Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) keIdor válasza Zájec (#2944) üzenetére


keIdor
titán

Lesz sima UD4 is, engem az vonz a legjobban. Az UD3R azért elég fapad... a DS4 meg szerintem csak átmeneti deszka lesz/volt a Gigabyte minden kategóriát "be Ultra Durable 3-asít".

#2949: Egyetértek. Nálam a cél stabil 200×20, arra bőven elégnek kell lennie még egy UD3R-nek is... én spec örűlnék egy DFi-nek, de nem ilyen 80k meg 96k-ért.:( Ráadásúl a garancia se ide szólna... az a baj, hogy Magyarországon kevés a választék. Asus, MSi, Gigabyte, AsRock. Ez a 4, amit könnyű szerezni, viszont DFi, Foxconn, Biostar, EVGA nincs.:( MSi, AsRock meg ugye alapból kilőve, így marad a 2 nagy gyártó. (Bár nekem a P6T széria egyáltalán nem szimpi, úgyhogy ha 30k lenne akkor se venném meg.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2952) borsodika


borsodika
őstag

Szisztok!
Tudna valaki aki corei7 tulaj 1 everest 4.60-as cpu queent készíteni és képbe feltölteni ide?
Nagyon megköszönném :R

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2953) HSM válasza Zájec (#2949) üzenetére


HSM
félisten

És ha most valaki 3*1GB-t rak bele, mert olcsó, és még egy darabig elég is lesz? És később szeretne bele még 3-at, mikor majd megkapja jóval olcsóbban, vagy ugyanazért a pénzért jóval gyorsabb modult? Máris visszanyal a fagyi az UD3-al... :K És azt is számold bele, hogy ha a 12 fázisod mellett azt mondod, hogy jó meleg, akkor ott a 8 fázis összesz*rja már kb magát... :( Volt nekem 6 fázisú Giga lapom Quad alá, már ahoz képest is hawaii a 8 az Asus-omon.... Nem véletlen mentek annyit a procik a DQ6 gigákban anno... :U Bár ne legyen igazam.... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2954) Szatesz


Szatesz
őstag

Ezt sikerült eddig elérni vele stabilan , nem emrtem több VTT t adni neki ilyen hoszabb tesztre gyari hütessel....[223 bclk 32m stabil]

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2955) serito válasza Szatesz (#2954) üzenetére


serito
senior tag

Ennyit jelent a DFI lap? Ezekkel a feszekkel az én giga lapom még 200 BCLK +-al sem indul el. :( Nagyon szép eredmény! :K

(#2956) Donnie válasza sniper elite (#2015) üzenetére


Donnie
őstag

Problem with your Core i7 OC?

Érdemes végigolvasni:)

"So there you go. A couple of answers to some of the most painful Core i7 questions. Unfortunately, if you can read between the lines, this does not bode well for anyone owning a Core i7 940 or a 965 EE. For all intents and purposes Core i7 920 performance and Core i7 940 performance are identical. Core i7 965 EE has more flexibility but only because of its unlocked multiplier which allows it to use lower BCLK speeds and DRAM multipliers to achieve higher clocks. Otherwise, it is no different than a Core i7 920 or a Core i7 940. Like I said before, this may also be a chipset imposed limitation, and the processors themselves may be a lot better but at the moment, the state of the affairs is like this."

Ezek alapján tényleg "megéri" a 965 EE:DDD

(#2957) Gorneck válasza HSM (#2953) üzenetére


Gorneck
titán

Inkább veszek 2*2gigát...majd megint 2 gigát...nem érzem a slot hiányt...

Az nb meleg...az fűt mindent...

DS4is eléggé jól szaladgál 6 fázissal...van jó pár példa mai napig...sőt...vkinek jobban ment, mint a DQ6os lapja...ezekről kicsit lemaradtál...de kérdezd meg bim-et vagy Laraxior-t...

Gorneck#1239

(#2958) Tody56 válasza Donnie (#2956) üzenetére


Tody56
aktív tag

Sokan megköszönnénk ha a lényeget leírnád ide pár szóban magyarul. :B
Főként ez a 200x20-as dolog érdekes :DDD

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2959) HSM válasza Gorneck (#2957) üzenetére


HSM
félisten

Bocs ez már nagyon OFF, de tudtommal csak az volt a baja Laraxior-nak a DQ6-al, hogy a DS4 magasabb FSB-t bírt... Kérdezd csak meg, hogy melegedett a tápkör, mert írta, hogy igencsak! :K Márpedig a magasabb FSB a csipszet érdeme... Egyszerűen egy jobb csip volt a DS4-én, de ennek nem a tápkörhöz van köze... :U Igazából azért írtam ezt, mert kb. 7000ft-al olcsóbb az UD3R... Én már biztos, hogy nem ezen spórolnék, ennyiért...
OFF-OFF
Nem követted a kentsfield topicot amúgy? A legjobb eredmények DQ6-ban készültek, de volt pár szép húzás DS4-eken is, ez tény. Viszont a Nehalem csöppet fogyaszt terhelés alatt, szóval megint fontos lesz a jó táp a lapon....

[ Szerkesztve ]

(#2960) Gorneck válasza HSM (#2959) üzenetére


Gorneck
titán

De követtem...de nem nagyon érdekelt a proci...az igényeimet egy DS3 is kielégíti...haveromnak több mint egy éve megy a lapja 3,6ra húzott q66 procival. 8cal és 12vel is melegszik a "tápkör"... ;) De ez engem nem érdekel...van rá sok gar és nem lesz szétfeszelve, szellőzés meg van...gond meg nem lehet...a tápom miatt meg amúgy se fogom hajtani...minek...lezabálja csak a gatyóm...

Már kapható vhol az UD3R egyébként? Vagy honnét ez az ár?

Jaaaa...akkor ez még lista ár? :D Ha már 7k-val olcsóbb a DS4nél, akkor nem is kérdés mit veszek majd a 920 és a 2*2gigás kingmax kitem alá... :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2961) HSM válasza Gorneck (#2960) üzenetére


HSM
félisten

Tudom és kész. :DDD

(#2962) serito válasza Donnie (#2956) üzenetére


serito
senior tag

Van itt pár hasznos dolog, köszi . :K

(#2963) Donnie válasza Tody56 (#2958) üzenetére


Donnie
őstag

Max. holnap, már fáradt vagyok ehhez:) De megpróbálom a lényeget összefoglalni majd.

(#2964) Tody56 válasza Donnie (#2963) üzenetére


Tody56
aktív tag

:R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2965) sniper elite válasza Donnie (#2956) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nálam eddig semmi gond nem volt, megnyugtatlak, pedig 2 hónapja használom a procit!

[ Szerkesztve ]

(#2966) Zájec válasza HSM (#2953) üzenetére


Zájec
veterán

én vettem egy 3x2gb-os 1600mhz kit-et , azt le van tudva egy darabig a dolog... :)

az NB melegszik , nem a fázisok..
de ez annyira nem vészes ,csak megemlitendö..
birja a kevesbb fázissal is a négyhengers... szerintem 8-al is el lesz... :K

(#2967) Zájec


Zájec
veterán

(#2968) Szatesz válasza serito (#2955) üzenetére


Szatesz
őstag

Köszi bár ha nem allitok csak feszeket akkor nem megy igy...Minden masba is belekell piszkalgatni...:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2969) sniper elite válasza Zájec (#2967) üzenetére


sniper elite
senior tag

Vegyél rá Asus Triton 81 hűtőt, 4 napja raktam fel én is, nagyon durván levan hűtve, pasztából Thermaltake TG-1 amit ráraktam!

(#2970) Zájec válasza sniper elite (#2969) üzenetére


Zájec
veterán

és milyen hömérsékleteket produkál ? mondjuka prime alatt ?

nálam úgynéz ki hogy a 3.8ghz lesz a 7/24-es beállitás...
böven kiszolgál , feszböl sem kell sok , és a gyári cooler is böven birja ,
még prájmolva is.. ;) .. igy egyenlöre nincs értelme komolyabb hütésnek.. :DDD

(#2971) sniper elite válasza Zájec (#2970) üzenetére


sniper elite
senior tag

Alapból 32 fok körül van, 4GHz-re húzva megy 1,265 feszel, 55 fok körül! Gyárival volt amikor 74 fok volt, meg alapból is akkor 44 körül mozgott! Prime alatt még nem néztem!

[ Szerkesztve ]

(#2972) Zájec válasza sniper elite (#2971) üzenetére


Zájec
veterán

nekem ugyanezzel a fesszel 47-48 fokos a stock cooler-al...
egyenlöre akkor nincs értelme úgylátom.

engedd rá a prájmot ,, lássuk hogy birja :D
mondjuk 1.25v -n 3.8-4ghz-n :K

[ Szerkesztve ]

(#2973) sniper elite válasza Zájec (#2972) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát eléggé megdobta 4GHz-en 62-65 fokra ment fel, kicsit sajnáltam is ;]

(#2974) Ottoka válasza HSM (#2924) üzenetére


Ottoka
őstag

Nekem is giga lapom van. Az első 1,5 hónapban úgy működött ahogy ő akart, nem ahogy én akartam. Pl. nem ment 3 modullal, aztán nem ment a memória gyári órajelén, csak lassabban. Tuning során is teljesen bizonytalan a lap, sokszor nem a vártaknak megfelelően reagál.

Nagyon sok volt vele a gond, és még mindig sok probléma jön elő.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#2975) Ottoka válasza Zájec (#2970) üzenetére


Ottoka
őstag

Sikerült egyébként stabilan 3.8 fölé menni? Mert simán kéne mennie 4ghz-en, és lehet nem is sokkal több fesszel. Csak 3.8 fölött nem prime stabil ugye? Ramok nálad sem mennek 1600-on. Nahát ez a baj a giga lapokkal.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#2976) sniper elite válasza Ottoka (#2975) üzenetére


sniper elite
senior tag

Jajj ne bántsuk már azokat a Giga lapokat :O Amúgy nálam ilyen gondok nem léptek elő, lehet csak téged "tiszteltek meg"

(#2977) HSM válasza Zájec (#2966) üzenetére


HSM
félisten

Azt mondod, az NB meleg... Pl. 180 körüli BCLK-n hány fokos kb, úgy tudom van bene szenzor, és everest tudja mérni...

(#2978) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

Nah remélem holnap vagy holnapután nekem is meglesz a cucc :K

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#2979) Zájec válasza sniper elite (#2973) üzenetére


Zájec
veterán

akkor nem jobb mint a gyári :N , képzeld ha még a prime-ot is ráengeded.. ;]

(#2975) Ottoka :: "Sikerült egyébként stabilan 3.8 fölé menni?"
sikerülni sikerült , de 3.8ghz felett prájmolni stock cooler-al már nem egy könnyü dolog, olyankor 80 fok körül van , ami már befolyásolhatja a stabilitás értékét , igy nem igazán tudok probálkozni feljebb, vagyis prájm eredményel nem igazán...
"Mert simán kéne mennie 4ghz-en, és lehet nem is sokkal több fesszel."
megy is :K , különbözö szorzó és BCLK variációban , különbözö feszekkel...
"Csak 3.8 fölött nem prime stabil ugye?" a hütés miatt már nem , biztos menne , de nem akarom feleslegesen kinózni..
"Ramok nálad sem mennek 1600-on. " menni mennek , igaz amikor hárman vannak nem mindig akarják jól csinálni a dologokat... egy picit próbáltam öket felfelé is , 1720mhz volt tegnap , azon post-olt... sikerült végre csinálni egy Prime Blend-et is , igaz 2db modulal egyenlöre, de ez is biztató eredmény ( lásd feljebb )
"Nahát ez a baj a giga lapokkal." az tény és való hogy van még mit csinálni a biosokkal... dolgozhatnak még rajta a gigáék... türelem kell hozzá..

(#2977) HSM :: megnézem , elvileg mutatja az everest , de egy kicsit elvan kallódva még valahova az érték , vagyis felvannak cserélödve a "aux - cpu - system" értékek, valószinü egy everest frissités már megoldja...de a biosba 50 fok körül van.... viszonylag mindegy milyen BCLK-nál...

(#2980) Zájec


Zájec
veterán

tök jó hogy ilyen alacsony órajelen , ilyen klassz értékeket produkál :)

(#2981) Donnie


Donnie
őstag

Ha tud valaki szerezni nekem Thermalright 1366 Bolt Thru Kit-et az szóljon pls (1-1,5 hetes határidővel tudnak csak hozni :( ), vagy küldjön egy privit. Nagyon kellene már:K Thx

(#2982) serito válasza Donnie (#2981) üzenetére


serito
senior tag

Én most rendeltem OHS-nél Jövő hétre ígérték. Meglátjuk megjön-e. Már sok helyen próbáltam, de senki nem tudott volna hamarabb hozni. :(

(#2983) HSM válasza Donnie (#2981) üzenetére


HSM
félisten

Na jó, de nektek legalább lesz, és normális áron... Nekem a CM hyper 212-höz csak a pixmania-ból sikerült lefogatót kerítenem, majdnem 6 rugó, kész rablás, mikor kb. 10 dodó normális helyeken.... Magyarországon pedig még más forrásból nincs..... :(
(2,6K kb a kit, 0,4K az egyebek, 2,7K a posta, alternatíva nincs...)

[ Szerkesztve ]

(#2984) Zájec válasza HSM (#2983) üzenetére


Zájec
veterán

én még biztos hogy várok hütö ügyben... lassan a gyártók is elörukkolnak az 1366 lefogatóval... lesznek esetlegesen új modellek is...

a gyári stock cooler meg kiszolgál 3.8ghz-4 ghz-n ..
ha csak nem prájm versenyre kell akkkor elég a gyári... :K
amiket linkeltem eredményeket , látható hogy elég...

(#2985) Achill3uS válasza Zájec (#2984) üzenetére


Achill3uS
veterán

jo, smt(ht) nélkül persze, hogy elviszi :D
szvsz TRUE+1366bolt-kit a legjobb még mindig.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2986) HSM válasza Zájec (#2984) üzenetére


HSM
félisten

Annyira nem érdekel az a párezer FT, hogy csak ezért kétszer kelljen ki-be szerelni az egész cuccost csak azért mégis bosszant.... Én nem akarok 80+-os hőfokokat látni, és halkabb is sokkal a hűtőm, mint a gyári. (Bár még nem próbáltam, de a régi E6750-em gyári hűtése szépen rákezdett alapos tuning alatt....) Bár azért elég termetes már ez a gyári hűtés... Nem csoda, hogy jobban bírja, mint a régiek.... De azért egy 212-es CM-től még messze van így ránézésre..... :K Ja, és így ráadásul nem a lapot fogja fűteni a CPU-ról a meleg levegő, hanem elegánsan távozhat a házból hátul/felül.... :DDD

(#2985) Achill3uS:Persze, hogy kevés cucc veszi fel a versenyt egy Push-Pull TRUE-val... Messze a legnagyobb... De én inkább vettem egy 212-est, közelsem rosszabb annyival, mint amennyivel olcsóbb...
Ja jut eszembe, láttad már a CoolerMaster V10 illetve V12 prototípusát? Asszem új király lenne avatva, ha megjelennének.... :K És úgy tudom, hamarosan megfognak, legalábbis a V10.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#2987) sniper elite válasza Zájec (#2979) üzenetére


sniper elite
senior tag

Prime rávolt engedve! Akkor volt ennyi!

(#2988) Zájec válasza Achill3uS (#2985) üzenetére


Zájec
veterán

persze hogy az a legjobb... :K
csupán azt akartam mondani hogy átlagfelhasználásnál , mondjuk egy szolid tuningnál teljesen kiszolgál , pláne ha nem prájmol vele az ember ,, akkor elég a 7/24 felhasználásra, szükségtelen a sok parázás hogy nem elég a stock cooler...
nálam a tuning alatt a játék közben nem megy 55 fölé..

persze az Extreme tuningra és extreme felhasználoknak ( mint például személyed )
kevés a stock cooler.... :R

(#2989) Zájec válasza sniper elite (#2987) üzenetére


Zájec
veterán

mutasd meg kérlek hogy nálad a prájm alatt 4ghz-nél 62-65 fokosak a magok...

tudod , én vizuális tipus vagyok .. :D " szeretem látni "

(#2990) Tody56 válasza Zájec (#2989) üzenetére


Tody56
aktív tag

:DDD
Erre én is kiváncsi lennék :R
HT nélkül még esetleg.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2991) Achill3uS válasza HSM (#2986) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem mondtam, hogy rossz a 212, ha már megvan, nem sok értelme van TRUE-t venned.
azok az info-k még a tavalyi CES-ről vannak, a V10-V12 nem lett azóta se kiadva afaik.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2992) Achill3uS válasza HSM (#2986) üzenetére


Achill3uS
veterán

oh ye duplicate.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2993) Donnie válasza Zájec (#2989) üzenetére


Donnie
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok:DDD

(#2994) SzlobiG válasza sniper elite (#2987) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meddig 10secig?:) Félórás primeot dobhatnál róla. Jah és ne kinnt a szabadba legyen a gép.:D

(#2995) Achill3uS válasza Zájec (#2988) üzenetére


Achill3uS
veterán

:R

csináltam gyorsba nektek egy kis prime-ot összehasonlitási alapnak: TRUE-CU+Delta120mm-1400rpm@4G-htoff-prime semmi sincs polirozva, ocz freezer paszta.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2996) HSM válasza Achill3uS (#2995) üzenetére


HSM
félisten

ÓÓÓ.... Ez gyönyörű!!! :Y :R
Kellemes kis 24/7 rendszer.... ;]

(#2997) Donnie válasza Achill3uS (#2995) üzenetére


Donnie
őstag

Kérem szépen a lefogatót:K :DDD

:R

(#2998) sniper elite válasza Zájec (#2989) üzenetére


sniper elite
senior tag

Lesz időm csinálok megint, de ez csak egy jó hűtőn múlik, gyári intel hűtővel nem érsz el sokat, bár 920-as nem melegszik annyira mint az én 965 procim! De arra se ártana valami jobb!

(#2999) sniper elite válasza SzlobiG (#2994) üzenetére


sniper elite
senior tag

Arról nem volt szó hogy meddig menjen :D fél órás teszten több lesz valszeg valamennyivel!

(#3000) Achill3uS válasza HSM (#2996) üzenetére


Achill3uS
veterán

ezt csak hőfok miatt csináltam, 24/7 nem ennyin használom, ht on~3.9g ugyanez a vcore.

Donnie: most mondjam azt, hogy volt több is? [link] :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.