Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) YanezTTrain válasza Batman2 (#2600) üzenetére


YanezTTrain
tag

[link]

És még egy video a cuccosainkról, némi zenei aláfestéssel...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2602) jákob13 válasza Triton21054 (#2597) üzenetére


jákob13
tag

Nincsmit!

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2603) kardy79


kardy79
csendes tag

Sziasztok ! Elécserélhető a képen látható régi papirtalpfás PIKO sin gyűjtemény ! Cserébe régi piko , vagy mechano vogonok érdekelnének. A szett: 6 teljes kör , 6 darab váltó , 20 darab nagy egyenes sin, + kicsi egyenesek. Ha esetleg valakit érdekel , irjon megegyezzünk !

(#2604) balu424 válasza kardy79 (#2603) üzenetére


balu424
csendes tag

írtam privát üzenetet

(#2605) Taurus1047 válasza Batman2 (#319) üzenetére


Taurus1047
csendes tag

Bár csak most olvasom a bejegyzéseket, nekem max 1 hónapja van digitális vasutam. Előtte mielőtt tanácsot adsz valakinek olvass utána nehogy butaságot írj, nem kell maszkolni semmit. A CV ken keresztül lehet a fényerőt szabályozni :) A CV 113 az előre és a CV 114 a hátra világításé, mindkettőt 0-15 ig tudod állítani értelem szerűen a 0 a kikapcsolt fény a 15 pedig a maximum fényerő. Remélem nem sértő a hozzászólás csak apró észrevétel. Üdv.

(#2606) balu424


balu424
csendes tag

Elnézést kérek a reklámért

Az Uropath Kiadó gondozásában márciusban megjelent Debreceni villamoskalauz című könyv,
mely a debreceni villamosközlekedés 100. évfordulója alkalmából 376 oldalon mutatja be a
helyi és elővárosi közlekedés fejlődését, ami egyúttal várostörténet is.
A kötet -ami az eddigi legrészletesebb történeti munka- számos képpel és régi képeslappal illusztrálva.

A könyv szerzői: Balogh László, Gara Kálmán és Végh Dezső.

A kiadvány KORLÁTOZOTT PÉLDÁNYBAN még kapható a kiadónál személyesen 5.500 Ft-ért, vagy vidékre 5.500 Ft + postaköltséggel is.

Megrendelni a villamoskalauz.fw.hu oldalon lehet (x)

(#2607) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv urak.

A jószerencse megdobott egy kis melóval, és pont ott, ahol ezeket is csinálják. Jövőhéten kezdem a kerekeket esztergálni. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2608) N.Laca64


N.Laca64
csendes tag

Sziasztok
Volna egy kérdésem,hátha valaki ismeri ezt a problémát.Adott egy régi analóg Piko BR 218 HO-ás mozdony.Az első és hátsó kerekei besüllyednek abba a forgó tartó részbe amibe a hajtás kapcsolódik,ezáltal az eleje és a hátulja lebillen ennek és megakad a talpfákban,így a mozdony nem tud haladni.Beleolvasva a fórumba vannak itt néhányan akik elég profik a mozdonyjavításban,gondoltam hátha valaki ismeri ennek az okát.Mellékelek egy fotót is hogy miről is volna szó.
Köszi.

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#2609) TESCO-Zsömle válasza N.Laca64 (#2608) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt hiszem, a fotó lemaradt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2610) N.Laca64


N.Laca64
csendes tag

Bocsi,elfelejtettem beilleszteni.

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#2611) YanezTTrain válasza N.Laca64 (#2610) üzenetére


YanezTTrain
tag

A hibát látjuk, az okát így megbontás nélkül nehéz kitalálni. Szét kellene cincálni a mozdonyt hogy látható legyen a belseje. Így látatlanban valami törésre, vagy kiesett csavarra tippelek.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2612) Batman2 válasza N.Laca64 (#2608) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Tehát úgy érted, hgy maguk a tengelyek sűlyednek bele a frgó zsámolyokba ? :F

Ha ez a helyzet, akor sajnos megkopott a forgó zsámoly tengely rögzítő furata !! :(
Neheen javítható a hiba, talán ha kipótlod valami kemény anyaggal, mondjuk műgyanta és új véget fúrsz a tengelynek a zsámolyba ! :U
Nekünk egy Ludmillánk van így, az is folyton felakad a talpfákon, de méginkább a váltókon és egyéb műtárgyakon. :(

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2613) Batman2 válasza balu424 (#2606) üzenetére


Batman2
őstag

Szóval Balu424 ! ;)

Milyen vázra építkezel a saját gyártású msináknál ?? :U
Még nem árultad el ! :N

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2614) jákob13 válasza N.Laca64 (#2610) üzenetére


jákob13
tag

Hali!
Talán a forgóváz maszkja nincs a helyén

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2615) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Helyhiány miatt eladó egy kisméretű (160x100cm) H0 terepasztal. Vannak még rajta apróbb munkák: alagútkapuk, utak, növényzet, stb. Felsővzeték üzemképes.(alagútban is van végig) Elektromosan készen van váltók, szakaszolások, stb.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2616) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

még egy kép...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2617) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

És még egy...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2618) jákob13 válasza YanezTTrain (#2617) üzenetére


jákob13
tag

[itt van róla egy videó]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2619) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

A rút kiskacsa.

Előtte...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2620) YanezTTrain válasza YanezTTrain (#2619) üzenetére


YanezTTrain
tag

Utána... :DD

Mivel kettő van, a másik gép is hasonló sorsra jut.

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2621) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Két piros sínszörnyeteg tehervonatot vonszol... :C :C :C

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2622) lapa


lapa
veterán

üdv. ezt a helyet keresem. elvileg kis hazánkban van, valami erőd vagy vár falát szelik át a vágányok.

köszi.

(#2623) TESCO-Zsömle válasza lapa (#2622) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Komáromba van hasonló...

NAGYÍTÁS

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2624) lapa válasza TESCO-Zsömle (#2623) üzenetére


lapa
veterán

nem görbül a sín, ez valszeg nem az. ettől függetlenül köszi szépen.

(#2625) TESCO-Zsömle válasza lapa (#2624) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kormáromnál van 4 erőd és sok km sín.

Én ezt a képet találtam a neten.

Egyébként az se biztos, hogy a tied erőd. Attól, hogy terméskőből van, bármi lehet...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2626) lapa válasza TESCO-Zsömle (#2625) üzenetére


lapa
veterán

értelek. nézegettem a műholdképeket, de ilyesmi konstellációt nem láttam Komáromban.

egyébként a műtárgyakról meg lehet bizonyosan állapítani, hogy ez Mo-i kép?

a falról sincs infó, ahogy írod kb bármi lehet.

(#2627) ro_bert17 válasza lapa (#2622) üzenetére


ro_bert17
őstag

A vágányok állapotát nézve valami kieső hely is lehetne. De több vágányú fővonal elég ritka. Mintha Szolnok térségben láttam volna hasonlót. Ha nem sürgős, de fontos holnap rákérdezhetek.

(#2628) TESCO-Zsömle: a komáromi erőd mellett simán elmegy a vasút, semmi faxni. A fotón egy egyszerű régi műtárgy is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2628) TESCO-Zsömle válasza lapa (#2626) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Műholdképekről lehetetlen megállapítani, mivel -ahogy azt te is látod- a fal tetején növényzet van. Felülről a falat magát se látni.

A komáromi erőd-rendszer ilyen. A vastag falak közti rész földdel van feltöltve, hogy elnyelje az ágyúgolyók becsapódását, és fűvel, növényzettel betelepítve, hogy ne látszódjon...

Az erőd 20. század előtti, mivel a 19. század végén jelentek meg a robbanó ágyúgolyók, amik ellen a földdel feltöltött fal fabatkát sem ért...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2629) lapa válasza TESCO-Zsömle (#2628) üzenetére


lapa
veterán

jellemzően azért árnyékot vetnek, meg gondoltam hátha megtalálom a falhoz közeli esetleges erődöt. sok esélyt nem adtam neki, de azért egy ilyen kanyart 3 sínpárral gondoltam kiszúrok.

@ro_bert17: megköszönném, ha meg tudsz valakit kérdezni.

(#2630) Grillo


Grillo
senior tag

Majdnem mondtam, hogy Eger, de ott csak 1 vágány megy el a várfalak között.

(#2631) ro_bert17 válasza lapa (#2629) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az egyik legnagyobb gurunak mutattam a fotót, de sejtése sincs hol lehet ez. Holnap még lehet megmutatom egy másiknak is.
Ami nekem feltűnt, hogy a legközelebbi vágány, hagyományos rendszerű. A két másikban nem vagyunk biztosak. De ez is segíthet talán majd.

(#2632) Jester01 válasza ro_bert17 (#2631) üzenetére


Jester01
veterán

A távolban a kanyar után mintha egy alagút bejárata lenne. Ezenkívül nekem az oszlopok és a szigetelők is gyanúsak, biztos, hogy Magyarországon kell ezt a helyet keresni? Néhány gugli képtalálat szerint ez a konfiguráció mintha inkább Romániában lenne jellemző.

MOD: az eredeti képben (ha megvan) nincs valami használható EXIF információ?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#2633) lapa válasza Jester01 (#2632) üzenetére


lapa
veterán

a dolog története annyi, hogy valami holland emberek "találd ki hol van ez a vasúti izé" játékot játszanak. feltételezés, hogy M.o.-i a kép, de nem biztos. beírtak valamit a gugliba, megtalálták véletlen a honlapomat és írtak egy emait, hogy hátha rendi vagyok.

namost mivel Hollandia a második kedvenc országom (a holland virm meg a kedvenc vonatom) gondoltam teszek egy próbát itt a topikban, számomra ez a "legvasutasabb" hely amit ismerek. meg gondoltam, hogy az itt lakóknak vannak kapcsolataik más rendszerben élő jedikkel is.

szóval nem feltétlen itteni a kép, azért is kérdeztem rá a dolognak erre a vetületére. exif a dolog lényegéből adódóan természetesen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2634) ro_bert17 válasza lapa (#2633) üzenetére


ro_bert17
őstag

Jelenleg elég komoly szakemberek elemzik a fotót. :DDD
A magyar rész valószínűsíthető, mert a két gondozatlanabb vágány geós leerősítésű, ilyet meg kb. csak itt alkalmaztak közép európa térségében.
Egyelőre két tipp van:
- észak magyarország valamilyen ipari térsége, a gyatra felsővezetékezésből következtetve
- megszűnt 1-es vonal, a helyszín pedig talán felsőgalla
A fotó adataiból az sem nyerhető vissza, hogy mikori lehet a kép?

[ Szerkesztve ]

(#2635) TESCO-Zsömle válasza ro_bert17 (#2634) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Növényzet alapján nyári. Már egyik fa sem virágzik.

sz: A fényviszonyok alapján már esteledik, a kamera pedig nyugat, északnyugat felé néz.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2636) ro_bert17 válasza lapa (#2633) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nah kérem megszültük: sajnos nem tudjuk! :DDD
Bár "informátorom" nem látta a helyszínt élőben, arra viszont határozottam emlékszik, hogy a fotót már látta pár évvel ezelőtt. Arra is emlékszik, hogy ez a nem egyedüli kép, hanem egy sorozat. A fotó sorozat apropója a Bp. - Hegyeshalom fővonal átépítése volt. Viszont ez az átépítés kb. 15-20 éve lehetett. Ezért kérdeztem, hogy legalább azt lehet-e tudni, mikori fényképről van szó. Ezek alapján szerintük Felsőgalla környéke.
Én passzolom. Tényleg furcsa, hogy a legközelebbi (vontató, kihúzó) vágány a használt. A két fővágány meg full elhanyagolt.
(#2635) TESCO-Zsömle: mármint évben mikori. :B :D

(#2637) lapa válasza ro_bert17 (#2636) üzenetére


lapa
veterán

először is köszi mindenkinek.

másodszor: nem várok konkrét választ, de esetleg ez lehetséges?

nem vagyok egy nagy spíler, de nekem ezek a kanyarok nagyon meredekek...

(#2638) ro_bert17 válasza lapa (#2637) üzenetére


ro_bert17
őstag

"nem várok konkrét választ" - ezt kritikának vegyem? :D
Sajnos nem tudom, hogy erről a részről van-e szó. Csak az öregek tanácsának álláspontját közvetítettem uff. Velük meg keddtől hamarabb nem találkozok.
"de nekem ezek a kanyarok nagyon meredekek" - arra gondolsz, hogy ezek kisugarú ívnek tűnnek a fotódon, és ez nem tenné lehetővé az emelt pályasebességet? Mert valóban így van. De ugye hagyományos felépítésű pályánál ez amúgy sem lehetséges, csak a hézag nélkülinél. Ezért volt arról szó, hogy ez egy átépítés előtti állapot.
Én ezt találtam egyébként: "1989-ben korszerűsítették Tatabánya állomását és új felvételi épületet emeltek. Felsőgalla állomást kihagyva átvágták a sziklás dombot és kiegyenesítették az addig helyi szűk kanyarokkal tűzdelt szakaszt. Az 1990-es években még erre közlekedtek a személyszállító vonatok. 2008 végén felszedték a Szárliget felőli kitérőt. Jelenleg Tatabánya irányából lehet elérni Felsőgallát. 2009 végén lebontották Felsőgalla állomás felsővezetékét. (Az állomás az annak északi végéből kiágazó és a város fölött lévő szénosztályozóhoz vezető iparvágány csekély teherforgalma miatt maradt meg.)" forrás

(#2639) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Szolgálati közlemény!

Fiókok, dobozok alján fetrengő alkatrészek tulajdonosaihoz, vasútmodellező társakhoz szól. TT mozdonyhoz keresgélek kettő darab kardánt ami a forgóvázakat hajtja. BR118, BR221, NOHAB gépek alatt levő fajtát illetve négy darab hajtott kerékpárt szintén a fenti típusokba valót. Fém kerékpárokat, a NOHAB tapadókereke jelen esetben nem megfelelő.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2640) TTsziszi


TTsziszi
csendes tag

Üdv uraim!!!
Ki hogy áll a nyári építéssel, én egy kicsit leálltam. De most újult erővel folytatom az asztal építését...
Voltunk a gyerekkel itt is ott is.
Vonatoztunk Révfülöpön, és még megyünk...

[ Szerkesztve ]

(#2641) TTsziszi


TTsziszi
csendes tag

(#2642) TTsziszi


TTsziszi
csendes tag


Hát "neki" építem...

(#2643) TTsziszi


TTsziszi
csendes tag

Merítettem egy kis energiát...
Ötletet...

(#2644) YanezTTrain válasza TTsziszi (#2643) üzenetére


YanezTTrain
tag

Csak így tovább! Az építés nem állhat meg!

Itt is készül egy kis jópofaság. Egyelőre még nem fotogén a berendezés, de hamarosan az lesz. Ma vettem terepfű szőnyeget, Noch nyári mezőt. Némi szóróanyagot, továbbá megérkezett egy BR-110 dízelmozdony. Nem új, de kifogástalanul működik. Egy "fényezés" mindenesetre ráfér a gépre. Ha belefér az időbe, a hét végén nagyszabású ágyazat és terepépítés kezdődik az állomáson. Folyamatban van a rejtett állomás feletti utcarészlet alaplemezének és a takaró oldalak faanyagának megmunkálása. Miután a modell és hobbyban brutális árakat kérnek az árkádos falelemekért, így házi készítéssel kell megoldanom azt a 2 x 80 centis részt, ahol láthatóvá teszem a rejtett állomás üzemét.

A vezetékelés eljutott az asztal széléig egy 50 lábas csatlakozó aljzatba, idelye a vezérlő egységet is megkomponálni, ha a napokban el is akarom indítani a szerelvényeket a pályán.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2645) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Két izomgép... :D BR-110 és BR-81 :))
TT Zeuke mindkettő. Szóval Old Timer minden formában. :DD
Az asztal még elég kopár. Már elkezdtem a terepszőnyegezést és az ágyazat építését, napokon belül látható lesz a változás.

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2646) Batman2 válasza lapa (#2622) üzenetére


Batman2
őstag

...Esetleg az Egri vár mellett elmenő vonal ? :F
Bár ott mintha csak egy sín lenne, de közvetlen a vár fala mellett megy el, a felsővezetéket majdnem el is lehet érni kézzel (bár eszem ágában sincs megfogni) !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2647) YanezTTrain válasza Batman2 (#2646) üzenetére


YanezTTrain
tag

Semmiképpen nem Eger ezt biztosan állítom, mert ahogy mondtad volt ott egy vágányú a pálya. Viszont tény, hogy az is nagyon hangulatos rész.Sőt, a vár egyik ágyútermének a lőrései a sínekre néznek, van ott egy ágyú is amit a látogatók kedvéért meg szoktak tölteni, persze golyót nem tesznek a csőbe és elsütni. Persze szigorúan vonatmentes időszakban teszik.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2648) kooc


kooc
tag

Üdv mindenkinek!
Azután érdeklődnék töletek, hogy itt a topikon belül árulhatom-e pár régi TT-s cuccom?
Néhány vagon, pár sín, ez-az....
Természetesen töletek kérnék segítséget a dolgok beárazásához is.
Köszönöm előre is a válaszotokat.
Tisztelettel: Kooc

[ Szerkesztve ]

(#2649) pirosvilamos válasza kooc (#2648) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Szerintem nyugodtan :))
Ha jó árakat találsz ki, meg is vettem kb. mindent.

Üdv

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2650) YanezTTrain válasza kooc (#2648) üzenetére


YanezTTrain
tag

Nyomasd a listát, mid van! Egy TT asztalt bütykölök egy két dolog esetleg érdekelne.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.