (M-es) obid van, ott meg úgy is az obin kell állítani a rekeszt, azért is javasoltam a "sima" közgyűrűt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9973) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!
1-2 hete írtam manuál vs. P-TTL vaku mizériával és most felbukkant egy Sigma EF 500 DG Super 32k-ért. Ez jó ár érte? Tud minden földi jót, AF segédfény, wireless mód, HSS stb.. Csak többször hallottam olyat,hogy a 3rd party vakuk közül a Sigma a "leggyengébb".. A felépítése nem valami masszív azt tudom,de nem tudom mi lehet még a hátránya..

(#9974) Novics válasza Mercutio_ (#9972) üzenetére


Novics
senior tag

Ennél többet nem nagyon szeretnék kiadni közgyűrűre, szóval egyáltalán nem gond, hogy nincsen rekeszvezérlés vázról. :N
Bár Colonel javaslata sem rossz amennyiben tudok venni normális adaptert, akkor a m42-es közgyűrű is jó lehet. Ennek viszont az a hátránya, hogy mindig cipelnem kéne az egészet. Ha lenne egy nem peremes adapterem, akkor egy m42-es fixszel kiválthatnám a Pentax-A-t, lehetne csak úgy lődözni, plusz mehet a makró. Persze egy jó kis törőékes mattüveg is kéne a manuálokhoz.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9975) Colonel993 válasza Novics (#9974) üzenetére


Colonel993
senior tag

Fókusz visszajelzés manuálozás közben is van... az segít...
Illetve ilyenkor ajánlott a LV és Focus Peaking, ennél könnyebb megoldás nincs is kb.

Amm meg ha nagyon spórolni akarsz és nem akarsz variálni, akkor fogod a kitobjektíved (vagy ami tud 28mm alatt/körül) és fordítva a váz elé tartod.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9976) demonlaci


demonlaci
tag

A K-500-as keresőjében megjelennek a fókuszpontok vagy nem, esetleg menüben lehet-e állítani?

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#9977) _csocso_ válasza demonlaci (#9976) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Nincs fókusz visszajelzés a keresőben, a hátsó kijelzőn kell lennie elvileg, hogy hova állítod a fókuszpontot.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#9978) demonlaci válasza _csocso_ (#9977) üzenetére


demonlaci
tag

Köszi.

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#9979) Mercutio_ válasza Colonel993 (#9975) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt azért én inkább fordító gyűrűvel csinálnám ha már...másrészt ha jól emlékszem a fordított obis makró 1:1-nél nagyobb nagyítást ad.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9980) Novics válasza Colonel993 (#9975) üzenetére


Novics
senior tag

Jó dolog a fókuszvisszajelzés, de a sógorjelölt analógján kipróbáltam, hogy milyen a törőék, és... :Y
Nagyon spórolni nem akarok, csak nem szeretnék sokat költeni. :D Nem sürgős a dolog, inkább gyűjtögetek hozzá, meg meggondolom, hogy mire is lenne igazából szükségem. Mostanában úgysem nagyon fotózok. :(

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9981) Mercutio_ válasza Novics (#9980) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt a kereső méretet és fényességet még FF-szenzoros gépen se biztos, hogy megkapod :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9982) Colonel993 válasza Mercutio_ (#9979) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ha elé tartod az sem világvége...

A Por nem öl vagy rongál... körtepumpája meg gondolom mindenkinek van, ha befickándozna pár darab.
Én makrónál örülök ha 1:1 közelében vagyok, nem, hogy még fölötte pl 2:1 :) nem tudom ki hogy van vele...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9983) Mercutio_ válasza Colonel993 (#9982) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, aztán jó esetben a kortepumpaval a kereső felé is betolsz némi port....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9984) Novics válasza Mercutio_ (#9981) üzenetére


Novics
senior tag

Az igaz, de nagyon megszerettem a kézi élességállítást. Persze még bőven van mit gyakorolni, meg nem baj, ha nem ficánkol a téma - a macskámat gyakorlatilag lehetetlen, mert vagy fel s alá rohangál, vagy csak egy fekete gombóc a fotelban -, de ez is olyan dolog, hogy meg kell tanulni a trükköket. Egy manuális fixszel lelassul az ember, nem rohan. Kicsit olyan, mint a pipázás, idő kell hozzá.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9985) demonlaci


demonlaci
tag

K-500-as mattüvegen valami kosz van, könnyű megtisztítani? Neten sokféle mattüveg van,érdemes a gyárit lecserélni, mivel jobbak a másféle "mintázatúak", mint a standard gyári?

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#9986) - Mixa -


- Mixa -
tag

Sziasztok!

Én most váltanék Kodak Z612-ről Pentax K500 vagy K50-re. (Nagy mancsúként ennek a markolata volt a legkényelmesebb más gyártókéhoz képest. :) )
Kérdésem az lenne, hogy mennyire lehet élni a kereső nélküli fókuszpont kijelzés hiányával, illetve dőlés mutató hiányával?

A Kodakomon fókuszpontot két vagy több szögletes zárójelben/ként mutatja, hogy hova fókuszált a gép. Utóbbi helyett pedig négyzetrácsot lehet beállítani.

A K50-nél valami elég egyszerű objektívet engedhetnék meg a ~200K-s keretből, a K500-nál pedig több maradna objektívre.

Illetve még egy kérdés, mivel az említett gépemen elektronikus a kereső, így nappal szemben egyszerűen a keresőt használom. Az LCD nem igazán játszik, viszont tükrösnél már a kereső sem. Ti hogyan oldjátok meg az ilyen fényképezést?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#9987) Colonel993 válasza Mercutio_ (#9983) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ajj mááár... kéérlek...
Sőőőt soha ne is cseréljünk/vegyünk le objektívet a vázról, nehogy por érje...

Mintha olyan komoly munka lenne kifújni pár szöszt a vázból vagy a szenzorról... vagy épp a szenzor pucolás lenne olyan macera vagy veszélyes...
Miért ilyen Istentől eltávolodott, SÁTÁNI dolog ez az alapszintű pucolás meg mi ez a por félelem?!

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9988) Mercutio_ válasza Colonel993 (#9987) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem a szenzorrol beszéltem, ne terelj, hanem a kereső mögötti felső részről ahonnan átlag user a büdös életben nem szed ki semmit mert ahhoz bontani kell a vázat.
Egész más dolog egy obi csere ami egy gyors mozdulat és más amikor csak oda fogod kézzel az obit, akár percekig pozicionálsz közben exponalsz és minden ilyen alkalommal egy szűk résen át(azaz nagyobb ssebességel) ki/be tolod a poros levegőt a tükör mozgása által.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9989) Colonel993 válasza Mercutio_ (#9988) üzenetére


Colonel993
senior tag

Igazándiból volt már olyan, hogy bement a mattüveg mögé a porszem.

Erre a megoldás az volt, hogy lebillentettem a mattüveg tartókeretét és kifújtam onnan a port...
Problem Solved...

Pentatükrös júzereket talán ez a verzió kényesen érintheti mert nekik tulajdonképp egy szögletes LUK a prizmaház... de PentaPrizmás emberkéknek ott is egy üveg fal van és szigeteléssel.
Emiatt igazán nem kell félni.

Pentax-nél pl kiváltképp nagyon igényesen van kidolgozva a tükörakna és a pentaprizma ház alatt lévő mattüveg befogó kerete...
Tehát van alapja annak amit írsz, csak nem túl gyakori esemény... K100D-ben is volt ilyen eset.. de körtepumpával innen is kitudtam tolni.
A szemkagyló és annak lencserendszere meg eleve szigetelve van a mostani korszerű képeken a kellemetlen porosodás elkerülése végett.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9990) Mercutio_ válasza Colonel993 (#9989) üzenetére


Mercutio_
félisten

K10D, K20D mindkettő szigetelt pentaprizmás váz, és mindkettőnél idővel megjelentek a porszemek a keresőben (és nem a mattüvegen lévőket láttam, mert az tiszta volt) pedig vigyáztam minden cuccomra.
Ennyi a difi az elmélet és a gyakorlati tapasztalatok között.

A mattüveg tisztítása pedig a másik nem egyszerű feladat, ugyanis annak felülete igen érzékeny, aki nem ért hozzá többet tud ártani mint javítani ha a pumpás tisztítás helyett valami mással próbálkozik.

A szenzor és tükörakna tisztítása (lenspennel illetve pumpával) valóban egyszerű és könnyen elvégezhető dolog, ezt szerintem senki se vitatta.

Amúgy nem te futsz szekundans nickkel az indexen?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9991) demonlaci válasza Mercutio_ (#9990) üzenetére


demonlaci
tag

A mattüveget kivettem, majd szemüveglencse tisztítóval letörölgettem, jó lett, hibát nem tapasztalok.

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#9992) Mercutio_ válasza demonlaci (#9991) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legyünk kicsit pontosabbak:
Mivel vetted ki? (kiszedő csipesz, vagy kézzel belenyúltál, utóbbi esetben alapos kézmosás és ima javallott)
A tisztítókendő az nedves kendő, vagy mikroszálas száraz cucc?

A leírtak alapján a mattüvegen lévő apró barázdákba nem ült bele semmi, csak a felületén volt könnyen eltávolítható szennyeződés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9993) demonlaci válasza Mercutio_ (#9992) üzenetére


demonlaci
tag

Csipesszel, nedves törlővel. A barázdákon nem volt semmi, még új a gép.

[ Szerkesztve ]

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#9994) ateszm válasza Mercutio_ (#9990) üzenetére


ateszm
senior tag

Ott "kúldzsezzfán" nick

(#9995) hcs57 válasza Mercutio_ (#9990) üzenetére


hcs57
őstag

Ha jól dereng az irányjelzősön Colonel993 - White_Rabbit néven fut...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9997) demonlaci válasza demonlaci (#9993) üzenetére


demonlaci
tag

Hibáztam vagy nem? A K-500-ashoz milyen sorozatú mattüveg jó ? Tudna valaki segíteni a kompatibilis üvegek listájában. Egyébként a különböző mintázatúak miben jobbak a gyáritól?

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.