Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40251) somi52 válasza Sommi (#40250) üzenetére


somi52
őstag

Olyan mint a pucolt sea szerintem rálehet tenni a blur 3d launchert ki is probálom

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#40252) somi52


somi52
őstag

spb tv simán fut ralyta

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#40253) Nandivagyok


Nandivagyok
aktív tag

Érdekes dolgot vettem észre akksi töltöttség esés kapcsán. (nálam 38-ról ugrik 19-re, arra gyanakodtam, hogy azok a cellák amiket ezen a tartományon használ, elhasználódtak, megsérültek) Ma az ugrás után 18%-ról feltöltöttem 38%-ig, és ezután normálisan merült százalékonként egészen 5-ig, amíg töltőre nem raktam. Összességében ez nem tudom mire vezet, de tuti nem elhasználódás áll a háttérben :D

(#40254) Halo válasza domerator (#40241) üzenetére


Halo
senior tag

ööö --- izé... ha lesz acro-d, akkor csak ott leszel a topicjában... nem? s mivel tervezem én is a beszerzését, (gondolom) találkozunk majd az ottani topicban... :DD
nem úszol meg ;]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#40255) Sommi válasza somi52 (#40251) üzenetére


Sommi
aktív tag

Az nagyon szuper volna ha bele tudnad tenni az igazi moto launchert. Szolj kerlek ha sikerult bele tenni, varom! :)

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#40256) natë válasza Halo (#40254) üzenetére


natë
nagyúr

Szerintem ő nem akar venni Acrot, pont azt írta, hogy a droidot hanyagolja. :U

(#40257) teo77 válasza natë (#40256) üzenetére


teo77
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#40258) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Valaki használja már az új MS2GINGER 4.0-át?
Tapasztalat? :)

Na!!!

(#40259) Sommi válasza natë (#40256) üzenetére


Sommi
aktív tag

Nem hát, pont mondta, hogy htc-t fog használni vagy majd iphone 5 vagy win8. :DDD

De egyébként az erőmű igény jogos kritika, viszont a fő baj, miszerint túl fekete az megoldható szerintem.A fekete menürendszer nekem sem tetszik, nagyon nem, de a miui meg wiui, most ez a barbone, ez mind színesebb. Úgyhogy fircsállom, dehát előbb utóbb mindenkinél lejár a defy ideje:). Én is kacsintgatok a mostani sony-k felé, de még sokáig nem lesz lecserélve, első sorban anyagi okokból, másrészt nekem teljesen megfelel :)

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#40260) natë válasza Sommi (#40259) üzenetére


natë
nagyúr

Ja. [link] :U

(#40261) tzl válasza natë (#40193) üzenetére


tzl
senior tag

Ha már eladtad a defy-t, akkor nem kérdés a kérdés, de hidd el, nekem rendszeresen van a kezemben mindkettő és a mini pro képén nagyon látszik a kisebb felbontás (a pixelsűrűsége pl. sokkal kisebb, mint a Defy (264PPI vs. 192PPI). De a józan ész szerint is, 3,7" 854x480 vs. 3" 320x480, a kijelzők átmérője közötti arány 1,23, míg a függőleges felbontások közötti arány 1,77.
Persze, ha nem lényeg a kijelző, viszont a fizikai gomb igen, akkor nem kérdés a kérdés :)
Néha jól jönne a defyre is egy rendes billentyűzet :)

[ Szerkesztve ]

(#40262) tzl válasza teo77 (#40226) üzenetére


tzl
senior tag

egyenáramnál Hz? Milyen frekvenciája kéne legyen az egyenáramnak?

(#40263) kymco válasza tzl (#40261) üzenetére


kymco
veterán

Nekem még nem hiányzott sohasem a fizikai billentyűzet... pedig korábban volt hp winmo. okostelefonom fizikai billentyűzettel. Nem sírtam vissza soha, mióta defyzek.

www.refujvaros.hu

(#40264) natë válasza tzl (#40261) üzenetére


natë
nagyúr

Nem vagyok annyira "vájt szemű", nem fogom Defy mellé tenni, engem meggyőzött a telefon és a kijelzője is, pláne, hogy egyszerűen nyitható a bl. A fizikai billentyű nekem fontos.
Az x10-es mini kijelzőjéhez képest mérföldekkel jobb.

(#40265) tzl válasza feketepeti (#40203) üzenetére


tzl
senior tag

Nézz körül a telepített programok között, továbbá a saját használati szokásaid között, abban is lehet változás.
Önmagában az, hogy a telefon jelzi, hogy fogyni kezd a delej az akksiból, teljesen normális dolog és nem okoz gyorsabb fogyást.
Ha végiggondolod, nem is jelezhet elméletileg sem száz százalékot, ha nincs bedugva a töltő, mivel ha kihúzod a töltőt, akkor az akksi adja a delejt ahhoz, hogy a telefon jelentse, hogy egy tartozék eltűnt a rendszerből, át kell állni töltés kijelzésről akkufogyás kijelzésre.
Kétféleképpen lehet megközelíteni a kijelzés kérdését. Ugye azoknál a telefonoknál, ahol csak 4-5 állapotot jelez ki, nem kérdéses, hogy akkor vesz el egy "pálcikát", amikor az elfogyott, tehát fullra töltött állapotot jelez mondjuk 76%-ig, aztán 75%-nál kezdi el jelezni a háromnegyedet.
Százalékos kijelzésnél meg két aleset lehetséges, amíg x egész fölött van akármennyivel is, addig a nagyobb egész számot jelzi ki (tehát pl. 99,1%-nál még 100%-ot jelez), vagy pont fordítva, épp a kisebb egész értéket jelzi (tehát 99,99%-nál 99%-ot). Defy-nál ez utóbbi a helyzet, ezért ugrik le azonnal 99%-ra, ha lehúzod a töltőről.
És azért csodálkozol rajta, mert előtte a gyári rendszeren az első módszerrel jelzett ki és ebből következően sokáig mutatott teljes töltöttséget, holott valójában ott is ugyanígy ürült az akksi, csak épp nem kötötte az orrodra.

(#40266) tzl válasza natë (#40264) üzenetére


tzl
senior tag

Az nem kérdés, mini pro kijelzője már nézhető kategória. :) Nekem Defy után nem szép, de ízlések és pofonok :D

(#40267) natë válasza tzl (#40266) üzenetére


natë
nagyúr

Számunkra a legmegdöbbentőbb újdonság azonban a kijelző volt, különösen, hogy az előző generációnak ez volt talán a leggyengébb pontja. A 2,5 hüvelykes, 320x240-es kijelzőt váltó 3 hüvelykes, 480x320 pixel felbontású panel ugyanis egyszerűen csodás. A relatív alacsony felbontás ilyen kis méretben nem okoz problémát, a pixelsűrűség épp eléggé magas. A színek azonban gyönyörűek, a kontrasztarány magas, a betekintési szögek pedig kiválóak. Bár a panel nem IPS-rendszerű, a kép minősége vetekszik bármivel, amit eddig láttunk - házon belül pedig egyenrangú az Arc kijelzőjével is.

Na de nem offolok többet... :B

(#40268) Halo válasza natë (#40256) üzenetére


Halo
senior tag

:F ajjj - valamit nagyon benéztem.... booocs.... :B

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#40269) Angyalpor válasza Nandivagyok (#40253) üzenetére


Angyalpor
tag

En most uritem 100rol kalibralas utan. Kinti forumokos is sak tippelgetnek,hamarosan csak lesz megoldas... :-)

(#40270) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Alsó gombsor világítását mivel lehet szabályozni? Speedy barebone ROM v3.1 piros lencsére való rom van a telefonomon.

(#40271) teo77 válasza Sommi (#40259) üzenetére


teo77
őstag

No igen, nekem is megfelel a Defy. Igyekszem nem elfelejteni, hogy ez "csak" egy eszköz. Mondjuk öcsém új Galaxy S III-ja igen vonzó masina! :-)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#40272) kano válasza teo77 (#40271) üzenetére


kano
nagyúr

Nagy lapát, de azért ingyen kellene. ;]

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#40273) teo77 válasza tzl (#40262) üzenetére


teo77
őstag

Az imputnal van feltüntetve, úgy emléksze m.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#40274) teo77 válasza kano (#40272) üzenetére


teo77
őstag

Én is gondoltam arra, hogy talán túl nagy, de nem! Cseppet sem zavar. Sőt! Csodás telo! Csak aranytalanul drága.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#40275) Shyciii válasza natë (#40267) üzenetére


Shyciii
veterán

Tök mindegy mekkora a felbontás/képernyő méret aránya. Lényeg hogy neked tetszik, a többi nem érdekes :)
Használd egészséggel :)

(#40276) natë válasza Shyciii (#40275) üzenetére


natë
nagyúr

:R

(#40277) Kbali


Kbali
nagyúr

Akksi kalibrálás témához: igaz ez noti.

(#40278) Angyalpor válasza Kbali (#40277) üzenetére


Angyalpor
tag

Hm,lehet en vagyok tul kocka,de ezt minek kuldted? :-)

(#40279) Kbali válasza Angyalpor (#40278) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mert kb. minden második hsz arról szól, hogy esik az akksi töltöttség kijelzése azoknál, akik hetente cserélgetik a rom-ot -> és utána a hogyan kalibrálunk téma. Egyáltalán hogyan veszi észre? Én töltöm, ha enni kér, használom, stb... Így elvan 1-2-3 napig, attól függően, hogy milyen a használat intenzitása. Nekem egyértelműen lejött az Android belépése óta, hogy használattal csak jó eséllyel 1 napig mennek, ha nem használod, akkor meg tovább. Kár szerintem rajta pörögni - ha valóban esne az akku kapacitása, akkor az már szerviz eset, ha csak a kijelzés rossz a rom csere-bere miatt, akkor az nem, sőt...

(#40280) Angyalpor válasza Kbali (#40279) üzenetére


Angyalpor
tag

Kicsit mellekvaganyon vagy...
Az akkufogyasztas egy dolog,szimplan fizika es matek. Aki ezt nem erti meg,vegyen abakuszt,annak az valo,jogos. De mikor szoftveres hiba miatt inkorrektul jelzi az akku feszultseget,az egy megoldando problema.Vagy nem igy latjuk?

(#40281) Heimdallr75 válasza Angyalpor (#40280) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Nem igazán szeretnék beleszólni, hiszen itt mindenki ezer éve forrásból forgat magának romot...gondolom ránézésre tudja, a sofwtos eltérés okát is.

Felvetésed akkor áll meg, ha feltételezzük hogy az akku kisütési karakterisztikája lineáris, feltételezzük hogy a terhelés (RIL, kijelzőfényerő, proci energiagazdálkodása, stb.) konstans.
Kbalinak teljesen igaza van, a százalékos kijelzés egy becsült érték amit a romba forgatott táblázatból kalkulál, tessék a forrásba utánanézni. A tól-ig határok tizedvoltban vannak megadva, mi pedig ennél finomabb felbontást szeretnénk amit maximum becsülni lehet, algoritmussal. Abba gondolj bele mi van ha az alsó értéknél pont a határon billen át.
Ha szeretnéd csinálok egy patchet ami ne produkál esést, ellenben mondjuk 3 perccel később lekapcsol alacsony érték miatt, mert a nem lineáris akkukarakterisztika miatt nincs más választása.
Persze mikor 4-5 pálcika kijelzés volt mindez senkit nem érdekelt :D:D

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#40282) domerator válasza Heimdallr75 (#40281) üzenetére


domerator
veterán

"Persze mikor 4-5 pálcika kijelzés volt mindez senkit nem érdekelt"

Na ezért használok én statusbar csík akkukijelzést (most is a Touch-on is) ... engem ne frusztráljanak a százalékok :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#40283) Heimdallr75 válasza domerator (#40282) üzenetére


Heimdallr75
őstag

:D ennyi, erről van szó :D
a százalékos kijelzés csupán parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#40284) Angyalpor válasza Heimdallr75 (#40281) üzenetére


Angyalpor
tag

Xda-n olvastam,csinalnakappot,ami a feszkobol szamit szazalekot...csak az ugye megint kulon app...praktikus tudni,mennyi akkuja van az embernek,barhogyan is velitek. :-)

(#40285) somi52 válasza domerator (#40282) üzenetére


somi52
őstag

Nagyon jo ez a speedyv3 még mokeeos cpu menü is van benne

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#40286) feketepeti válasza tzl (#40265) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Ne rugózunk a témán, eléggé otthon vagyok akku témában, engem nem elsősorban a kijelzett érték érdekel, hanem a tényleges üzemidő.

A szokásaimban nem állt be változás, nem is telepítettem semmit, nincs sok minden a gépen és ezer éve CM van rajta.

Csak az tűnt fel, hogy mióta lehúzáskor azonnal 99%-ra vált, azóta lényegesen leesett az üzemidő.
ELőtte, CM alatt azért lehúzás után egy darabig 100%-ot mutatott.

Nekem ez munkaeszköz, nincs rajta egy db játék sem, zene sem, kezel pár mailboxot, van vagy 1300 kontakt és sokat beszélek, PDF doksikat olvasgatok, netezek, de általában mindig az volt, hogy reggel 6 kor leveszem a töltőről és este 10 ig mindig kibírta. Azóta nem.

Szóval valami összefüggés csak van. Persze az is lehet, kezd az akksim megpurcanni, mert én nagyon az elején vettem.

[ Szerkesztve ]

(#40287) domerator válasza feketepeti (#40286) üzenetére


domerator
veterán

Abban tökéletesen igazad van, hogy ha egyenletesen csak te használod a cuccot, akkor a legkisebb anomália is fel fog tűnni és azonnal... nálam is volt, hogy rögtön feltűnt a jó, vagy a rossz fogyasztás egy romnál, vagy más.

Az is biztos, hogy van olyan rom (a mokee volt ilyen ha jól emlékszem), ami sokáig 100%-ot jelzett a töltés után, van olyan, ami rögtön 99-re esik. Ha eddig 100% volt és egyszercsak 99% lett, akkor ott valóban történt valami... és sajna nem lehet kizárni az akku kapacitás csökkenését se (nem drasztikus romlást értek ezalatt)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#40288) Angyalpor válasza feketepeti (#40286) üzenetére


Angyalpor
tag

Hali.
Pont igy vagyok en is,addig gyari utan csak cm7,jatek nuku,non-stop net,es ejjel is megy. Meg nincs egy eves az akkum,de egy masik forumon mar javaresz megoldottak,majd atkuldom privatban, csak a gepemen van elmentve.

(#40289) tzl válasza teo77 (#40273) üzenetére


tzl
senior tag

A töltőn az inputnál? Az normális, mert a töltő inputja az 230V váltóáram, elvileg 50Hz frekvenciával, az outputja meg 3,7V egyenáram.

(#40290) feketepeti válasza domerator (#40287) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Na igen, persze vannak az egyes napok között eltérések, de ez most markáns változás.

Délután 5-6 körül megpurcan, muszáj rátöltenem.

(#40291) mtade


mtade
aktív tag

Bocs előre is a láma kérdésért...

Felraktam a white rabbit 1.3at, de nem találom rajta az opciót, hogy a vissza gomb hosszú nyomására zárja be a programot. Nem tudja valaki, merre kell keresni?

:R

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#40292) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Tényleg, még egy kérdés?

Full töltötségen, töltő bedugva, meddig megy fel a feszültség nálatok?

Nekem 4144-4150 mV-ig. Mintha régebben ez 4200 fölött lett volna picivel...

(#40293) hokins válasza Hafy75 (#40258) üzenetére


hokins
addikt

nekem fentvan, de az alsó prociértéket nem használja,csak a középsőt és a felsőt.

Sőt felraktam ezt a cpu spyt és azseírja, olyan mintha csak 2 lépcső lwnnw pedig a cpu settingsbe 4 van.

[ Szerkesztve ]

(#40294) fa4hu válasza feketepeti (#40292) üzenetére


fa4hu
őstag

A 4200 a max. Ha a fölé is ment, akkor ott valami tényleg el volt kalibrálva. Átlagosan 4158 és 4195 közötti értékeket szokott mutatni teljes töltöttség esetén.

(#40295) teo77 válasza tzl (#40289) üzenetére


teo77
őstag

Úgy tudom, hogy a kimeneti értékek nem haladhatnak meg egy bizonyos értéket, mert az nagyon nem tesz jót az akkunak. Csak össze kell hasonlítani a "kiserleti" töltő adatait a gyárieval, és mehet a menet. A mAh csaknem mellékes, mekkora. Ez csak az én véleményem, nem szentírás.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#40296) Sommi válasza somi52 (#40285) üzenetére


Sommi
aktív tag

Somi, ebben a speedy V3-ba bele tudod applikálni a gyári launchert ? Mert egyébként tényleg bejön, (bár ez aztán ki van pucolva az tuti, azért a fényképezőhöz a galéria jó lenne, a visszanézéskor) de hiányzik a gyári felület.
Most feltettem ezt JRDNEM_U3_3.4.2_117-002_BLUR.sbf ez is jó, szépen fut, de nem rezzen ha az alsó négy érintőgomb közül nyomom meg az egyiket. oO. Sőt feloldáskor sem, szal furcsa, mindjárt újraflashelem :DDD

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#40297) Sommi


Sommi
aktív tag

JRDNEM_U3_3.4.2_179-4.4_VFSBLUR__Service1FF.sbf ez milyen rom ?

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#40298) #71562240 válasza teo77 (#40295) üzenetére


#71562240
törölt tag

Folyamatosan összezavarod ezeket a dolgokat tegnap (vagy ma reggel?) óta.
Egyébként éppen a kimeneti értékek legfontosabb eleme a mAh-ban megadott töltésteljesítmény, ami ne legyen sokkal magasabb, de inkább ugyanannyi (vagy kevesebb) legyen, mint a gyári töltőé. Persze a kimeneti feszültség sem mindegy, az se legyen sokkal nagyobb érték, mint a gyári töltőé.

[ Szerkesztve ]

(#40299) Angyalpor


Angyalpor
tag

Melyik leirast kovessem,ha cm7rol miui-ra,vagy hasonlora (masik vonal) valtanek? Illetve azon a vonalon melyik a legtakarekosabb stabil rom,mirol vissza tudok terni meg a gyarira?

(#40300) Shyciii


Shyciii
veterán

Nah SPeedshopos srácoknak ezer hála, hétfőn megy a Defy a Cordonhoz, rendbehozatom.
Még a végén én is eladom, bár amíg nem tom hogy mi a franc lesz a WP8-al...Csakhát az a fránya SE Xperia Arc S formaterve tetszik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.