Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26901) GAMM-R válasza TripleB (#26899) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

Ha nem így történt volna nagyot szívok...
Köszönöm a segítségeket!! :R

(#26902) Z0C!


Z0C!
őstag

OFF:
Tegnap lecseréltem a Defyt..egy RAZR V3ra. Hát égésföld.Csodálatos VGA kamera, 5Mb belső tárhely..kinyitható forma, penge dizájn és nyomógombok. Fenomenális érzés volt SMS-t írni :) A WAP sebességéről meg ne is beszéljek :)
Mindenesetre jó volt nosztalgiázni és a RAZR csúcstechnológiát használni egy kicsit 2005ből.

ON: Láttam videót CM9ről. Használ-e valaki innen CM9et? Alkalmas-e napi használatra?
(Miui vonalat viszem, csak kolléga érdeklődik)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#26903) domerator válasza TomiXTR (#26892) üzenetére


domerator
veterán

Szia,
Ne engem kérdezz, cm-mel nagyon nem foglalkoztam sajna

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#26904) somi52 válasza Z0C! (#26902) üzenetére


somi52
őstag

Igen. a kamera nem fog müködni hiába cserélgetik az apk.02 04töl van fent napi szinten hasznàlom faxa

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#26905) GAMM-R válasza GAMM-R (#26891) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

A másodi ROM-al sem akar továbbmenni a Moto logo-n.... :(((

(#26906) RootRulez


RootRulez
félisten

Csinálnék egy szavazást "Ki milyen ROM-ot használ a DEFY-jén" címmel. Milyen ROM-ok közül lehessen választani?

2.1
Froyo
CM7 (és 3 alfaja)
MIUI (és ki tudja hány alfaja)
MSGinger

Mik vannak még? Hány Romot lenne értelme berakni?

═════════════════════════════════════════

(#26907) Joke21 válasza GAMM-R (#26905) üzenetére


Joke21
aktív tag

Valamit nem jól csinálsz. Írd le egyszer lépésről lépésre, hogyan csináltad.

(#26908) GAMM-R válasza Joke21 (#26907) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

Lépésről lépésre így: http://androidunderground.info/motorola-defy/motorola-defy-a-magyar-miui-a-wiui-wajkiui-telepitese-kezdoknek
Többször cseréltem ROM-ot más telefonokon, de ezt nem vágom miért nem megy... :W

(#26909) Kbali válasza GAMM-R (#26908) üzenetére


Kbali
nagyúr

2.1-ről indultál nem? Ha igen, akkor először 2.2-re upgrade-eld a gyári Motorola Updater-rel, utána root és főzött ROM a leírtak szerint.

(#26910) somi52 válasza GAMM-R (#26908) üzenetére


somi52
őstag

Ne magyar 2.2re rakd

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#26911) GAMM-R válasza Kbali (#26909) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

2.2 volt rajta, megegyezett a verziószám.

(#26912) GAMM-R válasza somi52 (#26910) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

Angolt tettem miután szóltál.

(#26913) Joke21 válasza GAMM-R (#26912) üzenetére


Joke21
aktív tag

Szóval rootoltad a telefont, felraktad a 2ndinit-t, zip-ből telepítetted a wiui-t és miután újraindul nem jut tovább a moto logónál és a kék led sem villan fel?

Hányas 2ndInit-el próbálkozol?

[ Szerkesztve ]

(#26914) GAMM-R válasza Joke21 (#26913) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

Pontosan ahogy írod. :F

(#26915) szabof1 válasza GAMM-R (#26914) üzenetére


szabof1
őstag

Ellenőrizted a zip épségét?

(#26916) GAMM-R válasza szabof1 (#26915) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

Na az kimaradt. 2 különböző ZIP-et is próbáltam. Mindkettő sérült lenne?

(#26917) somi52


somi52
őstag

1.4 vagy 2.0 2ndinivel probáld

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#26918) Z0C! válasza somi52 (#26904) üzenetére


Z0C!
őstag

Köszönöm!

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#26919) GAMM-R válasza somi52 (#26917) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

Ezzel próbáltam: 2ndInit_Slukkicatol_com.pedronveloso.sndinitdefy-imported_1.apk

(#26920) szabof1 válasza GAMM-R (#26919) üzenetére


szabof1
őstag

Annak a 2ndInitnek jónak kellene lenni.
Ha 2 különböző helyről való zippel is próbáltad, akkor kicsi az esélye. De én kicsomagolnám a biztonság kevéért.

(#26921) GAMM-R válasza szabof1 (#26920) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

Éppen teszem vissza a gyári 2.2-t, de utána letesztelem a ZIP-eket.
Ha azzal volt a gond, kaphatok linket?

(#26922) GAMM-R válasza szabof1 (#26920) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

Nem volt hibás a ZIP.

(#26923) szabof1 válasza GAMM-R (#26921) üzenetére


szabof1
őstag

Én most töltöttem le domerator 3. (wuploados) linkjéről és sikeresen kicsomagoltam.
Nem tudom, hogy mikor és egyáltalán ki fogom-e próbálni (de lehetséges).

[ Szerkesztve ]

(#26924) Joke21 válasza GAMM-R (#26922) üzenetére


Joke21
aktív tag

Ezzel a 2ndInit-el próbáld meg egyszer.

(#26925) domerator


domerator
veterán

Félig OFF:

... csak azt tudnám, miért vagyok ekkora f&@đĐŁ... miért nem jó nekem a jó kis wajkiui, ami teszi a dolgát.. nem, nekem más kell... kipróbáltam ezt a mokee romot az xda-ról... :W
... valami állatul tetszik, olyan keveréke a miuinak és a cm7-nek, hogy nem is kellene talán más (az igazat megvallva lehet, hogy a cm7-ben default megvannak azok, amiket údonságként láttam benne, dehát a cm-mel nem foglalkoztam, csak épphogy)...

Az eszem megállt pl., amikor egy "switcher" menüpontban illedelmesen megkérdezte, hogy milyen google (!) cuccokat óhajtok száműzni a benákba.. :Y ... felsorolt egy rakattal, de közte olyat is, hogy Google Services!!!... maps, talk...stb. Amiket kiválasztottam, azok mentek a fridzsiderbe... :Y

3 részes notification, egy a kapcsolóknak, egy az eseményeknek, egy meg rendszerinfó...

Kellemes sötétkékes átmenetes alapon világoskék szöveges menü, sima átmenetek.. vazzz... és nem tudom használni :W

Hiába váltom át angolra, valahogy az alap lokalizációja csájna marad és pl. az operamini kínaiul akar települni (gondolom én, mert a betűket nem látom, csak dominósort helyette)

Basebandja rendben, sms, mms, minden megy rajta default.

Mihelyt valamihez hozzá akarok nyúlni benne (kitörölni a zipből, vagy a build propban legalább a nyelvet átváltani) máris az van, hogy felmegy ugyan, de egy reboot után már nem tér magához, örök bootanimációba szorul... csak az érintetlen rom hajlandó felmenni. Azon kívül a névjegyzékkel nem tudom mit csináltak, mert ha szinkronizálom, akkor utána a tárcsázó a gombnyomástól csak kb. 5-6 mp múlva hajlandó elindulni...

(... és persze a laptopon nincs "arossebegyemeg" gomb...) :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#26926) Toto00


Toto00
tag

Hali!ms2ginger 3.0ra egyszerüen feltehetem pl az uj miuit vagy wiuit recoveryböl zip installal? Vagy kell vmit büvèszkedni plusszba?

(#26927) vazzz válasza domerator (#26925) üzenetére


vazzz
őstag

Szóltá? :U :DDD

(#26928) GAMM-R válasza Joke21 (#26924) üzenetére


GAMM-R
csendes tag

Köszönöm, de most kicsit pihenek vele. 10 óta ezzel cumizok. :Y
Amúgy gondolod, hogy ez lehet a hiba?

(#26929) szabof1 válasza GAMM-R (#26928) üzenetére


szabof1
őstag

Lehet. Ha minden más hibát ki lehet zárni, akkor ez miért ne lehetne (nálad) rossz? Mondjuk korábban Slukkicának jó volt, de ki tudja...
Joke21 a v2.0-ás 2ndInitet javasolta.
Wajk XDA-s első hsz-ében pedig az én leírásaimban is szereplő v1.4.2-est írja.

(#26930) Joke21 válasza szabof1 (#26929) üzenetére


Joke21
aktív tag

Hm, wajk leírását nem olvastam, olyan régit? Ha azt javasolja, akkor mennie kell azzal is. Mondjuk a 2.0-val tuti megy, mert próbáltam, ezért mondtam, hogy egy próbát megér azért.

(#26931) szabof1 válasza Joke21 (#26930) üzenetére


szabof1
őstag

Tudod, a régi jól bevált dolgok... :)

(#26932) R19


R19
senior tag

A Wiui 2.2.3-ban benne maradt a telocation.db
Hogyan tudom ezt kitörölni a system/etc mappából?

(#26933) domerator válasza R19 (#26932) üzenetére


domerator
veterán

Ha nem törlöd ki az se baj, de egyébként root explorrrel

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#26934) cmg1024


cmg1024
csendes tag

Pár napja írtam, hogy nem megy a WiFi-m. Volt egy kis időm tesztelni. 3 routerrel különböző beállításokkal, és 3 különböző rommal próbáltam. A konklúzió az, hogy WPA/WPA2 AES titkosításnál eldobja a kapcsolatot max 10 mega letöltése után. És utána csak reboot után megy megint egy kicsit. TKIP mellett megy rendesen. (A gond az hogyha szemet hunyok a TKIP sebezhetősége mellett, és azt akarom használni, akkor nem megy az n-es wifi. A 802.11n szabvány nem tartalmazza ezt a titkosítást.)
Valakinek volt hasonló gondja? Esetleg megoldása? Neten találtam ilyen hiba leírásokat, de megoldást nem. És az vajon hogy lehet, hogy másnak megy rendesen az AES? Ha ezzel bemegyek a szervizbe, mit cserélnek, ha cserélnek?

(#26935) domerator válasza cmg1024 (#26934) üzenetére


domerator
veterán

Nálam most lett 2 napja betéve a router és AES titkosítással megy majdnem egész nap.
(mondjuk nagy fájlt még nem próbáltam rajta letölteni, de most kipróbálom...)

Wajkiui rom van fent (wajkidom 2.2.3)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#26936) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Leírom, hogy jártam, hátha valaki furán néz romcserénél - ahogy legalábbis én tettem.

2 napja szépen feltettem a wiui 2.2.3-at, szép, jó. Aztán nézem cpufrillsben 1GHz-en állok, pedig CM7 1,1-en volt belőve reco-ban. Persze hogy a rom a cpu beállításokat is átírta, amire nem gondoltam, így kezdődhetett elölről a piszkálás, de nem akart összejönni olyan szépre az összes freki használata, mint CM-en; lövésem nem volt, mik voltak beállítva. No, cm nandroid backup vissza, beállításokat így le tudtam írni, aztán wiui nandroid is vissza.

Tanulság: a mentés s a hagyományos papírlap olykor életet menthet.

Más: tapasztalat alapján a wiui 2.2.3 nem "éhesebb" mint a cm? Igaz, hogy meglehetősen sokat piszkáltam, az újdonság ereje ugye, de viszonylag hamar lecsoffasztottam az akkut....

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#26937) Joke21 válasza baal-amiga (#26936) üzenetére


Joke21
aktív tag

Legközelebb ha így jársz, vagy esetleg más:

Marketről le kell tölteni a nandroid browser nevű programot, majd ezzel meg kell nyitni a telefonon az elkészített mentések közül a system.img-t, ebben van egy bootmenü/config könyvtár. Ebben pedig egy overclock.conf nevű fájl, na ez tartalmaz mindent, ami kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#26938) baal-amiga válasza Joke21 (#26937) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Na ez like. Hiánypótló alkalmazás. Nem ment volna el fél órám a mókolásra :(

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#26939) szabof1 válasza baal-amiga (#26936) üzenetére


szabof1
őstag

Most néztem meg, hogy hol tárolja a rendszer ezeket a frekvencia/vsel beállításokat: /system/bootmenu/config/overlock.conf.
Szerintem elég lenne ezt valahogyan egy update.zip-be berakni és az új rom telepítése után még egy install zip from sdcard lépést beiktatni. Van rosszul gondolom?

Szerk.:
El vagyok maradva az olvasással. Látom Joke21 már megelőzött. :D
Bár ha külön update.zip lenne, akkor elég lenne egyszer megcsinálni és felmásolni fixen az SD-re és nem kellene minden rom zipbe belemásolni.

[ Szerkesztve ]

(#26940) KaiotEch válasza szabof1 (#26939) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szerintem jól gondolod.

(#26941) Toto00


Toto00
tag

Haliho
#26926-re senkinek semi 5lete?

(#26942) domerator válasza Toto00 (#26941) üzenetére


domerator
veterán

Én speciel nem tudom és ha én csinálnám, akkor nem sajnálnám az időt a nulláról indulni, mert úgy tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#26943) Joke21 válasza szabof1 (#26939) üzenetére


Joke21
aktív tag

Jó ötlet, írok majd esetleg egy spciptet, de majd csak max szombaton, ha van rá igény és addig nem csinálja meg valaki.

(#26944) baal-amiga válasza Joke21 (#26943) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Van ám; a legjobb lenne, ha kimentené az aktuális beállítást és update.zip-et készítene ;)

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#26945) Btel válasza domerator (#26942) üzenetére


Btel
tag

Én is megosztom a tapasztalataimat a WIUI 2.2.3 mal kapcsolatban.Perfekt!!! :DD :DD
CM7 volt az első ,majd Wiui,Miui,CM7 és a végén Wiui.De az utóbbi jött be a legjobban,kinézetre, gyorsaságra,használhatóságra. :C :C
Az biztos, hogy ha azt akarom, hogy stabil legyen, mindig egy friss alapról indulok,mert így tényleg sokkal stabilabb.Megéri az a plusz idő,ami egyébként nem is sok.
Tehát a mostani tényleg stabil,egy db fc nem volt,eddig,Hétfő óta megy non-stop,wifi,3G stabil.Fogyasztás számomra jó ,pl kedden reggel vettem le a töltőről,és szerda este még 30% volt rajta. Naponta legalább 90 perc zene Bluetooth keresztül,wifi,3G,és átlagos telefonálás.
Tetszik és ez a fontos. :R

(#26946) domerator válasza Btel (#26945) üzenetére


domerator
veterán

Ööö... ez most az érintetlen, igazi Wajkiui-ról szól ugye? :F

No csak azért, mert az is istentelenül jól sikerült, írtam is, hogy Wajk most állva hagyta a többi miui-t ezzel a 2.2.3-mal. :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#26947) Btel válasza domerator (#26946) üzenetére


Btel
tag

Az az!!! Tényleg hiper szuper! És mi lesz ez után? :)) :DD :Y

(#26948) szabof1 válasza Joke21 (#26937) üzenetére


szabof1
őstag

Jó lenne egy ilyen Nandroid Browser PC-re is.

(#26949) killer1203


killer1203
senior tag

Olvasgatom a hozzászólásokat de nem igazán tudom hogy melyik most a legjobb rom ami tud magyarul? 2.3.7 es CM7 van fent, de néha olyan mintha be szaggatna. Kinézetre nem lenne rosz de valahogy nem az igazi sebesség téren.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#26950) Verhóó


Verhóó
tag

A WIUI 2.2.3 már ICS alapokra épül? Mekkora órajelen használja a procit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.