Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Mit tehetek ha jön a bsa?

Hozzászólások

(#101) trone


trone
csendes tag

Új cikk a homáron
Homár

(#102) bullseye


bullseye
addikt

Az RTL éppen most mondta, hogy MDF is kikérte magának a listát, mire az adatvédelmi biztos azt izente, hogy igenis együtt köll működni. Valszeg neki hivatal veszi az összes progit, de csak le kéne ellenőrizni, ha már ilyen kis enabler a drágám.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#104) Vandit.


Vandit.
addikt

A BSA mondjon le. :K

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#105) TIV válasza bullseye (#102) üzenetére


TIV
tag

ja meg azt is mondták itthon 40%os a kalózkodás, mondtam a szülőknek, hogy félreolvasta, 400at akart mondani :C :C :Y :DD

(#106) Ariadne válasza Kalandor (#103) üzenetére


Ariadne
őstag

Mintha olyat is mondtak volna, hogy később meg már nem volt hajlandó semmit mondani Péterfalvi, nekem erős a gyanúm, hogy elrontotta a választ hirtelen... Mindenféle jogi alapot nélkülöz, hogy adatot követelhessen tőlem (ha egy cég vagyok) egy egyszerű magáncég egy állítólagos szerződés alapján, amelynek tartalmát én nem is ismerem, nem ismerhetem. Ez teljesen abszurd, ellenkezik mindenféle adatvédelmi jogszabállyal. Ilyen jellegű hatósági jogkör gyakorlására törvény vagy legalább kormányrendeleti szintű felhatalmazás kellene, egy egyszerű szerződés biztosan nem elég, az nem jogforrás. Mihelyst a BSA valamilyen jogszabályra tud hivatkozni, amely szerint pont ő pont tőlem pont azt az információt kikérheti és én köteles vagyok kiadni, na majd akkor szabad bármilyen válaszra méltatni őket. Szerintem...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#107) Gopodav


Gopodav
csendes tag

Na ezt most találtam nem rég neten..
Akcióban voltak éppen a srácok..

[link]

(#108) trone válasza Gopodav (#107) üzenetére


trone
csendes tag

Hát ilyen matricát én is tudok csinálni, aztán majd rárakom a cangámra.

(#109) Gopodav válasza trone (#108) üzenetére


Gopodav
csendes tag

Biztos rendkívül népszerű leszel.. :DD

(#110) trone válasza Gopodav (#109) üzenetére


trone
csendes tag

Remélem is, aztán majd megválasztanak jómunkásember díjra, és akkor majd elmúlnak a lelkiismereti problémák is.

(#111) dabadab válasza bullseye (#102) üzenetére


dabadab
titán

Az adatvedelmi biztos jelen esetben hulyeseget beszelt (mondjuk ez szokasa :-( )

Minden bizonnyal a BSA altal lelkesen lobogtatott reszlet jelenhetett meg a szeme elott, vagyis:

1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról, 16. § (7): "Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a felhasználó köteles a szerzőt vagy jogutódját, illetve a közös jogkezelő szervezetet (85-93. §) a felhasználás módjáról és mértékéről tájékoztatni."

Ezzel azonban ket problema van:
Az elso (es tulajdonkeppen kevesbe lenyeges), hogy a BSA se nem szerzo, se nem jogutod, se nem kozos jogkezelo szervezet.
A masodik - es ez az, ami sokkal fontosabb -, hogy a "felhasznalas" szo adott kontextusban valo jelenteset nem ertette, ez ugyanis - mino meglepetes - nem esik egybe a koznyelvi jelentessel. Erdemes csak megnezni a kozvetlen az idezet utan talalhato 17. paragrafust:
"17. § A mű felhasználásának minősül különösen:
a) a többszörözés (18-19. §),
b) a terjesztés (23. §),
c) a nyilvános előadás (24-25. §),
d) a nyilvánossághoz közvetítés sugárzással vagy másként (26-27. §),
e) a sugárzott műnek az eredetihez képest más szervezet közbeiktatásával a nyilvánossághoz történő továbbközvetítése (28. §),
f) az átdolgozás (29. §),
g) a kiállítás (69. §).
"

Ha esetleg ebbol nem letne egyertelmu: a "felhasznalas" alatt azokat a tevekenysegeket ertik, amiket a szerzoi jogi torveny szabalyoz, ezek gyakorlatilag a hagyomanyosan a kiadoi oldalra jellemzo dolgok. A vegfelhasznalo dolgai nem tartoznak a szerzoi jogi tv. hatalya ala, igy aztan az, hogy valaki futtat egy programot, az ebben az ertelemben nem szamit felhasznalasnak.
(Egyebkent erdemes egy pillanatra eltoprengeni azon, hogy mi lenne, ha a BSA altal szorgalmazott elkepzeles eletbe lepne: a nap 24 orajabol mindenki huszonharmat azzal toltene, hogy ertesitest irjon: ugyanis akkor jelenteni kellene, ha valaki hall a radoiban egy szamot (ekkor ugye az elso lepes az lenne, hogy ki kellene nyomozni, hogy mi is volt az a szam), elolvas szinte barmit (pl akar ezt a hozzaszolast), lat egy hazat, egy kepet, egy hirdetest, stb.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#112) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ez volt már? [link]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#113) trone válasza Dilikutya (#112) üzenetére


trone
csendes tag

Még, nem. Lassan már egyre több ilyen cikk lesz a gamestaron is :DD

(#114) Gopodav válasza trone (#113) üzenetére


Gopodav
csendes tag

De tényleg mindenhol ezzel foglalkoznak, egy csomó fórumon van 97564735673465784654 ezzel kapcsolatos topic..

(#115) Dilikutya válasza Gopodav (#114) üzenetére


Dilikutya
félisten

A két héttel ezelőtti rendőrségi razzia miatt van ez, majd elül, miután kellően felvilágosítják a népet, hogy közvetlenül a BSA-tól nem kell félni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#116) Gopodav válasza Dilikutya (#115) üzenetére


Gopodav
csendes tag

Kíváncsi vagyok h mikor fognak újra beindulni a warezos szerverek...

(#117) Dilikutya válasza Gopodav (#116) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem mennek már, amiket nem fogtak meg. A hírben is benne volt, hogy jópár esetben maga a szerver nem is került elő, csak a proxy. Nem volt ám itt akkora aprítás, mint azt a forgalom visszaesése sugallja, szerintem, csupán átmenetileg sok szerver elérhetetlen lett. A sok füst alatt nem sok láng volt, amondó vagyok.
Tegnap este BIX szerint 63Gbit/s volt a csúcsérték mind a fel, mind a letöltésnél. Jelenleg 48Gbit/s.
Éves és havi bontásban a két héttel ezelőtti akció jól látszódik, ahogyan az is, hogy pár nap alatt minden visszaállt, csak erről már nem írtak olyan nagy lelkesedéssel.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#118) Vandit. válasza Gopodav (#116) üzenetére


Vandit.
addikt

Már rég mennek. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#119) Ariadne válasza Vandit. (#118) üzenetére


Ariadne
őstag

De persze ezt mindenki csak hallomásból tudja. A verebek például csiripelték mostanság. :K :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#120) Integra


Integra
titán

az apeh figyelmezteti a bsa-t:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#121) Gopodav válasza Vandit. (#118) üzenetére


Gopodav
csendes tag

Bithumen nagyon nem megy..
Legalább is úgy hallottam... :U

(#122) Vandit. válasza Ariadne (#119) üzenetére


Vandit.
addikt

Nyilván való ;]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#123) trone


trone
csendes tag

Most néztem meg valaki indára is feltette a képeket :D
http://img6.indafoto.hu/4/1/4611_d5a28f81834b6df2b6db6d3e5e2635c7/188551_5bf2b0529655f487699e45880650187a_m.jpg

(#124) dr faustus


dr faustus
senior tag

A cég, ahol dolgoztam, szintén kapott levelet a BSA-tól, és utána jött az ellenőr is, de a jogi osztály vezetőjénél tovább nem jutott. :)
Nekem úgy tűnt, hogy nem olyan befolyásosak ők, hogy alapos gyanú nélkül egyből rendőrrel meg házkutatási paranccsal kopogjanak.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#125) Dilikutya válasza Gopodav (#121) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, de a bithumennek tényleg a szerverét kapcsolták le, bár valószínűleg az adatbázis ott sem került elő, szóval lesz honnan folytatni. Valószínűleg, amíg el nem ül a vihar, ők meghúzzák magukat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#126) Dilikutya válasza Integra (#120) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez azért vérlázító, hogy valaki hivatalos szervnek képzeli magát... vagy inkább nagyzási hóbort? Ilyenek számára ma már nagyon jó gyógykezelések állnak a rendelkezésünkre;].

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#127) McCann válasza Dilikutya (#126) üzenetére


McCann
tag

Ja, elég gusztustalan... :((
Kicsit el vannak szállva, de hát ilyen a kisember, ha (úgy gondolja, hogy) hatalmat kapott...

Asszem a Homáron olvastam, hogy valami vidéki városban az kallereknek van akkora arcuk, hogy pl. a csajt nem engedte leszállni a buszról, rendesen visszatartotta a végállomásig, mert tudta, hogy ott szokott lenni a rendőr, aki majd igazoltathatja! Az se piti! Tudom, hogy semmi köze a BaStArdo-khoz, de a stílus mégis hasonló

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#128) Dilikutya válasza McCann (#127) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ebbe nem folynék bele, nem ismerem az ellenőrök jogait. Egyébként ha a boltban lopáson kapnak, az eladó is feltarthat, amíg a rendőrök ki nem jönnek.

Este azon tűnödtem, hogy vajon a BSA azokat is cseszegeti, ahol másolt fizetős Linuxot találnak?:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#129) Makaveli


Makaveli
senior tag

Imádkozz, hogy ne legyenek közülük a PH!-n.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#130) kraftxld válasza Dilikutya (#128) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem. Ők csak a szerződéses partnereik szoftvereit nézik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#131) Ariadne válasza kraftxld (#130) üzenetére


Ariadne
őstag

Pontosabban néznék, vagy szeretnék nézni, csak sajnálatos módon ehhez nincs joguk, hiába pattognak. ;]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#132) Dilikutya válasza kraftxld (#130) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, de ha ha a másolt XP mellett van egy 8-as Suse is (ha jól tudom, az csak fizetős volt), akkor se? Na, hát ezért nem kell komolyan venni őket, és ezért nincs joguk érdemben fellépni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#133) trone


trone
csendes tag

Most, hogy határolódik el az Apeh a BSA-tól kezd az egész helyzet, olyan lenni, mint kisiskolában.

Az osztályfelelős felirja azok nevét akik beszéltek, rosszalkodtak. Megfenyegeti őket, hogy kapnak egy beírást. Átadja a tanárnak a listát, aki megdorgálja az osztályfelelőst amiért olyan dologgal fenyegetőzött, amihez nincs prioritása.

(#134) Pregeda válasza trone (#133) üzenetére


Pregeda
csendes tag

Ebből látszik, h tökre semmit sem tud kezdeni a BSA az emberekkel...
Csak fenyegetőzik!

(#135) trone válasza Pregeda (#134) üzenetére


trone
csendes tag

Kezdeni, azt akarna :) Csak sokmindent nem tehetnek. A másik kérdés, hogy előbb utóbb úgyis kitalálnak valami újat is.

(#136) TIV


TIV
tag

1. Nem úgy van, hogy magánszemélyekhez nem megy a szoftverrendőrség?
Mármint ha nem vagyok vállalkozó, bt, kft, akármi és nem vók Number1 feltöltő bithun akkor nincs félnivalóm nem?
2. Letölteni legális nem?
3. Feltöltés és eladás miatt lehet csak szívni. Jól mondom?

(#137) bullseye válasza TIV (#136) üzenetére


bullseye
addikt

1, szoftverrendőrség nincs, BSA max besúg a zsaruknak cégeket, majd független szakértenek is rajtuk egyből. viszont a rendőrség oda megy, ahova küldik, tehát ha pl. barátnőddel szakítasz és ő dühében feldob egy nyomorult lejárt shareware progiért...
2, szoftvert nem. filmet zenét igen, elméletileg, de lehet olyan kitétel, hogyjóhiszeműen... az meg...
3, P2P pl. automatice visszaosztja a szeleteket.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#138) stangli


stangli
senior tag

Mellényúlt az adóhivatallal riogató BSA

Mellényúlt a szoftverrendőrségként elhíresült Business Softwer Alliance (BSA), amikor egy munkájához számítógépet nem használó kis céget szólított fel szoftvernyilvántartásának bemutatására. A vállalkozást adóhatósággal riogató levelében ráadásul egy, a címzett szerint nem kézbesített másik levélre hivatkozott. Túlkapás vagy tudatos üzletpolitika többezer cég hatósággal való fenyegetése? Miért csak tíz százalékuk tiltakozott?

„Korábbi március 6-i levelünkben felhívtuk figyelmüket a szoftverek nyilvántartására vonatkozó számviteli előírásokra és kértük, hogy a szerzői jogi törvény vonatkozó rendelkezései alapján, a BSA-tagvállalatok vonatkozásában, számunkra megküldeni szíveskedjenek” – kezdi október 15-én kelt levelét az egyesület. A levél egy ipari szabászollók gyártására specializálódott, mindössze egyetlen laptopját alig használó cégtulajdonos postaládájában landolt. A címzett szerint a BSA felszólítása egy számára soha nem kézbesített másik levélre hivatkozik. Hogy ezt nem is csatolták bizonyítékként, arra enged következtetni, hogy bizonyára hiba csúszott a BSA saját nyilvántartási rendszerébe.

Az egyesület és adóhatóság már márciusban is sok félreértésre okot adó megállapodására hivatkozott, amikor több ezer, APEH-hel fenyegető levelet küldött ki, hogy információt csikarjon ki cégek szoftvernyilvántartásáról a következő sorokkal: „Ismételten kérjük, hogy a szerzői jogi törvény értelmében a társaság által használt szoftverek fenti számviteli elvárásnak is megfelelő nyilvántartását a BSA tagvállalatainak vonatkozásában november 15-éig megküldeni szíveskedjenek. Felhívjuk a figyelmüket, hogy amennyiben jelen, ismételt levelünkre sem küldik meg szoftvereinek nyilvántartását, úgy gyakorolni fogjuk az APEH-BSA együttműködési szerződésben rögzített jogainkat."

Csakhogy ilyen jogaik sem a nyilvánosságra hozott szerződés, sem az adóhivatal szerint nincsenek. Az adóhatóság néhány héttel később közleményben határolódott el együttműködő partnere szerint nem létező jogaira hivatkozó fenyegetésétől. A BSA, mint az APEH közleményéből kiderült, ugyanis nem egyeztette az adóhivatallal e levelek tartalmát, amelyek ráadásul nem is tükrözik a két szervezet közötti együttműködési megállapodásban foglaltakat.

Az APEH tiltakozása kicsit azonban elkésett, a 3500 cégből mindössze 100 élt kifogással a nem létező jogaira hivatkozó BSA fenyegetése ellen. Sarlós Gábor, a BSA sajtószóvivője ugyan nemsokkal az APEH állásfoglalása után elismerte, nem volt túl szerencsés a megfogalmazás a levélben. Addigra azonban erre válaszul már 900 vállalkozás postázta is a szoftvernyilvántartását. Köztük a fent említett cégtulajdonos is, akinek könyvelője két héten belül megküldte a cég egyetlen laptopjára vonatkozó adatokat: beszerzést igazoló számlaszám, beszerzés dátuma, sorozatszám. Mindez elkerülhető lett volna, ha az adóhatóság hamarabb tájékoztatja a közvéleményt arról, nem asszisztál BSA leveleihez – sajnálkozott a könyvelő, aki legközelebb már óvatosabb lenne.

Üzleti titok vagy túlzott kíváncsiság?

A fenyegetésen túl további felháborodást keltett, hogy az egyesület felhívásában, a BSA honlapjáról letölthető szoftverekre vonatkozó következő tartalmú nyilvántartási mintát ajánlja: „Az alábbiakban a BSA egyes tagvállalatainak a használatban legelterjedtebb szoftvereit említjük példaként, de ez nem jelent semmiféle pozitív megkülönböztetést a többi szoftvergyártó termékeivel szemben.”

Ez - kissé félrevezető módon - a szerzői jogban és a szoftverek nyilvántartásában kevéssé jártas cégeket arra is ösztönözte, hogy az összes meglévő szoftverükről adják meg az adataikat, ne csak a BSA által képviselt gyártókéiról. Nem egy vállalkozó véli úgy, hogy a BSA túl sokat akar tudni a cégek szoftverhasználatáról, ami üzleti titok. A fenyegetés valósnak vélt következményeitől tartó bevallók - ijedségükben - akár azt is elárulhatják, hogy az általuk képviselt cégek riválisai milyen áron, milyen licencfeltétellel értékesítik szoftvereiket, és ehhez aztán igazán semmi köze nincs. A hvg.hu úgy értesült, a BSA kíváncsiskodó levelei mögött tudatos üzletpolitika van. Célja, hogy néhány éven belül kiszorítsa versenytársait a piacról.

Számviteli nyilvántartást (könyveléssel kapcsolatos dokumentumokat) csak hatósági jogkörrel felruházott szervezet, vagy meghatározott esetekben a Pénzügyminisztérium kérhet - ismerteti a számviteli törvény idevonatkozó tartalmát Marosi Andrea jogász, egyben az APEH egykori revizora. Az adóhivatal szerint a levelekben szereplő szoftvernyilvántartás a BSA-nak mint magánszervezetnek az ajánlása, ezért semmiképpen nem tekinthető hatósági előírásnak, amely bármifajta hatósági jogkövetkezménnyel járna. Az adóhatóság a szoftverek nyilvántartását a hatályos számviteli és adózási jogszabályok szerint ellenőrzi. Az érdekvédő egyesület a szerzői jogi törvény alapján legfeljebb a BSA-tagok által gyártott szoftverek felhasználásáról kérhet tájékoztatást.

Az MDF az ügy kirobbanása után az együttműködési megállapodás felbontására szólította fel az adóhivatalt. Az APEH nem teljesítette a párt kérését, s kommentálni sem kívánta. Csakúgy, mint a BSA, amelynek sajtószóvivője ezúttal arra hivatkozott, hogy "az APEH - BSA megállapodás politikai síkra helyeződött".

Forrás: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Mit tehetek ha jön a bsa?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.