Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10751) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Na akkor ennyi volt?1 vaku ami megfelelne az is a majdnem legdrágább Pentax?

(#10752) gabor_01 válasza Deadpapa (#10751) üzenetére


gabor_01
senior tag

Vegyél egy Cree LED-es, pontszerűen világító zseblámpát.
A vakuk AF fénye egy szobára korlátozódik legtöbbször. Nem találsz sokkal erősebbet, mint a váz...

(#10753) Deadpapa válasza gabor_01 (#10752) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Nekem nem kell nagy távolság max 2m er,De az erős legyen.

(#10754) gabor_01 válasza Deadpapa (#10753) üzenetére


gabor_01
senior tag

2m-t a váz is leküzd. Ha nem, akkor valami más baj van.
Esetleg nem oda céloz a váz, ahol fókuszálni szeretnél?

(#10755) Deadpapa válasza gabor_01 (#10754) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

De azzal semmi gond de nagyon gyenge az a fény.

(#10756) gabor_01 válasza Deadpapa (#10755) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ha gyenge, akkor próbálj ki néhány vakut: Metz 32MZ-3, 40-es és 54-es sorozat. Mindegyiknek kicsit más az AF fénye.
Ezeknél beállítható, hogy csak AF segédfény legyen, villanás ne.

(#10757) fi:zi'k válasza Deadpapa (#10751) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Használtan közel sem a legdrágább vaku az 540.
De ha sok, akkor keresd a kisebb vakukat Pentax, Metz és Sigma vonalon. Esetleg ha elegendő akkor régebbi Nikon vakut is használhatsz manuálban. Vagy ott vannak a kínaiak is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10758) Deadpapa válasza fi:zi'k (#10757) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Triopo 960iii asom van manual nem nagyon találok róla infót de a ii esbe van af segédfény Nekem ebben nincs. Viszont a 980 asának van lézer. csak Pentax ba nem találok

(#10759) uffneked válasza Deadpapa (#10758) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ha manuál, akkor miben kell "pentaxnak lennie"?

(#10760) Deadpapa válasza uffneked (#10759) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Arra gondoltam hogy ez miatt nincs af fényem a vakun mert manual.Nem adja le a jelet a váz.

(#10761) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

M42 manuálozni szeretnék, és a Pentaxról csupa jót olvastam! Ki is néztem használtan egy K10D-t apró pénzért, és lenne pár kérdésem, hátha rosszul gondolom:
1. az M42 és a Pentax bázistávja ugyanaz, ezért csak egy ilyen adapterrel lenne végtelenem, és ezután minden remek? rendben működik ez az adapter?
2. állítólag a Pentax esetében nem kell semmi chippes bohóckodás, M42-es obival is működik a fénymérés, és a fókusz visszajelzés? sőt, még akár Av módban is manuálozhatok?
3. a vázba épített képstabilizátor működik az M42-es obikat felpattintva is? nem vár az is valamilyen chipes megerősítést, és csak aztán hajlandó megrángatni a szenzort?
4. ez a gép kezeli már az SDHC-t, tehát akkor az én microSDHC-mat is megeszi adapterrel? és vajon hány GB-ig?

Ha úgy döntök, hogy megveszem a K10D-t, és M42-es obikat teszek rá, akkor van még valami amire oda kell figyelnem? Valami jó tanács, vagy ellenvélemény? Miért ne csináljam, és miért gondolom rosszul?! :DDD

(#10762) Colonel993 válasza masterful87 (#10761) üzenetére


Colonel993
senior tag

IGEN

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10763) faki_ válasza masterful87 (#10761) üzenetére


faki_
senior tag

A linkelt adapter elméletileg jó, de voltak rossz tapasztalatok a minőséggel kapcsolatban. Írták több helyen, hogy a kis csavar vagy valami darab levált belőle és vázban kötött ki. A gyári drága ugyan, de kézzel kiszedhető, nem kell hozzá a kulcs, használtan 5e Ft körül fel szokott bukkanni néha. Köztes megoldások, az ismertebb utángyártottak (Fotodiox, Kipon, Pixco...), tapasztalatom nincs velük. Chip nem kell, működik minden. Érdemes figyelembe venni, ha csak a visszajelzésre akarsz hagyatkozni, hogy rekeszelve, a kisebb fény miatt pontatlanabb lesz. Ezt jól lehet kezelni az előválasztós (preset) obikkal vagy az eleve Pentax bajonettes manuálokkal.

Utóbbiakból rengeteg van, gyakorlatilag fillérekért. Az "A" jelzésűeken a vázról állítható a rekesz, úgy kezelhetők, mint egy modern obi, csak a fókusz manuál. Az azelőttieknél "M" módban megy a rekesz beugrasztása (zöld gombra fényméréshez és expónál), a többi programmódnál nyitott rekeszes használat van.

Segítség még a mattüveg cseréje és a keresőnagyító, a legolcsóbb kínaiak 3-5e Ft környékén vannak, de ebből is vannak drágább, jobb lehetőségek.

Memóriakártyát nem szívesen adapterezek, plusz hibalehetőség. K10D-ben 8 GB-os SDHC-t használtam.

(#10764) masterful87 válasza faki_ (#10763) üzenetére


masterful87
senior tag

Köszönöm Nektek! Most már mindent tudok, kell egy Pentax nekem az M42-höz. :)
Köszi

(#10765) csakb válasza masterful87 (#10764) üzenetére


csakb
őstag

Én úgy használok gagyikínai adaptert M42-eshez, hogy jól ráhúzva rajta hagyom, és előtte kiszerelem azt a fránya rögzítőlemezt. Így nem kell szórakozni az adaptercserélgetéssel. Ha több M42-est is használsz, akkor egy marék gagyi adapter ebay-ről még mindig olcsóbb (és ezerszer könnyeben beszerezhető), mint egyetlen gyári.

A hátránya ennek a megoldásnak, hogy a bajonettben nem fixálja semmi a motyót, így észnél kell lenni a használat során. De ahhoz azért nagyon sokat kell bénázni, hogy magától kiforduljon a bajonettből a cucc, és kiessen. Nekem még nem volt ilyen balesetem.

Azt lehet még csinálni, ha az adott objektív alja elég széles hozzá, és nem félted, hogy ahol a vázból kiálló rögzítőtüske van, ott egy kicsit belefúrsz az objektív talpába, hogy oda be tudjon ugorni az a pöcök, és akkor ugyanúgy rögzül, mint egy rendes, Pentax üveg.

(#10766) masterful87 válasza csakb (#10765) üzenetére


masterful87
senior tag

Én pont fordítva gondoltam a dolgot! :DDD
A Pentax a második vázam lenne, játszósnak, és ha csak M42-vel használnám, akkor az adapter maradhatna a vázba, nem kell kiszedni semmilyen pöcköt, rugót, lemezt, mivel nem birizgálnám az adaptert!
És ha obit akarok cserélni, akkor csak kicsavarom, majd becsavarom a másikat, az adapter meg köszöni, jól elvan a bajonettben.
Vagy rosszul gondolom? M42-nél ki kell venni az adaptert, és az obi végére feltekerni, és csak aztán mehet így a vázba a cumó?

(#10767) csakb válasza masterful87 (#10766) üzenetére


csakb
őstag

Teljesen jól gondolod, ha csak M42-esekkel használod, akkor meg az adaptert lehet benne hagyni a vázban, és erre szintén elégséges a gagyi kínai is.

(#10768) cadeyrn válasza csakb (#10767) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

a gagyi kínaikról azért páran megjegyezték, hogy nem mind passzol tökéletesen, ami ugye ahhoz vezethet, hogy nincs végtelen fókusz.

(#10769) mrmarkus válasza cadeyrn (#10768) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ez csak a peremesekre vonatkozik... ;)

Freedom of Information

(#10770) xtibi


xtibi
tag

Sziasztok,

Kérlek segítsetek. Fényképezőgépet tervezek venni. Lépni szeretnék a birdge-ről (Pana FZ38) a DSLR-re. Első körben nem fogok gigadrága objektíveket venni, maradok a kiteknél. Tetemes órányi utánaolvasások után 2 gépre szűkült a terv:
- Pentax K50 - 18-135 vagy 18-55 + 50-200
- Nikon D5200 - 18-140 vagy 18-55 + 55-200

Nem készülök profi fotósnak, megélni sem akarok ebből, de fizukiegészítés sem lesz. Egy képet sem adok el és elég ritkán lesz alkalmam egy komplett nyaralást "kiretusálni". Mindössze jobb képeket akarok a saját drive-omon, mint amire eddig képes voltam, másmilyen szabadságot. Emellett egy családi gép is lesz, így a "fullautomata" feleségemnek is el kell vele bajlódnia.

Mi a kérdés? Persze, hogy melyiket javasoljátok? Nyilván mindenkinek hazahúz a szíve, ezért a kérdést így teszem fel:
Miért ne Nikon és miért a Pentax? Valóságban miben jobb a K-50, mint a D5200? Miért toljak a Nikonra több pénzt?

Mi a tapasztalat a dupla kitobiról, illetve az utazóról?
Értelmes választás lenne a 18-135 mellé egy használt 55-300 még az időjárásállóság elveszítésével is?

Köszönöm a segítséget

Az egyetlen változatlan az örökös változás

(#10771) xXxian válasza xtibi (#10770) üzenetére


xXxian
senior tag

Azért Pentax, mert ezzel kapsz

-egy masszív, minőségi anyagokból készült, időjárásálló vázat

-két vezérlőtárcsát

-kiemelkedő minőségű optikai keresőt

-lehetőséget (gyakran filléres) retro üvegekkel való fotózáshoz

18-135-ről nincs sok infóm, 18-55 meg 50-200 nem egy nagy durranás. Nem tudom miket szeretnél fotózni, de ha kell nagy tele 55-300 jobb hírnek örvend, esetleg Tamron 17-50mm f/2,8 (A16 P) SP AF XR Di II LD Asp. (IF) mehetne mellé (100k). Vannak fényerős fixes is baráti áron (35 és 50mm; kb. 45k HUF). Faragni még ott tudnál az áron hogy K-500-at veszel. Nem azért, mert nekem is az van, hanem azért, mert ha nem időjárásálló objektíveket használsz majd, akkor (szerintem) fölösleges a proof gép.

Ha Nikon, ott a 18-105-öt "illik" szeretni, ezzel talán 200k alatt tudsz maradni.

Nekem Nikon 3xxx és 5xxx sorozat egyáltalán nem állt kézre (Canon négy és háromkarakteresek sem), ez is közrejátszott a döntésben. Amit ma másképp csinálnék az az, hogy csak a vázat venném, nem kérném a kitobikat.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#10772) andris1602 válasza xtibi (#10770) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia

Nincsenek naprakész információim a árakról, ezt kéretik figyelembe venni. :)

Gondolom számos összehasonlítást, meg tesztet elolvastál, így most nem fogok kis táblázatokat gyártani, inkább pár apróság. A K-50 időjárásálló, ez nagy előny lehet. Sokkal jobb a keresője, fényesebb és nagyobb képet látsz benne. Számomra kényelmesebb a fogása (érdemes neked is elmenni mindkettőt megfogdosni, mert tökmind1 mennyire jó, ha kényelmetlen fogni). Ha veszel hozzá adaptert, használhatod AA elemekkel is. Van elég obi Pentaxra is, ha nincsenek extra igények, elég jó a használt piac is. 16mpes szenzor bármire elég.

Ami ellene szól: nincs forgatható kijelző, kicsit hangos a zár (ez leginkább beltérben, pl templomban lehet zavaró), elég gyenge videót vesz fel (ez megér egy külön misét, de erről nem írtál).

Én 18-55el vettem, és utólag szereztem használtam egy 55-300 telét. Ha utazáshoz kell, lehet, hogy jobban jártok egy 18-135-el, mert nem kell annyit cserélgetni. 55-300-ból is van már időjárásálló, ritkán még a használt-piacon is látni belőle ;)

És hogy miért tegyél egy Nikonba több pénzt? ;] Hát ezért: link

[ Szerkesztve ]

(#10773) X2N válasza xtibi (#10770) üzenetére


X2N
senior tag

Szerintem gondolkozz még rajta, én dslr-re nem vennék zoom kitobit, inkább valami jófajta fixet. Pentaxnak hiába időjárásálló a váza, a wr obik túlárazottak, ha nincs szükséged wr-re akkor meg már jó a k500 is. Objektívre költs ne a gépre. Nikon d3200 vagy 5200 ugyanazt tudja, ha meg komolyabb gép kellene biztos hogy már inkább 7100-t vennék nem 5200-ast.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#10774) Colonel993 válasza xXxian (#10771) üzenetére


Colonel993
senior tag

Vak vezet világtalant... :N

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10775) cadeyrn válasza xtibi (#10770) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Nikonról ( ősöreg D80 ) váltottam kb 3 hete K-5 IIs-re, 18-135 és 55-300 WR-el kezdetnek. ( Meg pár m42-es csoda, de az más ;) )

A Pentax eddig minden szempontból meggyőzött, a Pentax 18-135 messze sokkal jobb, mint a Nikon 18-140-e. ( Ez utóbbi adom is épp el, a régi, 18-70 jobb képeket csinált :( ) Az 55-300-at csak tesztelgettem, egy matuzsálem AF 70-210/f4-emhez tudom hasonlítani ( ami amúgy egy zseniális szerkezet ): sebességre, hangra és pontosságra hasonló; képminőségben az én ízlésemnek a pentax szebben rajzol.

A K50ről és a D5200ről nem tudok első kézből információt DE: a D5200 nem mér fényt manuális obikkal és nincs AF motorja ergo csak a marha drága, AF-S üvegeket lehet venni hozzá. A K50-nél van AF motor a gépben ÉS szenzorszintű a VR; szerintem ezek fontosak és hosszabb távon jobban megérik.

Magyarországon a Pentax lencsék kinálatára a legjobb jelző a "tré", de eBayes Japánból rendelés a barátod lesz hamar.

A Nikon viszont kiütéssel győz rendszervaku téren.

[ Szerkesztve ]

(#10776) Colonel993 válasza cadeyrn (#10775) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ez megint részben FAIL beszámoló volt...

Gyerekek... ennyire nem vágjátok a Pentax alappilléreit? Ami miatt vonzó és etalon hobbifotós körben (?)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10777) masterful87 válasza cadeyrn (#10775) üzenetére


masterful87
senior tag

A K50-nél van AF motor a gépben
Ebben teljesen biztos vagy?

Én úgy tudom, hogy csak régebben volt divat a beépített AF motor, lásd D80.
Manapság az alsó kategóriában nincs motor, se Canon, se Nikon, se Pentax. Feljebb viszont már jár az AF motor, Nikonnál D7000-től.

(#10778) cadeyrn válasza Colonel993 (#10776) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

mindenkinek másra van szüksége.
nekem az időjárásállóságra, a vázba épített vr-e, a magas iso-ra.

alappillérek nem kellenek, azokkal nem tudok fotózni :P

Had írjam már le a személyes véleményemet, pls.

@masterful87: igen, biztos, főleg, h a 18-55 kitobi nem sdm.
http://www.pentaxforums.com/reviews/pentax-k-50-review/autofocus.html

[ Szerkesztve ]

(#10779) andris1602 válasza Colonel993 (#10776) üzenetére


andris1602
aktív tag

Leírhatod ;]

(#10780) csakb válasza masterful87 (#10777) üzenetére


csakb
őstag

Mivel a Pentax objektívek zöme nem beépített motoros, ezért minden Pentax DSLR-ben van motor, különben nem lenne AF. Úgyhogy a Pentaxnál még mindig divat, és ez egészen tutibiztos.

(#10781) masterful87 válasza csakb (#10780) üzenetére


masterful87
senior tag

Hát ezt benéztem, nem szabad hinni a snapsort.com-nak...

(#10782) csakb válasza masterful87 (#10781) üzenetére


csakb
őstag

Hát, annak semmiképp! :DDD

(#10783) Colonel993 válasza andris1602 (#10779) üzenetére


Colonel993
senior tag

Mááán megint ?! :O

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10784) andris1602 válasza Colonel993 (#10783) üzenetére


andris1602
aktív tag

Légyszi :R

(#10785) Colonel993 válasza andris1602 (#10784) üzenetére


Colonel993
senior tag

Pentax alapvető jósága, miben nagy ereje van az az Ára / Nyújtott funkciók, fícsörök, etc... azonos ár illetve akár kategória társával szemben más gyártókénál.

Első és legfontosabb; ÁR !
Pentax jelentősebb olcsóbb tükrösöket kínál a piacon, mi már bőven a megfizethető kategóriában van.

A következő meg júzer függő, DE, a legtöbben az "objektív rendszer" miatt szeretik.
Csillió meg egy K/PK bajonettes manuál üveg van a piacon réges-régről [és a felét nem is kell instant kidobni, hogy szar]
Ezeket igen olcsón a kb pár ezer forintos kategóriában meglehet szerezni... és bőven kielégítő optikai teljesítménnyel rendelkeznek hétköznapi felhasználók számára kik vállalkozó szelleműbbek és beletornázzák magukat a manuálozásba (ami teszem hozzá nem nagy kunszt, 2 hónap után gyorsabb lehetsz mint néhány csavarhúzós AF-es obi)

K -bajonett után még itt van nekünk a méltán híres M42 rendszer, Pentax M42 "gúnynéven" is futott
1 darab fém adapter árán, itt is megnyílik egy filléres objektív park korrekt minőséggel.

Akik Pentaxen vannak, azok többnyire Manuál üvegekkel ügyködnek, a rendszer legnagyobb vonzati ereje ebben van. [a fentebb és majd később, lejjebb taglalt olcsóbb váz árral egyetemben]
Ha CSAK gyártó objektívjeit (esetleg 3th party üvegeket) akarna venni valaki, arra teljesen alkalmas Canikon is.
Kb nincs Ár/Arány difi
Amennyivel olcsóbb egy SMC Pentax üveg, annyival kevesebbet is kapsz mint pl ha ezt tennéd Nikon-Canon rendszerén.

A Pentaxnek persze így tökre egyértelműen faszának kellENE lennie, "miért is gondolkozik el valaki más rendszeren" - mondhatná az ember.
Azért, mert a Pentax a MAX középkategóriát pályázza meg, és semmivel se többet.

Munkára vannak hiányosságai [bár hamarabb vinnék fel magammal egy K5-öt a Himalájára mint Canikont :) ]
Mint a fejletlen vaku rendszer, azok zárszinkron sebességei (Pfff.... 1/160-180 igen gyorsan kevéssé válik manapság).
Karcsú obipark (De ami nagyon kell az megvan + 3th party + M42 + tucat üvegek)
0 videós élményindex (akinek számít, de pl az is gáz, hogy a LV képbelenagyítás csak hugyos-fostos interpolált)
Az AF rendszer kőkorszaki, kevés pontos, AF meghajtás is főként a screw driver-re épül, ami Pentax-en kivételesen nagyon zajos de legalább mindez működik.
Nagyobb probléma a Faék szintű fénymérési rendszer, ami nekem pl sok fejfájást okozott.... nem volt nap, hogy ne kellett volna expo korrekcióznom. (Pentax átlag 72 szegmenses fénymérés vs CaNikon 20xx szegmenses )

Lehetne még sorolni, de nincs rá affinitásom... nem haterkedni akarok...

Másik oldalról viszont a Pentax, jelentős Fícsőr többlettel rendelkezik.
-Időjárás állóság majdnem mindegyik gépüknél (bár a hétköznapi ember ezt nem használja ki, én pl fotóztam viharban/esőben nemegyszer)
-ISO PÁWÖR (igen korrekt értékekig lehet feltekerni az ISO-t, jelentősebb képromlás nélkül... de azért ez poén ISO 10K-n)
-Ezzel egyetemben az Auto ISO érték minimuma és maximumának beállítása, tételesen Zajszűrés erősség beállíthatósága, stb... igen kedves gesztus a gyártótól, hisz ezzel más márkák alatt csak a középkategórián túl találkozunk mint funkciók.
-AF finomhangolás, ami ismét inkább a középkategória dicsmérve mint egy belépő tükrös sajátja.
-A sokat emlegetett, 100%-os lefedettségű gyönyörű világos PentaPRIZMÁS kereső, ami belépő szinten inkább szokott lenni PentaTÜKRÖS sötét luk 95%-os lefedettséggel.

A Pentax egy remek rendszer, pláne ha a még HOYA gyártásában készült gépekből válogat az ember (K5-öt már filléresen kapni, és többet tud mint amit az újdonsült hobbifotós valaha is akarni fog).
DE
Figyelembe kell venni, hogy hobbisták vannak megcélozva vele, kik karcsúbb pénztárcávan vannak megáldva.
Semmi többre !
De ezen belül több mint elég !

Hobbi fotósnak/kocafotósnak/nem megélhetési munkafotósnak/nem "havi minimum 20e HUF-ot félrerakok objektívre" -kaliberű embereknek ennél jobb választás nem is lehetne... sőőt lehet hülyeség is volna Nikonba fektetni, Canon meg egy átmenet, ott is fellehet adapterezni a fentebb sorolt üvegeket :) de inkább a márka nevét fizeted meg, mintsem többet kapj a MAX középkategória alsó szegmensében ameddig a Pentax elér, és persze ezen túlmenően kevesek vannak.

Mivel egyre gyakoribb, hogy minden jött ment rohangászik FullFrém géppel (mire összekuporgatta minden pénzét de obira már nem tellik) ezért meg kell említenem, hogy a Pentax nem rendelkezik FF vázzal jelenleg.

Rövid összegzésnek;
Pentax-el hamarabb és olcsóbban eljut a hétköznapi/hobbi fotós azonos értékre mint más rendszeren... emiatt nemigazán érdemes feltenni se a kérdést, hogy D5100 vagy K30/K5/K500/K50, mert csont nélkül a Pentax viszi a prímet.
Ha feljebb rakjuk a lécet, és K5 vs D7000 vagy K3 vs D7100...
Ott már volna min filózni !

A leendő fotózgatós kollégának tanácsolnám a továbbiakban a MILC-ek körül is nézelődni.
E-PL5 -öt már igen nevetséges áron szórnak, és jóval kényelmesebbre szabható a felszerelés súlya/mérete :)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10786) xXxian válasza Colonel993 (#10774) üzenetére


xXxian
senior tag

Szerintem is. A jóIstennek meg nagy az állatkertje. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#10787) Colonel993 válasza xXxian (#10786) üzenetére


Colonel993
senior tag

És alacsony a kerítés :DDD

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10788) Colonel993 válasza Colonel993 (#10785) üzenetére


Colonel993
senior tag

Jajjajjaajjj... elfelejtettem;

Kiegészítés a "Pro" oldalra;
-Szenzor stabi... ami igen jó dolog, lévén a mezei suta Helios-al is van patent stabilizált képed...

Ellenben "Kontra" is valamilyen szinten, mert 135mm után erősen megcsappan a hatásfoka...
Sőőőt igen nagy probléma, hogy Pentaxre ritkaságszámban ferdül elő Optikai stabilizált üveg, pedig ez még az AF munkáját is segíti... pláne hosszabb gyútávokon.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10789) cadeyrn válasza Colonel993 (#10788) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Szabad megkérdeznem, hogy a felsorolt lassú AF, szar fénymérés, max középkategória problémákat melyik újabb Pentaxok használata után következtetted le? K-3mat még nem próbáltam, de ha jól olvasom, a legtöbb felsorolt témakörön erőtejlesen javítottak.

A full frame témakör szerintem bőven túlértékelt, főleg a 24Mpixeles új Sony APS-C szenzor óta. Ha a mélységélesség az, ami annyira üvölt full frame-ért, akkor meg ott a 645Z, ami meg elég nyilvánvalóan nem a középkategória gépe.

(#10790) cadeyrn válasza Colonel993 (#10788) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

zárójeles megjegyzés: én személy szerint nagyon örülök, hogy van olyan gyártó, aki gondol azokra a fotósokra, akik szeretik, amit csinálnak, kellenek nekik jó gépek, de nem ebből élnek és nem az az elsődleges, hogy mennyire k gyorsan áll pontosra az af.

( Nekem még olyan apróságok és sokat számítanak, hogy DNG a NEF helyett. )

[ Szerkesztve ]

(#10791) cokin válasza Colonel993 (#10785) üzenetére


cokin
újonc

Helyesen Pentax-szal és Pentax-ra. :-)

[ Szerkesztve ]

(#10792) csakb válasza cokin (#10791) üzenetére


csakb
őstag

Egybe kell írni, nem kell kötőjel a rag elé. Ha már helyeskedünk. :]
Pentaxszal, Pentaxra.

(#10793) Colonel993


Colonel993
senior tag

és PENTAKSSZEL...

Nyugodtan utána lehet keresni, de mondok még jobbat; LEX@ROM !
Ezt tessék ragozni ;)

A korábbi 645Z meg a többi muhaha kategóriás "feltételes" módban megfogalmazott tényszerűségre való asszociálásra inkább nem is reagálok. :N

A lényeget leírtam, mindenki annyit tehet belőle magáévá amennyi jólesik és mindenki úgy magyarázza meg a KS-1 -ét übercsúcs HÁJTEK máSsínnak amennyire jólesik.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10794) cadeyrn válasza Colonel993 (#10793) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

A korábbi 645Z meg a többi muhaha kategóriás "feltételes" módban megfogalmazott tényszerűségre való asszociálásra inkább nem is reagálok. :N

Ritkán látsz olyat, amikor valaki egyetlen mondattal képes annyira hülyét csinálni magából, hogy a fent leírt többoldalas esszéjét pillanatok alatt nyilvánítsa semmissé. :C

(#10795) xtibi


xtibi
tag

Köszönöm a részletes leírásokat segítséget. :R

Nem, nem tervezek megélni a fotózásból. Teljesen saját célú fotózás a cél. Gyerekek lakásban és kint, utazások, kiállítások, olykor egy sportesemény, épület, természet.
A MILC nem jön be. Pana FZ-m van most, azt is többek között a megfoghatóság miatt választottam anno.
Azzal is tisztában vagyok, minden márkának van egy fókuszcsoportja, rá kell venni a vevőt, hogy őt válassza. A Pentax időjárásálló, színes (nekem ez azért bejön bár tudom, most jön egy rakás érdekes komment) és belső fotó tudásra koncentrál. A Nikon a user experience-re megy rá jobban, így van kihajtható képernyő selfie-zéshez, nagy számú automatikus téma, rengeteg AF pont, a zajok szigeteltebbek és emellett természetesen a kategóriájában elég jó hardver és videóban jobb. Hasonló irány, mint a mobiloknál: képernyő, fényképezés, video, selfie, social network compatibility. Lehet eközben nem olyan tiszta a hívás hangja, de már nem azért veszünk telefont hanem a zsebnetért.

Nagy a dilemma továbbra is. Nyilván, ha ezt a kérdést felteszem a Nikon topic-ban ott a total vélemény inkább a Nikont fogja támogatni és ez így van helyén. A végső döntést a kézbevétel dönti el. Mostmár azt is tudom, hogy fülelnem is kell majd. Mert szvsz az igazi döntést ebben a kategóriában még érzelmek vezérlik nagyobb részt.

A megéri alatt nem az volt a kérdés, hogy tudok kijönni olcsóbban, hanem, hogy a különbség valóban 30-50.000 Ft-ot érő-e? Hogy a Pentax 18-135 WR obija valóban annyival jobb, hogy a 18-140-nel csomagolt Nikon-nal egyáruvá emeli az egyébként 20-30%-kal olcsóbbb K-50-et? Ebbel a konstrukcióban ugyanis kb. nem értelmezhető az árkülönbség (6-8000 Ft). :F

Az egyetlen változatlan az örökös változás

(#10796) cadeyrn válasza Colonel993 (#10793) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

No, elnézést a személyeskedésért, nem stílusom, de kiakasztottál. Jópár sor írás, amit kikiáltasz abszolút igazságnak, és amikor valaki belekérdezne "inkább nem is reagálok"; ez nem egy tisztességes viselkedés.

Ha mindazt, amit leírtál, véleményként és nem személyes tapasztalatként írod, tedd hozzá, és ne próbáld abszolút igazságként eladni, kérlek. Nem véletlenül kérdeztem, hogy próbáltál-e K5II-t vagy K3-mat.

(#10797) cadeyrn válasza xtibi (#10795) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

A Nikon 18-140 a neten fellelhető leírásokkal ellentétben szerintem nem egy jó objektív. Próbáltam, használtam, csalódtam benne; mindezt egy D70s kitobi 18-70-nel szemben. A VR az egyetlen pozitívuma.
Nem jó az én esetemben: a széleken az élesség borzasztó, a rajzolat jellegtelen, a kontraszt közepes.

A 18-135 Pentax alig 3 hete van meg, ez idő alatt nem tudtam kitapasztalni.

Ezeket találtam nem stúdió összehasonlítási lehetőségnek:

Nikon 18-140 képek
Pentax 18-135 képek

Persze változó, hogy milyen gépen és nyilván függ attól is, hogy ki által készültek a képek, de talán segít.

(#10798) Colonel993 válasza cadeyrn (#10796) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem hogy kipróbáltam... használtam őket !
(K-3 -at még úgy, hogy a jelenlegi helyzetnél jóval kevesebb felhasználója volt, elég problémás volt kölcsönöznöm egyet másfél hétre [amiből végül 2 lett] )

Nekem szomorú volt beismerni, hogy nem alkalmas a továbbiakban a Pentax mint márka.
Jó lett volna visszatérni a filmes múltból a digitális jelenben ezzel a márkával.

2 rendszert csak igen komoly fenntartásokkal vállaltam volna, mivel jelenlegi stúdiós/gyakorlati/megbízási munkálatokra veszek egy Nikon vázat, aztán sok papírozással és nyalással "kikölcsönzöm" az üvegeket...
De a hétköznapjaimban szórakozás szinten is szeretek fotózni, és persze azt amit én szeretek/szeretnék.
Erre ugyebár nem kapnám meg, illetve makró objektív nincs, meg UWA (MÉG), és minden limitált és persze ebből akar mindenki mindent mindig!

Én belépő tükröshöz nem nyúlok, nagyon kevesek/kényelmetlenek számomra... (talán egy D5300 majd 2 év múlva)
Középkategória árszegmensében viszont erősen van mit gondolkodni, hogy mi éri meg... mi nem...
Ezen vonal fölső szegmensében a Pentax nem életképes. [Hát még ha kiderül, hogy lassan jópár FullFrame gép is van ebben a vonalban]
Ellenben teljesen patent és kielégítő teljesítménnyel van azon ember számára, kinek kizárólag szabadideje és szórakozása a fotózás.
Számomra is így volt, de folyamatosan éreztem, hogy valami nem oké... mindig tudtam zsörtölődni mert mindig akadt valami negatívum mivel meglepett a szeretett Pentaxem.
Végül meglett a végső lendület, keserédesen de rendszert váltottam...
Panaszaim száma a korábbiak töredékének töredékére csökkent, félelmetesen sokat javult a lendületem...

Halványan nevetséges a dolog, hisz csak eszköz.
De az, hogy megbízhatóan és stabilan a kezedben van, nem recseg vagy akar szétesni... és úgy lövi le azt a nyavalyás RAW-ot a kártyára, hogy nem kell 2-3Fé -t visszamentenem fotoshopban mert alá vagy fölé talált, -igencsak megnyugtató a mindennapokban.
Vagy csak éppen a lenyomott gomb és az elsütés végbemenése között eltelt idő/pillanat (és így a gyors témának a képkockán való szereplése, nem abból kimászása van a LR bogarászás alatt)
Ez persze csak részei a dolognak, nem kizárólagos okai

Igazából az a baj, hogy Te nem fogod fel mit írsz le [No offense] persze lehet nincs is miből meríts
Rám már írtak kollégák ismerősök bentről, hogy minek bosszantom magamat itt megint (?)

A válaszom neked is leírom;
Nem bosszantom, szimplán gondoltam betöltenék valami hasznosat közösbe... mert én is kapok nem keveset nap mint nap.
Páran megjártuk bentről ezt a kört (ami mókás valamilyen szinten) de a számokat nézve... bőven elenyésző az a mennyiség aki a jövőben tényleg dolgozni [lámpát tologatni xP ] fog stúdióban és karriert épít minderre abból a sok-sok DSLR-el rohangászó formából a nagyvilágban.
Emiatt is teljesen fölösleges lehurrogni ezt az amúgy is sokat gyepált márkát.
Illetve kényelmetlen tényekben leírni ezt a X vs Y környezetet úgy, hogy ne csak a haterkedés meg a flém jöjjön át mindenkinek.

Nagyon nagy baj, hogy sokan CSAK a papíron írott adatokat nézik...
Pedig van, hogy a gép gyakorlatban mégsem tudja teljesíteni azt amit ezek alapján elvárnánk.
És itt van a baj a tesztekkel is, a személyes tapasztalat hiánya, hogy átzongorázol sok-sok obin és vázon és végül van miből merítened és elmondanod... hogy ezt erre találták ki, ez meg nem alkalmas erre.

Ha a jövőben sikerül úgymond saját lábra állnom, nem kizárt, hogy visszatérek a Pentaxhez mint rendszer és persze ez az én felelősségem lesz. (az sem kizárt, hogy addigra összekapják magukat)
De jelenleg nem csak magamért felelek, illetve felszerelés értékben nehezen forgatom meg ezt a párszáz ezret is... nem, hogy még milliókat plusz esetleges veszteségeket.

Nagyon szeretem a Pentaxet, de nem hiszem, hogy találnék stúdiót vagy akár sulit aki ezen rendszerre épített gyakorlati helyet... és még csak nem is ez a legfőbb bibi vele :(

Tehát hosszúra nyúlt monológom végére;
No Offense :R
Tökjó a Pentax, de ne várd tőle, hogy CaNikon legyen !
Azonos ringben (Belépő->Középkategória, Hobbi szegmens) viszont elkalapál sokakat !

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10799) Mikisys válasza xtibi (#10770) üzenetére


Mikisys
őstag

Pentax K-50.
Én a kétobis verziót előnyösebbnek tartom, mert ha nem kell a kis-teleobjektív, eladható és vehető más helyette. Időjárás-álló, de ha vizet kap, illik letörölni, minél hamarabb (minden gépnél).
A 18-55 ös alapobjektív a Pentax-nak a legjobbban sikerült alapobjektívje, a többi gyártóé gyengébb.
Jobb vázminőség, beépített stabilizátor, jobb kezelhetőség és vélhetően hosszabb élettartam.
Sok sikert hozzá.

Üdv!

(#10800) hcs57 válasza Colonel993 (#10798) üzenetére


hcs57
őstag

Segítenél?
A K-3 kéthetes fotózásodból néhány konkrétumot is megosztanál, mi nem sikerült, hogyan sikerült volna a CaNikonnal? Esetleg, ha van CaNikon képed, azt is kielemezhetnéd, miként nem tudta volna azt a K-3?

Konkrétumokat... köszönöm.

xtibi (#10770) Pentak K-50 18-135 WR objektívval amatőr viszonylatban eddig mindent megoldottam, csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.