Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgordon

    senior tag

    150 ezer Ft körüli digitális fényképezőgépért 40% előleget kér a hardverapro-n lévő árus. Már nincs fent a hirdetése, mármint én nem találom.
    Megadta a nevét és bankszámlaszámát, hova utaljam a pénzt.

    Nyilván, inkább Afrikába utalnám ezt az összeget, ahol milliárdokat kapok vissza a segítségemért (ezt ígérik ;] ), de ha mégis a fényképezőgépet választom, és valami miatt nem kapok fényképezőgépet, vagy nem olyat, amilyet kértem, tudom valahogy jogilag követelni az igazamat? :U

    Ha bármilyen érthetetlen okból mégis azt választom, hogy utalom a pénzt (omg), mivel tudnám garantálni, hogy vissza is kapjam, ha az eladó miatt meghiúsul az üzlet? :F

    Tudom, Ebay-en Paypal-lal működik, de ez nélkül?

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • fgordon

    senior tag

    válasz sbazsi #196 üzenetére

    Mert bolti ártól kb 30%-kal olcsóbban adja, de nyilván ha bolti áron adná, nem lett volna érdekes senkinek az egész.

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • fgordon

    senior tag

    válasz czjo50 #278 üzenetére

    Szia!

    Sajnos olyat vásároltál az Interneten, amit nem éri meg használtan venni garancia, számla nélkül. Nyilván, ez nem mentesíti az eladót az átveréstől, de én mondjuk ilyen terméket nem is vásároltam volna ilyen módon - az én szempontomból logikusan, elvből.

    Csak azért írok, hogy ne add fel a netes vásárlást, csak nem feltétlen kell így "kéz alól" venni olyan dolgot, aminél nagy az esély, hogy elromolhat, és nem garanciális már.

    Kockáztattál az olcsóbb ár miatt, és sajnos megtörtént, ami megtörténhetett. Benne volt.

    Xperia X8-as témában olvastam nem rég, hogy úgy vett valaki X8-at kicsit olcsóbban, hogy postán, majd kibontás után törött volt a kijelző, persze az eladó a postát hibáztatja. A mobil is olyan dolog, hogy millió rejtett hibája lehet, amit még személyesen véve, órák alatt sem lehet egyértelműen kiszűrni, hogy azt sem érdemes használtan venni - szerintem.

    Amit érdemes így kéz alól venni például: minőségi notebook-ot (nem írok direkt márkákat), amire még van nemzetközi garancia. Ha elromolna, beviszed és javítják a világon bárhol. Ha lopott lenne, vásárlás előtt a szériál számára keresve azt is ki tudod szűrni.

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • fgordon

    senior tag

    válasz #64791808 #282 üzenetére

    Szia C!

    Itt leírtam, hogy szerintem miért volt jogos az ő megbírságolása.

    Leegyszerűsítve: amikor jött az ellenőr, nem volt nála az esti diákja (amiről tudott, és nem is akart érvényesen utazni), csak később váltotta ki. A diák bérlet pedig csak érvényes diákigazolvánnyal érvényes, amivel nem rendelkezett akkor. Szerinted ebben a pillanatban nem jogos a büntetés? Az más téma, hogy a BKV a jogos büntetést nem igazán jogos módszerrel érvényesítette.

    A fő kérdés, hogy szerinted hogy lehet diákigazolvány nélkül diák bérlettel jogosan utazni. :B

    Köszi! :R

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • fgordon

    senior tag

    válasz #64791808 #288 üzenetére

    Cerebellum, köszönöm a részletes magyarázatod.

    "A kolléga a jogosultság igazolásának nem tett eleget, csakhogy nem ezért büntették meg, hanem azért, mert nem volt jogosult! Ha azt mondják neki, hogy faszikám ez 2 ezer forint és 8 napon belül bemutatod a diákodat, akkor oksa. De hogy az ellenőr bűncselekmény elkövetésével hamis vádat kreál, ez, akárhogy nézed, ez bizony minden, csak nem jogos."

    Ha velem ezt történt volna (de soha nem történt ilyen), másnap kiváltottam volna az érvényes diákigazolványomat, bementem volna a BKV-hoz bemutatni, és kértem volna írásos igazolást, hogy bemutattam az érvényes bérletem és az érvényes diákom, kifizettem volna a 8 napon belüli pár ezer Ft-os bírságot. Így ha kapok is bírságot hónapok múlva, ott a bizonyíték, hogy másnap rendeztem, így elsimult volna az ügy.

    Én azt vallom, ha akarta volna rendezni, hogy nem tudta igazolni a jogosultságát a kedvezményre, akkor megtehette volna - de nem tette.

    Leírom még egyszer: jogosan bírságolták meg, csak jogtalan módszerrel, amit jogszerűen eljárva ki tudott volna védeni - 8 napon belül - de nem élt ezzel.

    Kb úgy lenne a korrekt ügy, hogy 2 per indul: egyik a jogosan, hogy okmány nélkül utazott diákigazolvánnyal, tehát nem volt rá jogosult, amit a BKV meg is nyer.

    A másik per pedig, hogy nem volt jogszerű az adatainak a felvétele, amit "megint én" nyerne meg talán a BKV ellen.

    A rendszeren kellene változtatni, hogy ne bírságolni kelljen utólag, hanem megakadályozni az utazást, aki nem jogosult, mint külföldön sok helyen. De amíg nem oldják meg ezt, addig ebben a rendszerben kell megoldani ezt az összeférhetetlenséget, hogy nem kérheti el az adatait, hogy jogosan bírságolni lehessen...

    ( Tehát "megint én" szemszögéből nézve: ha jobb lett volna a rendszer, akkor megvédhette volna őt, hogy nem engedik közlekedni, hogy ne bírságolják meg. Tehát a BKV hibája, hogy őt megbírságolták, mert miért engedték közlekedni a BKV-n, miért utólag ellenőrizték, miért nem előtte. Ezt a blokkot viccnek szántam... :K )

    Idézek a BKV oldalról, de nem tudom, ez előtt mi volt a szabály:

    Fontos tudnivalók az utazáshoz

    Az utazás, illetve a jegyek és bérletek használata módjának részletes feltételeit az Üzletszabályzat és a Díjszabás tartalmazza.

    1. Utazási feltételek

    Mindazoknak, akik a BKV Zrt. közösségi közlekedési szolgáltatásainak bármelyikét igénybe kívánják venni, - ha a Díjszabás másként nem rendelkezik - felszállás előtt rendelkezniük kell érvényesíthető és az adott járatra felhasználható jeggyel, érvényes bérlettel, utazási igazolvánnyal, illetve a díjmentességet igazoló okmánnyal.

    3. A jegyek és bérletek használata

    Valamennyi jegyet, bérletet vagy utazásra jogosító egyéb igazolványt/igazolást ellenőrzéskor át kell adni az ellenőrzést végző személynek.
    ....
    A tanulóknak az érvényes diákigazolványuk mellett kell elhelyezniük a tanuló bérletszelvényt.

    3.2 Bérletek

    Az arckép nélküli bérlet kivételével a bérletek csak a bérletigazolvány és az adott időszakra érvényes bérletszelvény együttes használatával jogosítanak utazásra.

    Idézet vége.

    Tehát, nem lenne jogosult az utazásra diákigazolvánnyal, ha nincs nála az érvényes diákigazolvány. Nem tudom, 2006 körül mi volt a szabályzat...

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • fgordon

    senior tag

    válasz apóka #317 üzenetére

    A bíróság jogot, nem igazságot szolgáltat.

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Új hozzászólás Aktív témák