Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Motorola v550-re

Hozzászólások

(#201) snt


snt
senior tag

Moto V550 java feltöltés aktiválása (thx to woodpaul) ;)

szájbarágás indul :))

FONTOS!! A LÉPÉSEK PONTOSAN SORRENDBEN CSINÁLD, MERT KÜLÖNBEN LEHET H NEM FOG MŰKÖDNI


AKTIVÁLÁS

1.Pucold le a gépet, driverek, progik stb.. (HA nagy a kavarodás és a P2KTools nem tud kapcsolódni)
2.USB patchet rakd fel Bővebben: link
3.Tököl pár percig, de felrakja és újraindít
4.Töltsd le a P2K drivert Bővebben: link és csomagold ki egy tetszőleges konyvtárba
5.Indíts a P2KTools -t és csatlakoztast a telót majd connect gomb
6.Felismeri új hardverként->telepítés listából->megadod a kicsomagolt p2k driver könyvtárát
7.Telepít,végez, és még 2x fogja kérni, tehát felrakja a 3 szükséges cuccot :)
8.Ha kész akkor connect gombot nyomd meg a P2Ktoolsban (Lent,bal alsó sarokban kiírja h connected és zöld lámpával jelzi)
9.Other Features->Java
10.Megnyomod h GET (ekkor infot kér a telóról)
11.Java appl izé nem aktiv, pipáld be és SET! Várj, kipipálja, aktív lett!
12.P2KToolsban nyomd meg a Restart gombot (Connect mellett), újraindítja a telót
13.Beállítások->Java eszközök->java feltöltő megjelent HURRÁ! :)

FELTÖLTÉS

1.Eszközkezelőben megnézed h a motorola modem hányas com portot használja (tulajdonságok)
2.Telefonból kábelt kihúzod!
3.Midway indít, pofázik h hiba, állítsd be neki h hányas com port
4.Telóban indítod a java feltöltőt, kábelt kér, bedugod (kiírja h feltötlés aktiv) NEM NYÚLSZ HOZZÁ! :)
5.Midwayben kiválasztod a JAD filet (Ha nincs JAD a JAR mellett, akkor a JADmaker progi csinál)
6.SEND JAD gomb (fent kis zöld ikon)
7. KÜLDI szépen, telóra települ és kész is! :)

Az esetleges helyesírási hibákért elnézést (fáradtság), a használati utasítást próbáltam szájbarágósan, érthetően elmagyarázni.. Remélem tudtam segíteni!
Remélem nem hagytam ki semmit, ha igen, akkor majd jelezzétek és korrigálom a hibákat :)

(#202) snt


snt
senior tag

Nekem viszont megint semmi sem indul el, tényleg nem tudom már mivan.. MPT fel, update, indít, megy, viszont később nem indul, zabálja a procit 100%-on és nem indul el... kész vagyok már :(

(#203) eM'82 válasza snt (#201) üzenetére


eM'82
addikt

thnx.
Akkor egy pár kérdés:....

- p2kTools-ban a p2k módot választottad?
- motorola modem-et hogy nézem meg az eszközkezelőben, ha nincs olyan hogy motorola modem, csak az a 3 vacak USB Device???? ill. egyszer már bejött vhogy a Motorola USB Modem, de akkor sem tudtam vele semmit kezdeni
- nekem is kiírta már párszor hogy ''Csatl. a kábelt!''. Ez meg is történt, de változás sajna nem történt, hiába csatlakoztattam a kábelt a telóhoz, a figyelmeztető szöveg nem változott ''Csatl. a kábelt!''. Ez miért van? Pedig már csatlakoztattam a kábelt a telóhoz...:(

jelenleg ennyi...:)

[Szerkesztve]

(#204) snt válasza eM'82 (#203) üzenetére


snt
senior tag

p2k mód igen... Próbáld meg úgy h felrakod a USB Handset drivert és dugd rá a kábelt, akkor aktiválódik a modem (elvileg).. Ekkor megnézed a COM portot..

Most töröltem le az MPT-t és megy a P2KTools megint... Nem képes egyszerre műdködni a 2 progi, ez vicc :(

[Szerkesztve]

(#205) eM'82 válasza snt (#204) üzenetére


eM'82
addikt

AT-mód megy neked?
Mert akkor nekem nem lenne szükségem az MPT-re, az sms-mentés miatt.

majd, 7végén kipróbálom

(#206) eM'82 válasza snt (#204) üzenetére


eM'82
addikt

és a ''csatlakozási probléma'' a telóval??? azzal nálad mi a helyzet?

(#207) snt válasza eM'82 (#206) üzenetére


snt
senior tag

Mikor kiírja a teló h csatlakoztasd a kábelt, akkor bedugod és kész nem csinálsz semmit, utána jön a midway, azzal küldöd át... Mikor csatlakoztattad nem szabad nyomni semmit mert akkor elbaszódik :)

AT Módot nem próbáltam...

(#208) eM'82 válasza snt (#207) üzenetére


eM'82
addikt

aha.
de a kijelzőn lévő ''Csatl. a kábelt'' felirat neked eltűnt a telefonról, miután csatlakoztattad a kábelt?

[Szerkesztve]

(#209) snt válasza eM'82 (#208) üzenetére


snt
senior tag

Asszem nem... Csak rádugod és kész, utána már MIDway jön :) Ne törödj a felirattal :)

Szerk: megnéztem eltünik a felirat és kiírja h java kapcsolat aktiv!

[Szerkesztve]

(#210) eM'82 válasza snt (#209) üzenetére


eM'82
addikt

rendben. Majd péntek este teszek egy próbát. Múltkor 2-3 órát ba*ztam el vele s ekkor feladtam, majd utána jött az ikon-bütykölgetés, az már pofon-egyszerű ehhez képest. Nem mintha ez egetrengetően nehéz lenne, csak túl sok apró pici dolgon múlhat a dolog, pl.: megfelelő driver. Na mind1, nagylevegő és pénteken újrakezdem.

[Szerkesztve]

(#211) snt válasza eM'82 (#210) üzenetére


snt
senior tag

Ok, hajrá ;)

Nekem meg sajna nem megy az MPT ha megy a P2KTools :(

(#212) snt


snt
senior tag

MPT3 megy!!! :) Nem ismerte fel sokáig de a General Setup modem beállításoknál új modemet adsz meg, akkor bejön egy lista, ott V525 és felismeri :) Végre :C

(#213) eM'82 válasza snt (#212) üzenetére


eM'82
addikt

de neked v550-öd van ugye? Tudom, h ez mellékes, de engem érdekelne.

(#214) snt válasza eM'82 (#213) üzenetére


snt
senior tag

Az V550, már műxik az MPT3 is most, úgy néz ki volt értelme a 2napos szarakodásnak.. :)

(#215) woodpaul válasza snt (#214) üzenetére


woodpaul
őstag

gratula! :) p2ktools, midway is megy?

Androidő

(#216) snt válasza woodpaul (#215) üzenetére


snt
senior tag

Elvileg... mondjuk lehet h a p2ktools most nem, mert lehet h le kell szednem hozzá az MPT-t :))

Mindjárt kipróbálom :)

Szerk: nem megy, de rákérdez a driver felrakásra és utána gondolom megy :)

Midway az megy simán :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#217) snt


snt
senior tag

Próbálgattam a MotoSkint (illetve volna) letöltöttem p2kmannal a szükséges fileokat (Vodafone.ski meg az összes dat) de a ski filet nem nyitja meg, hibaüzenet és mikor jön a wallpaperes hibaüzenet akkor be is zárja magát..

Egyébként a MotoSkinben ha jól láttam akkor benne van az egész gyári ikon/menü? Mert az nem rossz :)

(#218) eM'82 válasza snt (#217) üzenetére


eM'82
addikt

fura, nekem nem volt ilyen gondom vele. Lehet, h összeakad vmilyen progival.
v. írásvédettek a file-ok, de nem hinném, mert nekem se voltak azok.

Ha minden jól megy, ma végre utánanézek a dolgoknak, mivel hazamegyek és esetleg kiegészítem a leírást. (a barátnőm miatt túl elfoglalt vagyok, és ha lehet választani telefon-bütykölés (amivel lehet, h 2-3 elcseszek) és a barátnőm között... hát én is csak férfiből vagyok:D )

(#219) footy


footy
addikt

Megcsináltam a szoftverfrissítést... :)
Érdemes volt... :)
Mérföldekkel jobb az eredeti szoftver igaz még magyar nyelv nincs rajta...
Gyorsabb, szebb,okosabb...

Szóval mindenkinek ajánlani tudom csak...

(#220) snt válasza footy (#219) üzenetére


snt
senior tag

Röviden,tömören hogy csináltad? Az eredeti vodás szoftot le lehet menteni egy az egyben ?

(#221) snt


snt
senior tag

Milyen progival lehet emulálni java játékokat pc-n?

(#222) snt


snt
senior tag

JAVA GAME WANTED

Akinek megvan a Samsung X450-esen lévő Buble2Smile nevű játék az plz küldje el az email címemre, nagyon kéne a Motorolámra! :)

(#223) joshua7


joshua7
veterán

Lenne vki, aki a v525-ömre v600 softot rakna?
Természetesen nem ingyen, ha úgy alakulna!

Semper Fi

(#224) snt válasza joshua7 (#223) üzenetére


snt
senior tag

http://v525.uw.hu

Érdeklődj v525uwhu-nál ! Hátha bevállalja :)

(#225) eM'82


eM'82
addikt

x-micro bluetooth megbízható?
érdemes megvenni?
java-cuccok feltöltése megy vele?

(#226) snt válasza eM'82 (#225) üzenetére


snt
senior tag

Állítólag jó kis kütyü, és igen megy vele, még egyszerűbben mint kábellel, mert nem kell java aktiválás.. Viszont borsos az ára...

(#227) eM'82 válasza snt (#226) üzenetére


eM'82
addikt

Kösz. Sztem 4500Ft, nem egy hatalmas összeg, 2 adatkábel ára. Nincs túl nagy kedvem az USB kábelen keresztül a Java-cuccokkal tökölni... úgyhogy lehet, h beruházok egybe.

(#228) snt


snt
senior tag

MOT V66 megnevezésű adatkábelt rendelem meg Speedshoptól, remélem jó lesz hozzá, mert az oldalon azt írják.. 2290 pénz, nekem nem feltétlen kell BT, java már aktiválva van, nem is nehéz, szal inkább az olcsóbbik :)

(#229) eM'82 válasza snt (#226) üzenetére


eM'82
addikt

nekem nemigen akarja Motorola USB Modemként felismerni a gépem a telót... minden hozzávaló megfelelő verziószámú szoftvert és drivert letöltöttem, de csak Motorola USB Device-ként funkcionál a telcsi. Így pedig hiába állítok be bármilyen Com-portot a Midwaynek, ''CONNECTING THE PHONE... TIMER EXPIRED''-et ír ki, mikor fel akarom tölteni a játékot. :(

már unalmas, bárhogy próbálkozok vele. Hja és az MPT sem müxik, mondjuk nekem a 2.21b verzió van meg belőle, de nem hiszem, hogy verziófüggő.

(#230) eM'82 válasza snt (#228) üzenetére


eM'82
addikt

nem is nehéz... gondolom. Nekem van hozzá türelmem, de ez már túl megy az ésszerűség határán, hogy mindent a leírások szerint csinálok, pontról pontra (nem vagyok debil, h ne értsem meg mi van leírva) és bas*ik működni.

lehet, h a registry-ben való átírást nem is kell megcsinálni??? usbccgp-ről usbhub-ra?

(#231) snt válasza eM'82 (#229) üzenetére


snt
senior tag

Motorola USB handset driver kell csak, azután már modemként látja a telót.. MPT-t updatelni kell, ha nem látja (3.0 sem látja) és ilyen hülye rajzolt telefon képe jön be, akkor a General Settings, modem beállításoknál kell rányomni a change modemre, akkor végigscanneli, megtalálja a telót, de egy lista jön be, ahol kiválasztod monjuk a V525-öt, ami lényegében ugyanaz mint a V550...

(#232) snt válasza eM'82 (#230) üzenetére


snt
senior tag

Én nem csináltam semmiféle registry átírást... csak usb handset, és akkor modemként látja, majd MPT-vel modem change és látni fogja V525-nek vagy akárminek (listából választod) lásd fentebb...

[Szerkesztve]

(#233) eM'82 válasza snt (#232) üzenetére


eM'82
addikt

aha, akkor majd holnap teszek még egy végső elkeseredett próbát. hátha...

(#234) snt válasza eM'82 (#233) üzenetére


snt
senior tag

A sok progi meg driver meg XP, nagy a kavarodás, én is 2 napig szarakodtam mire minden összejött... Ja, és kell az microsoft USB patch is, mert különben amiatt is lehet kavarodás! Utána újraindít, usb handset driver, teló rádug, eszközkezelőben ott a modem, meglehet nézni hányas port... MPT felrak, frissít, ha nem ismeri fel, akkor a már fentebb említett modem change :C

P2K tools és a java már más tészta, de azt már feljebb írtam...

Az a gond, h a P2Ktools, meg a P2Kman saját P2k drivert használ, így ha azokkal akarsz vmit csinálni akkor azokat a drivereket kell, mert nem fér össze a Motorola modemmel stb... Bonyolult, de pár perc alatt megoldható :)

(#235) eM'82 válasza snt (#234) üzenetére


eM'82
addikt

Thnx. Lehet, h még ma megnézem mit tehetek.
De lehet, hogy inkább NFS Undrgrnd 2 játszok, az legalább indul:) és működik fas*án.

(#236) snt válasza eM'82 (#235) üzenetére


snt
senior tag

Nézd meg! :C

(#237) eM'82 válasza snt (#236) üzenetére


eM'82
addikt

nemtom mit műveltem pontosan a géppel, de [asszem: registry beállítást visszaállítottam, usb patch, usb handset driver felraktam újraindítás nélkül, p2ktools AT módban!!!felismerte a COM3-on a telót, MIDway működött ):)] MŰKÖDIK:) :C:C:D:DD:D:DD:D:DD:D:C:C !!!

felraktam v. 10 játékot!!!:) (egymás után)

MPT 2.21 nem műxik, de nem is érdekel, mivel a p2ktools AT módjában is van SMS-lementés!

ma reggel kb. 10 perc alatt felismertettem a géppel a telót! egyéni rekord:DDD

szóval nem veszek BT-t, nem kell!:)

kösz, egy kicsit azért tudtál segíteni:)



[Szerkesztve]

(#238) snt válasza eM'82 (#237) üzenetére


snt
senior tag

:C

MPT is műxik, ha úgy csinálod ahogy mondtam, General Settings modem change.. :)

(#239) eM'82 válasza snt (#238) üzenetére


eM'82
addikt

tudom. Modem change megvolt, de akkor viszont meg nem találta a COM3-as porton az USB Modem-et. Ma reggel pedig már nem volt időm rá, hogy mindent beállítgassak rajta, de majd holnap... :)

Nekem annyira nem fontos, hogy működjön az MPT, a lényeg a p2ktools AT módja volt:) + MidWay.

Majd holnap felrakom a 3.x MPT-t, s hátha azzal majd jól együttműködik a teló, ha nem, akkor nem:).

(#240) snt válasza eM'82 (#239) üzenetére


snt
senior tag

Látni fogja az :) Csak nézd meg, mert rádugásnál módosulhat a com port és lehet h nem 3-as akkor..

Megérdekezett a tegnap rendelt adatkábelem a speedshoptól !!!!! ÉS nagyon fasza, végre saját!! :) :C :C

Most épp java + kép feltöltéssel foglalom el magam +persze cshangok :)

Ajánlom mindenkinek a speedshopot, most vásároltam náluk először, tegnap du. 5-kor rendeltem meg, ma 2 óra fele már megjött Pestről :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#241) footy válasza snt (#220) üzenetére


footy
addikt

Nem tudom hogy le lehet e menteni az eredetit.
Röviden a flash file-t beolvastam multiflash-sel(PST) aztán start kis szünet és ment is...

(#242) eM'82


eM'82
addikt

A külső LCD-re hogy lehet monokrom képet ''varázsolni''? Szövegre már megváltoztattam, de ha esetleg vmi. Nokia 3210-es felbontású logo-t lehetne rá alkotni, az lenne az igazán nagy gyönyör:).

Biztos, h lehetséges, mivel a v550-ös alap telefonon a VodaFone felirat jelenik meg, a logo-javal együtt, ''fehéren'', fekete alapon.

Van vmi leirás erről vkinek, hogy hogy lehet ezt ''megbuherálni''?:F

Nincs vmi file a telóban amit csak át kell irogatni il. rajzolgatni (ascii karakteres rajzra gondolok) és akkor kész, megoldva a probléma?:F

thnx

(#243) snt válasza eM'82 (#242) üzenetére


snt
senior tag

Nemtom, viszont arra kiváncsi lennék h írtad át a vodafone feliratot.. :F
És ha átírod akkor vissza lehet utána állítani az eredetit ?

(#244) footy válasza eM'82 (#242) üzenetére


footy
addikt

Ez engem is érdekelne ,de én már azt a doksit is elhagytam amiben le van írva hogy kell letölteni a seem file-okat(pedig már egyszer megcsináltam) Tényleg, leírhatná valaki hogy kell azt tudom hogy P2Kmannal

(#245) snt


snt
senior tag

A MotoSkin nevű progiban az eredeti gyári motorola cuccok vannak alapból, azt fel lehet tölteni telóra? Ha igen hogy? És ha feltötöm akkor a kinézet menüben megjelenik a moto stílus?

(#246) eM'82 válasza snt (#243) üzenetére


eM'82
addikt

seem editor (pl.:SeemPlayer) segítségével.
Vissszaállítani sztem nem lehet. :(

Hja, megy minden progi! MPT 3-as verziót feltelepítettem és már látta is a telót. :)

(#247) eM'82 válasza snt (#245) üzenetére


eM'82
addikt

nem jelenik meg a Motostílus. Éppen tegnap olvastam utána.
Külön könyvtárat kell létrehozni neki egy progi segítségével, majd oda kell bemásolni, a Moto.ski+ moto[x...y].dat fileokat.
Motoportal.dox.hu/Fórumok között nézz szét, pl.: Skinek, témák.. :)

(#248) eM'82 válasza footy (#244) üzenetére


eM'82
addikt

motoportal.dox.hu
v.
v525.uw.hu.

Olvassd el ott a dlogokat! Ott le van írva minden.

(#249) footy válasza eM'82 (#248) üzenetére


footy
addikt

Kicsit pontosabban hogy hol mert a seemplayer-es résznél nincs leírva.(Motoportal)

(#250) eM'82 válasza footy (#249) üzenetére


eM'82
addikt

használd a linkeket és a fórumokat!

Egyébként: v525.uw.hu, ott rákattintasz a Linkekre, miután beléptél az oldalra és ott van egy olyan, h thiskman.no-ip.com leírás, szájbarágósan.

a motoportal-on is nézz szét, ott is biztos, hogy le van írva vmelyik fórumban!

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Motorola v550-re
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.