Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10043) Novics


Novics
senior tag

Kipróbáltam, hogy milyen "butaüveggel" fényképezni. A rekeszgyűrűt kimozdítottam A állásból - pedig nagyon be volt oda betonozva :D -, áttekergettem a módválasztót M-be, és kellemesen csalódtam. :)) Annyi kis kellemetlenség van, hogy zöldgombozni kell, de aztán teljesen olyan, mint az Av mód. Hát ez nekem nagyon tetszik! :DD Egyre inkább úgy érzem, hogy kell nekem egy normális - ami nem forgácsolódik bele, és van végtelenem is - m42-es adapter, és egy törőékes mattüveg. :K (Persze nem majd csak szépen sorjában, most nincsen rá lóvé. :O ) Törőékből nagyon úgy néz ki, hogy Katzeye lesz. Baromi drága, de a kínaikról azt írták, hogy sötétek. 5000-ért meg nem veszek egyet "hátha mégis jó lesz" alapon. Ahhoz drága. Még az optibrightban vagyok bizonytalan. A honlapjukon azt írják, hogy fényerős obikhoz nem ajánlják, én meg ugye azokkal akarom használni. A tele tartomány igazából nem érdekel, 50 körül meg fényerőset vesz az ember. Esetleg makrónál lehet gond, ahol le kell rekeszelni, hogy legyen dof. Viszont makróból azért nem érdekel az extrém nagyítás. 1:1 már bőven sok nekem. Van valakinek tapasztalata törőékekkel?
M42-es adapterből mit tudtok ajánlani? Csak a két véglet van - méregdrága gyári, olcsó gagyi - vagy van köztes megoldás is?

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.