Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) kooc


kooc
tag

Probálok majd képeket feltenni, úgy könnyebb lesz.
A vagonok tipusait én nem ismerem.
Meg össze is kell majd szednem öket, a fele a telken van, a fele itthon.

(#2652) kooc


kooc
tag

Pár kép próbának, remélem müködik a hivatkozás.

Képek

(#2653) YanezTTrain válasza kooc (#2652) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hivatkozás működik, jöhet a többi kép.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2654) pirosvilamos válasza kooc (#2652) üzenetére


pirosvilamos
tag

A jelzők nagy valószínűséggel nem TT-sek, szerintem.
A két tehervagon még jó lehet, bár a kuplungok kicsit hiányosak :-)
Várom a többi képet is.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2655) kooc


kooc
tag

Tettem föl még képeket, folyamatosan bővitem....

(#2656) kooc


kooc
tag

Van egy ilyenem is, persze használt, de még elfogadható állapotban.

(#2660) Batman2 válasza Taurus1047 (#2605) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Nem teljesen értem, hogy a ditiális vezérlés hogy jön most ide !
A hozzászólásomban szó sem volt erről, mindössze arről, hogy az izzó fénye nincs kellően izolálva és kilátszik a fülkéből, mésrészt megvilágítja kissé a másik kámpát is, amit nem kellene neki, ezen csak a maszkolás segíthet, ha egyszer a fény nem jó helyre megy !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2661) balu424


balu424
csendes tag

Eladó H0,TT, N cuccok itt: [link]

(#2662) Batman2 válasza kooc (#2652) üzenetére


Batman2
őstag

De ismerősek ..., a jó NDKs cuccok... ! ;)

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2663) Batman2 válasza Batman2 (#2660) üzenetére


Batman2
őstag

Ui.:
Fizikai, valóságos maszkolásról beszéltem, nem logikai, elektronikairól, félre értetted !!

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2664) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv urak.

Nem tudja valaki hol tudnék elpasszolni 12db makettet?

Van 10db repülő, egy helikopter és egy hajó. 1:72-től 1:144-es méretarányig, illetve a hajó az 1/700-as.

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2665) pirosvilamos válasza TESCO-Zsömle (#2664) üzenetére


pirosvilamos
tag

Hali!

Próbáld meg az Index fórumon, ott van makett csere-bere topic
vagy tedd fel macerára...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2666) Grillo


Grillo
senior tag

Srácok, tudnátok mondani olyan helyet, ahol lehet venni H0 sínhez ilyen kis réz bigyót, ami a két sínt összetartja?
Van egy régi Mechatronikás szettem, és a gyerkőc erősen ráizgult, de sajnos nincs elég összekötőm.

Kösz

(#2667) pirosvilamos válasza Grillo (#2666) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Csak egy linket tudok adni, náluk van PECO, az biztos.

www.rocketmodell.hu

De a Láng börzén is kapsz, esetleg az Attila úton (www.vasutmodell.com),
vagy a Modell&Hobby-nál...

Üdv

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2668) pirosvilamos válasza pirosvilamos (#2667) üzenetére


pirosvilamos
tag

természetesen elbaxtam a linket...

www.rocket-modell.hu

:F

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2669) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Itt az ősz az eső, a hideg idő! Indulhat a vasutazás! Már készül is néhány épület a TT asztalra. No meg fény jelzők. Ledesek...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2670) Batman2 válasza YanezTTrain (#2669) üzenetére


Batman2
őstag

Én is már tavaly decemberben elhatároztam, hogy idén fejlesztem az asztalt, pontosabban átépítem masszívabb alapra, hogy szállítható legyen és az idei téli modellvasút kiállításra már el tudjuk vinni, és ha nem is különleges tereppel, de mégis azért egyedi elrendezésű, élvezhető asztalként megmutathassuk másoknak is, de már mindjárt november, ebből már nehezen lesz valami.

Néztem most Ősszel, hogy idén lesz e Miskolcon kiállítás, ősszel szokott lenni, de nem találtam, csak tavasszal volt, illetve tavaly ősszel.
Viszont Debrecenben biztosan lesz december elején kiállítás.

Tavaly februárban én is gondolkodtam jelzőlámpa készítésén házilag, mert az egész terepasztal jelzősítése kisebb vagyon lenne, ha mindet készen venném.
Ki is próbáltam a rézlemez maratást, hogy majd foto technikával tudodok e oszlop lemezt maratni, de nem volt túl szép a maratás, a sarkokat nem élesen, hanem kerekítetten marta a szer, mivel az egyik oldalán volt a minta a másik oldalát viszont le kellett maszkolnom egybefüggően, hogy csak a minta maródjon ki.
3 tizedes körüli lemezzel próbálkoztam, az volt éppen itthon, lehet az túl vastag, 1 tizedeset kellene szerezni, azt megmunkálni, hajlítani is sokkal könnyebb és ha aszloppá hajtogatom, gyak. zártszelvény keletkezik belőle, ami vékony lemezzel is erős.
Szóval még finomítani kell a dolgon.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2671) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

Elnézést, ha olyat kérdezek, ami már ki lett vesézve a topikban valahol, de nem volt időm végig olvasni az egészet :)
A következőben kérném a tanácsotokat:
adott egy H0-s terepasztal.. (jó nagy :D) Alapok megvannak, a síneket szeretném rendesen összeállítani. Négy trafó van hozzá, szereném használni mindet, tehát négy kör lenne. Kérdés: hogyan tudok szakaszolni? Mi a megfelelő módszer? Esetleg valakinek vmilyen anyaga ezzel kapcsolatban?
Második kérdés: össze lehet-e hozno valahogy a régi és az új profilú síneket? Vagy érdemes egyik kört csak ilyenből, másikat pedig csak olyanból? Esetleg a szakaszolásnál szétválasztva? Mindenképpen szeretném felhasználni a régi síneket is..

Köszönöm!

Gábor

(#2672) YanezTTrain válasza Gaborka30 (#2671) üzenetére


YanezTTrain
tag

No. 1.: Új és régi sínek.
Simán megoldható, H0-ban tuti lehet kapni átvezető sínt. Igényesebb megoldású a PIKO ott profil sínből van a vágány, kicsit gagyibb amit zzemokiban lehet(ett) kapni. De némi reszeléssel, csiszolással és egy jobb forrasztópákával házilag is össze lehet hozni a kétféle vágányt. A modellsínt kell úgy megreszelni, vagy ha van egy mini csiszológéped, az a leg tutibb, hogy bele tudd tolni 1-2 centi hosszan a régi u profilos sínbe. A járósíkok legyenek egy magasságban. Utána finoman összeforrasztod a csatlakozást, átcsiszolod ha kell és mehet a forgalom. Esetleg érdemes az asztal előtt csak úgy kicsit gyakorolni két síndarabbal.

No. 2.:Több trafó, több pályakör:
Valahol egyszer erről már beszélgettünk itt a topicon, még kapcsolási rajz is lett feltéve. Ennek a megoldásnak Z kapcsolás volt a megnevezése a régi szép időkben. Ha be tudsz valahol szerezni mondjuk egy helyes vágányon a TT vasúttal c. kiadványt abban benne van. Két trafóra, de értelem szerűen továbbépíthető a kapcsolás 4 vagy több tranzformátorra is.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2673) YanezTTrain válasza Batman2 (#2670) üzenetére


YanezTTrain
tag

Jelzőoszlophoz én a következőt gondoltam ki: N méretű régi U profilos sínből csinálnék rácsos oszlopot oly módon, hogy egymásfelé fordítom a két sínszáldarabot nyitott felükkel és közéjük sablonnal négyszögjel formára hajlított rézdrótot forrasztok. Előzőleg a sínszálba behúzok lakkszigetelésű vezetéket annyit, ahány fény lesz a jelzőn. Alul rézlemezből megcsinálom az összekötő és tartólemezeket. Ezután a jelzőlapot és a többi szereléket a helyére teszem, forrasztom végül jön a festés. Mondjuk a jelzőlapot a ledek berakása előtt feketére festem. Ha lesz kész prototipus teszek fel képet.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2674) Gaborka30 válasza YanezTTrain (#2672) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszönöm :)

(#2675) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Az elkészült raktár épület az állomáson. Kartonból, a kiegészítő kütyük műanyagok. Van egy zsák ereszcsatorna, lépcső, lámpa, stb, azokból csipegetek ezt azt amivel kicsit színesebbé tehető egy egy épület. Majd kis fű, gaz még a falak tövébe, meg némi rakomány ide-oda.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2676) balu424 válasza Batman2 (#2670) üzenetére


balu424
csendes tag

most Debrecenben karácsony előtti hétvégén lesz.

Egy kis előzetes: ezzel fogok megjelenni, Békéscsabán nagy sikert aratott:

[link]

[link]

(#2677) Batman2 válasza Gaborka30 (#2671) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

A szakaszolás nagyon egyszerű !
A vak vágányok elején, illetve az átmenő vágyányok egyik végén a tápfeszültség szálat, tehát ami a trafó föld pontjához képest +, illetve - pólusként működik (a menetirány szabályozó és váltó kar állása szerint), meg kell szakítani és egy kapcsolóra vezetni (TT zongora is nevezik), amivel tudod kapcsolni, hogy az adott szakaszon legyen,vagy ne legyen áram.
Ezen felül, átmenő vágányok esetén a vágány másik végén is meg kell szakítani ugyanezt a sín szálat, de ott csak egy szakadás van, azt nem kell kivezetni.
Így a két megszakítás közötti sínszakasz, a kapcsolóval le van választva a pálya többi részétől, attól külön kapcsolható.

Ha egy trafóról megy az adott pálya és a szakasz, akkor a pálya nyílt részén mindenképpen van áram, ha a szakaszon mozgatni akarunk valamit, így ilyen esetben a nyílt pályán nem lehet tartani semmilyen mozdonyt, illetve elég nehéz összehozni a szakasz és a nyílt pálya mozgását.

Ha a szakasz áramellátása egy külön trafóról megy, pl. egy olyan trafóról, amire pálya ne,, csak szakaszok vannak kötve, akkor a nylít pályán levő mozdonyt nem zavarja a szakaszon való mozgás.

De akár egy kapcsolóval átkapcsolhatóvá is lehet tenni az egyik, vagy mindegyik trafót, amivel szükség esetén ideiglenesen le lehet kapcsolni a nyílt pályát a trafóról, így a szakaszokon nyugodtan mehet a forgalom a nyílt pálya áram alá helyezése nélkül.

Jó szerelést ! :)

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2678) Batman2 válasza YanezTTrain (#2673) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Köszi az ötletet, nyugalmasabb időben nekilátok a dolognak.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2679) Batman2 válasza balu424 (#2676) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Mármint ezek közül melyik volt a tiéd ?

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2680) YanezTTrain válasza balu424 (#2676) üzenetére


YanezTTrain
tag

Én pepperonival kérném a villamost és dupla sajttal! :DD :DD :DD :DD :DD

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2681) Gaborka30 válasza Batman2 (#2677) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Örök hála :)
Igyekszem összehozni.... :D

(#2682) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

TT méretben nincs valakinek egy LVT motorvonat mellékkocsija eladó?

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2683) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#2682) üzenetére


pirosvilamos
tag

Üdv!

Sajnos csak a motorossal együtt van, 7K.
De abbol mindjárt két szerelvény :-)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2684) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#2683) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hi!
No pont ezért kellene mellék kocsi, mivel két motorkocsim van nekem is.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2685) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#2684) üzenetére


pirosvilamos
tag

az egyikből vedd ki a hajtást, és máris jó lesz :-D

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2686) kooc


kooc
tag

Nos, feltettem végre az összes képet.
Képek

(#2687) jákob13 válasza kooc (#2686) üzenetére


jákob13
tag

Itt a jó link:
[Képek]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2688) pirosvilamos válasza jákob13 (#2687) üzenetére


pirosvilamos
tag

Az elsőre felrakott képek linkje is jó, én ott néztem meg :-)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2689) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Műemlék jellegű kápolna valahová a vasút mellé. Tényleg kőből van csinálva, illetve a karton váz lett kővel burkolva.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2690) jákob13 válasza YanezTTrain (#2689) üzenetére


jákob13
tag

Jó lett:D

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2691) jákob13


jákob13
tag

Az én H0-ás asztalom.:-)
[http://www.youtube.com/watch?v=vEUKArDKK0M&feature=player_embedded#!]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2692) sipos8


sipos8
csendes tag

Sziasztok

H0 Piko-hoz kellene sinkapocs,van valakinek.
Köszönöm

(#2693) balu424


balu424
csendes tag

Sziasztok
Rugós váltót akarok csinálni (csak az egyik irányba áll a váltó) de nem jön össze. Egy kic gumiszállal feszítem elő a mozgó sínt, de vagy a mozdony nem vágja fel (esetleg nagy sebességgel) vagy ha felvágja akkor úgy marad. Hogyan csináljam meg?

Ez a váltó :

(#2694) Batman2 válasza YanezTTrain (#2689) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Nagyon jó ötlet, ügyes !! :K

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2695) Batman2 válasza balu424 (#2693) üzenetére


Batman2
őstag

Én a villanykapcsolókban található kicsi, rugóval, vagy hasonló finoman, puha, rugalmasan mozgó rugóval próbálkoznék.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2696) YanezTTrain válasza balu424 (#2693) üzenetére


YanezTTrain
tag

Ha a mozgó síndarabot leválasztod a gyári működtető rudazatról és úgy feszíted meg a gumiszállal, azt nem próbáltad? Elvileg a gyári mechanika kiiktatása után jónak kéne lenni a gumis megoldásnak...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2697) balu424 válasza YanezTTrain (#2696) üzenetére


balu424
csendes tag

úgy csináltam de túl erős :(

(#2698) YanezTTrain válasza balu424 (#2697) üzenetére


YanezTTrain
tag

másik ötlet: ne a mozgó síndarab végére illeszdd a gumit ami feszít, hanem valahol a közepe tájára. Forrasztassz alá darab rézlemezt, valamit, ahhoz a gumit. Így megváltozik az erőkarok aránya, talán könnyebben fel tudja vágni a vonat a váltót, kellő erejű gumi meg vissza is húzza.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2699) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Tudja valaki lesz e jövő szombaton börze a Lángban?

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2700) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#2699) üzenetére


pirosvilamos
tag

természetesen lesz...

November utolsó hétvégéjén nem lesz, meg dec 24-én sem.

vigyek neked valamit?

:))

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.