Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) Henk válasza katt777 (#16800) üzenetére


Henk
veterán

De 0,96V-al már nme hiszem, hogy stabil lenne mondjuk 3,4 körül. Viszont normálra állítva ad neki 1,125V körül és akkor idle visszaveszi 0,928V-ra. Én viszont elég sokat használom csak netezésre.

(#16802) HSM válasza katt777 (#16800) üzenetére


HSM
félisten

Bocs, hogy én akarom megmondani, milyen lapod volt, de én csak P6T Deluxe lapodról tudok, sima P6T-ről sose beszéltél... :U Én viszont a sima P6T-ről beszéltem, csak azt érinti a probléma, és olyanod neked tudtommal nem volt. (+esetleg az SE-t, de abban nem vagyok biztos)

Amúgy én ilyen esetben tuti a ram gyártóját vonnám felelősségre, hogy az XMP profiljuk kiégette a procim IMC-jét... Végülis, lehet ezért nincs sok gyors ramon XMP, és ezért drágábbak az XMP-s ramok? ;] Mert az Intel kerek-perec specifikálta, hogy a proci 1,35V felett nem kaphat, tehát ha levágós a dolog, akkor ők elhajtanak, viszont a ramod gyártója programozza be az XMP-profilt, ergó őnekik kell érte vállalni a felelősséget. (És némelyik tudtommal vállalja is, de ezt nem szeretném élesben kipróbálni... :U )
Arról nem is beszélve, mennyi kárt okozhat (anyagi, szellemi) egy szerencsétlen tulajnak az emiatt haldokló, de még meg nem döglött konfigban kideríteni, mi a bibi... :( Meg végigmenni a garis tortúrákon....

(#16803) gV válasza Henk (#16801) üzenetére


gV
őstag

ezt megcsinálhatná az Asus is, náluk auto fesz van, de az csak 1.25xV-ot ismeri (idle 1.0xxV), ami kb 3.8Ghz-ig feleslegesen sok, azalatt meg adhatom a manualisan a kisebb feszt, de akkor az idle is annyi

(#16804) Qru válasza katt777 (#16800) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig 1,35V felett nem ajánlatos adni neki, mert nem a hosszú élet záloga a magas QPI fesz. :K

#nincsbennetarcsi

(#16805) Nippon válasza Qru (#16804) üzenetére


Nippon
őstag

Szerencsére nincs szükségem magas QPI feszültségere, de hány prociról tudsz ami tönkrement tőle?
Anno volt ez a para a Wolfdale procik maximum VCore feszültségével, egy barátom gépe azóta is rommáfeszelve működik, pedig nem egy mai darab az az E8400-es... :)

(#16806) ndlx


ndlx
aktív tag

Hali.

Van egy feszültségekkel teli kérdésem:
ha a processzornak 1.30 feszt adok bioszban, akkor az miért van, hogy terhelés alatt (linx) ez fixen 1.225, utána ha lement, akkor nyugalmi állapotban már 1.29 körül.

tudom hogy van benne egy kis csökkentés, csak arra nem jövök rá hogy miért csökkel le terhelés alatt ennyire.
túlmelegedésről nincs szó, 78-80 fok terhelés alatt a max. meg ha visszább veszem a feszt, akár 1.2-ra, akkor meg terhelésnél csak 1.125 körül ad neki.

biztos valami alap dolog, de nem olvastam még róla.

köszi, aki tudja és segít.

(#16807) laragirl83 válasza ndlx (#16806) üzenetére


laragirl83
őstag

vdrop. gugli a barátod, és ennek ellensúlyozására kapcsold be load line calibration-t.

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#16808) Qru válasza Nippon (#16805) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: Nagyon friss még az i7, ezért nem csak hosszútávú de még középtávú degradációs sebességről sincs értelme vitázni. Ez is 45nm mint az E8000-ek de sokkal összetettebb és ezáltal sokkal érzékenyebbek is ezek a procik.

2: Gondolhatod az i7 tulajok hány %-át ismerem. Kb 0,1%-át se. Már csak azért sem mernék vérmes következtetéseket levonni a várható konkrét élettartam csökkenés témájában.

Am fix: Óvatosan a feszekkel, ezek az i7-ek sokkal érzékenyebb mütyűrök. i7-hez képest az E8000 olyan egyszerű mint egy homokozólapát.
Persze mindenki azt csinál amit akar én lesz@rom ki hány V-ot ad a procijának. Én nem adok az enyémnek 1,35V-nál többet. Lehet egy max tuning keresés közben megnézem 1,36-1,38V mit hoz de felesleges is szvsz. 4GHz-et így is hoz, az meg elég. Ha meg nem tök mindegy hogy rommáfeszelve megy-e 2MHz-el gyorsabban vagy sem.

#nincsbennetarcsi

(#16809) Lacc88 válasza katt777 (#16800) üzenetére


Lacc88
senior tag

Köszi a leírást , meg mindenkinek a segítséget !!!

Szerintem többet fogok ide írkálni .....

Üdv.

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#16810) ndlx válasza laragirl83 (#16807) üzenetére


ndlx
aktív tag

thx :)

(#16811) Nippon válasza Qru (#16808) üzenetére


Nippon
őstag

Egyetértek sok dologban, de az az érzésem, hogy túlparázzuk kicsit. Megfelelő hűtés mellett bírnia kell, ha nem extrém mértékű a feszültségemelés.
A sajátomat belőttem 1.28-ra, azóta nem volt időm tovább tesztelni, szóval ott tart, de az Anandtech-en is a megengedettnél jóval magasabb értéket javasolnak 24/7-re az én lapomnál de még a Rampage II GENE-nél is, sőt abban a ramnak is 1.66V kellett...

(#16812) HSM válasza Nippon (#16811) üzenetére


HSM
félisten

"Megfelelő hűtés mellett bírnia kell, ha nem extrém mértékű a feszültségemelés."

Nem is tudtam, hogy részt vettél az Intel-nek az I7 procik feszültségtűrését vizsgáló tesztjében! :Y
Ha viszont nem vettél benne részt, akkor ugyan mire alapozod ezen kijelentésed, hogy bírnia kéne? :U

A ramnak az 1,66V semmi, a QPI-nek viszont 1,4V meg 1,45V, amivel sokan szemeznek, azért eléggé nagy ugrás 1,35V-hoz képest....
A megfelelő hűtés pedig a leges-leg alapvetőbb, ha az ember tuningra adja a fejét...

Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy néhányaknál bírja a proci akár a 24/7 1,45V QPI-t is, nem garancia, hogy nálad is bírni fogja, a Te lapod, a Te prociddal... Persze, akinek nem pénz egy 920-as, vagy "leszarom, max elintézem a garit" hozzállású, az nyugodtan lehet 1,5V-ot is adni... :D Én sajnos egyikbe sem tartozom. :D

[ Szerkesztve ]

(#16813) Qru válasza Nippon (#16811) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hűtés az egy dolog, de attól még az elektronmigráció ugyan úgy felgyorsul a "nomrál" degradóláshoz képest. Szóval sztem inkább csak óvatosan a túlfesszel. Én úgy vagyok vele, hogy jobb félni mint megijedni. Anno szállt el lapom túlfesz miatt azóta óvatos vagyok ezzel a témával kapcsolatban. Leeht túlparázom de azóta viszont nem szállt el semmilyen cuccom. És mit vesztettem? Max 50-100MHz-et...?! Nekem megér ennyit a dolog.

#nincsbennetarcsi

(#16814) katt777 válasza Henk (#16801) üzenetére


katt777
félisten

Ott biztosan nem, nekem is kell 1.1V hozzá. Nálam auto beállítással 0.85V és 1.27V között mozog. Ilyen szempontól az ASUS EPU-ja lenne jó, de az lényegében működésképtelen X58 környezetben (nálam legalábbis az volt), míg P45+E8400 kombóval 1.4 és 3.6GHz között tökéletesen szabályozott mindent. Az ASRock-nál sajna ilyen dinamikus szabályozó progi nincs, de végül is mindegy, ha a P6T Dlx-on sem működött.

HSM: Dlx-om volt, az is P6T, így azt hittem, általánosságban szólsz, bocsi :R
Az egy dolog, te mit tartasz helyesnek, egy más dolog a törvény, illetve egy harmadik a magyar kereskedők szemétsége (pl. nem cserélnek, vegyél másikat, ők meg a gyártónál gariztatnak, és van egy extra hardverük).

Nippon: Szerintem senkinek nincs még "hosszú ideje" i7-e.A többit lásd alább:

Qru: :K Ott van lazán bármelyik i7-ben a 4Ghz, totálisan értelmetlen följebb tornászni, hiszen már az is látszik, hogy 2.8 vs. 3.4GHz között sokkal nagyobb mértékben emelkedik a GFlops érték, mint újabb 600MHz-cel feljebb. Azaz kap az ember egy túlhajtott, esetleg károsodó, sokat fogyasztó rendszert, de lényegében semmi teljesítménynövekedést +100-200MHz-cel 4GHz fölött.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16815) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Próbálgattam a tuningot, de 212MHz -s BCLK -nál vége van a dalnak. :U Most akkor ez a proci vagy a lap bűne lehet? Próbáltam több szorzóval is, de nem megy.
Lapról néztem infokat, de nem találtam olyat, hogy panaszkodnának az alacsony BCLK -ra. :F

Don't Tread On Me

(#16816) gV válasza katt777 (#16814) üzenetére


gV
őstag

sztem a Linx GFlops értékeiből ne általánositsunk h mennyit gyorsul a proci ilyen-olyan órajelekről ;) PH! tesztben a 975-öt 4.1GHz fölé tuningolták és elég szépen gyorsult az órajel emelésre [link]

(#16817) MPowerPH válasza gV (#16816) üzenetére


MPowerPH
félisten

De 4GHz fölött akkor se nagyon éri meg, több a hátránya, mint az a plusz teljesítmény, amit nyersz. Szvsz, teljesen fölösleges.

Don't Tread On Me

(#16818) gV válasza MPowerPH (#16817) üzenetére


gV
őstag

persze, nincs értelme 4GHz+-on járatni 24/7, viszont akit hajtanak a pontok (3DMark), mp-ek (Super PI) stb megéri arra az időre mert azok meghálálják

(#16819) HSM válasza MPowerPH (#16815) üzenetére


HSM
félisten

Mintha azt mondtad volna, hogy az előző prociddal 220-ig ment a móka... Akkor viszont sanszos, hogy a proci limites... Hogy lesz "vége a dalnak"? 211-en stabil, 212-n el se indul, vagy van egy 2-3Mhz-es BCLK tartomány bizonytalankodással?
A legfrisebb BIOS-od van fenn? nekem UD5-el a legfrisebb BIOS-al 222 is megy, pedig korábban 215-nél már nem volt stabil....

(#16820) MPowerPH válasza HSM (#16819) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, BCLK -t nem is néztem sajnos, pedig volt itt más proci is. Már előtte is írtam, hogy valami nem stimmel. 210 -nél még teljesen stabil, 212 -nél pedig belép a win -be, majd 1 percen belül kifagy. BIOS terén a legfrissebb van fent.

Don't Tread On Me

(#16821) HSM válasza MPowerPH (#16820) üzenetére


HSM
félisten

Hmm.. Annyiból fura a dolog, mert nálam anno, mikor a C0 procim ütközött BCLK-wall-ba, akkor a 206-on stabil, 207-en no boot volt. Mikor a D0-t próbálgattam, 210-en ment, 215 körül bizonytalankodott, fagyott, de boot, meg windóz bejött. Aztán friss BIOS-al 222-es BCLK-ig megy a cucc... Sajnos BCLK limites lapom nem volt, ott mi történik... :D (Ja, de, végülis... 223-as BCLK-n nálam is kakukk van, be se POST-ol.... :D )
Lehet, a Te lapodhoz még nem adták ki ezt a BIOS-t.... (Az enyémhez is még csak bétaként van...)

[ Szerkesztve ]

(#16822) MPowerPH válasza HSM (#16821) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát nem tudom, most bánom csak, hogy mikor itt volt pár 920 -as, elfelejtettem kipróbálni a max. BCLK -t. :W Nézelődök a lappal kapcsolatban, de eddig semmi.

Eddig ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16823) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Valszeg a lap tud ennyit...legalábbis eddig ezt vettem ki egyéb fórumokról.

Don't Tread On Me

(#16824) HSM válasza MPowerPH (#16823) üzenetére


HSM
félisten

Nehogy már az UD5-öm tudja a 222-es BCLK-t, a Bloodrage meg BCLK wallos legyen 212-nél... Ekkora égést nem hiszem, hogy a Foxconn bevállalna a csodatuning-lapjával... :F

(#16825) MPowerPH válasza HSM (#16824) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a baj itt a PH -n nagyon nincs senkinek ilyen lapja, nem tudok értekezni se, hogy náluk hogy szaladgál. Csak gombcomp -ról tudok, de ő lockmentes procival használja, és csak a szorzót növeli.
Igen, és ez egy 70k+ -os lap, szigorúan tuningra hegyezve...erősen meglepődnék, ha így lenne. Lehet írnék is egy szép levelet...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16826) HSM válasza MPowerPH (#16825) üzenetére


HSM
félisten

Itt nézelődtél? [link] Elvileg bennevan a cuccban a képesség... :U Amúgy az UD5-öm is 74K-ért vettem nagykerből, akkor ennyi volt az ára... :P
Szerintem tuti van pár külföldi fórum, ahol ez a lap a téma. :K

(#16827) dime27 válasza HSM (#16821) üzenetére


dime27
őstag

Bakker én is ezen filózok h nálam pl a proci vallos v a deszka mert a deszkárol találtam igencsak szép eredményeket még 235 bclkt is...bezzeg nálam 205ön stabil aztán 212ig v 215ig bizonytalankodik afelett meg be se bootol kb ezt deritettem ki talán irnak végre már hozzá egy normális biost :W

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#16828) Qru válasza MPowerPH (#16823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már nagy proci hűtős teszt miatt szétbontom a cuccot, elvihetem az én i7-em. Bár nem tudom mennyivel lennél kisegítve az én C0-ommal... De egy próbát megér szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#16829) Cyberpunk válasza MPowerPH (#16825) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem meg bele futottál egy BCLK limites prociba ;] Az enyém is olyan 210-ig minden gond nélkül megy, de fölötte már no boot :( Én ezt abból szűrtem le hogy az UD4P-k is mennek többet, de nálam nem. Szóval valszeg a proci lesz a ludas.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16830) MPowerPH válasza Qru (#16828) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem is. Nem is az órajel a lényeg, hanem a BCLK, ott meg egy C0 -ás is simán jobb lehet mint egy D0 -ás, lásd az én esetemet.
Akkor lehet mégis a proci a ludas, ez meg elszomorító, bár még mindig a jobbik eset.

HSM: Köszi a linket, megnézem. 215 -ön asszem már boot sincs, csak üresben jár a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16831) HSM válasza MPowerPH (#16830) üzenetére


HSM
félisten

mpierre fórumtársnak volt lap-limites tapasztalata, ha gondolod, kérdezz nála rá... [link]

Elszomorító? 222BCLK az elvi maximum, amit normál körülméynek között (üzemi hőfok léggel) tud a cucc, a QPI-link miatt.... Az elvi maximum 95%-át tudja, ha megy a 210-es BCLK... Igazából azt nem értem, mit várnál el a rendszertől? :F No, meg minek... :U

[ Szerkesztve ]

(#16832) MPowerPH válasza HSM (#16831) üzenetére


MPowerPH
félisten

De ez alapból nonszensz lenne... Mert ha a Flaming Blade tud 220 -as BCLK -t, akkor a Bloodrage -nek is illene. :DDD
Igen, ismerem az elvi maximumot, csak attól még messze vagyok. Tesztekre jól jönne az a +12 BCLK, akárhogyis nézem. De nem gond, most ezen nem fogok görcsölni. Vagy majd Qru -val megnézzük, hogy tényleg a proci e a hibás, vagy még tudok szerezni D0 -t tesztelésre előtte. Majd elválik.

Don't Tread On Me

(#16833) Qru válasza MPowerPH (#16830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, akkor viszem majd a C0-omat is. Alacsony szorzó mellet max bicikli keresésre a C0 is jó. Sőt valószínűleg magas feszen kevésbé melegszik mint a D0-od.

mod:

Nem mintha a melegedéstől olyan nagyon kéne tartanunk a hűtőddel. Persze csak léghűtéses keretek között. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16834) Nippon válasza HSM (#16812) üzenetére


Nippon
őstag

1.35 az Intel szerint adható maximum.... Szerinted ebben nincs ráhagyás? Beállítod Bios-ban a feszültséget, aztán a lap vagy többet vagy kevesebbet ad, ez gyártónként eltérő. Arról már nem is beszélek, hogy auto értéken mennyivel többet ad a legtöbb lap amit láttam.
Egy átlag júzer mindent auto-n fog hagyni, mert alapból úgy van és lehet, hogy soha nem is lép be a Bios-ba. Szerinted tönkre fog menni a gépe? :) Legalább 10% eltérést el kell viselnie az 1.35V fölött!

(#16835) HSM válasza Nippon (#16834) üzenetére


HSM
félisten

Abból kiindulva, hogy az abszolút minimum/maximum specifikációnál volt, hogy még rövid időre se mehet efölé, nem lehet benne túl nagy ráhagyás...
Amúgy akikről beszélsz, átlaguser tényleg soha be nem fog menni BIOS-ba, de hidd el, a BCLK-t vagy a rambeállítást is automatán fogja hagyni, tehát szépen elketyeg majd a cucca 1,175V VTT körül, 1,5V DRAM-fesszel, 1066-os ramokkal.....
Az a 10% ráhagyás erős túlzás, az közel 1,5V lenne... :U Vagy fogalmazzunk úgy, hogy a gyengébb csipek, az alsó 10% döglik csak meg 1,35V felett? ;] Amúgy elvileg a lapon is nagyon sok múlik, mert inicializálásnál kritikus a VTT fesz, és ha akkor nem sikerül a lapnak jól stabilizálni, akkor hamar kinyiffan a cucc.... [link]

(#16836) Nippon válasza HSM (#16835) üzenetére


Nippon
őstag

Oké, és akkor mi van a lapok legális auto-tuning funkciójával? Egy enyhe órajelemeléshez is automatikusan magas feszültséget mindennek, biztos ami biztos alapon. Meg volt erről szó az XMP-knél is, elettartam garis ramoknál ezt hogy oldanák meg, ha tucatszám mennének tönkre a procik? Drága lenne :)

(#16837) HSM válasza Nippon (#16836) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem erre az a megoldás, hogy aki tuningol, az általában ésszel teszi, és nagyjából képben van, aki meg nem tuningol, azt meg úgysem érdekli... Szerintem mi a potenciális vásárlókör jóval kisebb része vagyunk, akik tuningolunk. :K Amúgy ebben a garis dologban van igazság, de akkor se szeretnék kísérleti nyúl lenni... :P Bár hozzá kell tegyem, a Giga lapom pl. 1,355V QPI-t már narancs színnel jeleníti meg, hogy nem kéne, az 1,66V VDIMM-el együtt... :U Viszont Asus-nál magasabban pirosul be...

(#16838) Nippon válasza HSM (#16837) üzenetére


Nippon
őstag

Az Msi-nél van szürkével van jelölve a normál határ, fehérre vált az overclock tartományban, és végül pirossal jelzi a veszélyes feszültségeket.
Én is inkább óvatos vagyok és nincs is szükségem magas órajelekre és extrém feszültségre de szerintem azért az említett magasságokban még bírják az alkatrészek.

(#16839) MPowerPH válasza Qru (#16833) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze. Itt most az lenne a hangsúly, hogy mennyi BCLK -t tud kinyögni a lapban. Te már nézted, hogy Nálad mit bír? :U

Don't Tread On Me

(#16840) Qru válasza MPowerPH (#16839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, a végét még nem kerestem meg. 21x160-anra belőttem, ott nem is zabál annyira és a 1600-os ramomhoz jöhet a 10x szorzó.
Bár most nem igazán kell a telejsítménye, alapon megy turbo-val 1V-on. HT és LLC off-al. Így gond nélkül le is kapcsolhattam a házhűtést. Csak a táp ventije pörög ami nem sok vizet zavar, mert a Corsair tápok ventije híresen alulvezérelt, meg a TRU-n pörög egy 1800rpm-el a 12-es YS venti. Így a vga a leghangosabb, mert annak a ventijét tuning miatt 65-70%-on pörgetem.

#nincsbennetarcsi

(#16841) tom_tol válasza MPowerPH (#16839) üzenetére


tom_tol
addikt

érdekes dolog ez a bclk
ma kicsit nézegettem és nem egyértelmű hogy melyik a hunyó lap vagy cpu
nekem bios 222 bclk-ig semmi gondom (ez csak biosban 222 monitor progik csak 221-k látják) felette jön a zavar
némi trükközéssel eljutottam 225-ig, és ez a vége
ami érdekes hogy kizárólag 108 pcie frekin és 1,7v pcie feszültséggel volt hajlandó megcsinálni sem alatta sem felette nem ment

(#16842) MPowerPH válasza tom_tol (#16841) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez tényleg érdekes. :U Bár ugye elég sokáig jutottál, a 225 az nem rossz, nagyon is jó. :R Mennyire volt ez stabil? Mondjuk SPi 32M lefutna?

Qru: Értem. :) Majd ha egyszer lesz kedved, akkor nézhetnél nagyobb BCLK -t, cpu szorzot leveszed egészen, és akkor csak konkrétan arra fekszel rá. Még az uncore és a ram szorzot is le lehet olyankor pakolni, nem kell agyonhajtani.

Don't Tread On Me

(#16843) katt777 válasza gV (#16816) üzenetére


katt777
félisten

IBT tesztben is ezt láthatod.

dime27: A lapról annyit, hogy nálam 220BCLK-t tudott stabilan, 225-tel nem indult. Közötte nem néztem.

Qru: Tudtommal C0-ból is voltak jól tuningolhatóak, csak esetleg magasabb fesz kellett nekik.

BMW001: Főleg, ha még az ASRock is tudja, mert az a ciki, ha a lenézett gyártó is übereli a menőt. Én is a procira gyanxom. Nagyon levett RAM-okkal (QPI,Unc) nézted egyébként? Csak mert RAM-vezérlő is gátolhat elméletileg.

Nippon: Amilyen feszeket az ASUS és az ASRock lapom is adott auto beállításokkal a cuccnak (főleg a RAM-oknak, és QPI-nek), könnyen szívhat a mezei user. Kivéve, ha 1066-os RAM-okat használ, azt normálisan lövik be.
No, az auto tuning mind2 lapomnál olyanokat állított be, hogy meg sem nyekkent a gép, azzal a mezei usernek nem lesz gondja. :DDD

HSM: P6T Dlx. 1.26V-ig adott a CPU-nak, X58X 1.27-ig tolja, miközben 0.96V elegendő. :U ASRock egyébként még magasabban pirul, szóval most /pill nem mondhatod, hogy sztárolom, ha csak nem azt jelenti mindez, hogy magasabb fesz adható ebben a cuccban, mert jobb a védelme, de ezt erősen kétlem, bármennyire szeretem is a lapot.

Qru: Lehet, hogy csak nálam nem melegszik jobban HT ON, mint OFF? Legalábbis csak 1-2°C eltérést láttam, pedig gyári hűtőm van most. ASUS lapban Z600-zal értelemszerűen nem is néztem. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16844) HSM válasza katt777 (#16843) üzenetére


HSM
félisten

Nálam a C0-nál eléggé számított a CM 212 alatt a HT... [link] [link] (Mondjuk, nem közvetlen egymásután mértem, és a ramok is picit eltértek, de ezek max 2-5 fok...)

"No, az auto tuning mind2 lapomnál olyanokat állított be, hogy meg sem nyekkent a gép, azzal a mezei usernek nem lesz gondja. :DDD"

Így könnyű védekezni a garis paráktól... :C

[ Szerkesztve ]

(#16845) gV válasza katt777 (#16843) üzenetére


gV
őstag

az IBT es a Linx is a Linpack nevu progi win alapu grafikus felulete (amit arra hasznalnak h a szuperszamitogepek FLOPS-at lemerjek)

(#16846) MPowerPH válasza katt777 (#16843) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hallod, azt már csak miattad is nem élném túl. :DDD
Amúgy próbáltam, minden alapon, és úgy magasabb BCLK, de úgysincs megoldás. :(

Don't Tread On Me

(#16847) katt777 válasza HSM (#16844) üzenetére


katt777
félisten

Na ja, 212 alatt.
Igen, a szolgáltatás "papíron megvan", viszont nincs gond sem vele. :DDD

gV: Ezt én is tudom, de nézd csak meg, mennyire más a terhelésük, főleg a GFlops szórás, a hőtermelésről nem is beszélve.

BMW001: Imádkozom érted! :R :DDD Nem alapra gondoltam egyébként, hanem minimumra (gondolom, úgyis alacsonyabb szorzóval próbálkozol). OK, hogy lassú lesz a géped, mint egy AMD, de legalább nagy eséllyel kiderül, hogy hol a bibi. Hiszen ha mindent levéve OK egy magasabb BCLK, akkor nyilván nem BCLK-határba futsz bele, hanem RAM-ba vagy memvezérlőbe.

Qru: Nézném már azt a hűtőtesztet! :((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16848) MPowerPH válasza katt777 (#16847) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, nem. Én úgy értettem, hogy leveszem az aktuális legkisebb szorzora, amin még tuti stabil. Ez 1600 alatti ramot jelent ilyen BCLK -nál, szóval az nem probléma. Persze, amúgy alacsony szorzóval próbáltam, ez logikus is. Máshogy nehéz is lenen kiszűrni, hogy mi hibádzik. Sajnálom, hogy a környéken senkinek nincs i7 -ese, akkor riasztanám, hogy jöjjön kipróbálni.

Don't Tread On Me

(#16849) tom_tol válasza MPowerPH (#16842) üzenetére


tom_tol
addikt

nem volt stabil habár lehet spi menne majd legközelebb kiprószálom
állandó képernyőillesztő hibaüzenet, meg sem próbáltam tesztet futtatni
(ráadásul amit validálni akartam az sem jó mert a teszt vinyon még a cpu-z 1.52 van)

(#16850) katt777 válasza MPowerPH (#16848) üzenetére


katt777
félisten

Hát, ha a leglassabb RAM-beállítással is 1600 már (bár az sem biztos, hogy tutira jó, hiszen hiába ua. a RAM órajel, ha a proci magasabb sebességen megy, már magasabb fesz kell neki), akkor marad a QPI/Uncore, az még lejjebb veszi a RAM-ot is. Pl. az 1600-as RAM-om csak 1333-on megy, ha lejjebb veszen az uncore-t.

tom_tol: Pedig az 1.53-assal én már 8, 17, és 24GHz-et is elértem 0.96V-tal, előbbiekről CPU-Z képmentésem is van! :))

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.