Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) leviske válasza shabbarulez (#90) üzenetére


leviske
veterán

Q4-ben még csak a tömeggyártás kezdődik? :F Én azt hittem, hogy Q3-Q4 környékén már mehetek a boltba Denebet venni... :F

Egyébként talán annyi esélye van az AMD-nek, hogy míg a Nehalem középkategóriája elvileg nyáron jön, a Deneb már eleve középkategóriában indít árak terén.

Nagyon kíváncsi leszek 2008H2-re és 2009H1-re. :)

(#102) nike_ válasza leviske (#101) üzenetére


nike_
addikt

Huh, ilyen sokára jön a Shanghai?

(#103) leviske válasza nike_ (#102) üzenetére


leviske
veterán

Én ugy tudtam, hogy Q3-ra jön... én is meglepődtem a kolléga szavain. :DDD De azért bízom benne, hogy tartják a Q3-as, Q4-es megjelenést és még 2008-ban vehetek Denebet. :DDD

(#104) Oliverda válasza leviske (#101) üzenetére


Oliverda
félisten

"Még csak"? Az már a legutolsó fázis. Q4-ben már vehetsz Deneb-et jelen állás szerint.

"hogy míg a Nehalem középkategóriája elvileg nyáron jön"

Arra gondoltál hogy jövőre, ugye? :)

mod: Q3-ban a Shanghai jön...ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#105) leviske válasza Oliverda (#104) üzenetére


leviske
veterán

"Arra gondoltál hogy jövőre, ugye? :) "

:K

(#106) shabbarulez válasza leviske (#101) üzenetére


shabbarulez
őstag

Tömeggyátott az a termék amit meg is tudsz venni. Q4-re meg lehet venni a Shanghait és talán Denebet is, bár ennek szerintem a volumene igen minimális lesz, annak a felfutása inkább 2009Q1-re várható. Idén szerintem amolyan Inteles Extreme stílusban, egy magasabb órajelű, drágább, kis volumenű Deneb felhozatal lesz.

A Nehelemből a szerver verzió hasonlóan Q4-ben startol, ahogy az Extreme Desktop vonal is, pont úgy ahogy tavaly is. A mainstream desktop vonal pedig 2009Q1-ben, a mobil pedig Q2-ben.

Anno tavaly az AMD kötött egy szerződést a Chartereddel hogy 2009Q2-től ő is beszállítója lesz 45nm fronton, alsókategóriás procik terén. Erről tavaly még mindenki azt gondolta hogy a K10 2 magos változatának 45nm-es shrinkje lesz, de mivel a 65nm-es 2 magos sem igazán akar megszületni, most lassan 9 hónap után sem, kérdéses hogy majd mit fog gyártani a Chartered. A TSMC a legutóbbi sajtóhírek szerint 2009Q2-re a mobil 45nm-es Swift-et fogja majd gyártani, ami 1-2 magos CPU(kérdés K10-e) + GPU közös tokozásban.

(#107) Oliverda válasza shabbarulez (#106) üzenetére


Oliverda
félisten

"....kérdéses hogy majd mit fog gyártani a Chartered."

Mondjuk Propus magos procikat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#108) shabbarulez válasza Oliverda (#107) üzenetére


shabbarulez
őstag

Igen az is egy lehetőség, bár érdekes lesz alsó szegmensbe egy 4 magos L3 nélküli proci. Nekem az a véleményem hogy Intel alsó szegmensben marginálisabban el akarja majd szeparálni a termékeit. A mostani FSB-s termékeknél a cache felezés valamennyire bevált, de azért közel sem esett a terjesítmény annyira mint az ár, ráadásul elég jól OC-olhatók az alsó szegmens termékei. Én nem lepődnék meg azon, ha jővő év elejére a 2 magos Atomok vennék át az alsó szegmens szerepét desktop fronton, leváltva a mostani csökkentett caches Core2-ket(Celeron). Így jobban szeparálódnának a termék vonalak, alul a 2 magos Atomok, középen a 4 magos Nehalem vagy 2 magos Nehalem+GPU desktop és mobil fronton, felül meg a szerver osztállyal közös socketbe kerül Extreme desktop vonal.

[ Szerkesztve ]

(#109) leviske válasza shabbarulez (#106) üzenetére


leviske
veterán

Akkor ugy tűnik, hogy valamit félrenéztem, mert én ugy emlékszem a s1066-os foglalatba csak Q2 végén jönnek processzorok. :F

Am. én egyetértek, meg nemis értek egyet az Intellel. Egyetértek, mert már tényleg túl közel kerültek egymáshoz a kategóriák cpu fronton és akkor a chipset-ekről nem is beszélek, viszont abból a szempontból nem értek egyet, hogy LGA1366-os foglalathoz csak X58 lesz és ha belegondolok abba, hogy az X38 és az X48 mennyire minőségi chipsetek a P35-höz képest és mennyivel drágábbak.... :(

(#110) Oliverda válasza Oliverda (#107) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet hogy változtatnak a szerződésen. Gondolom a Chartered-et annyira nem fogja érdekelni hogy az AMD melyik szegmensbe szánja az általuk legyártott procit. Na majd meglássuk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#111) gV válasza Oliverda (#110) üzenetére


gV
őstag

és ennek miköze a topik címéhez?

(#112) Oliverda válasza gV (#111) üzenetére


Oliverda
félisten

Na jó segítek mert látom ez sem megy egyedül: Semmi. :)

Látom zavar hogy érdemben nem igazán tudsz beleszólni a témába. ;]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#113) gV válasza Oliverda (#112) üzenetére


gV
őstag

akkor miért ideirod és miért on-ba? az off része a hszednek meg egyetlen részében sem tartalmaz igaz állítást

[ Szerkesztve ]

(#114) Oliverda válasza gV (#113) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvass vissza hogy honnan indult a beszélgetés. Utána kérdezz meg még pár tagot hogy miért ON-ban ír hátha ezzel összekaparsz még pár hozzászólást ON-ban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#115) gV válasza Oliverda (#114) üzenetére


gV
őstag

nem, neked mint PH! addiktnak kellett volna emlékeztetni őket a helyes forumozásra ah pl az f1es topikban is ezt megtetted [link] vajh itt ez miért is nem történt meg? furcsa

(#116) Oliverda válasza gV (#115) üzenetére


Oliverda
félisten

Én (is) azt gondolom hogy ez itt elfér mert hasonló diskurzus is elfér a másik topikban. Ennyi. Bizonyos dolgok összefüggenek. Nem kell görcsösködni, nyugi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#117) Oliverda


Oliverda
félisten

Nehalem goes mainstream in Q4 2009

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#118) keIdor válasza Oliverda (#117) üzenetére


keIdor
titán

Jó későn... asszem ez a játékszer megmarad még egy darabig (Core 2 arc.) hacsak nem szól közbe a Deneb!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#119) Frigo válasza Oliverda (#117) üzenetére


Frigo
őstag

Csak az LGA1366-os Nehalemekről ír azokat eleve high-end gaming és workstation szegmensekbe szánják és ott is fognak mozogni egy jó darabig,"igazi" mainstream LGA1160-es procik 2009 Q2-ben jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#120) slett27


slett27
addikt

Kíváncsi vagyok hogy a Shanghai/Deneb hatására változni fog-e az időpont. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#121) shabbarulez válasza Oliverda (#117) üzenetére


shabbarulez
őstag

Néha olyanokat kombinál a fudzilla hogy csak mosolyogni lehet rajta. A S1366 szerintem sosem fog mainstreambe menni, mert az Intel azt nem annak számja. A S1160-ba mennek a mainstream procik, így aztán a fenki kijelentésnek se füle, se farka.

Az olyan mint anno amikor abból hogy az Intel nem supportálja az OC-ot S1160-on, abból kihozták azt hogy tiltani fogják. Nem igazán értem a nem supportál és a tilt az hogy jön össze, mert sehogy nem fedik egymást. Az Intel eddig is csak az Extreme termékeinél supportálta az OC-ot, de azok a procik eddig közös socketben voltak a mainstream procikkal így nehéz lett volna külön támogatást csinálni. Most viszont az Extreme termékek más socketbe kerülnek mint a mainstream termékek, azonnal a szerver termékekkel. Evidens hogy az OC supportot az Intel csak S1366-ra akarja nyújtani, S1160-ra ahogy nincs Extrem terméke meg nem fogja supportálni. Persze attól még az alapgyártók ugyanúgy fogják támogatni az Inteltől függetlenül ahogy eddig is tették. De a Fudzilla kihozta belőle hogy az Intel titani fogja a tuningot.

Ez kicsit olyan mint azok a megállapítások netnél amikor a szolgáltató sávszél menedzselét használ, akkor jönnek a bulváros kijelentések a szolgáltató tiltja meg blokkolja a p2p-t. A szavak jelentésével azért nem ártana tisztában lenni, a tilt meg blokkol azt jelenti egy fia byteot nem enged át, ezzel szemben erről szó sincs. De persze bulvárosan jobban hangzik, lehet vele kelteni a feszülséget, ami az olvasottságnak jót tesz.

(#122) G@ß!


G@ß!
őstag

Szerintem azok, akik tuningolni szeretnek, azok megveszik a mostani procikat...vagy egy picit várnak a q9650re...

(#123) keIdor


keIdor
titán

(#124) ^Boss válasza keIdor (#123) üzenetére


^Boss
őstag

:Y

nem kicsit varom mar ezeket a cuccokat. az a 6 memo-slot eleg vad :D

X58-on eleg nyomorek az a borda. esetleg ennyivel huvosebb lesz az X38/48-nal, hogy eleg ra, vagy erre a peldanyra raktak csak ilyen kicsi hutot?

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#125) keIdor válasza ^Boss (#124) üzenetére


keIdor
titán

X58

ES lapokon minden ilyen alus szar van. Egyébként szerintem X58 már 45nm lesz.

Én ezen a sok új Socket-en alig igazodok ki... 2 új Desktop, 2 új server és 1 új mobil. :F

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#126) ^Boss válasza keIdor (#125) üzenetére


^Boss
őstag

gondolom a veglegesen lesz ihs (x38on ugy tudom van).
valahol vannak infok arrol, milyen arkategoriaba esik majd a socket 1366, ill. mennyivel lesz a mainstream socket ara folott? igazabol nem nagyon neztem meg meg ezeket a dolgokat, ha szerepelt, akkor ird, es utanakeresek, csak keves most az idom

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#127) keIdor válasza ^Boss (#126) üzenetére


keIdor
titán

#123 legalján van egy kis infó ;)

Nehalem kategóriák

Nyilván a Socket 1366 lesz az Extreme... a Mainstream meg az 1160. Elvileg itt nem lesz tuningra lehetőség.

Socket 1567 lesz a kemény! 24MB L3 meg L4 cache :Y

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#128) ^Boss válasza keIdor (#127) üzenetére


^Boss
őstag

asszem amig nem lesz elerheto az 1366 kivarok majd, nem akarok aztan lapot cserelni amikor lemegy az aruk, nomeg tuning nelkuli cuccra alapbol nem nevezek be :D . sztem eleg hulye lepes az inteltol, mindenki szidta oket anno a sok socketvaltasnal, most vegre kibirtak 3-4 evig a 775-el, mindenki elegedett, erre ujra kezdik ezeket a baromsagokat.

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#129) keIdor válasza ^Boss (#128) üzenetére


keIdor
titán

Hát én is gyűjtögetek az 1366-ra az biztos... max majd 1 év múlva lesz, de olyan lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#130) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Had csatlakozzak. Én is várom, mint Messiást. Kicsit sajnálom, hogy Desktop-ba nem lessz 8-magos, bár úgyse használná ki semmi...
Beckton egyszerűen félelmetes! És tényleg nem érteni Intel kit akar legyőzni. Valószínűleg senkit, csak halad az ütemterven, de ha így folytatják sokan megszívják majd. Az idő peig egyre csak pereg... Tikk-Takk...

Egy filmben látott kivégzésre használt eszköz jutott most eszembe. Lényegében egy éles aljú inga, melynek tengelye minden végállásban/holtponton lejjebb esik egy kicsit. Ezzel egyrészt biztosítja a lendületet, másrészt egyre közeledik az alatta fekvő nyakához... ;]

Ehh.... Mit találtam... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#131) shabbarulez válasza TESCO-Zsömle (#130) üzenetére


shabbarulez
őstag

Lesz majd 8 magos desktop is idővel, bár szerintem mainstream esetén nem arra fognak elsődlegesen koncentrálni. :) Véleményem szerint a Nehalemet követű újabb architektúra a Sandy Bridgenek már lesznek 8 magos mainstream desktop chipje 2011 elejére. A köztes 2010-es Westmerenek meg 6 magja lesz, ez utóbbi kettő már 32nm-en. Bár szerintem mainstreamben nem annyira a 8 magos lesz előtérben, ahogy Nehalem esetén sem gondolom ugyanezt a 4 magosról. Szerintem inkáb 2-4 mag mellé pakol GPGPU-s változat lesz majd amit mainstream piacon leginkább tolni fog az Intel, ugyanúgy ahogy Nehalemnél is inkább a 2+GPU kombináció fogják leginkább propagálni.

(#132) slett27 válasza shabbarulez (#131) üzenetére


slett27
addikt

Kíváncsi vagyok hogy bírkozik meg az Intel az IMC-vel. Vagy már vannak minden buktató nélküli működő rendszerek ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#133) TESCO-Zsömle válasza slett27 (#132) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha már az MSI-nek is lehet lapja, akkor sok hiba nem lehet benne... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#134) gV válasza keIdor (#125) üzenetére


gV
őstag

Egyébként szerintem X58 már 45nm lesz.

sztem jó ha 65 és még igy is nagynak tünik figyelembe véve h a mem vezérlő már nincs benne, persze ne legyen igazam

Én ezen a sok új Socket-en alig igazodok ki... 2 új Desktop, 2 új server és 1 új mobil

h miért van ennyi? sztem mert
az mp servernek nek kell a sok láb a 4 csatornás mem vezérlőnek és a qpihez
a dc serverneknek és a high end desktopnak 3 mem + 1/2 qpi
a mid desktopnak és mobilnak a 2 mem

különböző felépitéseknek különböző socket, logikusnak tünik föleg h utobbi 2be nem lesz qpi, az mondjuk engem is zavar ha vki vesz lynfieldet nem tud majd bloomfieldre cserélni csak ha platformot vált

[ Szerkesztve ]

(#135) keIdor válasza gV (#134) üzenetére


keIdor
titán

Ha nem is lesz 45nm, akkor 65nm biztos!
P45 is 65nm már.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#136) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

"Tylersberg, or X58 as you will come to know it, actually takes up a very large die-space considering it’s (currently) built on 65nm. "

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#137) Frigo


Frigo
őstag

Nehalem Benchmarked

Sajna csak egy szál 3d mark-ból áll de még mindíg jobb mint a semmi .

(#138) Frigo


Frigo
őstag

Anandtech is letesztelte.Remélhetőleg az eredmények még ma felkerülnek az oldalra.Náluk 2.93Ghz-en futott a CPU.

(#139) slett27 válasza Frigo (#137) üzenetére


slett27
addikt

Tudom, a 3DMark nem reprezentatív, de a pontszámból ítélve egy 4GHz-re tuningolt Q6600-al van egyszinten alapon a proci ? :F Mi lesz itt. :Y

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#140) Gorneck válasza slett27 (#139) üzenetére


Gorneck
titán

Az lesz kérlek, hogy lesz egy rohadt drága cpu...:D

Gorneck#1239

(#141) Frigo


Frigo
őstag

X58-as lap felhozatal a Computexen

Úgy látom mintha eltünnének a heat-pipe erdők . :Y

(#142) slett27 válasza Frigo (#141) üzenetére


slett27
addikt

A tekercsek elrendezése nagyon hasonlít a mostani 790FX-es lapokéhoz. :U

Ha ennyire nincsenek hűtve a FET-ek ilyen kaliberű lapokon, akkor lehet tényleg nem lesz tuning ? Vagy sufni mod tuning lesz. ;]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#143) Frigo válasza slett27 (#142) üzenetére


Frigo
őstag

Tuning hiánya az LGA1160-as procikra vonatkozott ,de az még mindíg csak pletyka. Turbo módban viszont majd 1-el lehet emelni a szorzót ,lap gyártók most azon munkálkodnak hogy ne csak 1-el lehessen. :D

(#144) szacsee válasza slett27 (#142) üzenetére


szacsee
nagyúr

A Giga lapját nézd meg jobban, a mosfetek mellet ott a lyuk, csak lehet annyira fogy a P35/45, hogy a kiállítási darabra nem került már a hűtőbordából. ;]

(#145) slett27 válasza szacsee (#144) üzenetére


slett27
addikt

Rávan írva a hűtőbordára hogy Silent-Pipe, csak a cső hiányzik, vmi nem stimmel. :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#146) szacsee válasza slett27 (#145) üzenetére


szacsee
nagyúr

Computexen is kint voltak tőlünk a szinesbőrü szinesfémkereskedők...lehet nem volt fémkapu és ezt ki is használták. :D

(#147) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Látom kezd beindúlni a topik.:D

(#148) gV válasza slett27 (#139) üzenetére


gV
őstag

azért ez 8 szálon futtata a 3dm-ot

(#149) slett27 válasza gV (#148) üzenetére


slett27
addikt

Akkor ezekszerint jól működik a HTT ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#150) gV válasza slett27 (#149) üzenetére


gV
őstag

jaja :K külön megemlitették még korábban h ezen meg a virtualizáció alatti teljesitményre (is) rágyúrtak
ettől függetlenül szép a 3dmos eredmény, de "elszállni" nem kell tőle szvsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.