Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#666) Sk8erPeter válasza martonx (#665) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Jó, mondjuk ki mit ért fejlesztés alatt."
Hát erről van szó... Lehet, hogy a srác csak ugyanarra használja, mint mi: néha megnézegetni a táblákat, lekérdezéseket futtatni, indexeket, kulcsokat megváltoztatni grafikus felületen, mert minek tökölni ilyennel mondjuk PHP-kódból? :F
Amúgy igazából Te sem tudom, mit értesz fejlesztés alatt, ezt kifejthetnéd.
Én pl. táblák létrehozására, azok összekapcsolgatásának próbálgatásaira is használom a phpMyAdmint vagy alternatíváit.
Most akkor ez szerinted megvetendő? :D

"Ha már itt tartunk minek a phpmyadmin, ha ugyanezt tudja a parancssor is?"
Ezzel csak az a probléma, hogy a legtöbb olcsó vagy ingyenes tárhely esetén egyszerűen nincs parancssor-elérés, SSH-val sem.

"ha akarod azt is beágyazhatod egy osztályba, és akkor megvan az objektum orientáltság is"
Jó, hát ilyen alapon mindenhez írhatsz wrapper osztályt, ami nem objektumorientált, ha azzal akarod szivatni magadat, hogy feltaláld a spanyolviaszt, és olyat implementálj, amit már valaki helyetted elkészített, és bőven készültek hozzá bugfixek is. :)

"ott legalább nincsenek ilyen szívások, mint amikor én is pont a héten vettem észre, hogy a mysqli nem hajlandó a legújabb php, mysql, apache verziókkal működni. Egy rakás mysqli-s cuccal a gépemen nem volt felemelő felismerés"
Ez melyik verzióknál jelentkezett nálad? :F Most már kíváncsivá tettél, kipróbálnám, nálam is problémás-e. Nálam jelenleg PHP 5.2.6 és MySQL 5.0.51b van fent, ezekkel mindjárt ki is próbálom, de előbb elmegyek kajálni. :DD
Egyébként én személy szerint a PDO-t javaslom, ez is OOP-s, kényelmes, rugalmasan használható, nagytudású. Korábban én is sima mysql-es és mysqli-s funkciókkal szivattam magam, de a PDO használata után vissza nem térnék ezekre a módszerekre (bár a MySQLi-s módszerrel sincs sok baj).

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.