Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9651) Colonel993 válasza BiriBum (#9650) üzenetére


Colonel993
senior tag

:R

Köszi megint a fejmosást...
Nem mondom azt, hogy tuti nem leszek 1-2 év múlva Nikonos... de megpróbálom.

Még egy kicsit erőltetem a dolgot, mert így is úgy is ezt kell ennem :)

De egy apró mellékes;

Hány elismert NAGY fotós van aki Pentaxal dolgozik?

És hány Canikont használó?

-azért ebben is lehet valami, burzsoááá hipszter faktor ide vagy oda-

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9652) BiriBum válasza Colonel993 (#9651) üzenetére


BiriBum
őstag

Ilyen tudású vázért dupla ennyit fogsz fizetni Nikonban. Az objektívek is sokkal drágábbak.

Sehány sincs, mert nincs full frém. Ha az igazán elismert fotósokra szeretnél kinézetre hasonlítani, akkor FF Canon vagy Nikon rendszert kell építgetned.

(#9653) sasa134 válasza BiriBum (#9652) üzenetére


sasa134
addikt

+1
FF alatt nincs élet amúgy sem.. Ez ilyen.

Avanti Roma

(#9654) Colonel993 válasza BiriBum (#9652) üzenetére


Colonel993
senior tag

Kicsit most furán jött le a mondanivalód nekem;

FF -> Munkára, meg lenni valakinek.
APS-C -> szórakozás/hobbi

Szép lassan komolyabb munkára is beszeretnék fogni a felszerelést (K30 + K20D obipark,vakkantók, etc..) idáig portrékra elvoltam, illetve ott a manuál üvegekkel is van bőven időm játszani.
De rendezvény fotózás, vagy éppen szórakozóhelyen fotózás más tészta.

Ne is gondoljak rá?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9655) Cassidey válasza Colonel993 (#9654) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szórakozóhelyes fotózást kb. belépő szintű cuccal szoktak csinálni. :) De kezdd el próbálgatni, és majd érzed a felszerelésed határait. Milyen rendezvényről beszélünk egyébként? Esküvő például?

(#9656) hcs57 válasza Colonel993 (#9654) üzenetére


hcs57
őstag

Szórakozó helyre max egy kompaktot vinnék... A DSLR-t kivernék a kezemből.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9657) fi:zi'k válasza hcs57 (#9656) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Vagy 5 perc lökdösődés után levernél vele mindenkit. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9658) sasa134 válasza hcs57 (#9656) üzenetére


sasa134
addikt

Demagóg!!:)

Avanti Roma

(#9659) Mikisys válasza Colonel993 (#9654) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem értelek, mi a problémád a Pentax rendszerével?
Van két SDM-es objektíve, (17-70, 60-250) ami más gyártónak nincs, és fix-fényerős mindkettő, ami inkább számíthat rendezvény fotózásakor. Gyors működésűek, kitünő képminőséggel és csendesek is.
Az érzékenységet ISO100-ról, 200-ra emelve, majdnem olyan, mintha 2,8-as (fix!) fényerejű objektívvel fotóznál.
A képfeldolgozás során pedig, bármit lehet a képeken szerkeszteni, utólag, tehát a lehetőségek szinte korlátlanok.
Nem kellene ezt az "új" technikát minduntalan a régebbi filmes beidegződésekkel alkalmazni, nekünk is fejlődnünk (új ismereteket megtanulnuk, alkalmaznunk) kell.

Üdv!

(#9660) Segnior_Barthez válasza Colonel993 (#9644) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv, olvasom hogy 200 végre vadászol. Portréra én is az 50-135 és 70-200 at találtam. Nem véletlen a Pentax megoldása mert ugyanazt kapod a 2.8 assal apscn mint egy F4 es 70-200 zal FFen látószög, háttér, buké tekintetében. Kitaláltak ezt az elmúlt 150 év alatt hogy mellik fókusz, látószög mire váló :-) Apscén nekem zoommal az a 70es kezdés olyan suta. No ekkor akadtam rá egy Sigma 50-150mm re, ami belső zoomos, HSM, pontos, halk és gyors de nem WR... És olyan kicsi mint az 55-300. Egy 70-200 meg finoman szólva is egy ágyú mind1 ki a gyártó. Én csak javasolni tudok egy Sigmat használtba vettem 135 ért :) Sok sikert.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#9661) Cassidey


Cassidey
senior tag

Egyebkent az teny, h en most adom el a 70-200-as objektivem, mert a felso tartomanya nekem nem kell, az alsora pedig vannak fixeim. Pedig full frame-et hasznalok és portret fotozok , alkalomadtan eskuvot. De ez nagyon stilus kerdese is, ezert mondtam, h probalgatni kell a tervezett szituaciokban.

(#9662) Colonel993


Colonel993
senior tag

A garanciás ügy csak húzódik, csak húzódik...

Lehet nálam fogadni, hogy vajon mit válaszol a Pentax;
"Garanciális csere alapja lehet-e egy gép markolatának recsegése?"

Lévén ehhez nem elég Magyarország EGYETLEN Pentax szervizének véleménye, meg kell kérdezni a gyártót.

Én egy 5e HUF összeget teszek rá, hogy; Ez teljesen normális, vagy fogjam máshogy... nincs csere -válasz lesz. :)) bár többet is tennék rá, csak elment a telefonálással is ennyi a szerviz felé.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9663) Colonel993


Colonel993
senior tag

Valakinek akad eladóban Fordító gyűrűje?
Esetleg tud beszerzési helyet?

(52mm-es szűrőmenetben gondolkodom, de ha másnem, nagyobb is lehet... max adapterezem )

Nemigazán bukkantam rá, csak azt látom, hogy egy két embernek van... nekem meg nincs :DDD

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9664) gabor_01 válasza Colonel993 (#9663) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ne aggódj :D
30 év Pentaxozás után lesz egy-s-másod :))

(#9665) Colonel993 válasza gabor_01 (#9664) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem...
Mert azonnal eladom ez a Kínai szar hulladék játékszert és inkább költök dupla ennyit olyanra ami Működik és jó...
Elegem van a Pentaxból, mióta megvan csak bosszúságom van belőle... maradtam volna inkább a Filmesgépeknél. Még a Sony A200-am is megbízhatóbb és jobb darab volt.
Ezek olcsó szar hulladékok, vettem volna egy szaros Nikon D3200-at, az legalább működik... nem Bugol meg fagy le össze-vissza és recseg ha hozzáérek mert tejfölös dobozból fröccsöntötték

Megjött a Pentax válasza; Blablabla... Igen a színes gépek más anyagból készülnek mint a Feketék, emiatt a recsegés ELŐFORDUL.

És ennyi... itt a pont.
Most a kamera KFT-n lógok napi 4 órát és pörgetem a telefonszámlám, hogy csináljanak az üggyel valamit, írják ezt meg azt nekik...
Már abba is belemennék, hogy küldjenek egy Szett fekete burkolatot és szereljék át a gépre, hogy egyben legyen.

Bár attól félek egyre rosszabb lesz...
Megint ott töltött 2 napot és már nem, hogy folyamatosan recseg hanem már Rohadtúl recseg, ezt egy Gagyi játéknál azt mondom oké, odaadom a gyereknek; tessék szórakozzál vele, de én ezzel dolgoznék és ez Nonszensz egy Közel 200e HUF beáldozású kameránál ilyen, és ez a Garanciális hozzállás;
"Előfordul"

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9666) Polarstar válasza Colonel993 (#9665) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Adj ennek hangot a neten, akkor majd harapnak rá.

A dolog engem is piszkál kissé. Mi lesz, ha én is veszek majd gépet?

Tegyél fel videót is! :R -hanggal, persze...-

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9667) hcs57 válasza Colonel993 (#9665) üzenetére


hcs57
őstag

Nem láttam színes D3200-t, de ha lenne, valószínűleg az is recsegne.

Néztél már a keresőjébe a D3200-nek? Végül is te tudod,

Nekem egy K10D van sok éve (Vietnamban szerelték össze), meg most egy K-50 (ezelőtt volt a K-30, amit fagyás miatt visszavettek 30 napon túl...), de ezekkel nincs semmi gondom.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#9668) sasa134 válasza Polarstar (#9666) üzenetére


sasa134
addikt

Mi lenne? Valszeg semmi.

Nehogy mar ebből azt vonjuk le (1 tapasztalatbol) hogy a Pentaxok ànblokk szar építésűek..

Nekem se a K-x se K5 meg se nyikkan(t).

Avanti Roma

(#9669) xXxian válasza sasa134 (#9668) üzenetére


xXxian
senior tag

Nekem is szépen muzsikál K-500.

Lehet kifogott egy hibásat...azért nem sűrűn panaszkodnak a userek itten...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#9670) mumk1


mumk1
addikt

Nálam egy K-30 és egy K-r van használatba és kifogástalan mindkettő, pedig a K-r már volt rommá szedve az infra átalakítás miatt, de még így is nagyon egyben van.
Minden márkából ki lehet fogni selejtes darabot, ez ellen nincs mit tenni, itt inkább csak a garanciális hozzáállás ami a gond. Ha nem tudják megjavítani, kutya kötelességük lenne kicserélni.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#9671) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

K10D, K5II és K-3 alapján bármikor újra vennék Pentaxot, ha csak azt nézném, hogy mennyire masszív és jól összeszerelt.
Ellenben a Canon 6D egy bili. Nikontól D7000/7100 már szintén okés.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9672) Polarstar válasza sasa134 (#9668) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szása! Azért írtam, hogy vegyék komolyan!

Nem nagyon van baj a gépekkel, de az, hogy "így lerázzák" azt valahogy nem csípem. Vállrándítás és ennyi? Ez jár? Ennyit kaphatunk csak?

Valahogy nem nagyon bírom az ilyent. Ha másként nem megy, akkor ki kell kényszeríteni. A mai vásárló, felhasználónak és közösségi embernek is megvan a lehetősége arra, hogy hangot adjon a csalódásának.

Én sem hagynám!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9673) sasa134 válasza Polarstar (#9672) üzenetére


sasa134
addikt

Nem erről van szó. Ami garanciális téma, azt meg kell oldani, ennyi. Csak kerüljük el, hogy általánosítsunk.

Avanti Roma

(#9674) sasa134


sasa134
addikt

Kicsit kései hír talán, de a K-3 megnyerte a Technical Image Press Association (TIPA) díját, "Best Expert DSLR" of 2014 kategóriában.

[link]

Ez már a 4. pentax váz, ami elviszi a díjat:
2011: Pentax 645D (Best Professional DSLR)
2010: Pentax K-x (Best Entry-Level DSLR)
2007: Pentax K10D (Best Expert DSLR)

:C

Avanti Roma

(#9675) Colonel993


Colonel993
senior tag

K30 színes szériájára mondtam, hogy SZAR.

Lévén a gyártó is elismerte; Más/Gyengébb anyagból van mint a fekete.
Iletve az; "Előfordul" válaszból leszűrhető... hogy ez nekik benne a van a gyártási szórásban, hogy 1-2 recsegős/nyekegős.

Most könyöröghetek egy Fekete burkolatért illetve komplett cseréért.
Vicc kategória ami itt megy...

Több mint egy 1 hónapja szopok az egésszel, de megbocsájtottam volna ha cserélik az amúgy totál új gépem egy másikra (feketére) ami nem recseg, illetve megcsinálják nem recsegőre a jelenlegit (lévén fehért akartam, mert az tetszett... csak a képeken és leírásban nincs benne, hogy a feketével ellentettben ez nem Üvegszál és Poliacetát keverékből van hanem PET és ABS fröccsentett hulladékból amiből az egyik ilyen a másik olyan lesz.)

Én AKARTAM Pentax-el mint úttörő dolgozni, bevásárolni az objektívjeiket... és régi álmom is megvenni egy K20D-t (amit teszek hozzá most alkalmam is volna rá... de erősen elment tőle a kedvem)

De bakker, ez nonszensz... totál levagyok szarva, és rosszabb is lett a gép mint a gari szerviz előtt.

Még fenntartom a lehetőségét, hogy egy komplett cserével szemethunyok a dolog fölött pár hónap alatt... de nem hiszek a mesékben; Kénytelen leszek venni egy Nikon D7100-at és elölről kezdeni az egészet. Annak ellenére, hogy nemigen akartam Nikonos lenni, illetve bonyolultabb objektívek terén számomra az egész... de majd beletanulok.

Szerk.:
Illetve másfelől nem fogom fel épp ésszel, hogy ezt miként engedhetik meg maguknak mint Marketing szempontból.
Erősen alacsony részesedésük van DSLR piacon, bármennyire is szépnek tűnnek a masináik.
Kell nekik a negatív reklám, hogy milliószorra menjenek csődbe és cseréljen gazdát a márka.

Kollégát meg a Nikon szervizbe körbeugrálták mert lekopott valami szar a gépről... kb a fenekét jó, hogy nem nyalták ki.
Valahogy így érezni a különbséget az Amatőr és a Minőség színvonal között.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9676) sasa134


sasa134
addikt

használ itt vki Lensbaby-t ? :U

Avanti Roma

(#9677) Cassidey válasza sasa134 (#9676) üzenetére


Cassidey
senior tag

Én. :) Nem Pentaxon, de szerintem tudok segíteni ha kérdésed van.

(#9678) sasa134 válasza Cassidey (#9677) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi. nevetni fogsz de épp a képeid nézegettem a "haladó fotósok.." topicban és megtetszett. :)
A rekesz "gyűrűket" ugye te pakolod fel, tehát a tubuson nincs blende állítás. Ezen kívül minden úgy megy mint egy full manuál üveggel (pentaxon zöld gombbal fényt mérsz hozzá) ?

Avanti Roma

(#9679) ateszm válasza Colonel993 (#9675) üzenetére


ateszm
senior tag

Azért egy k-30at egy D7100-el ne hasonlíts már össze. Ha én valamit megveszek,előtte itt ott tájékozódom,fórumokat bújom heteken át. Hidd el sok kérdésre választ lehet kapni. Biztos olvasható valahol,hogy a színes váz az más anyagból van mint a fekete.,erre nyakamat teszem. Későbbi kellemetlenségekért teljesen felesleges az egész Pentax márkanevet gyaláznod amikor-és ne haragudj meg- részben a Te figyelmetlenséged is közrejátszott. Garanciális ügyintézéshez további sok sikert. :K

(#9680) tbs válasza Colonel993 (#9675) üzenetére


tbs
addikt

Nekem pl. az Optio 43WR-ben most pár hete cserélték atomingyé' másodszor az érzékelőt (észrevették a battery ajtó letört pöckét is - azt is cserélték :B )... A 16-50-emet is ingyé' javították (ferdeleképezésű volt). Nikonos barátomat spec elhajtották annó a Nikon márkaszervizből a 2hónapos D80-ról hámló fogantyúval és az akadó hátsó tárcsával - ~20ropiért cserélték a nem rendeltetésszerű használatból eredő elhasználódás miatt mindkettőt... :P

Ja, a limitált hófehér K-m-em pont olyan anyagból volt, mint a K100D-m. Kujvul a Ricoh... :(

[ Szerkesztve ]

(#9681) Cassidey válasza sasa134 (#9678) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem.:) Sokféle Lensbaby van, amire te gondolsz az a "klasszikus". A legtöbb Lensbaby optikának más a képe és a gyújtótávolsága, itt kezdődik a dolog, érdemes nézegetni, melyik tetszik. A Spark a "belépő" Lensbaby, 5,6-os rekesszel, ezt nem tudod cserélgetni. Tekerheted egyenesen a vázra, de műanyagabb, és ezt a legnehezebb kezelni.

Egyébként a többi két részből áll: a Composer Pro, ezen van a bajonett, a golyó (ami olyan mint az állványfejeken a gömbfej). Ebbe jön maga az optika: a Double Glass az, amiben cserélgetheted a rekeszlemezeket attól függően, hogy milyen rekeszt szeretnél. Ez 50mm-es egyébként.

Van a Sweet 35, nekem ez van, ez nem rekesz cserélgetős, pontosan úgy működik, mint egy manuális objektív. Ez 35mm.

Edge 80 szintén, ez 80mm, de nem kör alakú a fókusztartomány, hanem egy sáv. Ha egyenesben tartod az egészet, akkor normál objektívként viselkedik, ha döntöd a "golyóval" akkor tilt-shift jellegű hatása van.

És léteznek még kreatív lencsék, a Soft optic egészen éteri fényt csinál, a halszem az halszem :), a Plastic pedig a toy camerák feelingjét szimulálja. Ezek az egyszerűbbek is lemezesek, de csak a Composer Pro-val tudod őket feltenni.

Tehát lényegében a Sweet 35 és az Edge 80 ahol nem kell ezzel szórakozni.:) Fényt mérni tud a váz, annyit kell figyelembe venni, hogy ha nagyon elmozgatod az optikát, például a kép alsó sarkára teszed az éles tartományt, nem esik úgy a fény a szenzorra, mintha egyenesen engedné be, ezért kicsit csal a fénymérő, korrigálni kell.

Ha az embernek több optikája van, akkor is elég egy Composer Pro, ki lehet cserélni az épp aktuálisra az optikát benne.

(#9683) fi:zi'k válasza Colonel993 (#9675) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Inkább a D4-hez kellene mérni a K30-at, csak hogy fair legyen az összehasonlítás. Azért ennyire nem rossz a helyzet, hogy a D7100-hoz hasonlítsd. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9684) sasa134 válasza Cassidey (#9681) üzenetére


sasa134
addikt

Óóó, köszönöm az infókat. No ennek jobban utánaolvasok akkor. Ezt a Composert találtam, itt f2.8-tól megy a rekesz, cserélgetős módszerrel: [link]

Nem túl kényelmes dolog, sokkal jobb lenne a Sweet, amit írtál (már' ha van K véggel). Utánajárok. köszönöm, ma is tanultam újat.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9685) Colonel993 válasza fi:zi'k (#9683) üzenetére


Colonel993
senior tag

Igazából nem akarok hasonlítani...

A lényeg a minőségi elváráson van és az abszurd hozzálláson amit egy "ELŐFORUL"- val lekezelnek.

NEM, ilyen NEM fordulhat elő...

Tessék már megérteni mit akarok mondani !
Nem olyan bonyolult és elég sokat jártam utána az egésznek mielőtt egyáltalán felháborodni mertem volna.

A szemétség az egészben, hogy megtaperászni kb lehetettlen kategória volna számomra egy üzletben... mert ami forgalmazza az is Webshop... és ha nem dobozból kivéve produkálja a dolgot akkor cseszhetem a 8 napos "KÖSSZ MÉGSE KEL" - EUs garanciát.

Iletve miután a sokadik K30-at is megtaperásztam a hetekben... és ezt vásárlás előtt tettem volna azokból se derült volna ki a dolog nyílvánvalóan.
1 embert tudok még magamon kívül amit fogtam is, hogy csinálja hasonlóan a porblémát... de az már nem garis és sokadik tulajos gép.

De a Pentax ezek szerint kapott már párszor panaszt erre, mert "ELŐFORDUL"

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9686) Cassidey válasza sasa134 (#9684) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nincs most türelmem végigolvasni, de azt hiszem a Double Glass-al használja, az a legolcsóbb konstrukció amivel árulják.:) Meg lehet venni külön is, de érdemes a választottal együtt, jobban jön ki.

http://lensbaby.com/products

Van galéria, kukk meg a képeket, hogy jobban lásd melyik mit csinál. Nekem például a DG hatása nem tetszik, de a Sweet35 és az Edge 80 nagyon-nagyon.. Az Edge 80 rajta is van a kívánságlistámon, de másra kell a pénz.:)

(#9687) sasa134 válasza Cassidey (#9686) üzenetére


sasa134
addikt

Igen, a Sweet sokkal jobb mint a DG, egyetértek. Kéne egyet kölcsönözni és próbálgatni..

Avanti Roma

(#9688) Cassidey válasza sasa134 (#9687) üzenetére


Cassidey
senior tag

Az enyémet próbálgathatnád de ugye Canon.. :) Egyébként nem nagyon van Lensbaby választék Magyarországon alapból, szerintem borzasztó kicsi az esélye, hogy találj Pentaxos embert a választottal, annyira réteg dolog mindkettő.. :(

[ Szerkesztve ]

(#9689) ateszm válasza Colonel993 (#9682) üzenetére


ateszm
senior tag

Vegyél vissza az arcbodból öreg,nem kell a feszkó,értve vagyok?

(#9690) Colonel993 válasza ateszm (#9689) üzenetére


Colonel993
senior tag

Csak ismételni tudom magam....

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9691) mumk1 válasza sasa134 (#9676) üzenetére


mumk1
addikt

Nekem van egy LensBaby Muse Pentax bajonettel, ami a Spark elődje és van hozzá cserélhető rekesz, f/2, f/2.8, f/4, f/5.6, f/8.
Érdekes, hogy a Spark már csak Nikon/Canon változatba létezik. :U

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#9692) sasa134 válasza Cassidey (#9688) üzenetére


sasa134
addikt

Németo-ban élek, itt azért sokkal jobb a pentaxos helyzet szerencsére, elég ritka üvegek is megfordulnak sűrűn az aprókon és a legnagyobb (maszek) fotós bolthàlòzat sem kezeli mostohagyerekként a Pentaxot. Hétvégén beugrok hozzájuk. Köszönöm még 1x.

Avanti Roma

(#9693) Zozzant válasza Colonel993 (#9675) üzenetére


Zozzant
addikt

Az fel sem merült hogy előre megnézed/fogdosod amit meg akarsz venni? Már képen sem túl bizalomgerjesztő a színes verzió. Add el aztán kész, biztos megveszik jó áron, személyes megtekintéssel, te pedig megszabadulsz a mumusodtól.

ui: nem miattad fog tönkremenni a cég, népszerű meg ezzel itt nem leszel, irány a nikon

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#9694) sasa134 válasza Zozzant (#9693) üzenetére


sasa134
addikt

Mi pedig tőle..

Avanti Roma

(#9695) Colonel993 válasza Zozzant (#9693) üzenetére


Colonel993
senior tag

Leírtam korábban miért nem taperásztam...
Mert SEHOL sincs rá lehetőség... Kb csak webshopokban árulják.
Képeken meg megis hogy néz ki? Monca...
Ugyan úgy mint a többi (?)
Instant 45e HUF-ot bukok ha el eladom, valóban; remek ár ! Plusz mást nem akarok átQrni, recsegős gépet ki akar majd?

Fogok írni pár cikket és készülni is fog pár videó a nagyobb megosztói felületekre, van rá lehetőségem és úgy néz ki időm is mert el fogunk tölteni még pár hónapot egymás mellett a Pentaxel.
Még ha csak dísznek is lesz, mert már utálom kézbefogni

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9696) Zozzant válasza Colonel993 (#9695) üzenetére


Zozzant
addikt

Tőlem bele is őrülhetsz de ha ki akarsz belőle szállni akkor add el, ezt javasoltam. Akinek tetszik személyes megtekintéssel azt ne sajnáld már hogy neked nem tetszett... Felejtsd el amit utálsz akkor jársz a legjobban, ez a hetekig sajnáltatni magad mindenfelé ez sehova nem vezet. Látszik rajta hogy nem olyan textúrált, hanem fényes csúszós kinézete van. Mindent jóindulatból írtam, az elmúlt éveimet alapul véve, aztán ahogy gondolod.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#9697) vaki válasza Colonel993 (#9695) üzenetére


vaki
aktív tag

Ööööö bocs a belevakkantásért, de csak most olvastam a kálváriádat a K-30al.

Kérdés, hogy maga a markolatod recseg, vagy a markolaton levő fekete borítás? Merthogy a fekete (gumi?) borítás nekem is ad hangot, ha erősebben rámarkolsz akkor nyiszogó-nyekergő hang hallatszik. Ha nagyon figyelsz, akkor egy picit olyan érzet is van, mintha a gumiborítás elmozdulna, de ez is csak a markolat belső oldalán az obifoglalat felől.

Ugyanakkor bennem fel sem merült hogy ez garis probléma, szerintem mindössze annyi van, hogy levegő került a ház és a borítás közé, vagy a borítás ragasztása (rögzítése) nem tökéletes.
Anno voltam Ausztriában hótalpas túrán, a -10 fokban, hóesésben és szélben tökéletesen teljesített, mind a váz mind a WR obi, így nekem ideáig nem okozott problémát.

Amúgy nekem is fehér színben van, a festéről már a legelején lehetett tudni (amikor még csak fekete, fehér és kék verzió volt) hogy a feketének matt, a "színeseknek" pedig fényes felülete van.
Nem tudom, hogy ez csak festésbeli, vagy anyagbeli különbséget is jelent. Gondolom fekete műanyagot nem nehéz "anyagában" produkálni (értsd festés nélkül) a többit viszont mindenképp színezni kell.

A felhasználóbarát felhasználó

(#9698) Colonel993 válasza vaki (#9697) üzenetére


Colonel993
senior tag

Anyagában más a színes széria...

Nekem nem nyekegett mikor megvettem, de attól hogy most neked is nyekeg én nem fogom elnézni.
Ha nyekegős szart akarok, akkor vettem volna egy Fuji Bridge gépet... jah most jut eszembe; VOLT de még az se nyekegett akárhogy fogtam.
Erre még csak comboskodni se kell, nyekereg és ropog az egész szerkezet és holtjátéka is van (gari szerviz előtt még jobb is volt egy fokkal.)

Most komolyan, ilyen magasak az elvárásaim?

Érdekes, feketében nem produkál ilyet - mert az nem tejfölös dobozból van - akkor tán nem lenne alap, hogy minőségben egyezzen az egész széria?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#9699) X2N válasza Colonel993 (#9698) üzenetére


X2N
senior tag

Én is furcsállom hogy a színes vázak műanyagból készülnek. Majdnem vettem egy kék k-30-t, de végül meggondoltam magam. A mostani k-50-esek is ilyenek? Mert a honlapon nem nagyon írják hogy eltérne a váz anyaga..

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#9700) andris1602 válasza X2N (#9699) üzenetére


andris1602
aktív tag

Nekem fehér K-50em van, és semmi gondom az anyagával.. Nem recseg/ropog, és számomra nem tűnik gagyinak sem. Igaz, én befáradtam pesten a fotoplushoz, és ott megtapogattam a fehér és fekete verziót is :) szóval tudtam mi várható. :)
Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.