Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Nyugdíjas válasza leviske (#50) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Dehogynem. Van neki. Olcsó notebookok a párjai ár szempontból ;] :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#53) Nyugdíjas válasza Frigo (#52) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nyilván lavórszinü... :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#54) #64791808 válasza leviske (#50) üzenetére


#64791808
törölt tag

Meg hibás is a chipset, az is tény, volt is róla cikk...

(#55) Thrawn


Thrawn
félisten

Találtam egy oldalt ami csak a Nehalemről szól: Link
Jó nézelődést! :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#56) dokar válasza Thrawn (#55) üzenetére


dokar
addikt

hát ez így semmivel sem lesz jobb, mint a fudzilla. :(
kiírhatnák, hogy: based on fudzilla. :DDD

extra - SEXRay

(#57) leviske válasza Frigo (#52) üzenetére


leviske
veterán

Ha ezt bevezeti az Intel, akkor baromi sokan át fognak pártolni AMD-re. Bár lehet, hogy ezt is akarja... :F

(#58) keIdor válasza leviske (#57) üzenetére


keIdor
titán

Nembaj, kiváncsi leszek a K10.5-re! :K Hiányoznak már a régi S939 korszakaim... :D Szvsz valami 3600MHz-es Phenom X4-el el lennék Nehalem helyett, de lehet túl sokat akarok! :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#59) Myers


Myers
senior tag

Ez a 3 csatornás memóriavezérlő azt jelenti, hogy 3-as mem KIT-ek kellenek majd?

http://www.muszaj.hu/

(#60) keIdor válasza Myers (#59) üzenetére


keIdor
titán

Igen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#61) zoo8800 válasza Frigo (#52) üzenetére


zoo8800
veterán

magyarul is :O

Remélem csak kacsa

rip and tear, until it is done

(#62) vedini válasza zoo8800 (#61) üzenetére


vedini
őstag

másik topikba kifejtettem, hogy ez így, ilyen formában nem lesz igaz szerintem

workworkwork...

(#63) #64791808 válasza zoo8800 (#61) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nincs izgalom, ökörség.

(#64) Nyugdíjas válasza #64791808 (#63) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is nagyon elcsodálkoznék. Bár ugye a karón varjú az előfordul néha:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#65) slett27 válasza Nyugdíjas (#64) üzenetére


slett27
addikt

Majd az alaplapgyártók ki-lockolják. Volt ilyen anno a 865-875-ös chipkészleteknél ha jól emléxem.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#66) Brae válasza slett27 (#65) üzenetére


Brae
őstag

865/875-ös csipszet idején az Intel a 875-ben található PAT funkciót (memóriaolvasás/írás gyorsítás kb) a 865-ös csipnél nem engedélyezte, de néhány alaplapgyártónál BIOS-ból be lehetett kapcsolni

(#67) leviske


leviske
veterán

Egyébként megmagyarázná nekem valaki, hogy a itt miért ICH9 van a képen, mikor a P45 már ICH10-el jön? Vagy már a Tylersburgnál nem fog beleszámítani, hogy melyik van rajta? :F

[ Szerkesztve ]

(#68) gV válasza leviske (#67) üzenetére


gV
őstag

talán azért mert az még egy tavaly szeptemberi cikk :F

(#70) Nyugdíjas válasza Frigo (#69) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak nekem nem jó a link:F Vagy csak most?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#71) Thrawn válasza Nyugdíjas (#70) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam jó...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#72) leviske válasza Frigo (#69) üzenetére


leviske
veterán

Arra kíváncsi leszek, hogy erre milyen hűtések jönnek majd ki. Főként az MSI megoldására leszek kíváncsi és az ASUS ROG lapjára. :DDD

Egyébként miért nem 6 memóriafoglalatos alaplapot demóztak? :F Nekem nem ugy tűnyik, hogy a proci mellé beférne majd még plusz két memóriahely.... :F

[ Szerkesztve ]

(#73) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

Ezt alaplapgyártók se oldák meg állíthatod te "fsbt" akárhova proci megy a saját ütemében márha elindul mert más fsbt lát mint a sajátja.

Nagyon sokáig marad még azthiszem jelenlegi core2e rendszerem vagy majd váltok AMDre: 100+Km csak procira nincs és ha lesz se erre költöm.

Intel mondjuk eléggé durván veszi a dolgot evvel a procin belüli saját mhz generátorral.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#74) raskolnikoff válasza Dare2Live (#73) üzenetére


raskolnikoff
őstag

The sum of all this is that Intel might loose out a few enthusiast users that don't have deep enough pockets to get a Bloomfield system to AMD, which might not be a bad thing for AMD in the end.
nem semmi...azér érdekes ez az egész...és mi van akkor ha ezeket a procikat meg majd iszonyat olcsón fogják adni? Nem hiszem el hogy a fenti lépést meglépné az Intel...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#75) keIdor válasza Dare2Live (#73) üzenetére


keIdor
titán

Végülis érthető a lépésük... ugyanezt csinálnám én is a helyükben...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76) gV válasza Dare2Live (#73) üzenetére


gV
őstag

Lynnfield is mondjuk 4 magos lesz szal ha igaz is lesz amit a Fudzilla(!) ír nem hinném h sokat vesztünk vele (a legkisebb 45nmes 4 magos is 2.33GHz-es ennyi biztos lesz a Lynnfield is + ott lesz még a javitott HT, az int ddr3 mem vezérlő és a SSE 4.2) egyedül azt sajnálom vele kapcsolatban h amolyan keverékként ebbe még nem QPI lesz hanem marad az FSB. Nagyon kiváncsi leszek majd egy Bloomfield vs Lynnfield-re

[ Szerkesztve ]

(#77) Dare2Live válasza raskolnikoff (#74) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Keldorral értek egyet: Teljesen érthető a lépésük.

Olcsó procinak meg marad intelnél a core2. de ott is csúnyán visszafogták nagyon sok esetben a tunningot, a héten járt nálam 4+4db E2xxx és már az öröm ha +feszel, hypertxel 3ghzen stabilak. Régen uezek a procik uilyen eseben 3.6ig probléma nélkül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#78) leviske válasza Dare2Live (#73) üzenetére


leviske
veterán

Én spec. ugy vagyok vele, hogy inkább most váltok AMD-re és ugyan azzal az alaplappal elleszek legalább a Hydráig...ha pedig a Hydra is elmarad teljesítményben a Nehalemtől (amit kétlek), akkor talán váltok Nehalemre.

Világ életemben Inteles voltam, de picit kezd kiakasztó lenni az üzletpolitikájuk (lásd: Q6600 41k, Q9450 80k, mikor ekkora különbség távol nincs köztük) :(

[ Szerkesztve ]

(#79) raskolnikoff válasza Dare2Live (#77) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ilyen értelemben még jó hogy nem az egyeduralom marad a piacon...végülis, aki eddig q9775öt vett az ezután is fog majd hasonlókat. Én meg nem tudom micsinálok :D
MOD: bár azt hiszem addigra már el fognak érni egy elég magas órajelet, amihez egy GT 200 szépen fog majd társulni...akkor meg minek húzni.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#80) raskolnikoff válasza leviske (#78) üzenetére


raskolnikoff
őstag

négy magnál már fontosabb feature lehet az alacsonyabb fogyasztás :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#81) Frigo


Frigo
őstag

Egyelőre várjuk meg hogy más oldalak is megerősítik ezt az infót mielött kész tényként kezelnénk.

Amúgy ha igaz is lesz a Turbo mód miatt még lesz lehetőség gyári órajelek felett járatni a cpu-t. ;)

[ Szerkesztve ]

(#82) raskolnikoff válasza Frigo (#81) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Gondolom ez vmi hasonlót jelenthet mint a mai lapoknál. kb 20 % max?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#83) Dare2Live válasza raskolnikoff (#82) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez inkább olyan, mint a *o visszavétel.

if 2 mag áll
if 2mag fulra van terhelve
2 fulra terhelt mag menjen gyorsaban.

3chaneles Nehalem nagyon erős lesz és nagyon drága.
De nem csak a proci lesz drága hanem az X58as lapok is érezhetően drágábbak lesznek mint az X48ak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#84) raskolnikoff válasza Dare2Live (#83) üzenetére


raskolnikoff
őstag

hát nekem még egy x38 is elég borsos, de hát nem a maindstream kategória, ezt be kell látni. p45ről meg rebesgetik hogy elég frankó lesz, úgyhogy ds3-mal már odáig simán megvagyok. A wolfból meg majd yorkfieldem lesz és után jöhet már az új gen. :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#85) leviske válasza Dare2Live (#83) üzenetére


leviske
veterán

Nem tudom hova akarja tornászni az árakat... az X48 is tudásához képest rohadt drága. Ha meri drágábban adni, akkor valószinűleg a váltás nálam nem LG1366-ra lesz, hanem AM3-ra. :(((
Talán a Hydra már csak lesz azon a szinten, ahol a Nehalem... :F

(#86) shabbarulez válasza leviske (#85) üzenetére


shabbarulez
őstag

A Hydra időbeli vetélytársa inkább a 32nm-en 6 magos Nehalem lesz majd. Kérdés 45nm HKMG-vel mennyire lesz elég a 6 magos K10.5 vele szemben.

(#87) leviske válasza shabbarulez (#86) üzenetére


leviske
veterán

09 Q2-Q3-ban az Intel már 32nm-nél fog járni? :F

[ Szerkesztve ]

(#88) Oliverda válasza leviske (#87) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd 1 év múlva kiderül. Azért ez még elég messze van...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#89) leviske válasza shabbarulez (#86) üzenetére


leviske
veterán

Egyébként nem ugy lesz, hogy az Intel jön egy 6 magos cpu-val, az AMD pedig egy 8 magossal? Valami ilyesmi rémlik, hogy az AMD átugorja a 6magos kiszerelést és jön a natív 8 maggal.

(#88) Oliverda: igaz :)

[ Szerkesztve ]

(#90) shabbarulez válasza leviske (#87) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem fog akkor még 32nm-en lenni, 2009Q4 a valószínűbb. Viszont AMD-nél sem valószínű hogy az általad írt időtartamra már a második generációs 45nm-es gyártástechnológiával előrukkol tömeggyártással. Gondolj arra 2008Q4-ben indul majd az AMD elsőgenerációs 45nm-es tömeggyártása, a második generációs HKMG-es változat, amivel a Hydra vonal kijön majd inkább egy évvel később várható, az pedig már igen közel lesz az Intel 32nm-es debütálásához. De ha kicsivel hamarabb készül el az AMD, akkor is az termékük életciklusának legnagyobb részében a 32nm-es Intel termékekkel fog párhuzamosan futni.

(#91) shabbarulez válasza leviske (#89) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ez most már nehéz megmondani, mert az AMD 4-5 havonta mindig teljesen új roadmapokat perzentál, amikben szinte alig hasonlítanak az egyel korábbi verziókra. A tavaly nyáron, tavaly decemberben és az elmúlt hetekben prezentált roadmapok között igen kicsi az átfedés, pedig ezen idő alatt nem telt el egy év sem. Mindig új terméknevek, specifikáiók és dátumok repkednek, nehéz már kiigazodni mit is szeretnének.

A legutóbbi roadmap szerint most épp 2009H2-re a második generációs 45nm-es technológiával egy 6 magos chip van megcélozva. Tavaly decemberben ekkora még valóban egy 8 magos chip volt tervbe véve, de az új preziben ennek már nyoma sincs. De ezek után tényleg ki tudja mi lesz, lehet hogy 4-5 hónap múlva ismét egy teljesen új elemekből építkező roadmapot fogunk meg megismerni, ami lehet köszönő viszonyban sem lesz a legutóbbival.

(#92) Raymond


Raymond
félisten

Itt az osszevetes AMD Old vs. AMD New es AMD vs. Intel az utolso AMD-s update utan:
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#93) Thrawn válasza Raymond (#92) üzenetére


Thrawn
félisten

Nekem így emészthetőbb :B

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#94) shabbarulez válasza Raymond (#92) üzenetére


shabbarulez
őstag

Na igen az Old a tavaly decemberi a New a nemrég kiadott. De a tavaly júliusi roadmap is egészen más volt, ha azt is mellé tették volna még inkább látszana a totális kapkodás és koncepciótlanság. Pl. a tavaly júliusi slideokon a Sandtiger 8 magos, új generációs Bulldozer architektúrás chip még 2009-re volt eljövendölve. A decemberi slideokon a Bulldozer már nem is szerepelt, az csak később jött hozzá plusz infónak hogy csúszik egy évvel 2010-re. Úgy tűnik a mostani slideokon már végképp nem tudták hova pakolni, ezért tovább csúszott 2011-re. Ez persze magával hozta hogy helyére került űrt valamivel be kellett tömni, ezért születtek 4-5 havonta újabbnál-újabb termékek a roadmapokon.

[ Szerkesztve ]

(#95) Oliverda válasza shabbarulez (#91) üzenetére


Oliverda
félisten

AMD Taiwan confirms eight-core Montreal

Szvsz nem hiteltelenebb mint amit te itt összehordasz.

mod: Amúgy ki az a Hiroshi Gotou Shigeru?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#96) slett27 válasza shabbarulez (#94) üzenetére


slett27
addikt

Akkor ezekszerint a Shanghai-nak kell felvenni a versenyt a Nehalemmel ? Ajjaj ! :U
Shanghai inkább a Penryn ellenfele "kéne" hogy legyen.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#97) Raymond válasza Oliverda (#95) üzenetére


Raymond
félisten

"Amúgy ki az a Hiroshi Gotou Shigeru?"

Hiroshige Goto - a linkelt cikk szerzoje. Nem ma meg nem tegnap kezdett a temaval foglalkozni. Inkabb az o cikkeit nezegesd mint a szerencsetlen Fudzilla-t. Megneztem mi ez amit itt ir es a kedvencem ez volt:

"We can confirm that an eight-core 45nm part was on the previous server roadmap."

O RLY? :Y Szep tole hogy confirm-ozi azt amit a fel vilag confirm-ozhet :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#98) gV válasza Raymond (#92) üzenetére


gV
őstag

sztem ez nem teljesen jó, mert a 8magos Nehalem már 32nm fog készülni

(#99) shabbarulez válasza gV (#98) üzenetére


shabbarulez
őstag

Elméletileg nem azon fog készülni, az még 45nm-es lesz és igen nagy méretű chip, így aztán az órajele sem lesz túl magas, mert a TDP keret gátat fog szabni neki. Nem mintha 45nm-es AMD prociknak ne kellene ugyanezekkel szembesülnie.

Szerintem Intel nagy hibája hogy Xeon MP fonton továbbra is 1 év lemaradásban akar maradni, ahogy eddig is. Ugye a Xeon MP-k most is 65nm-en vannak miközben a Xeon DP-k már 45nm-esek. Év végéig a Xeon MP 45nm-esedni fog 6 maggal a Dunnington által, viszont még régi Core2 architektúrával, miközben a Xeon DP-k már Nehalem alapra váltanak. A Xeon MP vonal csak jővő év végén fog 45nm-es 8 magos Nehalem alapra váltani, miközben a Xeon DP vonal már 32nm-re lép 6 maggal.

Én azt vártam volna az Inteltől hogy a Nehalem prociknál elkezdik csökkenteni az 1 év lemaradást a Xeon MP és DP termékvonal és két-három lépésben közös időpontra hozzák a megjelenési dátumokat, ahogy AMD ezt már hosszú ideje teszi. Az MP vonal egyik nagy hátránya ez az egy évnyi elmaradás és amíg ezt nem csökkentik, addig AMD ezt kihasználva mindig egy kis előnyben lesz. Valami hasonló stratégiai elhatározás kellene, mint amit Itaniumnál megléptek, ott 2 év elmaradás volt ezért ezt úgy orvosolják hogy átugrolják ott a 45nm-es gyártástechnológiát. MP fonton nincs ekkora elmaradás, de az egy év is sok. Mondjuk két mentekben le kellene csökkenteni nullára. Én már a Nehalem Xeon MP-nél ezt vártam volna kezdjék el ezt a felzárkózást, rövidítsék a MP,DP termékvonal közötti difit, hogy mondjuk a Sandy Bridge eljöveteléig teljesen eltűnjön. De egyelőre úgy néz ki Intel egyáltalán nem törekszik erre, ami szerintem hibás stratégia.

(#100) Oliverda válasza shabbarulez (#99) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem küldted el még a CV-det az Intel-hez? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.