Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73451) #81556480


#81556480
törölt tag

Há miért nem helyezte szógálatba magát őrmester ur dikk má

[ Szerkesztve ]

(#73452) Depression válasza mycso (#73449) üzenetére


Depression
veterán

Ha megvéded magad, te kerülsz szarba. Ez már egy ilyen világ itthon.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#73453) #81556480 válasza Depression (#73452) üzenetére


#81556480
törölt tag

Mondjuk rendőr esetében nem egészen

(#73454) Depression válasza #81556480 (#73453) üzenetére


Depression
veterán

De, nagyon is! Vannak rendőr rokanaim, és ismerőseim is. Nagyon más világban élünk, és élnek, mint 40 éve. A bűnözőknek már csak jogai vannak, kötelezettségei már nem.
Régen simán elvertek bárkit, ma már csak a rendőröket veszik elő. Ugyanaz, mint a tanároknál. Régen kaptál egy körmöst, tockost, és megtanultad. Most a tanár fél a diákoktól. Alsóban még osztályozni sem lehet.
És ezt látom a gyerekekben is, követelnek, de amint számonkérsz valamit, akkor te vagy a hunyó. Az igazi következő világválságban őket látom. Szégyen, hogy ilyen felfogású lett a társadalom.
Visszatérve a rendőrhöz, ő is ember, és ha előveszi a fegyverét 3 gyerek ellen, akik mellesleg azért hiába fiatalkorúak, azért nem tíz évesek, mint ahogyan én sem állnék ki a tizenhat éves saját magam ellen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#73455) mezis válasza Depression (#73454) üzenetére


mezis
nagyúr

+1

mezis

(#73456) F.B.I. válasza Depression (#73454) üzenetére


F.B.I.
veterán

Magyarisztán én így szeretlek! :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#73457) mycso válasza Skagen (#73450) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nincs és...
Igazából, csak szomorú, hogy itt tartunk, hogy a tizenéves taknyok ezt csinálják. :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#73458) Wiz Khalifa válasza Depression (#73454) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én sem vagyok egy vénember sem középkorú még. De a tőlem csak 5-7 évvel fiatalabbak elszomorítanak.

De akkor kerekedett ki a szemem igazán amikor 3 éve egy általános suli udvaránál vártam a buszt. És ennyit hallottam csak: gyere ide a kurv@ anyád, megöllek te k@csög, stb... És csak alsó tagozatosok voltak...

Smoke some weed nigga!

(#73459) Jarod1 válasza mycso (#73449) üzenetére


Jarod1
addikt

Fiatalember támadta persze..a Kurucinfo megírta hogy cigányok voltak...a zsindex tiniknek hazudta őket...

(#73460) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok! Egyszer csak megadta magát az iPhone “lájtöning” kábelem. Fiaméval kipróbáltam és jó. Nincs valakinek elfekvőben egy felesleges ilyen kábele?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#73461) Caldera válasza Jarod1 (#73459) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ezt borítékolni mertem volna. Amikor ilyen kitérő duma van, akkor mindig az irokézek a hunyók.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#73462) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv! Öcsém új verdát akar venni. Külföldre jár és unja a használt xarokat. Inkább havonta fizet hitelt... 5 Milla max. Vitarat nézte. De jó volna rá valami jó akció. Ha valakinek van valahol ismerőse és kedvezménye írjon :) más autóbusz szóba jöhet.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#73463) #81556480


#81556480
törölt tag

Na ja , lehet plusz egyezni" de én max akkor értenek ezzel egyet ha egy átlag rendőr lenne havi 140k-ert. Viszont ez egy rendőrkapitány helyettes. Valószínűleg irodában üldögélő elhízott pártkatona akinek már fogalma sincs a valódi rendőr munkáról. Ha lett volna helyre tesz pár suhancot. Eleve milyen fényt vet ez a rendőrségre, hogy magukat sem tudják megvédeni? Plusz ilyen beosztásba a jelenlegi magyarorszagon csak politikai kapcsolattal lehet bekerülni. Az meg kimosta volna úgy is ha lebasz pár pofont ezeknek. Szerintem nevetséges a sztori.

(#73464) Diokhan válasza Vangelis (#73462) üzenetére


Diokhan
addikt

Annyiból sokkal jobbat is tud venni. Ha külföldre jár, akkor olyan kell neki, ami nagyobb motor és nem valami downsizing 1-es turbós.
Jöjjön be hozzánk az Opel Sajóba, válogathat új Opel, Citroen és Peugeot között, nézzen szét.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#73465) Vangelis válasza Diokhan (#73464) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Oké dobsz egy telszamot privatban.?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#73466) Diokhan válasza Vangelis (#73465) üzenetére


Diokhan
addikt

Dobtam.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#73467) Caldera válasza Diokhan (#73464) üzenetére


Caldera
aktív tag

+1 Peugeot
Eddig 4 kocsink volt (1 Renault és 3 Peugeot) egyik sem új, sőt inkább öreg kivéve a mostani 12 éves 307-est. Úgyhogy nekem bárki mondhatja mennyire szar a francia.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#73468) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Olcsó notebookja nincs valakinek eladó???
Kikötés a jó akku (diaghoz kellene valami gépezet).

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#73469) Diokhan válasza Caldera (#73467) üzenetére


Diokhan
addikt

Valóban ki kell fogni, mert a régi francia nem a tartósságról és a megbízhatóságról híres, de az is tény, hogy nagy fejlődésen ment keresztül a francia autógyártás.
A citroen az a márka, ami egyedi és néha nagyon buta megoldásokat alkalmaz, és ez sokszor hátrány és nem előny. Egyetlen nagyon jó dolog van, ami miatt imádom is az első generációs (2006 körüli) Citroen C4-et, az pedig a kormány és úgy maga a műszerfal. Sajnálom is, hogy a későbbi kiadásokból kihagyták az álló kormányközép konzolt. A C5 pedig egy nagy rakás ***... csak egy példa, elöl fog a kézifék...

Egy a lényeg, hogy ha az ember karban tartja az autót és ismeri a tipushibákat, amikre oda kell figyelni, akkor bármelyik autó lehet örök élet meg egy nap.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#73470) Wiz Khalifa válasza mycso (#73468) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

100k mennyire olcsó? :DDD

Mert akkor volna egy Macbook Pro-m. :)

(#73462) Vangelis:
Ha rá tudna szánni 8-900k-val többet akkor kinyílna jobban a minőségi tartomány. Pl egy Octavia 3 Fl 1.5TSI.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#73471) mycso válasza Wiz Khalifa (#73470) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A 100K, kb. 3x több, mint amennyit rászánnék. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#73472) Wiz Khalifa válasza mycso (#73471) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Okés. :) :R

Smoke some weed nigga!

(#73473) Gus válasza Diokhan (#73469) üzenetére


Gus
aktív tag

Az miért baj, ha elől fog a kézifék? Azt értem, hogy egy rallyra driftelésre szánt kocsinál fogjon hátul, de a C5 egy nagy böszme családi kocsi. Nem mindegy, hogy a rögzítőfék hol fog?

[ Szerkesztve ]

(#73474) mycso válasza Gus (#73473) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem adja a C5, bár most a 2013-14 körül 508-akra vagyok ráfagyva, természetesen kombi.

Nekem a mostaniban ugyan hátul fog a kézi, de elektromos, tehát valóban "csak" rögzítőféknek használható. :K

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#73475) mezis válasza Gus (#73473) üzenetére


mezis
nagyúr

A Citroen BX-nél is elől fogott a kézifék. Talán hatásosabb volt, mintha hátul fogott volna. Lehet hogy biztonsági megfontolásból, mert az üzemi fékhez kellett a hidraulika nyomása. Az meg ha megszűnt (leállt a motor), már csak a kézifék maradt. Komplikáltabb volt az első kerekek kézifék rendszere, mintha csak hátra vitték volna a bowdent.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#73476) bnorci71 válasza Diokhan (#73464) üzenetére


bnorci71
addikt

mondj 5M jobbat egy 1,4boosterjet Vitara/Sx4-nél
az már azért nem downsizing motor, kap az isten se tudja mennyi garit, de jó sokat és azért aki kijár dolgozni sokat megy 2-4év alatt beleszalad a Km aztán az eladásnál egy 2-300eKm benzinest hamarabb megvesznek mint egy dieselt és olcsó autóból az értékvesztés se lesz sokkolóbb szerintem

Wiz Khalifa
tfsi....
hát nem tudom aztán 60e-ként puceválni dióhéjjal....bár lehet a pályás autók nem kormolódnak

Gus
mert bonyolult és berohad

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73477) PLaci58 válasza Caldera (#73467) üzenetére


PLaci58
őstag

Jó a francia autó. 4 renaultom volt (R11, Clio, 2 Thalia). R11 lepukkadt állapotú, erősen elhasznált, több mint 20 évesen adtuk el, de a rozsdán kívül más gond nem volt vele. Clio is használtan, eléggé nyúzott állapotban került hozzánk, de sosem hagyott ott az sem, nem volt vele gond. A két Thalia újként lett a miénk, az egyik még megvan. Sosem hagytak ott az úton. Jelenleg egy PUG 307 is van. Soha többet Peugeot! A Balcsi-Miskolc távot sem bírja. Egyszer a hosszbordás görgője olvadt le, most meg a kuplung ment szét egyik pillanatról a másikra. A 307-nek annyi szériahibája van, hogy soha többé PUG. A Thaliákkal semmi gond nem volt, ami volt, azt is a márkaszervíz cseszte el. Bármikor el mertem a Thaliákkal indulni bárhova, a puggal kétszer is meggondolom.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#73478) Caldera válasza PLaci58 (#73477) üzenetére


Caldera
aktív tag

Mikori a 307, lehet első szériás. A faceliftesbe sok (főleg elektronikiai) hibát javítottak. A mi 307-esünk 2007-es, július végén voltunk egy Miskolc-Balaton-Dunakanyar-Miskolc nyaraláson, 1100km gurult bele gond nélkül. Áprilistól van nálunk, 1.6 HDi 90 lovas motor van benne, kettős tömegű és részecskeszűrő átkoktól mentes. Előtte egy 406 2.0 HDi volt, kopó alkatrészeken kívül semmi nem kellett bele (csak üzemanyag). Azt megelőzően 405 1.9D szívó, amiből 23 éves korában szálltunk ki (10 évig volt családon belül), a világból kiment, csak tankolni kellett a kötelező szervizeken kívül. Az egyszem Renault-nk nekünk is R11 volt ;) .

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#73479) Gus válasza Caldera (#73478) üzenetére


Gus
aktív tag

Mindig mosolygok, amikor 1000 km nagyságrendű utat komoly túrának mond valaki. Még jó hogy gond nélkül... Nem bántás képpen!! :R A céges kocsik amíg szervizesként dolgoztam, hetente futottak 3-4000 km-t. Mondjuk volt, hogy egyszer Nyíregyházán egyszer meg Hatvannál megállt, nem volt őszinte a mosolyom. Szerencsére kolléga is arra járt, aztán hazahúzott. ;]

[ Szerkesztve ]

(#73480) Caldera válasza Gus (#73479) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ok, de ez családi kocsi nem céges. Nem azért írtam, mert komoly túrának gondolom.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#73481) cocka válasza #81556480 (#73463) üzenetére


cocka
veterán

Eleve milyen fényt vet ez a rendőrségre, hogy magukat sem tudják megvédeni?

Erről a malmöi rendőröket kérdezd.

(#73482) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Nem kallodik valakinel egy 4 magos 775-ös proci? :) Van egy regi gep a csaladban, amit picit szeretnek feldoppingolni, hogy legalabb a facebook ne szaggasson.

(#73483) mycso válasza gaben1117 (#73482) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Bár nem 4mag, de valahol volt egy E7200-am, ha érdekes lehet, akkor előtúrom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#73484) gaben1117 válasza mycso (#73483) üzenetére


gaben1117
senior tag

Köszönöm, de egy e7300 van nekem is, ha nem talalok quad-ot akkor az a B terv. :)

(#73485) Wiz Khalifa válasza bnorci71 (#73476) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Pályán nem gond de városba se. Mindennek jó ha néha ki van kormolva. Calibra-m is érezhetően jobb volt ha 2-3 hét városlét után felmentem a pályára és kicsapattam a lelkét. :)

Amúgy TSI. A TFSI is más. :)

Smoke some weed nigga!

(#73486) #81556480


#81556480
törölt tag

(#73487) --ka válasza gaben1117 (#73484) üzenetére


--ka
senior tag

Egy Xeon L5420? Nútolt, forrasztott (nem matricázott). Csak bele tenni a kompatibilis LGA775 lapba.
3500,- Ft/db.
Kettő darab van, szóval más is jelentkezhet. :K

szerk.: SLBBR

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#73488) bigrock válasza cocka (#73481) üzenetére


bigrock
addikt

Azért én megnézném ugyanezt a szituációt, ha mondjuk Moszkvában történt volna... A három bölcsész fiatalember valószínűleg a traumatológián feküdne, gipszágyban...

[ Szerkesztve ]

(#73489) bnorci71 válasza Wiz Khalifa (#73485) üzenetére


bnorci71
addikt

a lényeg hogy a hengerbe közvetlen fecskendez be, így nincs ami mossa a szívócsövet szelepet
aztán hogy ezt melyik gyártó minek hívja más kérdés, bár van aki rak a szívócsőbe is befecskendezést és azt működteti időnként

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73490) b_alazs


b_alazs
tag

Hello! Miskolcon vagy vonzaskorzeteben van valakinek elado PS Vitaja? A hetvegen megvasarolnam, ha akad szabad.

(#73491) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Ha már autó téma:
Fiat Brava-m olyat csinál hogy ha bekapcsolom a klímát megy a hűtő ventilátor, ha nem kapcsolom be, akkor meg hagyja fel főni. :F
Ez már az fajta, ahol a computer vezérli a hűtést.
Olyan mintha nem kapcsolná be, hiába érzi, hogy meleg.
A vízhőmérséklet mutató az mutatja jól a hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#73492) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

De nincs probléma Miskolc szárnyal ,biztonságos sőt 2030-ra még a kamerára is kamera fog vigyázni oan biztonságos lesz Zótánka szerint :DD

Tiszta hülye aki nem normális

(#73493) scapegt


scapegt
senior tag

Sziasztok,

Valaki tudna abban segíteni, hogy az összegyűjtött Sparos matricákért vehessek kávéfőzőt? Az Intersparban azt mondták, hogy kb. 2-2 darab volt, természetesen egy sincs már belőle. Esélytelen már kapni? :F :O

Egy kis cipősdoboznyi kinder figurám van, kidobni sajnálom, biztos eljátszana vele néhány gyerek ... tudtok segíteni, kinek adhatnám?

(#73494) bnorci71 válasza jFox (#73491) üzenetére


bnorci71
addikt

van amin 2 hőfokjeladó van egymás mellett a termosztátház környékén, 1 a műszernek, 1 a motorvezérlőnek ad jelet
vagy a hűtő alján van a jeladó mint a régi verdákon

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73495) jFox válasza bnorci71 (#73494) üzenetére


jFox
őstag

A hűtőn biztos nincs. Azt most cserélték. :K
A másik tippet megnézem, köszi.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#73496) cocka válasza bigrock (#73488) üzenetére


cocka
veterán

Hát, ahogy egyre nyugatabbra mész lazulnak a szabályok. (mármint, hogy mit engedhetnek meg maguknak a civilek) Mondjuk nem tartom valószínűnek, hogy a svéd rendőrség ne kapott volna valamilyen szélsőséges népcsoportok fellépése elleni kiképzést, de szerintem túl későn kezdték a kiképzésüket. Mire észrevették, hogy mi újság a fejükre nőtt pár nógózóna. :D

Amúgy az oroszokon nem csodálkozok, tudtommal mai napig van sorkatonaság is.

[ Szerkesztve ]

(#73497) PLaci58 válasza jFox (#73491) üzenetére


PLaci58
őstag

Mennyit mutat a vízhőfok, belemegy a pirosba? Egy elm327 is megmutatja, hogy mennyi a motor hőmérséklet.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#73498) jFox válasza PLaci58 (#73497) üzenetére


jFox
őstag

Igen. MultiEcuScan-nel néztem 115°C -bal még nem kapcsolt be... Tovább nem mertem, nehogy az új hűtő lássa karát.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#73499) Skagen válasza #81556480 (#73463) üzenetére


Skagen
csendes tag

Nem, nem hájpacni, személyesen ismerem. Jól képzett, régi zsaru. A filmekből ismert utópiákat meg hagyjuk már, hárman betámadnak és hátulról leütnek, az ellen senki nem tud tenni, teljesen mindegy a támadók kora is, a fizikum és a tapasztalat a lényeg, nekik volt tapasztalatuk hárman betámadni egyet, erről ennyit szerintem.

(#73500) Skagen válasza Vangelis (#73462) üzenetére


Skagen
csendes tag

Vitarát ne, túlkormányzott, menetzajos, kemény a futóműve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.