Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) MPowerPH válasza katt777 (#16850) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lekapom a szorzókat teljesen, és akkor megnézem úgy először 215 BCLK -val. Van egy érzésem, hogy be se fog bootolni. :(

tom_tol: Mennyitől nem érezted stabilnak? Ilyenkor nekem is mindig hülyeségeket dobál, nem tetszik a Win -nek az ilyen....

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16852) katt777 válasza MPowerPH (#16851) üzenetére


katt777
félisten

ASRock RULEZ! :P Na jó, csak gonoszkodom! :R Kívánom, hogy sikerüljön összehozni a 220BCLK-t.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16853) MPowerPH válasza katt777 (#16852) üzenetére


MPowerPH
félisten

;] Azért kösz a jókívánságot. :DDD

Don't Tread On Me

(#16854) dime27 válasza katt777 (#16852) üzenetére


dime27
őstag

Délután próbáltam 18x212bclk biosban minden minimumon ment az asrocknak linx alatt 3 körig az bittos:D

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#16855) Qru válasza MPowerPH (#16842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hnap rem lesz időm kicsit szórakozni ezzel és akkor megnézem mit megy végre, mert én is kíváncsi vagyok rá...

katt777: Jah én is, de még a hűtők beszerzése folyamatban van.

Nem néztem hogy a HT mennyit melegít a dolgon, pusztán fogyasztáscsökkentési célből lőttem ki. Meg azért is mert amúgy sem használok most olyan progit ami gyorsulna a +4 száltól.

Majd megnézem, Linx-el tesztelve mit bír a kicsike max bclk-ra.

#nincsbennetarcsi

(#16856) Gaben01 válasza MPowerPH (#16825) üzenetére


Gaben01
őstag

A napokban vett egy bloodrage lapot jones965,sztem ha összeállt a gépbe,akkor talán vele tudsz konzultálni. [link]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#16857) ADAM1337 válasza Gaben01 (#16856) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Alaplap topikjába már társalgunk :)

(#16858) Gaben01 válasza ADAM1337 (#16857) üzenetére


Gaben01
őstag

Akkor nem szóltam,arrafelé nem szoktam olvasgatni. :B

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#16859) tomic


tomic
addikt

Nekem Foxconn flaming blade gti-vel 18x215bclk Linx 10 kört lefutott, 216 nál betöltött a win de nem volt stabil, Biostar lapom 18X222bclk tud ugyan azzal a procival , memoval. 223-nál nem bútol be. Érdekesek ezek, elég 1bclk és mintha elvágták volna őket.

[ Szerkesztve ]

(#16860) XoZ


XoZ
aktív tag

Egy érdekes teszt: C0 és D0 összehasonlítása azonos órajeleken. Az eredmények szerint a D0 gyorsabb néhány százalékkal (természetesen nem mindenhol, de néhány esetben akár 5%-kal is).

(#16861) ADAM1337 válasza XoZ (#16860) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Engem meggyőzött a teszt, jobb hogy d0-sat vettem. :DDD

(#16862) Qru válasza MPowerPH (#16842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ránéztem gyoran.. hát nem vok elájulva, noha nem volt időm nagyon kicentizni a dolgot, de 12x210-en nem bootol, 12x205-ön bírja a Linx-et is, igaz nem futattam hosszan és HT nélkül...

#nincsbennetarcsi

(#16863) HSM válasza Qru (#16862) üzenetére


HSM
félisten

Az én C0-am is 206-nál volt limites, pedig nagyon jó darab volt. :K
4Ghz 1,312V-on ment vele, 3800-at 1,22V körül. És lazán bírta a 3200-as Uncore-t 1,355V VTT-vel, 1600@Cl8 ramokkal. A D0-ok általában magasabb BCLK-t bírnak. Az UD4P se BCLK bajnok tudtommal, és a C0-ak se.... Szerintem ami 200-as BCLK felett stabil, az már teljesen jó. :K Ne hagyd magad megfertőzni a BCLK-láztól. :P

(#16864) Qru válasza HSM (#16863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá nem, abból már (talán) kinőttem. :D Ha kell is a kraft akkor sem kell nekem 4GHz+. Bőven elég lesz ha 3,8-at viszi. Most csak 3,2-ig néztem egyenlőre az is bőven sok. Azért is vettem vissza a feszt és az órajelet alapra.

#nincsbennetarcsi

(#16865) Qru válasza HSM (#16863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

205 úgy tűnik stabil, most rápirítottam egy kis IBT-vel is és azt az akadályt is vette gond nélkül. :K

#nincsbennetarcsi

(#16866) tom_tol válasza katt777 (#16850) üzenetére


tom_tol
addikt

"Pedig az 1.53-assal én már 8, 17, és 24GHz-et is elértem 0.96V-tal, előbbiekről CPU-Z képmentésem is van!"
ha ezt kicsit kifejtenéd...
BMW ma lesz kedvem hozzá, kiderül ha kiderül mit tud

(#16867) katt777 válasza MPowerPH (#16853) üzenetére


katt777
félisten

Szívesen. Ez a legkevesebb (és legtöbb), amit tehetek érted. :)

dime27: Én 15X220-ig teszteltem anno, de az végig stabil volt. Följebb nem néztem, leginkább azért, mert egy 21x162-vel sokkal kevesebbet fogyaszt a gép, ráadásul még a szorzó-szabályozás is megmarad. Tesztnek persze jó, ha kipróbálja az ember, a legjobb meg az lenne, ha mondjuk stabilan menne egy 21X220 (vagy legalább 20X), hiszen akkor OK a takarékosság is (relatíve). :DDD

Van 1.53.1 CPU-Z, lehet nézni, megmaradnak-e a MegaGigaHz-ek. :P (Az 1.53 jelölés ellenére már 1.53.1)

Qru: Már a Nero Vision-nek nem mindegy, hogy 4x65%-on, vagy 6x65%-on megy, mert vannak ilyen rafinált progik, hogy 4 szálon sem foglalnak több erőforrást, így 8-on erősen javul a teljesítményük, ami egy összeszerkesztett videofilm kódolásánál a kódolási idő 30-40%-os csökkenését is eredményezheti, mindemellett nem kell tuning a sebességhez, ergo ez több megtakarítást jelent.

tom_tol: Csak nyomj egy LinX-et, majd meglátod, miről beszéltem. Nézek oda, aztán azt látom a CPU-Z ablakban, hogy 8GHz-en megy a proci, de volt 151X szorzóm is. :P (W7 alatt volt x64 CPU-Z.

Qru: Ezt bírom az i7 tulajokban :) , azt mondják, á, elég nekem a 3.8GHz, otthon meg egész álló nap próbálják stabilizálni a 4GHz-et. :P :D Akkor miért nem elég egy laza, alulfeszelt 3.4-3.6GHz? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16868) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, most mindjárt megnézem mit tudok kihozni belőle először SP stabilan, utána meg LinX stabilan. Adam tanácsolta a PLL emelését, majd most azt is megnézem.

Don't Tread On Me

(#16869) keIdor válasza katt777 (#16867) üzenetére


keIdor
titán

Én kivétel vagyok, nem foglalkozom a 4GHz-el.:) Menne, a bibi ott van, hogy nem szeretek tuningolni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16870) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, megnéztem mindent, és 215 BCLK -n a el se indul, lap visszaállít mindent.
Tényleg megeshet az, hogy itt a proci az akadály. Februárban jó lenne megnézni, hogy tényleg mi okozhatja ezt.

Don't Tread On Me

(#16871) keIdor válasza MPowerPH (#16870) üzenetére


keIdor
titán

Szerezz be egy másik lapot/procit és kiderül. Szerintem simán lehet lap is, nem mind egyforma, ahogy a procik sem. Tömegtermelés van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16872) Qru válasza katt777 (#16867) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ezt már írtad korábban. De én nem konvertálok videókat. Netezek meg játszok. Néha szövegszerkesztés. Erre bőven sok a 4 mag is. (Akkor minek kellett nekem i7? Jogos... :D)

#nincsbennetarcsi

(#16873) MPowerPH válasza keIdor (#16871) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, az igaz. De az nonszensz lenne, ha a lap csinálna ilyen anomáliát... Procit most nem tudok szerezni, környéken nincs senkinek i7 -ese a haverok körében. :( Februárra áttolódik az egész, akkor majd kiderül.

Don't Tread On Me

(#16874) Lacc88


Lacc88
senior tag

Hello!
Elvileg ma tulaja leszek egy i7-920-as Procinak !!!!!!!! :P ;] :K

A többit még nem tudom ...

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#16875) tom_tol válasza MPowerPH (#16870) üzenetére


tom_tol
addikt

mennyi ICH pcie feszültséggel próbáltad?

(#16876) katt777 válasza Qru (#16872) üzenetére


katt777
félisten

Miért is kellett neked i7? :F :DDD Időt álló befektetés? :U Az E8400-at sem sokat használtam 4GHz-en, de azért kiteszteltem mindenféle szempontból. Majd egy ATI HD7580-hoz talán kell majd konfigot cserélnünk...

Lacc88: Mi zavar, a lapok nagy választéka? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16877) ndlx válasza tom_tol (#16875) üzenetére


ndlx
aktív tag

az miben számít?

(#16878) Qru válasza katt777 (#16876) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Q6600-om volt előtte 3,5GHz-en használtam, mert a húzott GTX260 kihajtásához már nem volt elég alapon. De igen, az fix, hogy egy jó darabig csak VGA-kat kell cserélgetnem. Ha meg kevés lesz már a 920-am jöhet egy Gulf proci és kész. :K

#nincsbennetarcsi

(#16879) HSM


HSM
félisten

Ezt láttátok már? Asus R3E! [link] :Y Kis konkurencia az EVGA Classifiednak? :C Bár tartok tőle, iszonyat ára lesz, de a képek alapján elképesztően ígéretes, nagyon átgondolt cuccnak tűnik! :K

(#16880) keIdor válasza HSM (#16879) üzenetére


keIdor
titán

A színek alapján úgy tűnik.:D Meg látom kapott ugyanúgy 2db 8pin-es 12V-ot, mint EVGA-nál. Két molex minek kell vajon? +NB fesz, vagy a VGA-nak kell kraft? Extrémesek örülni fognak, új játékszer.
Szép, erősnek tűnik... nem embernek való ára lesz, az tuti.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16881) Cyberpunk válasza Qru (#16878) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezzel én is így vagyok, ez előtt egy C2D E6750-esem volt azt állandóan 3,6GHz-en járattam annyi volt a vége ;] És miután meg lett az i7 néhány játékban nem kicsit gyorsult a VGA-m.
Szóval jöhet a Fermi nem lesz itt gond kérem szépen :K

Lacc88: Vegyél egy EVGA Classified-et azt no problem ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16882) Bendz


Bendz
csendes tag

Hát a Fermivel kapcsolatban vannak kétségeim. :U

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE GA-EX58-UD3R - Intel Core i7 920 - Sapphire Radeon HD5970 OC - Corsair XMS3 DHX DDR3-RAM 4GB PC3-1600 CL9

(#16883) Cyberpunk válasza Bendz (#16882) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azzal kapcsolatban mindenkinek ;] Amíg nem vagyunk tisztában a képességeivel addig pusztán csak találgatni lehet.
Ekkora hátrányból szerintem lazán befoghatja az 5870-est majd, de egy 5970-est már szerintem nem nagyon. Az meg ugye eleve két GPU-s kártya :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16884) Bendz válasza Cyberpunk (#16883) üzenetére


Bendz
csendes tag

Mondjuk nemtudom mert eléggé lapulnak az Nvidiánál.
Direkt ilyen sunyin csinálják, szóval lehet hogy nagyot fog szólni,de ha ennyi várakozás után nem lesz nagy durranás akkor végképp elfordulok az Nvidiától.

GIGABYTE GA-EX58-UD3R - Intel Core i7 920 - Sapphire Radeon HD5970 OC - Corsair XMS3 DHX DDR3-RAM 4GB PC3-1600 CL9

(#16885) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Kicsit kínlódok az új biosszal.
Hajszálnyival többet kér linxhez, de ezen full stabil(valszin a c1e miatt).


Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16886) vhunor


vhunor
őstag

No, megy a gép, semminek semmi baja nem lett (kivéve a hűtőt a konyhában :((( ), csak azt a kört kellett rendberakják a villanyszerelők, én pedig 2 napja tudtam időt szakítani arra, hogy megnézzem mi a helyzet. De az a lényeg, hogy minden megúszta, én pedig gyorsan bekötöttem azt a bizonyos túlfeszvédőt :K .

De a lényeg, a hétvégén volt időm tesztelni egy "optimális" beállítást - végre rájöttem, hogy a ram nem szereti az 1,6V alatti feszt 1300 MHz körültől kezdődően -, azt hiszem ez egész jó eredmény:

HT off módban 0,976V is elég neki, de alapvetően mindent HT on tesztelek ki, így biztos lehetek benne, hogy HT off módban utána biztosan stabil lesz a kitesztelt feszen.

Este megpróbálok időt szakítani a 3800-as tesztre...

[ Szerkesztve ]

(#16887) MPowerPH válasza Cyberpunk (#16883) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nem olyan biztos. A GT200 -asok már alapjában véve egy brutális mérető szörnyek voltak, míg a HD4000 -es széria elég aprónak számított. Ezt sokáig már nem tudják húzni, van egy határ aminél már több tranzisztort nem tudnak a chip -be zsúfolni. Ati inkább levolt maradva, és nagyot lépett előre. Míg az Nvidia már korábban megtette ezt a lépést, és most valszeg nem lesz akkora javulás mint a G92-GT200 esetében történt, avagy a HD4000-HD5000 esetében.

Don't Tread On Me

(#16888) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok!
van kb. fél éve egy core i7-em (D0) egy giga x58 ud4 -es lappal (friss f5-ös bios) + gyári coolerrel semmi tuninggal. Az a bajom, hogy mikor 100%-osan terhelem a procit egy másfélperc után lefagy rendszer kék képernyő kikapcs. a hőfok 80 egy két fok. Szerintetek csak a hűtő a baja vagy valami komolyabb (én azt hittem gyári hűtőnek tuning nélkül birnia kéne a terhelést. Pedig újra pasztáztam, a házam pedig jó szellőző (zalman gs 1000). Teljes agybajt kapok ettől a sok kék haláltól. Pedig nem hobbim teszt progikon lovagolni. Másnál is volt ilyen gyári hűtővel? Vagy lehet hogy valami hardver hiba? Ha igen hogy tudom megnézni, hogy a procival van e baj vagy a lappal?
Előre is köszönöm a segítséget!

szerk.: ja és a HT be van kapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#16889) Szatesz


Szatesz
őstag

Na én is nekiestem és csinaltam 3800mhz-es eredmenyt...
3808Mhz 1.088v LinX stabil

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#16890) HSM válasza huszar90 (#16888) üzenetére


HSM
félisten

Mivel méred a hőfokot? Ha beteszel egy képet, az nagy segítség, mi hogyan van beállítva! Pl. egy ilyen kompozíció: [link]

(#16891) ndlx válasza HSM (#16890) üzenetére


ndlx
aktív tag

HSM:
1.280 -as fesz mellett csak 82 fok a proci? ezt hogy kell csinálni?
nekem már 1.25nél is 84ig felszalad maxban.
ha feljebb venném biztosan belefejelne a 90-be. bár én linx-el szoktam nézni.

milyen meleg szobában futtatod?

(#16892) Sárpac válasza Szatesz (#16889) üzenetére


Sárpac
nagyúr

19x200 uncore 3600al nem nézed meg?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16893) HSM válasza ndlx (#16891) üzenetére


HSM
félisten

Két erős venti egy jó hűtőn (Nálam Thermolab BARAM), jó házszellőzés, gondos pasztázás, jó paszta (nálam Noctua NT-H1). Amúgy ha nagyon alacsony a gyári fesze a procidnak, akkor lehet, hogy kisebb feszem is jobban melegszik, de azt nem hinném, az enyém elég meleg darab...
Ilyen körülmények között készült: [link]
Nemrég mértem mégegyet, halk házhűtéssel, két 1600-as SWIF volt a BARAM-on, 24 fokos szoba, vízszintesen beszerelve (függőlegesen jobban hűt 1-3 fokkal, de nincs kedvem visszaszerelni): [link]
Hűtésem: [link] Ez egy friss kép, de a "ramhűtő venti" azóta kikerült (helyhiány), és a felső slotból a 800-as SWIF is, nem kellett oda, elég volt a red wing fan, ami mellette van. [link]
Így elöl két befújó van, egy 14-es erős befújó oldalt, egy kifújó hátra és egy kifújó felfelé,.
A házhűtő ventik mind 1100-1300 közé vannak beszabályozva, úgy, hogy mozgassák rendesen a levegőt, de ne zúgjon a levegő a rácsokon.
Remélem ez segít valamit. :R

[ Szerkesztve ]

(#16894) Henk válasza Szatesz (#16889) üzenetére


Henk
veterán

Ezeket a GFlops értékeket mi befolyásolja? Mert elég eltérőeket látok azonos órajelen is. HT on/off nagyban befolyásolja?

(#16895) HSM válasza Henk (#16894) üzenetére


HSM
félisten

Ram és proci órajel, ram időzítés, háttér-alkalmazások, Linx verzió. A Ht OFF olyan 4-5 Gflops plusszba 4ghz körül. De csak kb. Ja, és ha a proci "hibázik" de maga javítja, akkor nem hibát dob, hanem jóval kisebb lesz a Gflops érték. Ugye a dolog lényege, hogy a gflops azt mutatja meg, mekkora sebességgel számol a proci az Intel Linpack egyenletmegoldó szoftverével, ami brutálisan optimalizált, ezért izzastt ilyen durván.

[ Szerkesztve ]

(#16896) Sárpac válasza Henk (#16894) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Freki uncore és a ram együttesen illetve a stabilitás.
Én akkor szoktam 100%-os tuningot mondani, ha a linx GFlops értékei sorra tizedre ugyanazt hozzák,de ha nagyobb több tizedes egészes eltérések vannak akkor nem az szerintem, és valahol jelentkezni fog a negatív hatás általában game.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16897) ndlx válasza HSM (#16893) üzenetére


ndlx
aktív tag

hm. köszi. félek akkor az enyém az egyik legmelegebb darab.

nálam 21 fok körül van a lakásban, de a ház szellőzése hagy némi kívánnivalót maga után, ezért nincs is rajta az oldala.
egy noctua hűtőm (és paszta) van 2 ventivel, az fúj hátrafelé, ahol egy ugyanolyan fordulatú szintén 12-es venti viszi ki a mindent. felül vagy elől nincs venti. sajnos a házam régi darab.
az enyém is D0-as proci, viszont valszeg az alaplapom nem volt jó választás, 200 busz fölött meg sem mukkan a cucc, és a proci sem nagyon megy 3800 fölött emberi feszültségen.
sajnos már a 200x19hez is 1.248 fesz kell. az pedig 84-85 fokig megy terhelésben a már leírt körülmények között.

ellenben a ram 1.56 feszen stabil, a QPI pedig 1.25-ön. legalább azok...

(#16898) HSM válasza ndlx (#16897) üzenetére


HSM
félisten

A lap azért az árért jó választás volt, de sajnos a kisebb tápkör valszeg kevés a 4Ghz-hez és az alacsonyabb feszhez. A BCLK már összetettebb kérdés... Ami nálad valszeg nagyon hiányzik, az az első befújó, és a felső elszívó venti. Nekem ugyanannyi meleg jön ki általában a felső kifújóból, mint a hátsóból! Szerintem ott a megrekedt meleg levegő lehet a fő gond... Ez a 120-150W hőtermelés, amit az I7-ek produkálnak 3,8-4Ghz körül, az nagyon sok, nem könnyű kivezetni a házból! Az én szellőzésem mellett is sokszor 33-37 fokos a kifújt levegő csak a CPU-t nyúzva, 25 fokos szobában! :Y
Amúgy egy jól szellőztethető Cm ház már kapható 16K körül, lehet meghálálnák az alkatrészeid. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16899) Henk válasza Sárpac (#16896) üzenetére


Henk
veterán

Csak mert nálam 4ghz-en ( HT off) ilyen 56-57 GFlops értékek vannak, de van, hogy 1 egész eltérés van a két érték között. Mondjuk én közben neteztem meg ez-az mert nem győztem kivárni. :B
Ez is okozhat ekkora eltérést?

(#16900) huszar90 válasza HSM (#16890) üzenetére


huszar90
aktív tag

Képet nem tudok csatolni mert egy hete rossz a monitorom. De ha elindítottam az everest stabilitás tesztjét akkor egy perc után piros minden 80 egy nehány fok hardwer failure detected és leáll a progi. Meg más teszt progiknál is. 1-2 percet bír max terheléssel. Nem tudom mikor tudok csinálni shotot lehet beízzitom a a régi crt-t. Ha mégis kiderül hogy valamelyik hardver sz@r honnan tudom, hogy mégis melyikkel van a gond?

(a tesóm laposáról írok)

szerk.: ja és hogy win7 rc van gépen az befolyásol vmit?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.