Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) graben


graben
csendes tag

kép a mozdonyaimról :)

[ Szerkesztve ]

(#2302) graben


graben
csendes tag

épület bontás alatt,szerintem egész jól fog kinézni.

(#2303) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Eladó egy papgáj szili.Félpantográf szedőkkel, egyedi réz hajtással
érdeklődni privátban nálam vagy emailben: tibor.tibenszky(kukac)t-online.hu címen lehet

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2304) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Mindenkit szeretettel várunk a verpeléti mini sínszörnyeteg találkozóra! Lesz ami a plakáton szerepel és valószínűleg büfé is! Érdemes vonattal, busszal jönni, mert jó borok vannak a környéken. Vagy szerezni egy absztinens sofőrt! :)) :DD

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2305) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Apró szösszenet a terepasztalról. Egy nagyon fontos épületet sikerült legyártani.

Muhaha!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2306) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

Üdv!
Sajnos a holnapi napot le kell mondanom, kényszarmunkán leszek...
Kényszerűségből kell dolgoznom, nem tudok elmenni hozzátok :( :( :( :(
Talán majd legközelebb

További szép kiállítást!

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2307) jákob13 válasza pirosvilamos (#2306) üzenetére


jákob13
tag

Szia!
Pedig vártunk

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2308) jákob13 válasza YanezTTrain (#2304) üzenetére


jákob13
tag

Sziasztok!
Na feltöltöttem 77 fényképet de még van vagy 100
A képeket itt találjátok [link]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2309) graben


graben
csendes tag

Üdv az uraknak!
a korábban meghirdetett ROCO Hercules még mindig eladó.csak annyiba változott a dolog,hogy most adom,hozzá a szerelvényt is.igaz 25ezer az ára.de szerintem ez nagyon baráti.
graben@citromail.hu
vagy telefonon 06302499856


(#2310) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Üdvözlet mindenkinek Verpelétről a kiállításról!
Köszönet Baluéknak, hogy eljöttek és elhozták az asztalokat!
Szintén köszönet Jákob Lajosnak a látogatásért!
Szolgálati közlemény Sanyi4012-nek! Jákobnál van egy rahedli ágyazat anyag!
Végül egy szép együttállás az épülő klubasztalunkon Recsk állomáson:

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2311) jákob13 válasza YanezTTrain (#2310) üzenetére


jákob13
tag

Sziasztok!
Én is köszönöm nektek hogy jelen lehettem!!!:D
Mikor lesz a következő?Mondtam Sanyinak az ágyazat követ
Épül az ágyazat!!! A tt-vel kezdtem.
lehet hogy kell még majd kő Janez mert a régi asztalt is be akarom üzemelni összekötő modullal mehetne együtt a kettő de csak is kiállításon.Mert itthon nincs hely

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2312) jákob13 válasza YanezTTrain (#2310) üzenetére


jákob13
tag

Össze raktam egy vidit az asztalokról készült képekből a videókat később szerkesztem meg.
Mert a gépem nem ismeri fel a kamerát nem tom miért eddig se ismerte fel.
[VERPELÉT VASÚTMODELL KIÁLLITÁS]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2313) YanezTTrain válasza jákob13 (#2312) üzenetére


YanezTTrain
tag

Van még vagy huszonöt kiló kő, az őrlőmű meg húsz kilométer, úgyhogy megoldjuk! A mai nap is nagyon klassz volt, kaptunk ajándékba egy 4 tengelyes postakocsit, egy Fz1-es Trafót és egy doboz mindenféle aprólékot, motorok, fogaskerekek, lámpák, stb... Rengetegen érdeklődnek, nem csak gyerekek, felnőttek is! Nosztalgia hullám, van aki már másodszorra jött el a mai napon!

És még egy kép...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2314) balu424 válasza YanezTTrain (#2310) üzenetére


balu424
csendes tag

Mi pedig köszönjük a meghívást, a vendégszeretetet és a kitűnő ellátást!

Balu és kisBalu

(#2315) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Így a negyedik nap végén kicsit kezd a hócipőm telelenni, Thomassal a gőzmozdonnyal. Durranjon ki a kazánja a kis háromtengelyes piszoknak! Viszont a kölkök karmolják... Holnap is vasúti témájú filmet vetítünk! Indul a bakterház! :DD :DD :DD :DD

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2316) Asakter válasza graben (#2256) üzenetére


Asakter
csendes tag

Szia ! Megvannak még a gőzösök ?

(#2317) Archer válasza YanezTTrain (#2280) üzenetére


Archer
őstag

Apám mozdonyvezető, ráadásul legtöbbet a 29-es vonalon jár (Balaton északi part) szóval van némi belelátásom a dolgokba. Az M62-t nagyon sokan lenézik de egy bevált, robosztus, hatalmas erejű gép volt a fénykorában. Az oroszok tehervonatokhoz tervezték (mellesleg magyar kéz is benne van a fejlesztésben), így a hazai dízelek között a legnagyobb az indító vonóereje, emiatt nincs benne vonatfűtés sem. Ott lett elcseszve a dolog, hogy sokszor befogták őket gyorsvonatok elé is és bizony azt nem bírták, túl lettek erőltetve mivel közepes sebességű tehervonatokhoz lettek tervezve. A motor amúgy közvetlen befecskendezéses kétütemű dízel két Roots-fúvó-val és kétfokozatú turbo-töltővel (a jellegzetes sípoló hang, amit kigyorsításokkor lehet hallani). A Nohab nem turbós, annak idején tervben volt egy 30db-os turbó széria beszerzése is de jöttek a Szergejek... Egy jó erőben lévő M62-es 2000 tonnás vagy még nehezebb tehervonatokat is megmozgatott.
A Nohabok leállításának talán az egyik fő oka az lehetett, hogy a leállított gépekből elfogytak a kiszerelhető alkatrészek, a gyártót vállalat (Nydqvist och Holm Aktiebolag - innen a NOHAB név) valamikor a 80-as évek elején csődbe ment, így a alkatrészeket már csak "házon belül" lehetett legyártatni, mondanom sem kell a gyárihoz képest milyen volt a minőségük. Az utolsó években igen csak odavoltak már szegények, a tetőbe épített hűtő elemekből folyamatosan szivárgott a hűtővíz, nem kaptak olajcserét stb. Nem ezt érdemelték volna. A dánoknál, belgáknál, norvégoknál nagy karriert futottak be.
A Csörgőket sem tessék szidni :) , a Ganz-MÁVAG bizony tudott mozdony építeni (a motor mondjuk nem hazai, francia SEMT-Pielstick licensz Brown-Boveri feltöltővel).
A remotorizáció pedig megtörtént rengeteg pénzből, kifogásolható minőségben.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2318) graben válasza Asakter (#2316) üzenetére


graben
csendes tag

Üdv!
kb 3hete eladtam öket,csak nem tudok törölni.am lehet?

(#2319) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

Új videó az asztalról^^ http://www.youtube.com/watch?v=NcCudjfxrFc

(#2320) graben


graben
csendes tag

Ezt meg csak úgy

(#2321) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Üdv mindenkinek!

Sikeres volt a verpeléti kiállítás oly annyira, hogy Egerből az Agria Park vezetősége megkeresett bennünket, szeretnék, ha a két terepasztal, a klubé és az én erdei vasutam december 5-24 között ki lenne állítva a bevásárló központban!

Tárgyalunk, remélhetőleg meg tudunk egyezni mindenben és onnan szabad a vásár!

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2322) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

http://www.youtube.com/watch?v=OkNKePm3-qU

Videó a kiállításról...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2323) jákob13 válasza YanezTTrain (#2322) üzenetére


jákob13
tag

És a többi.....
[Verpelét I. Vasútmodell Kiállítás 2010.november 5-6-7-8-9 HQ 1. Rész
]

[Verpelét I. Vasútmodell Kiállítás 2010.november 5-6-7-8-9 HD 2. Rész]

Folytatjuk....
Koper302 fórumozó videója:
[Kisvasuti terepasztal]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2324) jákob13 válasza YanezTTrain (#2321) üzenetére


jákob13
tag

Hali!
Na az király!
Netted még mindig nincs????
Más vettem 6 váltót és 1 kis hidat meg majd meg lesz vásárolva Tesco-zsömle maradék TT sín-e és az Fz1 /8200+postáért
+ még egy másik embertől
20db 2/1 ív
5db szétkapcsoló
24db ausg.
17db 1/1
4db 545/107
20db 2/1?

2500Ftért
Nő a Gyüjtemény

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2325) lacika3221


lacika3221
újonc

Sziasztok. 13 éves srác vagyok és kérnék tőletek segítséget.
Mivel én nem értek még a vezérlésekhez így tőletek kérnék ötleteket.
A képen látható pályához szeretnék 2 vonatot közlekedtetni, de nem tudom, hogy hogyan kezdjem el. igaz nincs még jelzőberendezésem és váltóállítóm.
De azért megköszönném ha valaki segítene részletesebben kapcsolási rajzzal, és hogy mit vegyek még a pályához.
Előre is köszönöm.

(#2326) balu424 válasza lacika3221 (#2325) üzenetére


balu424
csendes tag

mi lenne ha két független kör lenne váltókkal? olcsóbb jobb

(#2327) YanezTTrain válasza jákob13 (#2324) üzenetére


YanezTTrain
tag

Már csak egy kérdésem van! Mennyi sínt akarsz még rázsúfolni a terepasztalodra? Nem attól lesz terepasztal egy terepasztal, hogy minden négyzetcentijét telerakod sínnel, hanem a kidolgozásától és a vasútüzemtől!
Tehát: Kevesebb vágányt és több színvonalat a terepnek és a vasútüzemnek!

Videot meg szerintem letiltotta a youtube!

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2328) jákob13 válasza YanezTTrain (#2327) üzenetére


jákob13
tag

Szia nem csak ezen az asztalon lesz hanem, a régi asztalon is még az is lehet hogy az tt lesz
a Videót nem tudom

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2329) pirosvilamos válasza lacika3221 (#2325) üzenetére


pirosvilamos
tag

Digitális, vagy analóg lesz a pálya?
Mert analógban 2 vonat felváltva tud közlekedni, akár 1 trafóval is.
Digitben persze egyszerre is tud a két vonat menni, csak a sebességeket úgy kell beállítani, nehogy utolérjék egymást (vagy szembetalálkozzanak)

Yanez!
Kell az a V100?

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2330) lacika3221 válasza pirosvilamos (#2329) üzenetére


lacika3221
újonc

Csak analóg lesz. Sajnos nem olcsó hobbi. Így meg főleg, hogy még igen kezdő vagyok.

(#2331) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#2329) üzenetére


YanezTTrain
tag

Üdv!

Persze kellene a V100 vagy BR110 tök mindegy mi az! Elvileg hét végén - vasárnap - megyek börzére a lángba, már ha lesz! Gondolom így karácsony előtt minden hétvégén van. Ha ott leszel már vinném is, mert építeni kell egy gépet, a hegyi pályára, a három csatlós gőzmozdony küzd az emelkedőkkel keményen. Mk-48 asomat békén hagyom, arra az alvázra egy Mk-45-öt szeretnék csinálni.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2332) YanezTTrain válasza jákob13 (#2328) üzenetére


YanezTTrain
tag

Nem kéne egy asztalt befejezned már végre? H0-is TT-is de sehol egykész produkció. Lássunk valami kész berendezést is végre.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2333) YanezTTrain válasza lacika3221 (#2330) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hali!

Ha analóg asztalt építesz másik megoldás a két vonat egyidejű üzemére, hogy pattintasz a pálya fölé felső vezetéket és az egyik mozdonyt felsővezetékről üzemelteted. Két vonattrafó és az egyik sínszál közös vezeték. Mehet két vonat egyszerre, akár egy irányba, akár szembe egymással. Megfelelő kapcsolási rajzokat találsz a neten dögivel.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2334) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#2331) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Vigyázz, nincs mindíg börze!
Most 27-én nem lesz Láng, dec 3-4-5 a Láng kiköltözik a XIV. kerületbe egy kiállításra.
Dec 11-12én mindkét nap lesz börze, és dec 18-án is, elvben az lesz az utsó idén.
Én 4-én leszek Zuglóban, és 12-én, meg 18-án Lángban.11-én elvileg Pozsonyba megyek árulni, egy ottani börzére.
Szolnokon is lesz kiállítás, dec 11-12, de az már sajnos nem fér bele időbe...
Ráadásul november 30-tól dec 3-ig Németországban leszek, csak hogy ne unatkozzak :-D

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2335) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#2334) üzenetére


YanezTTrain
tag

A fene enné meg. Pedig azt gondoltam így karácsony előtt minden hét végén üzemel a Láng. Ráadásul pár forgóváz is kéne Bax kocsik alá.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2336) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#2335) üzenetére


pirosvilamos
tag

Milyen forgóvázak kellenének?
Van egy 4 tengelyes konténeres vagonom, bontásra, meg talán valami hűtő is, de ez nem biztos...
Lehet, lesz pár Y kocsi is, amik elég vacakul néznek ki.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2337) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#2336) üzenetére


YanezTTrain
tag

Üdv!

A konténeres alatt nem tudom milyen alváz van, a régi négy tengelyes hűtők, tartályok, fedettek alatt lévő szabvány TT alvázakra vadászok, sőt ilyen van a 4 tengelyes TT Startos személykocsik alatt is. Abból a fajtából kéne 4-6 darab, kerekekkel. Az egy szem eddig elkészült Bax kocsim ilyen alvázakon fut, immár több mint egy éve hibátlanul.
Idő közben elkészült két újabb Bax kocsi, világosabb zöld színben, mint az első. Ezek már csak forgóvázra várnak és mehetnek a forgalomba.
V-100 meg még mindíg kell, mert mindenképpen építenem kell belőle egy kajakos MK-45-öt, a hegyi vonalra.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2338) graben


graben
csendes tag

Üdv!

eladó H0 javak

Piko R3 12db

Piko R4 12db

Piko R9 2db

Piko G231 30db

Balos váltó 3db

Jobbos váltó 1db

Roco multi maus szett

Klein modellbhan GABS kocsi H-MÁV 2db

Roco digitális M61 019 1db

asztal hiányába csak próba kört futott termékek,mindenek megvan a saját doboza.
kizárólag egybe eladó.
100000ft
érdeklődni graben@citromail.hu vagy 0630/249-9856 egész nap elérhető vagyok!


(#2339) graben


graben
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2340) YanezTTrain válasza graben (#2339) üzenetére


YanezTTrain
tag

:D Meg kell nézni a MÁV némelyik vonalát, simán felveszi a versenyt evvel a pályával, mindössze avval a különbséggel, hogy nem csak vízszintesen, hanem függőlegesen is tele van hepével és hupával. :DD :DD :DD :DD :DD

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2341) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#2336) üzenetére


YanezTTrain
tag

Tegnap voltam a pecsában, csak az öreg árult fent a színpadon. nem volt nála semmi forgóváz amit meg tudtam volna venni. Tehát mindenképpen érdekel négy darab TT forgóváz, lehetőleg a teher kocsik alá való változat.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2342) Batman2


Batman2
őstag

Üdvözletem mindekinek !

Látom, szépen mozog a téma, csak én vgyok lemaradva, jó régen nem vsútaztam. :)

Te Sanyi4012 !

Ahogy olvastam Te valami 3 szintes terepasztalt építessz ? :F
Tegyél már légyszi fel fotókat, ha tudsz, nagyon kiváncsivá tettél !!! :K

Üdv.:
(ahogy látom, én már öreg vagyok a társasághoz képpest a 33 évemmel :) )

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2343) Batman2 válasza YanezTTrain (#2313) üzenetére


Batman2
őstag

De gyönnyörrűű !!! :K :R

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2344) Batman2


Batman2
őstag

Hahó mindenki !

Ha jól tudom, akkor most hétvégén (dec. 3-4-5) vasútmodell kiállítás lesz, itt debrecenben, a Faraktár utcai vasútas műv.házban (vagy járműjavító a neve, nem tudom pontosan) !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2345) YanezTTrain válasza Batman2 (#2344) üzenetére


YanezTTrain
tag

Igen, igen, a hír igaz! Innen Verpelétről már erősen készülünk Debrecenbe. Fényképező gépek, videokamerák betárazva, tartalék aksik és memóriakártyák a töltényövben. :DD

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2346) sanyi4012 válasza Batman2 (#2342) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

Fotó már van sok!
www.kmvterepasztal.blog.hu itt vannak képek,bár egy ideje már nem frissítettem

(#2347) pirosvilamos válasza Batman2 (#2342) üzenetére


pirosvilamos
tag

33?

Leküldjelek gyufáért?
:)) :)) :)) :))

a szerény majdnem 44 évemmel :K :K :K :K

Yanez!!!

Szombaton lesz börze a Lángban, igaz munkanap...
bejössz?

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2348) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Régebben itt a topikban valaki linkelt egy olyan oldalt ahol kész terepasztal tervrajzok/ötletek voltak (itt a sínek elrendezésére gondolok). Nah nekem ez az oldal kellene, vagy olyan ami ezekkel foglalkozik. Ha valaki tud ilyet ne tartsa magában. :)

BANZAII

(#2349) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

Ja, ha valaki nem tudná, ma még van modellvasút kiállítás Budapesten két helyen.

A nagyobbik a Camponában, 10-18 óráig, felnőttjegy 600, gyerekjegy 400, családi jegy 1800 (2 felnőtt-2 gyerek)

A kisebbik a XIV.kerület Álmos Vezér tér 9-ben, 10-17 óráig, jegyárakat itt nem tudok fejből.

A két utolsó Láng börze december 11, és december 18-án lesz.

December 11-12-én Szolnokon a vasútállomás mellett a VOKE Csomóponti Műv. Házban is lesz kiállítás, meg börze is.

A Lángban mindkét börzén ott leszek, és Szolnokon is, de ott csak 12-én.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2350) pirosvilamos válasza MaciG (#2348) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Az egyik általános link, főleg TT-seknek:[link]

Az általam bescannelt N-es tervrajzokat pedig itt leled:remélem jó ez a link

Valamikor régebben egy PIKO H0 pályaterves link is volt itt, de most lusta vagyok visszaolvasni...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.