Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) gV válasza TESCO-Zsömle (#250) üzenetére


gV
őstag

lusták meg gondolom több idő->több pénz a szoftver kifejlesztése

(#252) TESCO-Zsömle válasza gV (#251) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mi kell ahhoz, hogy megérje az új technológiákat kihasználni?? :F

Amúgy meg a VGA-gyártóknak is érdeke lenne, hogy a játékok ne CPU-limitesek legyenek, hanem VGA-limitesek...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#253) bishopx2


bishopx2
tag

Akkor miért van az hogy a felhasználók 80% nincs SM 3.0-ja ?
Akkor miért van az hogy a felhasználók 80% nincs Vistája ?
"Az Xp alapból nem használja ki a több magos rendszert"
Vista 32 bit ?

Szóval a programozók azért nem fejlesztenek több magos igényű játékokat mert
nincs rá idő vagy pénz hanem a fentebbieket említve. Én se tennék bele +idő meg pénzt se meg egyéb bug esélyét.

Hány embernek van a világon 2 magos procija ?
Akkor 4 magos ?

Arról nem beszélve hogy alig vesszük meg a játékokat!!!

[ Szerkesztve ]

van ilyen..

(#254) gV válasza bishopx2 (#253) üzenetére


gV
őstag

1. sztem meg van, de lsd 4. pont
2. XP is jó, mert kihasználja
3. szintén
4. nem csak a játékokról van szó

[ Szerkesztve ]

(#255) wmarci


wmarci
senior tag

Azért azt megkérdezem, hogy ki tervez a közel jövőben Nehalem-re szert tenni?
Vagyis ki fog vásárolni?

(#256) bishopx2 válasza wmarci (#255) üzenetére


bishopx2
tag

Én! ;] :K

van ilyen..

(#257) bishopx2


bishopx2
tag

Azért nem fejlesztek most ;)

van ilyen..

(#259) wmarci


wmarci
senior tag

Valamelyik cikkben láttam, hogy Nehalemből lesz nagyobb is mint 3,2Ghz.
Csak megvárja a Phenomokat. Ez igaz lehet. De minek 3,2 Ghz fölé menni? :F

(#260) shabbarulez válasza wmarci (#259) üzenetére


shabbarulez
őstag

Mert a verseny arra kényszeríti őket. AMD részéről a Hydra megjelenéséig nem nagyon várhatók 3 Ghz-nél magasabb órajelű procik, az meg még egy évnyire van. A Hydrával van jobban realítása a 3.2Ghz, esetleg azt meghaladó órajelnek. Ha pedig az AMD órajelben utoléri az Intelt, akkor presztízs kérdés hogy ő is lépjen a 3.46 vagy 3.73Ghz-es példányok felé. Addig még van egy évük, tovább lehet finomítani a 45nm-es gyártástechnológiát, ki lehet adni egy újabb steppinget ami alapot teremthet a magasabb órajel eléréséhez. Persze jővő év vége felé a Hydra után nem sokkal Intel már kopogtatni fog a 32nm-es Nehalemekkel, de ott az órajel szerintem apadni fog, hisz azok 6 magosak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#261) wmarci válasza shabbarulez (#260) üzenetére


wmarci
senior tag

Jól néznének ki a 3.46 vagy 3.73Ghz-es példányok ;]
Áhh mindegy. Akkor én Nehalemre fogok most váltani P4-ről, nem várom meg a Westmere-t.
Nem látom nagy értelmét. Mindig várni és várni:(
Gondolom 2-3 évig elleszek egy erősebb Nehalemmel, aztán jöhet a Sandy Bridge vagy annak 22nm-es változata.

[ Szerkesztve ]

(#262) Bluegene válasza wmarci (#261) üzenetére


Bluegene
addikt

Gondolom 2-3 évig elleszek egy erősebb Nehalemmel, aztán jöhet a Sandy Bridge vagy annak 22nm-es változata.és ha jó lesz az AMD? szal én gondolok arra is (az emberek már megszokták h nem említik opcióként, ejj)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#263) wmarci válasza Bluegene (#262) üzenetére


wmarci
senior tag

A mostani állás szerint nem nagyon versenyképes. :(
Nem leírom, hanem sajnálom, de annyira nagy hátránya van az Intellel szemben, hogy az kétségbeejtő. Nem tudom, mikorra fogja ledolgozni a maga hátrányát, de lehet, hogy ehez majd Intel hiba kell.

[ Szerkesztve ]

(#264) Bluegene válasza wmarci (#263) üzenetére


Bluegene
addikt

2-3 évről beszéltél addigra csődbe is mehet és a csúcsra is juthat

egyébként szerintem nincs akkora hátrányban, a phenom kábé 10-15%-kal lassab azonos órajelen, csakhát a natív négy mag miatt alacsony órajelet tudnak csak produkálni(jó nem csak emiatt), és sztem ez a nehalem is kisebbfajta csalódás lesz, az előzetes tesztek szerint nem sokkal gyorsabb a quadoktól(+20%), viszont sansos h kevésbé lesz tunningolható, a 45nm-es phenomok pedig javított phenomok lesznek szal nem biztos h ellép az intel annyira, persze ez valószínűtlen h bejön, de 2-3 év múlva bármi lehet

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#265) wmarci válasza Bluegene (#264) üzenetére


wmarci
senior tag

Lehet benne igazság. Még gondolkodok rajta, de nem hiszem, hogy AMD-t veszek.

(#266) Bluegene válasza wmarci (#265) üzenetére


Bluegene
addikt

igen mostanában az intel kaszál, de 2-3 év múlva lehet kijön az amd a fusionnal és ismét nyeregben lesz, sőt kis szerencsével a larrabee-tól sokkal jobb lehet és akkor ő kaszál, utolsókból lesznek az elsők szokták mondani

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#267) Raymond


Raymond
félisten

We Build the First Nehalem System. Don't Tell Intel!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#268) TESCO-Zsömle válasza Raymond (#267) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez annyira szééép, hogy szinte fáj, hogy nem vehetem meg.

Mindazonáltal a leglogikusabb (Még Nehalem után is) egy S775-ös konfig.

Én majd akkor váltok Nehalemre, mikor az aktuális GTA érezhetően kihasználja azt... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#269) Bluegene válasza Raymond (#267) üzenetére


Bluegene
addikt

kiváncsi leszek a teljesítményére, mondjuk szerintem talán jövőre beindulhatnak azok a programok amik négy magra íródnak ennek hatására és talán még egy quad is kielégítő teljesítményt nyújt majd(ma még szinte alig gyorsabbak a quadok a dual core-októl a gyakorlatban, eltekintve néhány kivételes esetet), szal én majd maradok a quadnál csak elég lesz

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#270) keIdor


keIdor
titán

Core i7 lesz a Nehalem:
corei7

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#271) westlake válasza keIdor (#270) üzenetére


westlake
félisten

linket luxus lokni? :U ;]
mod: intel 786? :B
mod: szerintem a nehalemet es a westmere-t nem kelle egybe "fogni".. siman lehetne a topik neve intel core i7, kesobb meg lehetne egy westmere topik is..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#272) gV válasza keIdor (#270) üzenetére


gV
őstag

lehetett volna Core 3 is, na mind1 Ci7 is megteszi, a lényeg h jöjjön, mert kezd felmenni a dollár, bár csak 1-1ft/nap, de ha sokáig igy marad még visszahuszik 200 fölé

(#273) wmarci


wmarci
senior tag

Rendes teszteket már jövő héten olvashatunk? :C

[ Szerkesztve ]

(#274) Adrián29


Adrián29
aktív tag

Remélem minnél hamarabb kijönnek a Nehalem procik,meg hozzá x58 as lapok.3.2 ghz-es Nehalem pont nekem való lesz :K

(#275) Hurkaleves válasza Adrián29 (#274) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Vannak itt pézes gyerökök, enthusiast ftw..!:C (1k++$:F)

(#276) Adrián29 válasza wmarci (#273) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Én is várom már nagyon.. :K

(#277) wmarci válasza Hurkaleves (#275) üzenetére


wmarci
senior tag

Pénzes gyerekek! LOL ;) :DDD

(#278) Adrián29 válasza Hurkaleves (#275) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Eléggé idétlen hozzászólás az tuti,semmi értelme....mint az ovodás.

(#279) TESCO-Zsömle válasza Adrián29 (#278) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem sokan vesznek procit, ami egy "átlagmagyar" két havi fizetésébe kerül... Jobbaknak 1 havi. még jobbaknak bagó...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#280) wmarci válasza TESCO-Zsömle (#279) üzenetére


wmarci
senior tag

1K dollárt procira. Megállna a szívem. :DDD Inkább a 2,66-os 284$-ba kerülő kicsike. Az elég jó vételnek tűnik.

(#281) keIdor válasza wmarci (#280) üzenetére


keIdor
titán

Egyetértek. Én is azt veszek...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#282) wmarci


wmarci
senior tag

Azon gondolkoztam, hogy milyen ramokat éri meg az új x58 belerakni, és milyen kötésben.
6X1GB vagy 3X2GB? Valami 1600-1800-as Crucial, Corsair, Ocz ram kellene ebbe a vadállatba. ;]

Keldor papa : ;)

[ Szerkesztve ]

(#283) TESCO-Zsömle válasza wmarci (#282) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

3x2 és akkor veheted az olcsóbbik (6-rétegü) lapot, amin csak 3(+1) slot van. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#284) wmarci válasza TESCO-Zsömle (#283) üzenetére


wmarci
senior tag

Úgy lesz. ;) Asus lapot ide. :DDD

(#285) TESCO-Zsömle válasza wmarci (#280) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha és (is) havi 2500-3000€-t hoznék haza, xarnék rá, hogy 1000$... :U Ja, és hibrid autóval járnék nem busszal... :P

Én meg, ha kijön Nehalem, E8xxx-et fogok venni, mert vagy 1,5-2 évig úgyse lessz semmi, ami ki tudná használni ezt a teljesítmény többletet. :B Q6600-ost se sok progi tudja fullon használni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#286) wmarci válasza TESCO-Zsömle (#285) üzenetére


wmarci
senior tag

Pénz beszél, ember ugat.,,Ha sok pénzem lenne, akkor Extreme-t vennék.... ;) kategória.
De mivel nincs sok pénzem, ezért Mainstream-et veszek :( kategória.

Én az előbbibe szeretnék inkább tartozni, de sajnos idáig nem jött össze. :DDD
Én nagyon sokat gondolkoztam, hogy most vagy kicsit később vegyek konfigot és a Nehalem nyert nálam.

[ Szerkesztve ]

(#287) TESCO-Zsömle válasza wmarci (#286) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam is az nyert volna, ha nem 100k-ból kéne kihoznim a gépcserét... ;] :DDD

Alakíthatnánk mi is egy ilyen 'jólét lovagjai' kört és nyithatnánk bankot. Falbontással...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#288) TESCO-Zsömle válasza wmarci (#284) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondom olcsóbb! :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#289) wmarci válasza TESCO-Zsömle (#288) üzenetére


wmarci
senior tag

Alakíthatnánk mi is egy ilyen 'jólét lovagjai' kört és nyithatnánk bankot. Falbontással... :DDD
Akkor valószínűleg az elsők között leszek akiknek Nehalem rendszere lesz, itt a PH!-n.
Persze biztosan megfognak előzni pl: Keldor papa :P ;)

Be kell pörgetni a topikot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#290) Bluegene válasza TESCO-Zsömle (#285) üzenetére


Bluegene
addikt

Én meg, ha kijön Nehalem, E8xxx-et fogok venni, mert vagy 1,5-2 évig úgyse lessz semmi, ami ki tudná használni ezt a teljesítmény többletet. Q6600-ost se sok progi tudja fullon használnién is így gondolkozok, és ugyanúgy látom, bár talán nem 1,5-2 év inkább egy-másfél, szal hamarabb elvaul a quad/wolf

bár mire nehalemig eljutnék mondjuk 2009 végére, addigra kijön a fusion ami lehet erősebb lesz nem kevéssel, szal 2009 nyaráig jó lenne várni(fusion+árcsökkentés miatt, jelenleg a cpu a lap és a ddr3 is túl drága, másrészt meg mi értelme ilyen erős gépnek és lehet a fusion jól megveri) :R

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#291) TESCO-Zsömle válasza Bluegene (#290) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez a probléma! Mindíg van vmi, amiért megéri várni +2-3-5 hónapot... :K :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#292) Bluegene válasza TESCO-Zsömle (#291) üzenetére


Bluegene
addikt

igen de az új mindíg drága, én pl csak akkor vettem core-t mikor kijött az E2000-res széria, ami töredékáron van/volt és közel ugyanazt tudja mint a "nagyok", szal ezesetben sztem tényleg érdemes várni a fusionra/ill olcsóbb nehalemre/olcsó lapra+ram áresésre

mennyibe fog ez fájni?
3 giga ram jobbfajta 35-45K(ugye 3 db mert 3csatornás)
lap 60K(mivel prémium lap lesz csak X58)
proci 290 euro= 75K

ez 180K, és valamivel jobb lesz egy quadtól amit még egy program se képes kihasználni
kijön a fusion és lehet szétalázza

szal tudom valaki képtelen várni meg ez a hobbija de józanul gondolkodva nem biztos h megéri, szal olcsóbb egy picit gyengébb quad ami(q6600@3600 25K használtan)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#293) wmarci válasza Bluegene (#292) üzenetére


wmarci
senior tag

De nem lehet a világvégtelenségig várni....én kb 4 éve akarok gépet fejleszteni, mostmár nem várok semmire. :((( Jó lesz ez nekem. Januárban szerintem megveszem az új konfigom azt kész.

[ Szerkesztve ]

(#294) Bluegene válasza wmarci (#293) üzenetére


Bluegene
addikt

rendben, csak az újért mindíg többet kell fizetni a valós teljesítményéhez képest

egy amúgy is gyors quadtól 40%-kal mondjuk gyorsabb tunningban/alapon de 400%-500%kal drágább az egész rendszer, na ez a lényeg, ennyit akartam mondani(ugye a cégek lekaszálják azokat akik amúgy is megveszik a újat a fanatikusokat/hozzá nem értőket/gazdagokat)

szal az újdonságért borsos felárat kell fizetni :R
és lehet kijön a fusion és pikk pakk töredékáron lesz a nehalem, mert senkinek se kell mert nem az a leggyorsabb, ennyi

kb 180K a nehalem rendszer
kábé egy q6600(25) 965 lap(8) 2 giga ram (7)= 40K persze lehet ebből is drágábbat perynt vagy mittommén, de tuti h nem 5-ször olyan gyors bár 5X annyiba kerül

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#295) diegho válasza Bluegene (#292) üzenetére


diegho
nagyúr

Egy program se használja ki a 4 magot? Ez volt a nap poénja, bár tőled az ilyeneket már megszokhattuk.

(#296) TESCO-Zsömle válasza Bluegene (#292) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fusion-nak esélye sincs Nehalemet alázni. Mennyin készül?? 45-32nm??

Még akkor is ott a megkötés. 200W-nél nem ehet többet, mert az a hűtést nehezítené és mégiscsak egy GPU és egy CPU egy tokban, ráadásul DDR3-as IMC-vel együtt. Lényegében a legjobban fűtő komponensek. Ha nem grillsütőt akarnak csinálni, akkor az a teljesítmémény rovására megy majd...

sz: Ja, és van olyan progi, ami zokszó nékül esz 64+ magot is, szóval ez is téves.

JÁTÉKOK közül valóban kevés tudja magát szétdobni 4 magra, de ez a fejlesztők lustasága...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#297) Bluegene válasza diegho (#295) üzenetére


Bluegene
addikt

jó valóban, akkor kevés program használja ki, és ezek közül is pl.: videó tömörítés, van h a gpu sokkal gyorsabban megcsinálja az legújabb kártyáknál(GTX 280, 4870..)

tesco zsömle: ha mégis veszik a fáradtságot a programozók és szétosszák a feladatot a négy magnak, még játékban is akkor is sztem elég egy quad lóereje

a fusion-ról pedig te sem én sem tudunk konkrétumot, tehát bármi lehet, az AMD is képes megfogni az intelt bár legutolsó 2 évben nem sikerült, de előtte :U , szal nem bölcs dolog leírni a fusiont mikor még semmit se tudunk róla

jó én csak annyit mondok hogy ár/értékben alul fog maradni a quaddal szemben, nekem van lapom, memóriám, semmi kedvem ezeket kidobni olyan teljesítményért ami jelenleg és a következő 1 évben még sok is lesz, tehát quad olcsón

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#298) TESCO-Zsömle válasza Bluegene (#297) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudod vannak alapvető gazdasági mutatók, amik erőteljesen AMD ellen szólnak, de kívánom, hogy legyen igazad és alázza a Nehalemet! :R

Én vagy E8x00-at veszek vagy Q6600-ast. 30k a türéshatárom. :O

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#299) Bluegene válasza TESCO-Zsömle (#298) üzenetére


Bluegene
addikt

Én vagy E8x00-at veszek vagy Q6600-ast. 30k a türéshatárom.pontosan így látom én is :R olcsón jót, ha megjelenik a nehalem kora ősszel ezek bőven 20-25K alatt lesznek

Tudod vannak alapvető gazdasági mutatók, amik erőteljesen AMD ellen szólnak, de kívánom, hogy legyen igazad és alázza a Nehalemet! a fusion az más elvek szerint fog épülni mint a nehalem egy cpu(javított 2magos phenom) és egy gpu(R870) erejét fogja kombinálni 40nm-en, tehát összesen 802 mag(impresszív ;] ) lesz benne, ha ügyesen készítik simán bealázhatja a nehalemet, ráadásul már régóta készítgetik, szal mint laikus úgy látom ha a gpu része is be tud szállni a 800 gyengébb mag azokba a számításokba amit a 2 fő processormag végez akkor nagyon odaverhet az intelre, dehát nem vagyok jós te sem ez egy újfajta technológia sztem többszörözi majd a teljesítményt(mint laikus gondolom ezt) :R , addig kihúzom valami perynnel v quaddal, azt meglátjuk ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#300) Bluegene válasza TESCO-Zsömle (#298) üzenetére


Bluegene
addikt

[link]

A The Register úgy tudja, hogy az első Fusion-alapú processzorok már 2009 első felében a boltok polcaira kerülhetnek, mintegy válaszként az Intel hasonló, Nehalem magos hibrid chipjeinek megjelenésére. gondolom a havendale-ra gondol, attól valószínűleg jobb lesz hisz az AMD-ATI az egyetlen cég amely képes nagyteljesítményű CPU-k és GPU-k gyártására, az intel az utóbbiban van lemaradva az nvidia az előbbiben szal itt az amd-nek áll a zászló

itt a konkurrencia, Havendale

egyébként szerintem a gpu része ezeknek biztos h átvesz sok terhet a cpu-tól tehát át lesznek tervezve h általános számításokat végezzen(persze lehet nem így van)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.