Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16751) mpierre válasza dime27 (#16749) üzenetére


mpierre
veterán

A Core Temp-ben ez a beállított érték, nem foglalkoztam vele hogy át kéne állítani. (Hol tudom átállítani?)

HSM: :D Nem az órajelre gondoltam, persze gondolat vezérelte technikánál még nem tartunk. :W :W :W
Amúgy jogos, nyertél egy félpár zoknit 1 hétre. :P Pontosabban: GFlops nem alacsony ehhez az órajelhez?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#16752) dime27 válasza mpierre (#16751) üzenetére


dime27
őstag

Ne mondd már h ez a beállítot mikor én is nemrég raktam fel és nem nyultam hozzá és 100on van meg még tudnék ide belinkelni neked elég sok print screent amin szintén 100on van gondolom beállításoknál kell átállítani :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#16753) mpierre válasza dime27 (#16752) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor valszeg az enyém régebbi kiadású. (0.99.5.27)

Szerk: Nem, ez a legutolsó kiadás. A beállításoknál nincs mit átírni.

HSM: Kicsit lelassultam. :DDD Kösz.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#16754) HSM válasza mpierre (#16751) üzenetére


HSM
félisten

Pedig meg is válaszoltam azzal a pár szóval, de kicsit átfogalmazom: csak az órajeled kevés, a Gflops teljesen jó. :P

(#16755) dime27 válasza mpierre (#16753) üzenetére


dime27
őstag

Akkor nem értem de fura.... :N

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#16756) keIdor


keIdor
titán

Mit állítsak be, hogy mindig 6GB-ot lásson a windows? Vettem egy 6GB kit-et, de nálam is előjött az, ami másnál is már! Everest, CPU-Z látja a 6GB-ot, de a windows nem!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16757) aero. válasza keIdor (#16756) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

mennyit lát? nem 32 bites a windowsod?

(#16758) keIdor válasza aero. (#16757) üzenetére


keIdor
titán

Nem ma reggel kezdtem. :) Természetesen nem, most állítottam 1-2 subtiminget, egyelőre jó...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16759) HSM válasza keIdor (#16756) üzenetére


HSM
félisten

Ha 64bites a windózod, akkor a memóriavezérlő dobja el a maradékot, mert nem bírja.... Ilyenkor már a boot-nál is csak 4GB-ot lát (vagy 2-t) és általában nem is stabil... Ja, igen, a TRFC-t érdemes ilyenkor először megpiszkálni.... 80-95-re. :K

[ Szerkesztve ]

(#16760) aero. válasza keIdor (#16758) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ja, jó, akkor jól gondoltam, hogy ez valami x58 fortély :)

(#16761) subaruwrc válasza keIdor (#16756) üzenetére


subaruwrc
félisten

rendesen bennevan a proci a socketban? nem madárnak nézlek de lehet rossz kontakt ha a windows nem lát 6gigát. lehet egy kivesz, visszarak, megmozgat, leszorít segít neki.

(#16762) keIdor válasza subaruwrc (#16761) üzenetére


keIdor
titán

Nem, ez itt több embernél is előfordult már. ("X58 bug") :K
HSM mondta az igazat, az IMC nem bírja...TRRD, TRFC és még 1-2 subon kellett módosítani így mindig látja a 6GB-ot. Google rulz

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16763) Cyberpunk válasza CHIPman (#16745) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igaz hogy az egy gagyi táp volt, de jó darabig ment minden gond nélkül aztán egyszer meghúztam a gépem ;] Nem volt egy nagy cucc tuning egy Athlon64 3700+osom volt :D
És persze többé nem indult hiába reseteltem a BIOSt elemet ki stb.. nem segített semmit.
Végűl bele raktam egy másik tápot és lám csodákat minden gond nélkül indult a gép.
A gép kapót áramot a ventiket is pörgette, de BIOSig sem jutott el.
Szóval én ezért elsőnek a tápot nézném meg azon a gépen, egyáltalán nem biztos hogy nem a táp hasalt el.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16764) mpierre válasza Cyberpunk (#16763) üzenetére


mpierre
veterán

Nekem is volt táp ami kakukkot mondott. Egy teljes rendszertelepítést kibírt, majd eltávozott az örök voltmezőkre, az se jutott el a postig. Tápcsere oldotta meg a problémát. Ez giga superb táppal esett meg. A jobb tápokban van mindenféle védelem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#16765) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Szep napot!

Most nem tudom irigykedjek, vagy igen :D , de hogy a francba megy itt nehany embernek ilyen kis feszultseg mellett 3.8-4GHz-et a cucc...mondjuk nem is nagyon piszkaltam a gepemet, belottem 3.8GHz-et 1.2Volt mellett es stabil miota osszeraktam.
A minden feszt belottem manual/normalra semminek nem adtam pluszt...
A QPI fesz mennyire befolyasolja a dolgokat?
Inkabb annak adnek kicsit a procitol meg elvennek... :)
Igazabaol a 3.8GHz nekem mindenre sok, szoval inkabb a feszultseget kellene valahogy lejjebb venni mert prime alatt 85 fok korul tollja csucsban...

Konfigom az adatlapomnal...tudom tudom a Zalmannal inkabb a szomszedot kellene megdobaljam...de sajna csak az van most, nem akarok ra kolteni, max akasztok meg ra egy masik ventit :)

...

(#16766) keIdor


keIdor
titán

Szenvedek ezzel az új rammal.:( Mushkin 3x2 1600 CL8-ról van szó.
Subtimingeket már megoldottam, minden bootnál látja a BIOS a 6GB memóriát, vele együtt a windows is, viszont a LinX 0.6.4-ben az első kört mindig megcsinálja, majd eldobja magát.
50Gflops-ot se sikerült még elérnem vele, ez normális 200x19 / 1600 8-8-8-24-en? :F
Na, tehát az első kör lemegy, majd egyből eldobja. Próbálkoztam már magasabb QPI-vel, magasabb Vcore-al, magasabb NB fesszel, CL9-el, még lazább subtimingekkel, de ugyanaz.
Ha tovább csökkentem a subokat, akkor 44Gflops alá megy, ez így nem pálya...

Valami ötlet? :F Az utóbbi időben egyre többet szopok a tuningal, nem tudom mi van velem...
Meg is utáltam már rendesen.:( És nem csak i7, a Q9550-el is...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16767) Cyberpunk válasza Devid_81 (#16765) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nem minden proci képes alacsony feszen vinni a 4GHz-et ezt ki kell fogni :K
Lényegében 4-4,2GHz-ig nem is nagyon kell mással foglalkozni mint a CPU fesz és a QPI/VTT-vel a többi az lényegtelen maradhatnak normalon vagy manualon.
No meg persze az Uncore-al de azt meg úgy is a memóriákhoz lövőd be. 1600MHz-hez 3200MHz-es Uncore az ideális.
Először is felejtsd el a Prime-ot inkább Linx-el tesztelj az jobban megdolgoztatja a procit.
Az a hűtés meg nem a legjobb erre a procira ilyen magas órajelek mellet, de ha nem akarsz cserélni akkor néhány fokot még hozhat egy második venti beüzemelése.
Ha találomra lőtted be az 1,2V-ot akkor kezd szépen csökkenteni a feszt és közben persze tesztelj.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16768) Devid_81 válasza Cyberpunk (#16767) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sajnos 1.2Volt alatt nem akar stabil maradni a cucc, meg lehet trukkozok vele kicsit :)
Koszonom az infokat! :R

...

(#16769) Qru válasza keIdor (#16766) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a proci alacsonyabb órajelen jár, akkor stabil? QPI mennyi feszt kap?

#nincsbennetarcsi

(#16770) Devid_81 válasza Cyberpunk (#16767) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Probaltam, cooler csereig ertelmetlen, hogy hozzanyuljak.
87 fokig mennek fel a magok, ott fagyas van azonnal.
Probalkoztam enyhe tobblet feszultseggel, de szinte mindegy, 87 fokon fagyas van. :)
Majd lesz masik cooler, vagy marad az igy is tok felesleges 3800MHz :)

...

(#16771) bim válasza keIdor (#16766) üzenetére


bim
veterán

Az elég kevésnek tűnik.
Nálam majdnem 52Gflops az 1488mhz CL.7. kép
Szerintem add fel a kerek 200-at és lejjebb próbálkozz...
Ha eldobja a LinX-et akkor az nagyon nem stabil.. :(

(#16772) Cyberpunk válasza Devid_81 (#16770) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen ide már el kél egy jobb hűtő ;] Fűt mint a kazán :D
Ám az alacsony VID-esek sincsenek túl nagy előnyben igaz hogy nekik akár 1,2V alatt is meg lehet a 4GHz, de annak ellenére hogy kisebb feszen mennek ugyan úgy melegednek azok is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16773) Devid_81 válasza Cyberpunk (#16772) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nos igen, valami ertelmesebb cooler kell ide, vagy kirakom az erkelyre tavaszig :D

...

(#16774) katt777 válasza Qru (#16746) üzenetére


katt777
félisten

:DDD Csak elosztót is vigyél, hátha más is gondol erre. ;) Aksival legalább badizol is egy kicsit. :C

Keldor papa: Időzítést vedd visszább. Ah, már megvolt. :R
VTT-t emelhetsz, ha máshogy nem stabil a rendszer, soxor az a hunyó.
Az említett beállításokkal nem lesz 50GF-od.

Devid_81: Az biztos, hogy nem a 81°C-tól "fagy" a cucc. Nálam 1.28V kell a 4GHz-hez, 3.8GHz körül szokott megugrani a szükséges fesz, és GFlops sincs akkora +, mint alatta.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16775) Devid_81 válasza katt777 (#16774) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem tudom, tenyleg nem lattam meg 87 fok felett eletet ettol a CPU-tol. :N
De lehet egy bios frissites sem artana, lehet valami felretippeles megy a hofokokban.
Jatekok alatt 70 fokot sem eri el soha egyik mag sem...szerencsere.

...

(#16776) Qru válasza katt777 (#16774) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért combos akksi kéne ha az i7-et küldeném róla... :D

#nincsbennetarcsi

(#16777) katt777 válasza Devid_81 (#16775) üzenetére


katt777
félisten

Hát a dupla ventis 212+-omon szépen futottak a 4GHz-es tesztek 94°C-on... :DDD

Qru: A mobil i7 messze nincs ott fogyasztásban, mint az asztali, az órajele is alacsony.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16778) Devid_81 válasza katt777 (#16777) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azta! :DDD
Nah akkor lehet meg nekimegyek parszor, szerencsere a win7 jol birja a kekhalalokat :D

...

(#16779) Qru válasza katt777 (#16777) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom de én menő akarok lenni és az sztali gépet vinném. A fadobozos 5.1-es rendszerrel együtt. Ha már lúd... :D

Jaja, Hyper 212 édeskevés az i7-hez ha rendesen húzod.

Am BMW001 kollégával készülünk nagy procihűtő tesztet készíteni. Proli, TRU és TRUE van már, kéne még Mugen 2 meg Z600 (csak maittad!! ;] ). Esetleg vmi csoda Noctua...

#nincsbennetarcsi

(#16780) katt777 válasza Devid_81 (#16778) üzenetére


katt777
félisten

Azért mondjuk ne nagyon hagyd fél óráig, v. tovább futni. Egyébként szélszerű az IBT-t használni, az ugyan később hibázik, mint a LinX, viszont akár 5-8°C-kal is hűvösebb lehet a proci.

Qru: És hova tennéd a gépet? :F
A Z600 tesztnek külön örülnék, mert pont ezt a hűtőt hagyják ki minden tesztből (persze, elavult :((( ), de saját tapasztalataim alapján bőven pariban van a konkurenciával azok alapján, amiket azokról olvasok. Ne feledjétek el dupla ventivel is tesztelni, mert jobb úgy a hűtése, v. ua. a hatásfok jóval halkabban. Zajban mindenképpen nyerőnek kell lennie.
A passzív kiképzésének (gondolom, úgyis tesztelitek) egyetlen hátránya, hogy úgy a blokk keltette légmozgás (nem rossz azért egy venti nélküli hűtőtől) 4 oldalra (és oldalanként 2 irányba) tolja szét a meleg levegőt (erről is írhattok esetleg, mert a userek 95%-a azt hiszi, hogy pusztán a mérete határozza meg a hűtési teljesítményét), így ha ventivel használja az ember, akkor az egyik oldali meleget pont visszafújja a blokkra (azért a hatásfokon ez nem sokat ront), tehát legjobb egy felette a házból kifelé szívó, nagy venti lenne, viszont az meg max. egy HAF932 méretű dobozban fér el.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16781) Uzmany válasza Qru (#16779) üzenetére


Uzmany
őstag

Baram és Corsair HL-50 nem lesz benne?
Odaadtam volna a Mugen2-t, de tegnap vitte el az új tulaja.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#16782) Devid_81 válasza katt777 (#16780) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem, semmikeppen nem akarom, mert ha elfustolom akkor mehet ki az USA-ba gariba, Az meg nem most lesz mire kapok helyette ujat...foleg, hogy dobozos volt es a doboza kinn maradt :DDD
Koszi egyebkent az infot! :R

...

(#16783) katt777 válasza Devid_81 (#16782) üzenetére


katt777
félisten

Hát ezért célszerűbb lépésenként vinni fölfelé a stabilitást, még ha macerás is, és mindig tesztelni. Egyébként, ha leszeded a ház oldalát, betehetsz még 1-2 12 cm ventit a CPU környékére, az is segíthet néhány °C-ot. Persze nem hagyod így a gépet, de legalább tudod, hogy stabil a beállítás.

Qru: Én kevés pénzzel azért értem be a 212+-szal, mert több tesztben is azt írták, hogy jó az i7-re még magasabb feszültség mellett is; gondoltam, annyi teszt csak nem átb.szás. De az volt, így még a kevés pénzemből is buktam, máskülönben már ismét lenne Z600-am.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16784) Qru válasza Uzmany (#16781) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tudunk lesz, de nem tolonganak a jelentkezők. Ha tudsz vkit akinek van és kölcsön adná egy napra... Akár jöhet ő is a tesztre ilyen félnyilvános lenne a móka.

Katt777: Jah, nekem is csalódás volt - látva a példád - a Hyper 212+.
Hát sztem sehova, bérlenék egy egész kupét, vagy vinnék egy számítógép asztalt. Ha már több tíz kg akksit viszek magammal mit számít az a kis fenyőmütyűr. :D Am csak viccelek, már akkor fosok ha LAN-ra viszem gépet, nehogy vmi baja legyen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16785) Uzmany válasza Qru (#16784) üzenetére


Uzmany
őstag

Zájec-nek a héten meglesz a Corsair.

® visions created with passion

(#16786) Qru válasza Uzmany (#16785) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm, a Mugen 2-je is jól jönne... Milyen kis telhetetlenek vagyunk. :D Na majd ha már lesz vmi konkrétabb időpont felkeresem. Múltkor mikor nála voltam úgy is vittem neki túró rudit, szóval jól lekenyereztem. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16787) HSM válasza Qru (#16786) üzenetére


HSM
félisten

Aztán ne sajnáljátok a procik alól a TDP-t! ;]

Amúgy hogy most a hűtőtéma előkerült... Érdekes lenne látni egy gyári talpú, polírozatlan TRUE-t is. :K Megmondom miért... Elvileg a TRight hűtők alja azért konvex picit (domború) hogy középen "koncentrálódjon" a nyomóerő. Namost, a Q6600-as időkben jól elterjedt, hogy polírozva jobb a hűtő, mert ezeknek a prociknak nem középen volt a magjuk, hanem kicsit jobbrább+kicsit balrább, tehát a középennyomósnál jobb volt a políros, több nyomóerő (jobb hőátvitel) jutott a magok fölé. De az I7 pont középen van. Ergó, lehet itt megint nem a políros lesz a nyerő, hanem a picit dombos, mert az fog ott jól hűteni, ahol az I7 meleg! Ezért is akarok egy Venomous X-et kipróbálni, tetszik a domború tükörpolír talp... ;]

[ Szerkesztve ]

(#16788) Qru válasza HSM (#16787) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne félj, a C0-om jól betud fűteni ha azt kívánom tőle. ;)

#nincsbennetarcsi

(#16789) Devid_81 válasza katt777 (#16777) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ahh, tenyleg van elet 87 fok felett :D
Nem szabad nekem unatkoznom, olyankor mindig elpiszkalom a gepet :)
Biosban 1.275-ot adtam es 4.0GHz "stabil"...csak eppen a hofokok miatt lelottem...szepen megvolt a 95 fok csucsban. :U

...

(#16790) Erdei88


Erdei88
veterán

Ma gondoltam kicsit tuningolgatok, kipróbálom a XMP profilt és a ramot 1866on. De ahogy beállítottam a QPI/DRAMnak adott 1,6!!V-ot. Itt be is fejeztem az XMP állítgatását.
De azért kiváncsi vagyok, hogy aki nem ért hozzá és így beállítja annak meddig fog élni a gépe?
Jelenleg 1600on megy CL8ban, de próbálok faragni belőle.

Ha a QPI/DRAMnak 1,35öt adok, az maradhat 24/7re?

(#16791) Digital


Digital
addikt

Hali!
Az adataimnál lévő cuccot tegnap megrángattam egy picit, most 3.4ghz-en járatom (alapfeszes tuning). A proci 58-60 fokos, maradhat ez így 24/7-ben?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#16792) HSM válasza Erdei88 (#16790) üzenetére


HSM
félisten

1,6V-okat nitro alatt szokás adagolni! :Y Igen, erről már volt is szó régebben, hogy ezért sem érdemes ilyen gyors ramokat I7 mellé tenni.... :D

Mondjuk tényleg szemét dolog így csőbe vezetni a User-t... Megveszi, 2000@CL7 rulez, otthon látja, 1066-on megy, WTF??!, rájön, XMP profil, beállítja, és innentől ugrott is a garija a procira, mert ő tette tönkre, nem megfelelő beállítással, használattal... :U Persze, esélyes, hogy cserélnék, ha megdöglik, de nem 100%, és azért nem biztos, hogy örülne neki az illető, miért vacakol a gépe (ha esetleg nem azonnal nyúlik ki)... Idő, energia, stb... Nem szeretem az ilyen átveréseket, pláne hogy az XMP pont a kevésbé hozzáértőknek van... :( :(((

[ Szerkesztve ]

(#16793) Uzmany válasza Digital (#16791) üzenetére


Uzmany
őstag

Nálam is annyi, maradhat.

® visions created with passion

(#16794) Lacc88


Lacc88
senior tag

Sziasztok !
Beírom ide is , mert a Milyen Lapot topikba nem írt senki !

i7 - 920 at veszek úgy nézi ki , és azt szeretném kérdezni , hogy 40-50 között milyen lapot ajánlotok alá ?

Nem nagyon szeretnék ebből vitát szőni , hogy melyik a jobb lap ..... meg stb...
Nézegettem az ASrockot , ASUS P6T , Giga UD5 ...

Köszi a helpet srácok ! :K

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#16795) HSM válasza Lacc88 (#16794) üzenetére


HSM
félisten

"Nem nagyon szeretnék ebből vitát szőni , hogy melyik a jobb lap ..... meg stb..."

Hát, pedig ez eléggé vita tárgya... ;] Nyilván a jobb lapot ajánljuk hozzá, de ez szükségképpen vitát eredményez, mert nem mindenkinek ugyanaz a tapasztalata.... ;)
A P6T-ről keringenek áramtalanítás után BIOS-felejtős problémákról pletykák, nem tudom, mennyire igaz, vagy javították-e már. A többi lappal még senki sem fürdött be. :D

(#16796) Lacc88 válasza HSM (#16795) üzenetére


Lacc88
senior tag

A te lapod tetszik ! :D
Csak azért kérdezem , mert nem akarok mellé nyúlni .....

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#16797) Henk


Henk
veterán

Ha a Vcore-t fixre állítom be akkor is működik az energiatakarékos dolog vagy akkor mindig annyi és nem tudja visszavenni a fesz-t terheletlenül sem?

(#16798) HSM válasza Henk (#16797) üzenetére


HSM
félisten

Az energiatakarékos dolgok működnek, csak a feszt nem tudja visszavenni. De elvileg a friss beta-biosokban van egy Dynamic VID funkció, ami pont erre megoldás.

(#16799) Qru válasza Erdei88 (#16790) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, 1,35V maradhat QPI feszenk, az Intel specifikáció szerint az a max adható.

#nincsbennetarcsi

(#16800) katt777 válasza Devid_81 (#16789) üzenetére


katt777
félisten

1.275V bios-tól 95°C nagyon gáz. Nálam 1.305V-tól ment fel ide 212+ alatt, Z600-zal szépen elvolt 75°C körül. Ha lesz lóvé, a Z600-ra majd 1600-as ventiket pakolok, nem 1100-asat, azzal tuti rendben lesz a hűtés még HAF932 nélkül is.

Erdei88: A nem XMP-s RAM-oknak is adott az ASUS + az ASRock lapom is 1.8V-ot (a lá régi DDR3, X58-as lapokban!) auto beállításokkal.

HSM: Az a gáz, hogy a gar procira v. RAM-ra vonatkozik, ergo kérdéses a csere, ha a magas RAM fesz. vágja haza a procidat, mert akkor ki cserélje az amúgy jó procit? Az alaplap gyártója, vagy a RAM-é? :F

Nekem volt P6T-m, sosem felejtett bios-t. Persze bios-update esetén felejti, ha beállítod neki, hogy törölje a régit, ami meg ajánlott.

Lacc88: A tudás mellett célszerű a kiépítést is megnézni, pl. van, aki (is) azért vett ASRock-ot, mert messzebb vannak a RAM-slotok a CPU foglalattól, így nagyobb hűtő is kényelmesen elfér mellette. Nekem jó volt a P6T Dlx, de tudás/kiépítés miatt sokkal megfelelőbb az ASRock X58 Extreme (akinek az előbbi szolgáltatásaira van igénye, az nyilván amellett szavaz), még ha 16+2 helyett csak 8+2 fázisos is.
Örülök, hogy megfogadtad a tanácsomat, és itt is érdeklődsz lapokról. Jó az alapos tájékozódás, hiszen az összes mai platform közül az X58 a legidőtállóbb, így célszerű gondosan mérlegelni.
Azt tenném még hozzá, hogy ha tuningolni akarsz, lényegében édes mindegy, melyik lapot választod, 4GHz menni fog mindegyikben egy jó CPU hűtővel, amire szintén találsz itt ajánlatokat (Baram, TRUE, Z600), Qru-ék tesztje is remélhetőleg mihamarabb meglesz. Gyári hűtővel amúgy az alap órajel (2.8GHz) stress-tesztekben is OK, de már egy alapfesz. alatti tuninggal is könnyen 80°C-ig melegedhet a proci, szóval tuningot mindenképpen csak valami extra hűtéssel vállalj majd be.

Henk: Nem, de mégis csak jobb fix 0.96V-on használni a cuccot, mint 0.85-1.27V között.

Qru: Én végignéztem a speckókat, de sehol nem találtam, hogy 1.35V lenne a max. QPI fesz. Lehet, vak vagyok. :B Mondjuk a 130W TDP-t sem értem a 95W TDP-s prociknál. :U (Vagy most totál keverek valamit.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.