Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) westlake válasza whitehand (#650) üzenetére


westlake
félisten

nem vagom annyira az elektronikat, de ezekben a lapokban mar tobbszintu ellenorzes is van.. ezt ugy kell erteni, hogy ha a megadott fesznel mondjuk 2%-al tobbet kap egy cucc, akkor a lap azonnal lekapcsol.. nevezhetjuk ezt tulfesz vedelemnek is.. persze megoldhato az, amit mondasz, de akkor az ellenorzo reszt ki kell iktatni.. egyebkent ezt nezegetve megsem olyan veszes a helyzet, mint ahogy azt bealitjak

Play nice!

(#652) westlake


westlake
félisten

2.66GHz Nehalem clocks to 4GHz
kerdes, hogy mennyi a valosagtartalma..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#653) Balu77 válasza westlake (#652) üzenetére


Balu77
őstag

Hát valami képet vagy miegymást dobhattak volna róla...

izé

(#654) wmarci válasza Balu77 (#653) üzenetére


wmarci
senior tag

...Hogy hihetőbb legyen, mert ennek így kacsa szaga van. ;] :(((

(#655) Hakuoro válasza stfx (#649) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Biztos az is 90 nm-en készült mint az atom mellé rakott chipset :DDD

(#656) Ottoka válasza westlake (#652) üzenetére


Ottoka
őstag

A fudzilla hazudós...

Mezőhegyes

(#657) gV válasza Hakuoro (#655) üzenetére


gV
őstag

65nm-es az X58

Ottoka: ez így van, nem is veszem készpénznek, de azért 1X lehetne igazuk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#659) Raymond válasza subpixels (#658) üzenetére


Raymond
félisten

Szokasommal ellentetben megnyitottam a linket. Jesszus, ennyi faszsagot osszehordani ilyen keves sorban. Ez a ficko semmit nem valtozott az evek alatt. Felebred reggel es kihany magabol par boduletes hulyeseget aztan egyenkent megirja oket napkozben. nem ertem miert olvassa meg mindig barki is azt az oldalt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#660) Oliverda válasza subpixels (#658) üzenetére


Oliverda
félisten

Én tegnap este 7GHz-re húztam fel egy ilyen procit on air a kertben lévő szélcsatornánkban. :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#661) Ottoka válasza Oliverda (#660) üzenetére


Ottoka
őstag

Megveszem a procit... mennyi? :DDD

Mezőhegyes

(#662) Hakuoro válasza Ottoka (#661) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Van szélcsatornád hogy kihajtsd? :DDD

(#663) subpixels


subpixels
tag

Szerintem is hazudik a fudzilla, csak linkeltem, mert még ez nem volt.

(#664) Ottoka válasza Hakuoro (#662) üzenetére


Ottoka
őstag

Megveszem a ferrari szélcsatornáját bebee :DDD

Mezőhegyes

(#665) gV


gV
őstag

újabb hír a kissebb Bloomfieldek tuningjával kapcsolatban [link]

(#666) keszegduda


keszegduda
őstag

Ezeknél az új processzoroknál elég pici az L2 cache, viszont van L3 ami hatalmas, 8mb. Ez jelenthet teljesítmény változást, elnézve a jelenlegi 6 és 12mb L2 cache-el rendelkező procikat elég nagy visszaesés...az is lehet hogy nem tudok valamiről...

(#667) Myers


Myers
senior tag

Ez volt már?

Intel: Nehalem tuning korlátok nélkül?

Valszeg (#665) gV-ese magyarul. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#668) Csyppa válasza keszegduda (#666) üzenetére


Csyppa
senior tag

Talán az IMC miatt nem kell akkora cache.(?)

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#669) Bluegene válasza Csyppa (#668) üzenetére


Bluegene
addikt

igen úgy van :R

szerintem a nehalem és a deneb viszonya olyan lesz(lehet), mint a GT200 és az rv770 viszonya, komoly előnye hogy a ddr2-t kezeli az AMD

bár ott vannak még a yorkfieldek

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#670) Andre1234 válasza Bluegene (#669) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Ha valami uton módon elcsipi a deneb a yorkfieldet, akkor jó kis ár/érték verseny veheti kezdetét intel-amd vonalon. Én is egyet értek a ddr2 támogatással, mert lényegesen olcsóbb mint a ddr3!

Apropó, a corei7nél, hogy fogják hívni az "fsb"-t?

[ Szerkesztve ]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#671) Thrawn válasza Andre1234 (#670) üzenetére


Thrawn
félisten

QPI (QuickPath Interconnect)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#672) Andre1234 válasza Thrawn (#671) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Ez olyan szépen hangzik, hogy mindjárt sírok.ultra off:akkor a másánaposság miatt siklottam át a kezdő oldalon mert általában előbb utána nézek a keresett infónak.sorry

[ Szerkesztve ]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#673) westlake


westlake
félisten

Intel Nehalem-Architecture-Preview
nemetesek elonyben :D
#665: ha az intel meg most dontoget arrol, hogy a rocikkal majd miket lehet csinalni, es miket nem, akkor ez azt jelenti, hogy meg egy darab procit sem gyartottak le (kiveve esetleg a 965-ot).. vagy csak folyamatosan kamuznak...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#674) Dashes válasza westlake (#673) üzenetére


Dashes
őstag

Szoktak mellékelni a google által fordított linket is angol :) .

(#675) whitehand válasza Andre1234 (#670) üzenetére


whitehand
senior tag

Mire kijön a Deneb addigra lehet már egyárban lesznek, és a ddr3 3 csatorna, gyorsabb memoriakezelés még mindig nagyobb elöny mert az ár csak magyarországon szempont mi meg olyan kis piac vagyunk h eltörpül a többihez képest

(#676) Oliverda válasza whitehand (#675) üzenetére


Oliverda
félisten

"mert az ár csak magyarországon szempont"

Hát ez (is) egy elég nagy tévedés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#677) gV válasza gV (#665) üzenetére


gV
őstag

hmm... csak tPU-nál meg az iponál hír ez :F

(#678) Bluegene válasza whitehand (#675) üzenetére


Bluegene
addikt

ár csak magyarországon szempont persze Svájcban nem szempont ;) meg Luxemburgban

a Világ többi része hasonló persze :K

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#679) westlake


westlake
félisten

(#680) slett27


slett27
addikt

Core i7 tuning mégiscsak lesz. Most döntötték el ? Novemberben pedig hivatalosan bejelentik? Hogy van ez ?

Tudom, nem tudomány másik szakmai lap hírét belinkelni, de jó ha minden egy helyen van, itt a PH!-n. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#681) westlake válasza slett27 (#680) üzenetére


westlake
félisten

#667 ;] :P

Play nice!

(#682) Ottoka


Ottoka
őstag

Rá merem tenni westlake bal heréjét, hogy ez a zármentes memóriaszorzó körüli figyelemfelkeltés is csak a reklámkampány része volt. Mert mindenki arról beszélt hogy nem lesz tuningolható, most meg minden azzal va tele hogy mégis. Szal ez egy hatalmas "ingyenreklám".

Mezőhegyes

(#683) slett27 válasza westlake (#681) üzenetére


slett27
addikt

ipon-ék gyorsabbak. :O Oszt azt hiszik hsz.-t gyűjtögetek. Ill nem vagyok elég körültekintő.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#684) westlake válasza Ottoka (#682) üzenetére


westlake
félisten

1. mibol gondolod, hogy megvan meg barmelyik herem is?

2. eleve baromsag, ez a most_dontjuk_el,_hogy_lehet-e_allitani_a_memoria_aranyt,_vagy_sem dolog.. azoknak a procik mar reges regen le vannak gyartva.. remelem nem hiszi el senki, hog ezek valodi dilemmak az intel reszerol..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#685) Raymond válasza westlake (#684) üzenetére


Raymond
félisten

1. Mert nem toketlenkedsz amikor linkelesrol van szo? ;)

2. Pontosan. Valaki kitalalta ugyanugy mint azt hogy a cpu freki=mem freki aztan elszaladt az egeszel a lo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#686) westlake válasza Raymond (#685) üzenetére


westlake
félisten

eleve vicces lenne, ha szeptember kozepen kezdenek el azokat a procikat legyartani, amiket mar kb. egy honappal kesobb arulni is akarnak.. gondolom senkinek nem fog feltunni, hogy a box-okon levo package date mondjuk 2008/06/21 :D

Play nice!

(#687) luw2win


luw2win
őstag

Kb meddig várható h kibirja ez az 1366 foglalat.
Szal hogy ha beujitok egy ilyen 1366 faglalatuba akk kb meddig birom fejleszteni ezt a rednszert... mert ugye jövöre jön az uj foglalat de ez azt jelenti h már nem is lesz több 1366 foglalatu intel proci?
Most ez nekem egy kicsit uj :)
köszi a választ

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#688) Myers válasza luw2win (#687) üzenetére


Myers
senior tag

Az hogy jön az új foglalat az igaz. De nem ez helyett, hanem ez mellett, párhuzamosan.

Az 1366-os foglalatba mennek a Bloomfield procik (a nagy pénzű vásárlóknak :D )
A másikba pedig a Lynnfield procik (a kisebb pénzűeknek). Ezek "butábbak" lesznek, csak 2 csatornás mem vezérlő lesz bennük, és még talán a qpi is hiányozni fog belőlük.

Tehát a kérdésedre válaszolva nem tudom, hogy meddig lesz 1366, de szerintem jó sokáig.

http://www.muszaj.hu/

(#689) Oliverda válasza Myers (#688) üzenetére


Oliverda
félisten

"...de szerintem jó sokáig."

A gyártót ismerve bármikor kitalálhatják hogy alakítani kell egy kicsit a VRM-en aztán máris jöhez az új lap. Persze ettől a fogalatnak még valóban nem kell változnia. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#690) gV válasza westlake (#686) üzenetére


gV
őstag

nem arról van szó hogy mit mikor gyártanak hanem az hogy hogyan gyártanak, jelen esetben tehát az a kérdés hogy valoban lehet tuningolni és az korábbi anti tuningos hírek ál/rémhírek vagy épp forditva ez a legutóbbi tuning barát hír kacsa

[ Szerkesztve ]

(#691) Brae válasza Myers (#688) üzenetére


Brae
őstag

A kolléga feltehetően azt a kérdést szerette volna feltenni, hogy a Bloomfield foglalatába belemennek-e az újabb generációs Intel procik, Westmere, Sandy Bridge és társai.

(#692) gV válasza Brae (#691) üzenetére


gV
őstag

Westmere szerintem igen

(#693) old gray válasza westlake (#679) üzenetére


old gray
addikt

Pár info az LGA1366 foglalatba illeszkedő cpu-k hűtéséről / hűtési megoldások.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#694) Ottoka


Ottoka
őstag

MIért várnak novemberig a procik kiadásával? Alaplap miatt? Vagy a ram miatt? Megvárják míg a gyártók kihozzák a 3-as csomagolású szetteket?

Mezőhegyes

(#695) subpixels


subpixels
tag

DDR3 2000 possible with Core i7 Nehalems, remélem igaz nem csak kitaláció.

(#696) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

Our sources are confident that Deneb at 3.0GHz and even 2.8GHz should be enough to compete with the Core i7 920 (Bloomfield) that is clocked at 2.66GHz. Clock to clock AMD doesn’t stand any chance as according to all of the news we've gathered so far, Deneb can compete with Yorkfield on the same clock, i.e. the Core 2 Quad generation of CPUs, but not with Core i7.

ez érdekes egy 2,8-3ghzes deneb versenyre kelhet egy 2,66 ghzes nehalemmel? ha ez igaz 10% lesz közöttük azonos órajelen, szerintem ez elég parádés teljesítmény az AMD-től, majd meglátjuk, de komoly előny a ddr2-es ram támogatása, aki okosan vásárol(gondolom AM2 lap+ddr2 sokkal olcsóbb mint ddr3+X58, most 10%-ért nem fogja megérni a nehalem azt a több száz eurókülönbséget összesen)

ha azt is nézzük hogy a denebet sztem olcsóbban állíthatják elő, akkor tényleg jó lesz :) és a nehalem egy óriáschip lesz mint a gt200

persze lehet kamu

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#697) westlake válasza Bluegene (#696) üzenetére


westlake
félisten

az sem mindegy am, hogy komplett telesitmenybeli kulonbsegrol, vagy csak a memoriasebessegrol beszelunk.. a dc ddr2 vs. tc ddr3 kozott eleve tobb a difi, mint 10%.. azt meg nem tudom elkepzelni, hogy a deneb 2.8 gigan megfogjon egy 2.66 ghz-es i7-et.. ha esetleg megis, akkor kizarolag cpu teljesitmenyrol beszelhetunk, mivel a jatekok elegge profitalnak a magasabb memoria savszelessegbol..

Play nice!

(#698) westlake


westlake
félisten

(#699) Bluegene válasza westlake (#697) üzenetére


Bluegene
addikt

lehet, kiderül majd, viszont lesz ddr3-mas deneb is, majd meglátjuk

én szurkolok az AMD-nek hogy minnél jobban közelítsen a nehalemhez, mert ez annak is jó aki nehalemet vesz, az intel rá lesz kényszerítve h árat csökkentsen, mint nemrég az nvidiánál láttuk, ha nem lett volna jó a 4870-es a gtx-ek 90 és 120K lenne még mindíg nem 50K és 70K :R , azért 50 ropit köszönhetnek az AMD-nek a nagy nvidia fan-ek, persze ezt elfelejtik ;]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#700) Oliverda


Oliverda
félisten

Nehalem won't boost games much

Core i7 generation launches in week 46

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.