Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10201) mumk1 válasza sasa134 (#10200) üzenetére


mumk1
addikt

Köszi! Tolok még vele, ha lesz időm. :)
Mos a lelkem rendesen, a háttérben egy grillsütő egy medence és egy méretes bokor. :D

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#10202) Novics válasza runred (#10194) üzenetére


Novics
senior tag

:R Ez nagyon alapos, és hasznos hozzászólás volt. :K
Az már biztos, hogy ha cicaszem lesz, akkor optibrite nélkül. Manuálozni főleg rövid, fényerős obikkal szeretnék.
Van egy 16-45-öm, ami ugye f4-es. Az autófókuszt befolyásolja valamiben, ha ilyen "sötét" üveggel kell boldogulnia? Azt mondtad, hogy manuális üvegekkel ez még kezelhető, de az autófókuszt nem vezeti meg?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10203) Colonel993 válasza Novics (#10202) üzenetére


Colonel993
senior tag

Csak a fénymérőt csapja be... ezt Expo korrekcióval tudod majd kezelni (pláne ha spot vagy középre súlyozottban mérsz)
Lévén a mátrix szegmenses fénymérő a pentaprizmán keresztül (annak falába beépítve, szemből a 45°-os letörésbe van beintegrálva ami egyenesen azt nézi amit Te is látsz) méri a fényértéket.

Az AF szenzor a tükör féligáteresztő részén kukucskálja a világot ami egyenlő bázistávolságban van a pentaprizmától és szenzortól (minden bizonnyal :) )

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10204) Colonel993


Colonel993
senior tag

Egy Két kérdés;

Pentaxék miből csinálják a mattüvegeket avagy, hogyan?
A második mattüvegem megy gallyra, mert leakartam pucolni.

Steril mikroszálas törlőkendő, 99%-os Izopropil... nagyon finom; kendő saját súlyával való törölgetés (mert olyan gané volt rajta amit nem vitt le a pumpa.) nem nyomtam rá.

6 másik mattüvegnél viszont minden rendben volt, ez kifehéredett/kimattúlt teljesen így ránézésre.

Nem nagy katasztrófa persze, mert beraktam a helyére egy 180°-os törőéket "zsebből", meg eleve kicsit már beteg volt ez a mattüveg... de zavar

Valakinek valami info, hogy hol Qrtam el?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10205) hcs57 válasza Colonel993 (#10204) üzenetére


hcs57
őstag

...

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10206) ateszm válasza Colonel993 (#10204) üzenetére


ateszm
senior tag

Ott,hogy a Pentax-ot választottad... :B :F

(#10207) Colonel993 válasza ateszm (#10206) üzenetére


Colonel993
senior tag

Van benne valami...

De amúgy valóban különös, mintha anyagbeli szórás lenne.
Mindig ugyan azt a steril mikroszálas törlőkendőt bontom ki M-zártból, mindig ugyanúgy lefújom a mattüveget, hogy a rajta lévő por se csiszolhasson, mindig ugyanúgy a kendő saját súlyával az izopropil száradási sebességével törlöm, hogy ne hagyjon száradásos "vízfoltot" a felületen.

A kínai mattüvegeknél még papírzsepivel is ellehet játszani mindezt (ha nagyon értéktelen ÉS nem félted ÉS nincs más ÉS nagyon kell pucolni) nem ilyen érzékenyek...

Ami talán magyarázhatja, hogy miután megsérül/megkarcolódik a mattüveg, utána nedves tisztításra így reagál.
Előző és jelenlegi mattüvegemen is volt karcolás, korábbi felhasználók buzgósága/ügyetlensége oktán... bár korukat (és árukat) tekintve belefér... :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10208) hcs57 válasza Colonel993 (#10207) üzenetére


hcs57
őstag

Valamint a te buzgóságod és ügyetlenséged is, hogy teljes legyen a kép.

ÖNNEK NEM VALÓ A PENTAX.

Mi boldogulunk vele, sőt, szeretjük.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10209) runred válasza Novics (#10202) üzenetére


runred
csendes tag

Szia Novics!

Örülök, ha segíteni tudtam. Én is anno a neten keresgéltem, olvasgattam és óriási dilemma volt nekem is az "Optibrite" opció. Végül valahol találtam egy összehasonlító tesztet, hogyan viselkednek a keresők mindenféle módon, de sajnos nem tudom már hol volt.

Ha jól láttam a kérdésed már megválaszolták, az autofókuszt nem befolyásolja a mattüveg, egyedül a fénymérést, de utóbbit leírják a KatzEye honlapján is, hogy milyen mértékben. Én eleve alul szoktam szinte mindig egy picit exponálni, mert rosszul vagyok a beégett képek látványától. :) Az alulexponálásból származó zaj pedig elhanyagolható számomra a beégett részekhez képest.

Pont hétvégén használtam a DA15 obimat, ami f/4 max., illetve a DA18-55 kit obimat is, ami 55mm-es tartományban azt hiszem f/5.6 maximum, és mindkettő kiválóan autofókuszált. : )

Ezen a képen amúgy jól látszik az AF szenzor helye:
http://www.falklumo.com/lumolabs/articles/k5focus/images/k5af_module.jpg

A gép aljában található, és a főtükör inkább üveg/féligáteresztő tükör, mint valódi tükör. A főtükör mögötti kis tükör veri a fényt az AF szenzorra, a főtükör pedig a keresőbe. Ebből is látszik, hogy a kereső az AF szenzortól független, többek között ezért is tartozik a szofisztikáltabb eszközök körébe egy AF képes tükörreflexes gép, mert nem csak a keresőt kell az érzékelő/film síkjába kalibrálni, hanem az AF szenzort is, tehát mindent mindennel. Mivel ebben a konstrukcióban az AF szenzorba jutó fény elég kevés, nem árt tudni azt is, hogy kb. f/8-as max. rekesznyílású obiig lehet használni az AF funkciót, azalatt kezd megbízhatatlanná válni. Ez manapság általában nem probléma, csak ha valaki telekonvertert használ.

Üdv!

(#10210) Novics válasza runred (#10209) üzenetére


Novics
senior tag

:R Jöhetnél gyakrabban is. :)
Szerencsére a tele tartomány nem érdekel, maximum a 135 még, de ott is ugye a fényerős manuálok, ennél hosszabb üvegre nincsen szükségem.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10211) sasa134 válasza Novics (#10210) üzenetére


sasa134
addikt

Manuált 135mm fölött úgyis nagy bravúr kitartani kézből, oda már állvány kell szvsz..

Avanti Roma

(#10212) Novics válasza sasa134 (#10211) üzenetére


Novics
senior tag

Meg ott már a dof-fal is lehetnek gondok. Plusz az a tartomány tényleg nem érdekel. Inkább tájképezek.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10213) fi:zi'k válasza sasa134 (#10211) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igaz nem éppen fényerős a 135/3.5 viszont semmi nehézséget nem okozott kitartani kézből. :N
Cserébe jó cucc, csak nagyon hosszú.

(#10214) sasa134
Á, csak nem ittál még eleget. :DDD

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10214) sasa134 válasza fi:zi'k (#10213) üzenetére


sasa134
addikt

akkor csak én vagyok béna :D

Avanti Roma

(#10215) Polarstar válasza sasa134 (#10214) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:D

Ennél már csak a távcső (természetesen Pentax!) és mobiltelefon-kamera kitartása a finomabb mutatvány. Nekem az is ment. N8-al... :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10216) sasa134 válasza fi:zi'k (#10213) üzenetére


sasa134
addikt

Mondjuk ez lehet. Egyszer fotóztam egy szilveszteri házibuliban, végig azt éreztem én vagyok a király és marha kreatív fotók lesznek. Mindezt addig éreztem amíg meg nem láttam a végeredményt LR-ban :DDD

Visszatérve: azért függ a témán, fényeken, rekeszen, ezeregy dolgon, de ott az emberi faktor. A hosszabb manuálokat azért (is) adják relatíve olcsón mert tényleg egyre nehezebb őket megfogni. Mondjuk nekem 100mm fölé évente 2x kell tekernem, nincs is ilyen hosszú manuálom már. Most csak 50 1.7 van. Valamelyik nap volt pont egy eladó Pentax K 85 1.8, az izgalmas dolog lehet, majdnem megvettem, de győzött az ész - egyelőre nem nagyon van portré témám, ha meg mégis, az 50-es nem rossz arra (sem).

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10217) - Mixa -


- Mixa -
tag

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat egy korábbi kérdésemre, plusz NAGY KÖSZÖNET fi:zi'k -nek az személyes segítségéért. Ma megérkezett a Pentax M50 f1.7 optika és ezzel már meg vagyok elégedve:

A képek minden módosítás nélkül jpg-ről 35%-os jpg-re alakítással kerültek feltöltésre.

[ Szerkesztve ]

(#10218) sasa134 válasza - Mixa - (#10217) üzenetére


sasa134
addikt

Imádnivaló üveg, nyitva is teljesen jó, de ha kettőt rekeszelsz rajta, nagyon penge lesz.

Avanti Roma

(#10219) fi:zi'k válasza - Mixa - (#10217) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csípőset is termesztesz? :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10220) - Mixa - válasza fi:zi'k (#10219) üzenetére


- Mixa -
tag

Én nem, de a szüleim igen. :) Sajna csak 3 hét múlva járok megint arrafelé és akkor tudom lefényképezni a veteményest.

(#10221) demonlaci


demonlaci
tag

Használtok UV szűrőt? Én ma vettem egy 58mm-est és 52mm-est a Sigma 70-300-ashoz és az alap kit objektíhez- Polaroidot. K-500-as a gép.

[ Szerkesztve ]

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10222) sasa134 válasza demonlaci (#10221) üzenetére


sasa134
addikt

Nekem anno volt a Sigma 18-125-ön, épp Polaroid. Nem nagyon vettem észre különbséget.. Sztem frontlencse védésre jó kb, másra nem nagyon. ND meg polàrszűrő más tészta. [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10223) demonlaci válasza sasa134 (#10222) üzenetére


demonlaci
tag

Én sem látok eget verő-gyakorlatilag semmilyen-változás, én is a frontlencse védelmére szántam elsősorban, meg dizájn elem is egyben. :K

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10224) sasa134 válasza demonlaci (#10223) üzenetére


sasa134
addikt

Jah, csak azert nézd meg, hogy ugyanaz a téma vele, meg nélküle milyen..Sarkok nem sötétebbek-e, élesség milyen stb.

Avanti Roma

(#10225) tbs válasza demonlaci (#10223) üzenetére


tbs
addikt

Frankón beleszól a belső tükröződése a képbe - kontrasztvesztés bizonyos fényviszonyok mellett... Nem szűrőzöm, átmenetes ND8 nagyonritkán...

(#10226) demonlaci válasza sasa134 (#10224) üzenetére


demonlaci
tag

Majd holnap letesztelem rendesen.

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10227) sasa134


sasa134
addikt

Én hétvégén megyek polàrszűrőt venni a 17-50-re, remélem nem nyúlok mellé...Eddig nem használtam az előző 17-50 mellé de most kemény fények mellett fogom nyúzni. jó árak vannak polàrszűrő tekintetében.. :(

Avanti Roma

(#10228) demonlaci válasza demonlaci (#10226) üzenetére


demonlaci
tag

Jó.

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10229) sasa134 válasza demonlaci (#10228) üzenetére


sasa134
addikt

Akkor jó ha jó. :DDD

Avanti Roma

(#10230) demonlaci válasza sasa134 (#10229) üzenetére


demonlaci
tag

A vón jó, ha nem vón? :D

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10231) sasa134 válasza demonlaci (#10230) üzenetére


sasa134
addikt

Ààà, ha vón, mà' rég nemvón'!

Avanti Roma

(#10232) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem kb egy hónapja egy Pentax-M telét (80-200), és valahogy az az érzésem a képekkel kapcsolatban, hogy mind életlen. Persze, lehet, hogy nem jól találom meg a fókuszt kézzel, ebben nincs olyan nagy gyakorlatom, de akkor is furcsa. Most próbaképpen fotóztam vele virágot, és a legélesebb képen is mintha egy kis homály lenne, pedig élőképes módban lőttem focus peaking-el. Ez lett a 10ből a legjobb, de én ezt is homályosnak látom.. (f11, iso800 1/80 és le volt támasztva) Én vagyok béna vagy az obival van gond?

Üdv

(#10233) sasa134 válasza andris1602 (#10232) üzenetére


sasa134
addikt

Ennek az üvegnek a min. fókuszpontja 120cm. Sztem ez a gond. Távolabbi témát próbàlj. [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10234) fi:zi'k válasza andris1602 (#10232) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha kézből lőtted, rövid a záridő. Ha állványról, akkor meg nem elég stabil.
A legrövidebb vége is ekv. 120 mm, amihez a 1/80 kevés lehet. Próbáld meg rövidebb záridővel.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10235) yolan válasza andris1602 (#10232) üzenetére


yolan
őstag

jo kis obi az, csak baromi nehez es meg kell kuzdeni a fokusszal. nekem ilyesmit tudott

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10236) andris1602 válasza sasa134 (#10233) üzenetére


andris1602
aktív tag

Elvileg pont úgy ültem be a virág elé, hogy még kicsit lehetett volna közelebbre is fókuszálni, szóval akkor csak azt lesz, hogy állvány fog kelleni. Le volt támasztva a térdemre a gép. Az tévesztett meg, hogy számomra nem bemozdultnak tűnik, hanem életlennek, de akkor holnap nappal megpróbálom újra. :)

Köszi mindenkinek :R

szerk: egyébként ekv 300mm volt, ahhoz akkor 1/300 záridő kell? számít valamit a stabi?

[ Szerkesztve ]

(#10237) fi:zi'k válasza andris1602 (#10236) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ja, hogy 200 mm-en használtál 1/80-at? :DDD Azért az combos.
Próbáld meg mindenképp a rövidebb záridőt. Ahogy néztem, amúgy is kicsit lágy a képe, de azért ennyire nem kellene.
A lencsék tiszták amúgy?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10238) andris1602 válasza fi:zi'k (#10237) üzenetére


andris1602
aktív tag

Aham :U próbálkoztam :DDD

A frontlencsén van némi maszat, amit nem tudtam letörölni, de szerintem nem attól van. :)

(#10239) sasa134 válasza andris1602 (#10236) üzenetére


sasa134
addikt

Igen, kéne, reciprok szabály. Meg ne rekeszeld f11-re, minek? Próbálj távolabbi témát, mondjuk f8 max ( ha engedi - figyeld a reciprok szabályt). Nem egyszerű üveget választottàl manuàlozni tanulni :)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10240) andris1602 válasza sasa134 (#10239) üzenetére


andris1602
aktív tag

Azt hittem élesebb lesz :U Köszönöm a tanácsot, holnap fényben megpróbálom újra.
Igazából hirtelen ötlet volt a vásárlás, és tényleg szenvedek vele kicsit :D de majd meglátom.

Üdv :)

(#10241) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

K100D-t össze lehet úgy kötni laptoppal/pc-vel hogy a készített kép egyből megjelenjen a monitoron?
Ha igen milyen feltételei vannak ennek?

üdv
Tamás

(#10242) fi:zi'k válasza bercsi (#10241) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elvileg megoldott Pentaxnál, bár a K100D támogatásáról nem tudok, de nekem nem sikerült sem a K10D-vel, sem a K5II-vel. Mondjuk simán lehet nálam volt vmi gubanc.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10243) Colonel993 válasza bercsi (#10241) üzenetére


Colonel993
senior tag

Meglehet oldani, csak le kell kapni a szoftvert a Pentax oldaláról... aztán kér hozzá valami hülye lemezt amit a dobozban elméletileg kaptál.. de ezt a védelmi rendszert kilehet ütni ha kiírsz egy olyan NEVŰ lemezt amin tök 8, hogy mi van.

Keress rá... valami Picture Bridge-el összevonható valós idejű cucc...
Mikor 4 nap bohóckodás után eljutottam idáig, inkább hagytam a francba, egy Wifi SD-re már lassan érdemesebb befektetni.
K100D-ből remek kis "Negatív Szkennert" lehet építeni

(esetleg ha sikerrel jársz, szívesen vennénk ha posztolod...)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10244) jeni válasza Colonel993 (#10243) üzenetére


jeni
félisten

az összes Pentax K gép tudja a WIFI-SD adapter-t kezelni? Az SD kártya mérete ami ha jól tudom 16GB a max. amit láttam WIFI-s kivitelben. A wifi adatátvitele gondolom b/g-s változat.
amelyikre egyértelműen leírják azon nem kételkedem,a fater Olympus SZ-16 gépe tudná kezelni. Csak az bibi ,hogy az Eyefi kártyát aranyárban mérik. áraik

[ Szerkesztve ]

(#10245) Colonel993 válasza jeni (#10244) üzenetére


Colonel993
senior tag

Amiben megy SDHC abban megy ez is...
Ez egy eszköz ami az SD portról nyeri a delejt, ezt felhasználja egy AP jellegű adat hozzáférési pontként, amin osztja a belső memóriát...

A K-3 -on, K-50 -en még extra funkciókat is nyújt vezeték nélküli távirányításhoz.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10246) hcs57 válasza Colonel993 (#10245) üzenetére


hcs57
őstag

A k-50 esetében vázolnád az extra funkciókat a távirányításról?

A k-3 tudja, de a K-50? :W

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10247) Novics


Novics
senior tag

No hát akkor... ma elhozta a húgom a sógorjelölt Jupiter 11A obiját, mivel neki már nem kell, nekem meg eddig csak adapterem volt - andris1602-nek hála :R - kellett egy obi is elé. Sajnos csak este kaptam meg, így már nem nagyon volt lehetőségem normálisan kipróbálni, villanyfény mellett szórakoztam. Eredmény:
1. Egy rakás alul/fölül exponált kép. De úgy brutálisan. Ezt a zöld gombos dolgot még ki kell tapasztalnom. :B Pedig azon a rekeszen mér fényt, amivel a kép készül, mégis nagyon alulexponálja. (Érdekes, hogy ahogyan tekerem a rekeszgyűrűt, egyből állítja a blendét.)
2. Kapásból sikerült fordítva rátekernem az adaptert az obira. :U Aztán rájöttem, hogy miért nem megy rá a vázra, és megfordítottam. :DD Ellenberger most nem tudom leszedni. :D Arra rájöttem, hogy a kioldót közben nyomni kell, és így sikerült is először kb egy negyed fordulatot tekerni, aztán megint megakadt a dolog. Mivel le nem jött, ezért inkább visszatekertem. Most megint nekiveselkedtem, de nem jutok vele dűlőre. Igen, kulcs nincsen hozzá, mivel lehetne helyettesíteni?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10248) Novics válasza Novics (#10247) üzenetére


Novics
senior tag

Háh, közben megvan a megoldás. :) Az a negyed fordulat elég is volt, már ki lehetett venni az adaptert. Csak meg kellett próbálni. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10249) Colonel993 válasza hcs57 (#10246) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem érzed kicsit szánalmasnak magad, mikor már minden szarba belekötve keresed a kapaszkodókat felém?

Minden Tesztben hájpolják a K50 Eye-Fi támogatását.
Mertem feltételezni, hogy ez többet jelent mint egyszerű adatmegosztás... ha meg nem akkor meg Tévedtem, nem a világ dőlt össze.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10250) hcs57 válasza Colonel993 (#10249) üzenetére


hcs57
őstag

Az a baj a hozzászólásaiddal, hogy a feltételezéseidet tényként adod elő, félrevezetve másokat.

Ebből kifolyólag nem érzem magam szánalmasnak, s még kötekedőnek sem, ha kiigazítom a tévedéseidet.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.