Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Motorola v550-re

Hozzászólások

(#151) rOwLeY


rOwLeY
őstag

azt már ne kérdezd!én csak azt tom,h az E398 kebölje jo a V550hez...szal megnyugodhatsz...

(#152) sai válasza rOwLeY (#151) üzenetére


sai
aktív tag

:) jaja nekem ennyi bőven jó!! :)

(#153) d_n_s


d_n_s
csendes tag

Hali. Valaki tud egy jó progit amivel a bluetoothon keresztül el tudom érni a telefont rendesen annélkül hogy kifüggetleníteném.Mert van egy kettő ami csak úgy megy!
Bye.

(#154) v525uwhu válasza d_n_s (#153) üzenetére


v525uwhu
csendes tag

Sztem próbálkozz meg a BT programjával! :Y Nem is értem a kérdést...
Bővebben: link

''A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagytok rá...''- - - - - - - - - - - - - - - MOTOROLA For EVER http://v525.uw.hu

(#155) snt válasza v525uwhu (#154) üzenetére


snt
senior tag

Már én se értettem először sem, erre megkérdi még1x :DDD

(#156) Gabal


Gabal
csendes tag

Üdv Mesterek!

Végső elkeseredésemben írok, a hétvégém ment rá erre a sz@rakodásra, de alig értem el valamit. :O Már annyi oldalt és annyi fórumot átnéztem, hogy zsong a fejem, viszont nem tudok semmi okosat kitalálni már...

Szóval adott egy V550, és egy adatkábel (SpeedShopos olcsóbbik). A P2KTools P2K része megy (néha, az sem mindig) a telefonnal, az AT egyáltalán nem, valami hieroglifa üzenetet vág ki, ha megpróbálok connectálni (pedig látja a COM3-t - az USB portot).

Amit egyáltalán nem értek, hogy ha az Eszközkezelőben a Modemek között látja, mint USB Motorola Device, akkor egyáltalán nem működik egyik programmal sem. De ha van külön csoport neki és abban 3 (nem kevés ez egy kicsit :F) interface, akkor pedig legalább valami megy. Viszont azt nagyon, de nagyon nehezen tudom elérni, hogy a modemről ''átváltson'' ezekre az interface-kre. :((

Ha bekapcsolom a telefont, akkor ugye modemnek látja (semmi nem megy), ha elindítom az MSS-t, akkor néhány b@sszamázás közepette és 10 telefon lehúz, visszadug, restart után látja azt a 3 interface-t és képes is lekérdezni az MSS (amíg modemként ismeri fel, addig persze nem).

Ezek után már megy az MSS, a P2K Tools egyik része, a P2K Man, de pl. a PST nem (Uni patchelt meg minden pedig :( ).

Szóval a végére a kérdést: nem lehet azt valahogy megcsinálni, hogy rendesen interface-k látszódjanak az Eszközkezelőben?! És nem kevés, hogy csak 3 ilyen van?

Kösz előre is, ha valaki válaszolni tud!

(#157) shift+ő


shift+ő
senior tag

Üdv!

Tud valaki olyan progit, amivel a V550 névjegyzékét lehet cseszegetni BT-s kapcsolaton keresztül? Esetleg milyen okosságot lehet még elkövetni a kékfoggal? PL. voda menü leszedése

(#158) eM'82 válasza snt (#126) üzenetére


eM'82
addikt

;]-=VODAIKON ELTÜNTETÉSE!=-;]

A legelején szeretném leszögezni, hogy a telefonban jelentkező károkért, semmilyen felelősséget nem vállalok. Lehet, hogy a megoldás típusfüggő (bár ezt nem hinném) éppen ezért óvatosan a módosításokkal és mindenek előtt: MINDENRŐL CSINÁLJATOK BIZTONSÁGI MÁSOLATOT! Így a jövőben nem nagyon érhet kár titeket.

V525.uw.hu: tudom, tudom ez macerásabb, mint egy SW-csere, de így megadatik a lehetőség, hogy jópár ember kiélje kreativitását.:) + SW-csere után, ha éppen nekünk csak az egyik ikon nem tetszik, akkor azt “könnyűszerrel” kicserélhetjük.

a leírást fejből kell megalkotnom, mivel gép jelenleg nincs előttem (egész 7végén nem volt...), így ha vmelyik menüpontot rosszul írnám le, sorry...
Tomamoto oldalán volt egy lelkes Motorola E398 (ha jól tudom ez a kódszám, de lényegtelen:) ) tulaj, akinek a hozzászólása alapján kezdtem belefogni a skin-buherálásba...
teljes skint (azaz .ski file-t) még nem próbáltam (mertem) feltölteni... csak a .dat file-t módosítottam amiben a módosított gif file van


Az egész viszonylag pofonegyszerű. Csak az ikonok létrehozása fog majd sok időt elvenni.

1. A vodaikonok, na mit gondoltok, hol tárolja a telefon: a SKIN-könyvtárban! Mivel ez is csak egy “vacak” skin, amit könnyűszerrel letölthetitek a gépre, ha p2kman-al kimásoljátok az /a/mobile/skin/Vodafone/ könyvtárból az összes file-t egy általatok meghatározott könyvtárba. Minden .dat file-t mentsetek le, mert ezek tartalmazzák a skin elemeit, beleértve, az ikonokat. [MOST erről a könyvtárról biztos-ami-biztos, csináljatok másolatot]

2. Ezután fogjátok a MotoSkin nevű programot és megnyitjátok a Vodafone.ski file-t. Kaptok, egy hibaüzenetet, h nem találja a Wallpaper-t, ez lényegtelen, e-nélkül is menni fog.
Bal oldalon a Motorola teló menüjét láthatod... van ott egy második “fül” - ha jól emlékszem ??Item Explorer??.
Második fülre kattintotok, majd pedig itt láthatjátok a skin minden egyes apró pici elemét... és szezám, azaz ikon tárulj, ott van egy olyan gomb, hogy Download (ezzel a skin-ben lévő ikonokat-t (egyesével) tudjátok a szgépedre menteni .GIF-ként, amit utána bármilyen GIF-editor-ral (figyelni kell a gif-ben, a delay-ekre (azaz a két egymásután következő képkocka között eltelő időtartamra) és arra hogy végtelen legyen-e a gif + hogy mi legyen az “átlátszó szín”, és az ikon méreteire is figyellni kell!!!) át tudsz szerkeszteni [Paintbrush, meg Photoshop neméppen jó választás, mivel azok a GIF-nek csak egy képkockáját mutatják meg, az utána következő képkockákat ezekkel nem tudod szerkeszteni, de a majdani egyenkénti képkocka-létrehozásokhoz, ill. Módosításokhoz nagyszerűen alkalmazható mindkettő)]), ami minket igazán fog ezután érdekelni az a Change -gomb! /v. Replace-gomb.../
/bal oldalon láthatóak a menüelemek felsorolva sorszám szerint, és ha jól emlékszem a harmadik sor tartalmazza, hogy melyik .dat file-ban található a .gif file (pl.: 2 => vodafone2.dat)/
Ha kész a .GIF-file-unk (célszerű az eredeti gif-et letölteni, hogy megtudjuk mekkora a felbontása, így nem fordulhat az elő, hogy nem fogadja el a program az új ikon-t).
Ha feltöltöttük az új ikont (v. Ikonokat:), ill. Menü-skin-elemeket), mentsük a skin-ünket, mondjuk Vodafone.ski-re (ezután legalább nem kell majd átnevezgetni a file-okat.)

3,Az így megkapott file-okat fogjuk a p2ktools-al (ez sztem jobb, mint a p2kman)és
/program elindít, p2k mode-ba átváltunk a balfelső sarokban lévő legördülő menpont segítségével, majd Connect-gombra kattintás és már müxik is/
a, beállítjuk a feltöltési útvonalat mobile/skin/vodafone/ (p2k módban) és rányomunk az Upload gombra
b, ezután kéri a feltöltendő file-okat (válaszuk ki az általunk Vodafone.ski-re mentett új ikonos-változatot, a hozzátartozó .dat fileokat (a .ski file-t nem hiszem, hogy szükséges lenne felmásolni...))
c, Másolás után, jelöld ki a file-okat a vodafone könyvtárban (amiket az előbb feltöltöttél a telóra) és állítsd át az attrib értéket, System-re.
d, Jó hír, a telefont újra sem kell indítani, ahhoz hogy megjelenjenek rajta az új ikonok, de azért nem árt.

+1, Az esetben ha ikonunk nem tetszik v. Vmit elbarmoltunk esetleg szervízbe szeretnénk vinni:) (és nem szeretnénk, hogy megdícsérjék szép új ikonjainkat), és visszaszeretnénk rakni az eredeti file-okat, a lehetőség megvan rá.

Nagyjából ennyi.
Jó szórakozást.

Remélem tudtam ezzel segíteni, v. Ötletet adni bárkinek is.

Bárkinek kérdése van, írjon ide a fórumba s megpróbálok válaszolni.

Üdv: eM (a.k.a. MisK)

ui.: a leíráson majd még módosítok, ha kell...:)

:DDD:DDD:DDD:DDD

[Szerkesztve]

(#159) snt


snt
senior tag

:C Thx a leírást, szerintem még sokan hasznát vesszük, én pl. biztos..

ui.: azért még pontosítsd később ha előtted lesznek a cuccok :)

[Szerkesztve]

(#160) eM'82 válasza snt (#159) üzenetére


eM'82
addikt

Nincs mit:)
A jó kisdobos (merthogy én még voltam :D ) ott segít, ahol tud! :)

ui.: jó majd igyekszem pontosítani. Legkorábban holnap este tudok hozzáférni a gépemhez... addig meg várom a kérdeseket, aztán majd egybe' válaszolok rájuk... ha tudok:DDD

[Szerkesztve]

(#161) snt


snt
senior tag

Van nálam kölcsön kábel, namost mit tegyek fel h menjen a kép, hang, videó fel-letöltés??? Rádugtam a telót és hogyan tovább?? P2kTools megvan, motorola usb driver fent és mégsem látja a telót..

Szal egyszerű mp3 és kép feltöltést hogy kell ? :F

(#162) snt válasza snt (#161) üzenetére


snt
senior tag

Már megvan :C USB handset driver+pk2man driver+MPT és minden ok :)

Most mp3-akra vadászok :D

(#163) snt


snt
senior tag

Aki tudja honnan lehet leszedni mp3 cshangokat az ne kíméljen! :DDD

Esetleg ha vki már gyártott, akkor feltehetné vmi tárhelyre! :))

(#164) v525uwhu válasza snt (#163) üzenetére


v525uwhu
csendes tag

Na de ilyet!
Csak a szemedet nem szúrja ki! ;]
MOTOROLA V525 V300 V600 Infókupac - http://v525.uw.hu
Linkek, Letöltések (Java játékok, képek, csengőhangok (midi és mp3), PC szoftverek, TRIPLETS), Fórum, CHAT!
Bővebben: link

''A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagytok rá...''- - - - - - - - - - - - - - - MOTOROLA For EVER http://v525.uw.hu

(#165) snt válasza v525uwhu (#164) üzenetére


snt
senior tag

:B Azon kívül? :))

(#166) snt


snt
senior tag

Amúgy gracc, most veszem igazán hasznát az oldaladnak! Sok cucc van fent, igazán gracc :C

Csak majd mp3 hangok mehetnek fel ha vki küld esetleg :)

(#167) v525uwhu válasza snt (#166) üzenetére


v525uwhu
csendes tag

Megnéztél már minden linket ahol letölthető cuccok vannak?
Mert ott van aztán igazán sokminden!
A világoskék linkeket is nézd végig ám!

''A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagytok rá...''- - - - - - - - - - - - - - - MOTOROLA For EVER http://v525.uw.hu

(#168) rOwLeY


rOwLeY
őstag

ha neketek ugy sem kell annyira a vodás ikonok elküldhetné valaki a vodás skint mer' a én telóm tréjes és nekem tetszenek a vodás ikonok!
+nem tud vki jo kis animált ikonokat?
Bazz ha ezt tom elmondom az ikoncserét mert már rég tom,de nem baj ,igy legalább le van írva és mindenkinek elérhető...

(#169) rOwLeY


rOwLeY
őstag

bár nekem csak az ikonok kénének,tehát ha valaki a kimentett vodás iknojait elküldené,azt is megköszönném!
Sőt ha valakit érdekel tok mást is mondani:szerezzetek egy másik skint(dat filok +ski flie),pl az XP , különféle neon skinek nagyon jól néznekki,nevezzétek át őket arra,amelyik mappába akarjátok betenni(pl:Vodafone)és p2k-val felmásoljátok és ottta szép skin,a telón azt látod h a neve Vodafone de igazából az általad feltöltött skin van!részeletessebb leírást sztem itt találtok:[L]v525.uw.hu[/L]

(#170) footy


footy
addikt

Valaki küldje már el nekem a seem file-okat please.
Ja meg mondja el pontosan hogy kell visszaírni mert hiába olvastam a leírást nem sikerült...
:(

(#171) snt


snt
senior tag

Na, most akarok javat felrakni, USB kábellel, Midway indít, openin jad file OK, de a telót nem látja, pedig COM3-ra állítottam, Eszközkezelőben a Motorola Modemhez COM3-at ír..

Kérdés: mivel/hogyan? :F

(#172) snt


snt
senior tag

MSS 3.2.3-mal rányomtam h READ PHONE végiment a csík, java appl letöltő lószart aktiváltam, kiírta h done...

Na most nem csinált uztána fél percig semmit, kihúztam a kábelt, de a telóban nem jelent meg semmilyen letöltő menüpont... Már 2x rányomtam h aktiválás de nem jelent meg... Mennyi ideig kell rajtahagyni a kábel ill az MSS-t ha már 1x kiírta h done ?? Mert nekem nem csinált semmit...

(#173) eM'82 válasza snt (#172) üzenetére


eM'82
addikt

nézd meg a telefonodban a beállítások menüpont/Java eszközök almenüt => ott lesz, h ''Java alk. letöltés''.... mondjuk nekem a MIDway nem müxik:(

[Szerkesztve]

(#174) snt válasza eM'82 (#173) üzenetére


snt
senior tag

Nincs ott semmi, megnéztem és már 2x aktiváltam!!! :(

Mivel töltesz fel javat és hogyan? Kölcsön kábel és sürgős lenne megoldanom mert csak holnapig lesz nálam :(

Szerk: 2x csináltam és kiírta h done... Utána várni kell még vele vagy be lehet zárni az MSS-t ?? Mert vártam vagy fél percet és semmi nem történt...

[Szerkesztve]

(#175) snt


snt
senior tag

:O:O:O

(#176) eM'82 válasza snt (#174) üzenetére


eM'82
addikt

java-t? semmivel... (kábel+Midway nem jött össze, túl macerás) majd jövő 7en kapok fizut, s akkor lesz BT-t!

MSS-nél:
1, Read Phone (de állítsd USB-re)
2, ''Java fül''-nél a Java Upploader ikonra kell kattintani, aztán aktiválódik a menüpont.

[Szerkesztve]

(#177) snt válasza eM'82 (#176) üzenetére


snt
senior tag

Mondom nem aktiválódott a menüpont...

Egyébként a köcsög winfos elbaszta a drivereket,mostmár a telót sem látja... trágya...:O

(#178) v525uwhu válasza snt (#171) üzenetére


v525uwhu
csendes tag

Ez USB kábel ugye? Na akkor MSS-ben is az USB-t válaszd! A COM3-at majd a midway-ben! A két progi két különböző drivert használ.
Az MSS a P2k driverét (szervíz funkció), a MIDWay pedig a Motorola USB Modem-et!
Üdv! http://v525.uw.hu Bővebben: link

''A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagytok rá...''- - - - - - - - - - - - - - - MOTOROLA For EVER http://v525.uw.hu

(#179) snt válasza v525uwhu (#178) üzenetére


snt
senior tag

Na, a nagy kavarodás miatt lepucoltam mindent... Ebben a sorrendben raktam fel:

1.USB Handset driver
2.MPT (nem ismerte fel, most megint megy a fél órás update :( )
3.Elvileg megy a filecsere mint azelőtt...

És akkor, megpróbálom majd ezek után a PST-t, mert elvileg azzal is aktiválható a java feltöltés... Csak az a furcsa h az előbb is akkor baszódott el minden, mikor felraktam a PST-t... :(

(#180) v525uwhu válasza v525uwhu (#178) üzenetére


v525uwhu
csendes tag

Nézzek már oda és figyeljek jobban! :(( Sikerült félrebeszélnem. Amit mondtam helyes, csak senki nem kérdezte...

''A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagytok rá...''- - - - - - - - - - - - - - - MOTOROLA For EVER http://v525.uw.hu

(#181) snt


snt
senior tag

Nemsokára kész a live update, felrakom a PST-t, remélem nem csesződik el megint.. Csak az nem értem h MSS kiírta (2 telónál is) h java aktiválás done...
De egyikben sem jelent meg :(

(#182) snt


snt
senior tag

Ahogy sejtettem... PST-t felraktam, erre eltűnt a motorola modem és egy USB kompozit eszköz van az eszközkezelőben ilyen kis sárga felkiáltójellel, és nem indítható el azt írja... Dettó mint azelőtt :O

(#183) snt


snt
senior tag

Ha vki letudná írni h mit hogy kell, nagyon megköszönném mert megint elbaszta a PST az egészet... miután felraktam már az MPT sem látta kész... Modem is eltűnt az eszközkezelőből csak az tudnám hogy :O

Ku*vára elegem van már, 4 órát baszakodtam vele és feleslegesen :O

Fogalmas sincs már mikor melyik drivert milyen progikhoz rakjak fel, milyen sorrendben mert mindig összekavarodik vmit...

(#184) rOwLeY válasza snt (#183) üzenetére


rOwLeY
őstag

Nem is kell hozzá PST!
MSS-sel aktiválod a Java letöltést,gondolom tod h kell!nem fog kiírni a telón semmit!ne is nézdd!aztán telón a JAVA alkalmazások menüben rámész h JAVA alkalmazás letöltés vagy mi most fejből nem tom mert nincs itt telcsi...akkor elvileg kiírja a teló h CSatl. a tel.!
nah akkor rádugod a telót ,belépsz MIDwaybe és ott már megy minden ugy ahogy kell.....

(#185) snt válasza rOwLeY (#184) üzenetére


snt
senior tag

De nem jelenik meg a java letöltő menü a telóban érted? ezt írom már le negyedszer kb.. :(

(#186) snt


snt
senior tag

COM4-es porton beolvastattam a telót az MSS-sel, utána java app engedélyezés, 2mp-alatt kiírta h done.... kábelen hagytam a telót és kikapcsoltam majd be... Nem jelent meg a letöltő menü... Mit csinálok rosszul ??????

(#187) snt


snt
senior tag

Megpróbáltam volna p2kmannal leszedni a seemeket, persze nem látja a telót.. :(
p2kman driver sztem nincs fent, bár már 1x felraktam, most hogy rakjam fel? csak 3db inf file... Másoljam be a systembe ?

(#188) rOwLeY


rOwLeY
őstag

há' nem pont ezt pofáztam vazz....
Hiába vársz...nem fog semmi megjelenni a telón...nem is kell...

(#189) snt válasza rOwLeY (#188) üzenetére


snt
senior tag

Nem az van h a beállítások->java alkalmazásokban meg kell jelennie egy menüpontnak ???? Java letöltő nem ? Mert ha igen, akkor mondom h nekem nem jelenik meg ott semmiféle letöltő lószar...

Telót simán bekapcsolva kell csinálni vagy másképp kell indítani vhogy?

(#190) rOwLeY


rOwLeY
őstag

nem kell megjelennie

(#191) snt


snt
senior tag

Vki legyen szíves elmagyarázni akkor h melyik progihoz milyen driver kell, meg mit hogyan, mert semmi sem megy... Hiába a legfrisebb MPT3, nem ismeri fel a telót, modem ott van az eszközkezelőben, de a proginál nincs a telefon képe, fel sem ismeri... És akkor még a java aktiválásról nem is beszéltem... :( :O

(#192) snt


snt
senior tag

Kurva ideges vagyok már bocs...

MPT régi verziót újra felraktam, miután a 3-as nem ismerte fel az Istennek sem...
Live Update megint 20 perc... felismerte... Mivel a midway nem tudott javat feltölteni p2ktools-ot indítottam, nem csatkakozott hozzá semmiképp, és szétbarmolta az MPT-t mert mostmár az sem indul csak a procit járatja 100%-on de nem indul el...

Könyörgöm vki mondja már el mit milyen driverrel meg hogyan mert már elegem van az egészből... :( :O :O :O

(#193) snt


snt
senior tag

Vki legyen olyan kedves írja már le h mit és milyen sorrendben tegyek fel úgy, hogy működjön már, mert semmire sem jutottam, mert az eszközkezelőben USB komopzit eeszköz (Motorola V550) nem indíthatóü el, ezt írja...

Leszedtem mindent
felraktam a p2k drivert
usb handset drivert
MSS 3.2.3-at indítva előjön ez a kompozit eszköz hiba lószar és nem kommunikál a telóval...

Totál nem vágom mostmár jó lenne ha vki leírná h miket tegyek fel és hogy ahhoz h tudjam használni az MPT-t és aktiválhassam már végre a java feltöltést...

(#194) snt


snt
senior tag

Sikerült a java feltöltés!! :C

Sok köszönet érte woodpaulnak! Kellett a Microfos USB patch, és így a P2KTools tudta aktiválni a java menüt..

Most rakom az MPT-t újra fel, remélem nem cseszi szét a dolgokat :)

(#195) eM'82 válasza snt (#194) üzenetére


eM'82
addikt

sikerült? kábellel? kérlek írd le nekem, hogy hogy sikerült... nekem ugyanis nemigazán jöttek be a neten leírtak, mivel állandóan Microsoft USB Device-ként ismeri fel a telómat a gép..

Miből, milyen verziót raktál fel a gépedre?

[Szerkesztve]

(#196) eM'82 válasza eM'82 (#195) üzenetére


eM'82
addikt

ill. Motorola USB Device...

(#197) snt válasza eM'82 (#195) üzenetére


snt
senior tag

Nemsokára leírom, csak most épp azt nem értem h miért ha be állandóan az MPT-m ??? Felrakom a régit, update, mert csak úgy ismeri fel a telót, bejött progi, kiléptem és mikor indítanám később már nem indul hanem a procit zabálja 100%-on ... Esküszön nem értem..

(#198) eM'82 válasza snt (#197) üzenetére


eM'82
addikt

thnx. Megspórolnál nekem egy BT-t. Hamár megvettem az usb-kábelt, nehogy már kárba menjen...

ui.: apropó, milyen op.rendszer van a gépeden? WinXP? ServicePack?

(#199) snt válasza eM'82 (#198) üzenetére


snt
senior tag

Percek kérdése, most írom le, csak pontosan kell, mert különben gáz lesz :)
XP SP1 van a gépemen...

(#200) eM'82 válasza snt (#199) üzenetére


eM'82
addikt

ezer hála. alkoss nyugodtan és pontosan... én nem zavarlak meg benne!:)

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Motorola v550-re
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.