Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Ottoka válasza gV (#1250) üzenetére


Ottoka
őstag

Jól jönne nekem is ilyen kapcsolat... :K

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1252) westlake


westlake
félisten

amcsiban mar 4-5 webshopban lehet p6t deluxe-ot kapni, atlag 310$-os aron ;)

#1253: tobbmindent kell renldeni, es akkor nem lesz olyan magas a szallitasi koltseg ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1253) Oliverda válasza westlake (#1252) üzenetére


Oliverda
félisten

70-75K körül akkor ki is jön szállítással együtt amire ideér.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1254) Ottoka válasza Oliverda (#1253) üzenetére


Ottoka
őstag

Ennyi volt az xfx nforce 790 lapom... szal nagy meglepi nem lett az árakból.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1255) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Intel Core i7 920 and 965 XE CPU Review

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1256) Armando_19 válasza Achill3uS (#1255) üzenetére


Armando_19
őstag

Hmm. Azt hallottam innen onnan,hogy a Core i7-eket nem lehet húzni. Az extreme editionoket lehet csak, vagy majd az összes többit is lehet? (csak hogy elkezdjek e gondolkodni a platformváltáson, vagy marad a jó kis 775.)

(#1257) keszegduda


keszegduda
őstag

(#1258) P00By


P00By
nagyúr

jaj ez a sok review! :D A tom'shardware is megcsinálta ! Meg a gamestaron is láttam vmit, de hagyjuk... :D

(#1259) Achill3uS válasza Armando_19 (#1256) üzenetére


Achill3uS
veterán

és te minden marhasagot elhiszel? :D
hogy ne lehetne. csak a 965 lockmentes mig a 920, 940 szorzózáras felfele mint a C2D-k így csak a base clock (régi nevén fsb) emelésével tudod tuningolni.
elkezdhetsz gondolkodni ha lesz X58-as lapra, valamelyik procira és egy tri-channel kitre kb 200k-d és akkor még nem is Rampage 2-t meg 6GB ramot vettél.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1260) P00By válasza Achill3uS (#1259) üzenetére


P00By
nagyúr

Tiszta sor. Kicsit drága(még jó...) :D
Kétmagos procikról nincsen hír? :U

(#1261) Armando_19 válasza Achill3uS (#1259) üzenetére


Armando_19
őstag

Azért kérdezek inkább, mielőtt minden marhaságot elhiszek. :D :Y
Kivi vagyok már nagyon ezekre az új jövevényekre. Az elején nem akarok tri channel kitet, most is csak 2gb ramom van. Először még csak barátkozok a gondolattal, hogy milyen is lenne, HA. ahogy kapható lesz itthon is rendes kisker körülmények között, úgyis kipróbálom!:D Ha nagyon nagyot szakít, akkor talán. (bár lehet jobban járnék egy jól húzható Q9xxx-es procival....

(#1262) kukulec


kukulec
őstag

de ezek sokkal többet fogyasztanak, mint a core2duo-k. mindenesetre remélem, ha beérkeznek kis hazánkba, szépen elkezd esni a 8xxx-esek ára. az szerintem így is qrva gyors, egy jó vidikártyával meg játékra bőven elegendő. nem hiszem h normális user, aki nem 3d-s grafikus progikat futtat tonna számra, olyan óriási előnyt érezne az i7-esekkel, mint anno az egymagosról kétmagosra váltásnál.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#1263) keszegduda


keszegduda
őstag

Kint van a PH!-s Nehalem cikk. :R

(#1264) P00By válasza keszegduda (#1263) üzenetére


P00By
nagyúr

Pont most kell elmennem :W :D

(#1265) beteg válasza keszegduda (#1263) üzenetére


beteg
őstag

Szép kerek írás.
Ha hihetünk neki és miért ne hihetnénk, akkor a leírtak miatt én még mindig csalódott vagyok, mert nem egy új, egyértelműen mindenhol odabaxós cuccot kapunk, hanem egy olyat, ami az előző architektúra csúcsánál csak picit gyorsabb illetve némely alkalmazási területen már mondjuk szignifikánsan, de akkor meg jól meg kell nézni, hogy mire használjuk a gépet és akkor arra érdemes-e ezt megvenni. Hozzáteszem, jóval drágábban, mint mondjuk egy QX9650+X48 –at, ami azért szintén nem olcsó! Erről a cuccról váltani.. hát nem tudom.

És nem azért fanyalgok, mert csak játékra használom a gépem! meg 3d06-ra.
én beteg, ezekre használom: tuningra (hobby), web böngészésre, 4-30GB-os rar-ok kicsomagolására, hálózatok szimulálására virtuálisan. (egy-egy futó oprendszer 7-25gigás fájlból tolja) néha játékra. A tuningra sajna mostanában nincs időm, meló van: virtualizálok, demózok. Az új platformot is azért vettem volna meg/venném meg, hogy ne csak az eddigi virtual pc/ hyper-v ben nyomjam, hanem a sokkal izgalmasabb alkalmazás virtualizációval a lehető legtöbb szoftvert, ami a gépemen van, bevirtualizáljam! Az Office-tól kezdve a wma-mp3 konverterig mindent. Pl. ha a böngésző virtualizálva futna, (ami mondjuk nem a legegyszerűbb, de megoldható), egy csapásra elfelejthetném gyakorlatilag az összes vírust, kémprogramot, biztonsági rést, mert ha meg is hekkelnek, a böngészőn kívül mást nem érnek el. Az meg maga egy db fájl, ha lezúzzák, beteszek egy dvd-t, átmásolok egy fájlt és mehetek sörözni. Ettől kezdve pedig egy csomó mindent nem kell többé installálni, elég csak átmásolni. És ez még csak a kezdet, mert gyökeresen megváltoztathat mindent az alkalmazás virtualizáció. Ehhez tűnt jónak 8 (16) mag, 12 giga ram, de az egyetlen i7-es proci, amit most „megéri” megvenni, az a 965-ös. az meg nem éri meg :O

Csak futni kell!

(#1266) westlake


westlake
félisten

es meg nehany cikk ;)

Play nice!

(#1267) Myers válasza westlake (#1266) üzenetére


Myers
senior tag

Azért néhány játékban is komolyat gyorsult (sokan emiatt sírtak), nem beszélve az alkalmazásokról.

http://www.muszaj.hu/

(#1268) Jack O'Neill válasza Myers (#1267) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Nem beszélve arról, hogy azt a szemtelen turbó módot be sem kapcsolták :((( Ha már a HT szervesen része akkor a szerencsétlen Turbo mért nem? Legalább a Game tesztek alatt (PH teszt) megnéztem volna, hogy működik az a kis szerencsétlen, ha már külön energiamenedzsment chipet építettek szerencsétlenek! :F

JAJJMÁÁÁÁ

(#1269) Achill3uS válasza Armando_19 (#1261) üzenetére


Achill3uS
veterán

dual ch-ben ne várd hogy bármit is szakítson sávszélesség tekintetében, főleg ha csak 920 vagy 940-et fogsz venni, a memória osztások visszafogása és az órajel kolátozás miatt tuning mellett nagyon visszaesik a lockos procik teljesítménye a 965-höz képest.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1270) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Szerintetek egy P6T delux alaplapba belefogni menni idővel a 32nm-es Westmare? Vagy illúzióim vannak intel marketing miatt. :F Mert ha bele menne, akkor látok benne perspektívát. Jövőre veszel egy coreI7 920-at aztán két évre rá amikor kezdenek szálingózni a Sandybridge-k akkor meg beújjít az ember egy 6magos westmarebe ami már olcsóbb lesz akkor. így megérné a termék életciklus szempontjából nekem. Másképpen habzószájú AMD éltető leszek :C :DD :DD :DD

JAJJMÁÁÁÁ

(#1271) keIdor válasza Jack O'Neill (#1270) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem biztos... 965P-ben is megy a Penryn generáció... sőt még 1-2 975X-ben is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1272) P00By


P00By
nagyúr

(#1273) gV válasza westlake (#1266) üzenetére


gV
őstag

hothardwares high res játék teszteknél rendesen elgyepálta a C2-es rendszert

(#1274) Ottoka


Ottoka
őstag

Nagyon komoly tesztet csináltak a Tom's Hardwares fiúk. 37 oldal, 96 kép.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1275) b3er


b3er
aktív tag

Nah ezis megjelent,aratni fog azbiztos, ára is lesz az biztos, nemfogom megvenni 1 jóideig az biztos ;] :DDD

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#1276) Ottoka


Ottoka
őstag

62%-al gyorsabb mint egy Phenom X4 9950 BE. 20 alkalmazás, ebből 4 játék. Nem gyenge lett.

A hwsw cikkének címe is komoly: "Az Intel visszaküldte az AMD-t az előző évezredbe: itt a Core i7"

Mezőhegyes

(#1277) P00By válasza Ottoka (#1276) üzenetére


P00By
nagyúr

Kicsit kritikusok :U :D

(#1278) zsolt1129 válasza Ottoka (#1276) üzenetére


zsolt1129
addikt

Elég komoly az biztos. Azért kiváncsi leszek egy tesztre majd :DD

(#1279) Oliverda válasza Ottoka (#1276) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel hozzád hasonló komolyan elfogult ember írta.

Csak most látom hogy a HWSW a Prohardver!-re hivatkozik. Már tesztelni is lusták, inkább a konkurenciára támaszkodnak. LOL :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1280) Ottoka válasza Oliverda (#1279) üzenetére


Ottoka
őstag

Nah biztos voltam. Egyből elfogult mert leírta mi van. Ellenben ha valaki arra az eredményre jut, hogy egy amd phenom jobb mint az új core i7, akkor az rendben lenne.

Mezőhegyes

(#1281) Oliverda válasza Ottoka (#1280) üzenetére


Oliverda
félisten

Javaslom hogy olvasd el a PH! tesztet és az ott leírt konklúziót ha eddig még nem tetted, az reális képet fest. A HWSW "szak"embere hajlamos túlzásokba esni.

62%-kal max. csak pár kivételes helyzetben lehet gyorsabb azonos órajelen, de már hamarosan ez is csak a múlt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1282) Myers válasza Oliverda (#1281) üzenetére


Myers
senior tag

Azért aki olvassa a hsz-eidet, leszürheti, hogy te sem gyengén vagy elfogult az AMD-vel. :U

Csak ha már az elfogultságot boncolgatjuk.

http://www.muszaj.hu/

(#1283) Armando_19 válasza Achill3uS (#1269) üzenetére


Armando_19
őstag

Jaja,utánanéztem én is a dolgoknak kicsit, és arra jutottam, hogy marad a jó kis S775 Quad platform, valami pofásabb 2x2gb-os kittel. Csak prociból kell valami jót kifognom. Annnyit nem kódolok videót, hogy ennyit számitson. :R

(#1284) Oliverda válasza Myers (#1282) üzenetére


Oliverda
félisten

Rendben, de én nem nevezem magamat újságírónak és nem publikálok egy sokak által olvasott és látogatott informatikai hírmagazin címoldalára. Gondolj bele, amit ír azt sokan simán elhiszik...sajnos. Nem lehet eldönteni hogy a felelősségről nincs fogalma, esetleg csak pusztán ennyire viccesnek képzeli magát, vagy netán ezt tényleg komlyan gondolja. Valójában szvsz egyik sem vet rá túl jó fényt. A lényeg az hogy amit ír(t) az blődség.

Amúgy érdekesség gyanánt itt van Parci egyik kis szösszenete az említett szakbarbárral kapcsolatban. naffeju=Bizó Dániel

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1285) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

25%-kal gyorsabb a core-tól, de az extreme edition modell-től, egy átlagos quadtól lehet akár 30%+ azonos órajelre tunningolva(ugye a cache miatt)

hát az AMD-nek fel kell kötni a gatyát, azért ha olcsón adja simán lehet jó a deneb

igaz játékok esetén, nem sokkal jobb talán 10%-kal azonos órajelen, ha azt vesszük h talán jobban húzható a core, meg sokkal olcsóbb akkor c2d/c2q

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1286) Ottoka válasza Bluegene (#1285) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem lehet olyan olcsó, hogy jó legyen. Már megint ez a fa**ság, egyszerűen undorító hogy nem tudtok másba kapaszkodni és állandóan ezt nyomjátok.

Oliverda: Pontosan 62%-al gyorsabb, egy 20 alkalmazásból álló tesztfolyamat szerint. Ebben volt mindenféle program, 4 játék is, van amelyikben csak 15%-al volt jobb, van amelyikben meg 90%-al, így jött ki a 62%.

Másik fa**ság amivel áltatod magad az az azonos órajel. Miért kellene azonos órajelen nézni? Mert úgy felétek billen a mérleg nyelve? Mérjük mindkettőt azon az órajelen, amit gyárilag tud és prompt. Vagy ha az phenomot felhúzzuk 3.2-re, akkor az intel-t mér nem húzzuk fel 4.0-re vagy 4.2-re? Ebből a tévedésből jön a hülye ár érték arányos hatalmas tévedésed is, mert a legolcsóbb szénné húzott phenom teljesítményét méred a legdrágább alap órajelen ketyegő intel procihoz.

Mezőhegyes

(#1287) Oliverda válasza Ottoka (#1286) üzenetére


Oliverda
félisten

Nézegesd még kicsit azt a grafikont ha az alapórajeleket nézzük 35%-al gyorsabb az i7 920. Ez azért nem egészen 62%. :) A Deneb pedig ezen még hozni fog kb. 15%ot, illetve jóval olcsóbb is lesz egy komplett rendszer kiépítése. Tudod az ár/teljesítmény arány. ;] Nem mindenki fossa a pénzt ugyanis.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1288) Ottoka válasza Oliverda (#1287) üzenetére


Ottoka
őstag

Ja, hogy Te a legkisebb core i7-et nézted..... de majd gondolom a legnagyobb deneb-hez hasonlítod...

Mezőhegyes

(#1289) Oliverda válasza Ottoka (#1288) üzenetére


Oliverda
félisten

"Mérjük mindkettőt azon az órajelen, amit gyárilag tud és prompt."

Úgy lett ahogy szeretted volna. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1290) SzlobiG válasza Bluegene (#1285) üzenetére


SzlobiG
félisten

"azért ha olcsón adja simán lehet jó a deneb"

Többnyire ezzel tud az AMD hódítani.:)

(#1291) Raymond válasza Oliverda (#1287) üzenetére


Raymond
félisten

Matek rulez :) Az a 35% inkabb 42.68% :) Nem 117 minusz 82 alapon szamolod ki a % aranyt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1292) Oliverda válasza Raymond (#1291) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekünk így tanították. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1293) Ottoka válasza Oliverda (#1292) üzenetére


Ottoka
őstag

Úgy tanítják ahogy jobban esik, na ez a sumákság.

Mezőhegyes

(#1294) beteg


beteg
őstag

kb 50 hsz-t nem olvastam, de ha jól látom, csak az idegesítő AMD duma megy. röhejes.
el sem olvasom. :(

Csak futni kell!

(#1295) Oliverda válasza beteg (#1294) üzenetére


Oliverda
félisten

Ne is, még a végén megüli a gyomrodat a sok káros infó és megbetegedsz. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1296) Bluegene válasza Ottoka (#1286) üzenetére


Bluegene
addikt

hát jó én nem mondtam h az AMD hú de jó, csak annyit hogy a denebnek olcsónak és gyorsnak kell lennie, ha föl akarja venni a versenyt, ha azt nézzük a nehalem az összes hülye tömörítőprogikban nagyon nyerő, ami egy gamert nemigazán érdekel

szal ha játékokban hoz a deneb egy 20%-ot a barcelonán akkor a gémereknek jó lehet ;) , én már csak ezrt az egy esélyt látom és kiadják magasabb órajellel

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1297) szilva01 válasza Bluegene (#1296) üzenetére


szilva01
őstag

dehogynem a rar fileokat ki kell valahogy csomagolni a gamereknek is ha érted mire gondolok :D

(#1298) Frigo


Frigo
őstag

Oliverda jó lenne ha tevékenységedet lekorlátoznád K10 és az Intel vs AMD topikokra és befejeznéd ebben a topikban ezt a szánalmas vergődést

ON : MSI Eclipse már tegnap óta megérkezett kishazánka is (15 elött nem lesz kapható) árát sztem jobb ha nem tudjátok . :DDD

(#1299) Achill3uS


Achill3uS
veterán

[OCTH] Intel Core i7 920 és Gigabyte GA-EX58-UD5P teszt

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1300) P00By válasza Achill3uS (#1299) üzenetére


P00By
nagyúr

Végre! :P :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.