Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Csak én nem látom, hogy miféle jogviszony van az ARM és a végfelhasználók között? Mert szerintem semmi és így nemigen van alapja bármiféle jogdíjak szedésének. :F

(#2) ROBOTER válasza ergoGnomik (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

A cikk arról szól, hogy a jövőbeli szerződéseket a módosítanák, miszerint csak akkor tervezhetsz és gyárthatsz ARM alapú chipet, ha vállalod, hogy a fenti követelményeket beépíted a készülékgyártókkal kötött szerződésedbe.

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kivéve taxisok Samsung / Apple? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) kalimist válasza ergoGnomik (#1) üzenetére


kalimist
aktív tag

És miféle jogviszony van a Qualcomm és a végfelhasználók között? Merthogy a QC eszközönként 12-20 dollárt kér az Apple-től a modemért. Ez lehetett a fő indoka a saját modem fejlesztésenek. A hírek szerint a jövő évi modellekben már saját modem lesz. Amon is azt mondta pár hete, hogy 2024-ben már nem számít az Apple megrendelésére. Vajon megérte a Qualcommnak?

Egyébként elképzelhető, hogy személyes oka is van a feltételek megváltoztatásának, ami a Qualcommnak is kedvezőtlen lenne. A QC volt az, aki blokkolta az Arm felvásárlását.



(#5) ergoGnomik válasza kalimist (#4) üzenetére


ergoGnomik
tag

Tehát ha jól értem akkor miután megvetted az iPhone-odat vagy iPad-edet akkor még külön fizetned kell a Qualcommnak valamennyit. Mert ha nem, akkor sántít az analógiád.

Vegyük például ARM->Qualcomm->Samsung láncolatot, amelyben a végfelhasználó értelemszerűen a Samsung. Az ARM szellemi tulajdont értékesít a Qualcommnak. A Qualcomm Snapdragon SoC-et értékesít a Samsungnak. Mit adott el az ARM a Samsungnak? És mikor? És mit fog majd szólni a fogyasztóvédelem meg a versenyhivatal, hogy egy tranzakcióban nem résztvevő entitás megpróbál oda befurakodni?

(#6) KISDUCK válasza ergoGnomik (#5) üzenetére


KISDUCK
addikt

Félre értettél valamit, az apple a beszállítóknak fizet a vásárló pedig az applenek. A vasárló az maximum csak elfogadja a végfelhasználói licence szerződést.
A samsungnak pedig van saját rendszercsipje exynos néven és gondolom azt nem csak telefonba rakják hanem másba is.

(#7) #52931072 válasza ergoGnomik (#5) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az arm szemszögéből a qc a befurakodott entitás. Ezért akar sápot szedni az összeszerelőktől (is). A lényeg “a tőzsdére lépés előtt” - ön van. Győzzük meg a leendő részvényeseket, hogy ezután jobban fogunk keresni. Egyben nem sikerült elsózni, a softbank megpróbál részvényenként szabadulni az arm-től.
(szerintem)

(#8) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Tehát, a cég, önmaga megélne a piacon a "becsületes" üzletpolitikájával, de ha egyszer egy befektetői csoport kezébe kerül, akkor akár az egész addig felépített üzletág mehet a levesbe, mert a kapzsiság miatt akár versenyképtelenné is válhat..., - na, ha az összes többi a kartell-ben nem lépné meg egyszerre uezt az árfelhajtó lépést.
Most már tényleg ráléphetne a "fékpedálra" vki, mert ennek nem lesz jó vége!
...a befektetői csoport meg majd keres egy újabb áldozatot, ami ezen "versenyhelyzetben" megroggyant...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ez megint arra lesz jó, hogy árakat emeljenek, most ezúttal a mobil gyártók. Amúgy is szűkül a piac...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) Pikari


Pikari
őstag

tőlem nem akarnak jogdíjat szedni azért, ha fényképezek egyet a mobiltelefonnal? időszerű lenne már végre, ha a risc-v apránként elkezdené kiharapdálni az arm részesedését. mióta a japcsik felvásárolták őket, semmilyen említésre méltó innovációt se tudtak kihúzni a kalapból.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#11) Green69 válasza Pikari (#10) üzenetére


Green69
csendes tag

Ha jól tudom, már fizetünk érte - előre - az Artisjus-nak, mivel a telefonban, tablettben PC-ben levő adathordozókra is "magánmásolási díj"-at kell fizetni.

https://www.artisjus.hu/felhasznaloknak/maganmasolasi-dij/ki-koteles-ures-hordozo-dij-befizetesere/
https://www.artisjus.hu/felhasznaloknak/maganmasolasi-dij/tarifa-10/

(#12) Sinesol


Sinesol
veterán

Szóval drágulás lesz, remek. :D
Ironikus, hogy korabban attól féltek, hogy az nVidia felvásárlás miatt rosszul járhatunk, mert majd drágábban licenszel dolgokat, meg zártabb lesz a rendszer, most meg ugyanezt meglépi az ARM. :D
Bravo emberek...

(#13) Busterftw válasza Sinesol (#12) üzenetére


Busterftw
veterán

Aki kicsit tisztaban volt a helyzettel tudta, hogy ez lesz, mert maskeppen az ARM nem tud tobb bevetelt csinalni, arat kell emelnie.
Csak telefonbol evente 1milliard+ "ARM-os" kerul leszallitasra, az osszes ARM-os chip termek mar kozelit a 30 milliard darabhoz evente, mikozben a net profit meg a 100 milliot se surolja evente. Szerinted?

(#14) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ez elég nagy szemétségnek érződik nekem, ha nincs valami kitétel a kisszériás cuccokra.
ezzel pont azokkal a fejlesztőkkel fognak vastagon kicseszni akik mondjuk 100-150 darabot akarnak eladni a saját fejlesztésű cuccukból hogy le legyen fedve a fejlesztési költség, aztán az egész meg OSHW-ként githubra...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) csendes válasza fatpingvin (#14) üzenetére


csendes
őstag

A japán bank pénzügyi befektetőként vette meg az ARM-ot. Mostanra kiderült, hogy a jelenlegi üzleti modell - vagyis, hogy hogyan lehet tartósan nyereséget termelni a szellemi termékből - nem működik, miközben maga a SoC sikeres, már laptopokban. szerverekben is számottevő a részesedés. Az ARM China jelentős részét eladták, gyakorlatilag "Pekingnek" [link]. Megpróbálták eladni szakmai befektetőknek a többit egyben, ez végül nem jött össze. Maradt a tőzsdei értékesítés, ahhoz viszont várható nyereséget kell felmutatni, és politikai okok miatt sem lesz egyszerű, mivel kritikus IP-ről van szó, ami fölött kormányok is szeretnék megtartani, vagy éppen megszerezni az ellenőrzést. Az senkinek nem lenne jó, ha az ARM csődöt jelentene. Nyilván a már meglevő szerződések érvényben maradnak. Bizonyos chipgyártók és mobileszköz gyártók között szoros a kapcsolat, egyes országokban az értékesítési számokkal kapcsolatban kialakulhatott némi bizalmatlanság is. Persze rossz hír, hogy drágábbak lehetnek az új SoC-ok, de másik oldalról egyrészt így életben maradhat az ARM, érdekelt lesz a fejlesztések felgyorsításában, hiszen csak új, lényegesen jobb chipeket érdemes drágábban beépíteni bármilyen eszközbe, és ugyanakkor ez versenyt is hozhat más fejlesztőcégekkel, akár más architektúrákkal is.
A speciális (kis szériás, stb.) partnerekkel nyilván lesznek kedvezmények, de ott is szigorúbban próbálják majd meg ellenőrizni a feltételek betartását.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#16) Busterftw válasza csendes (#15) üzenetére


Busterftw
veterán

Illetve ezzel tiszulhat a piac is, mert a kiarazodas miatt nem ontik el a piacot gany ARM cuccok, vagy kevesbe.

(#17) Pikari válasza csendes (#15) üzenetére


Pikari
őstag

Azért nem termelnek pénzt, mert a 64 bites dizájnjuk nem túl jó. Az összes gyártó, akinek gyorsabb chip kell, masszívan át kell, hogy tervezze, vagy teljesen új processzort kell összeraknia, ami miatt egyre kevésbé szaladnak újabb és újabb dizájnokat venni az armtól.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#18) Busterftw válasza Pikari (#17) üzenetére


Busterftw
veterán

A szamok ennek ellentmondanak, lasd fentebb.
A licenszelt ARM mennyieg evente tobb 10 milliard es novekszik, a gond egyertelmuen azzal van, hogy nem eleg a licensz fee.

(#19) Pikari válasza Busterftw (#18) üzenetére


Pikari
őstag

10 milliárd légy.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#20) Busterftw válasza Pikari (#19) üzenetére


Busterftw
veterán

30+milliard eszkoz vs 100 millio net profit evente.
Egyertelmuen keves volt a fee.

(#21) Pikari válasza Busterftw (#20) üzenetére


Pikari
őstag

A közelmúltig az AMD profitja is kb ennyi volt évente. Igaz, a pénz értéke az elmúlt pár évben jelentősen romlott.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#22) Busterftw válasza Pikari (#21) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen es ezt az AMD ugy erte el, hogy araztak felfele a cuccokat, a gross margin 5-6 ev alatt 22%-rol felment 48%-ra.
Es az AMD nem "ad el" tobb 10milliard CPU/GPU-t evente.

A gond ott van, hogy petakokat kapnak, mikozben lassan minden eszkozben ARM lesz.

[ Szerkesztve ]

(#23) Sinesol válasza Busterftw (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

Plusz ugye az ARM csak kvázi általános designokat tervez, amin a partnereknek még dolgozni is kell, mig az AMD konkrétan árulja a kész, fizikailag megfogható terméket...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.