Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) elistvan válasza Ivanh (#13344) üzenetére


elistvan
senior tag

Naja, hát aki a 90-es évek zenéin nőtt fel azon nincs mit csodálkozni.

Ennek örömére, egy klasszikus a 2Unlimited-től: [link]

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13352) ronson válasza elistvan (#13351) üzenetére


ronson
őstag

Meg 13 éves fejjel a Baby Évi igen jó bőr volt. ;)

(#13353) elistvan válasza ronson (#13352) üzenetére


elistvan
senior tag

Őt se a hangjáért szerette senki se akkoriban.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13354) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

van valakinek ilyen komolybb nyereségű wifi antennája? :U

(#13355) elistvan válasza Bull Boss (#13354) üzenetére


elistvan
senior tag

Most lehet én vagyok a láma, de nem vágom,mit lehet nyerni egy antennával?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13356) WildBoarTeam válasza Bull Boss (#13354) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Sógoroméknak accem megmaradt a wifi antennájuk, az előző szolgáltató nem vitte el. PCI kari + ~10-12m kábel + a nagy fehér dobozos antenna (irányított). Ha ilyesmi érdekel megkérdezhetem, mibe szabadulnak meg tőle. :)

blabla

(#13357) jFox válasza elistvan (#13355) üzenetére


jFox
őstag

Mondjuk jelet... :U

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#13358) Oly


Oly
senior tag

Keresek:

- Sonyericsson P1 vagy Aino telót

- Playstation 2

- Atomos alaplapot táppal

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#13359) Gus válasza elistvan (#13355) üzenetére


Gus
aktív tag

Nagyon nem mindegy, mennyi a nyeresége dB-ben (deci Bell) egy antennának.
Ha gyenge a térerő, vagy kicsi a nyeresége az antennának azt már erősítheted, csak a zaj lesz több.
Jut eszembe a deciről:

- Megiszunk egy felest?
- Nem keverem!
- Miért, eddig mit ittál?
- Decit... :DDD

(#13360) pc-user válasza jFox (#13357) üzenetére


pc-user
aktív tag

És/vagy tapasztalatot...

(#13361) jFox válasza Gus (#13359) üzenetére


jFox
őstag

Elről jut eszembe, ne kell valakinek egy szélessávú antenna erősítő? 2x18dB-es. (2db kimenete van) Lehet hogy lendítene a DVB-T vételen. :C

pc-user: azt is :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#13362) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Eladó:

ASUS 8600GT 512MB GDDR3 PCIE, passzív hűtéses,tökéletes, megkímélt állapotban van mivel én raktam rá egy ventit és úgy használtam (max terhelés alatt sem ment 50 °C felé)
Doboza meg mindene megvan hozzá.

Ár : 8000 Ft

Csak azért adom el mert nekem olyan kell amin van HDMI kimenet, szóval olyan kártyát beszámítok, vagy ráfizetek.

[ Szerkesztve ]

(#13363) jFox válasza Red_Bull (#13362) üzenetére


jFox
őstag

Miért nem veszel rá egy DVI-HDMI átalakítót?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#13364) detroitrw válasza jFox (#13363) üzenetére


detroitrw
addikt

az úgy nem lesz natív közelse :U

(#13365) jFox válasza detroitrw (#13364) üzenetére


jFox
őstag

Miért? :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#13366) lemcsi válasza elistvan (#13351) üzenetére


lemcsi
tag

Ha már nosztalgiánál tartunk...
Igaz csak félig nöttem fel a 90-es években,. de bátyám mellett eléggé nagy hatással volt rám a 90-es évek muzikája. :U
Ha már itt tartunk, egy kis Amadin
Ha valakinek akad elfekvöben ettöl az együttestöl zenéje, ne habozzon, dobjon meg egy üzivel. :K

[ Szerkesztve ]

(#13367) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Hali ha valakinek kellene socket A-s proci akkor itt van belőle 2-is.

A számom az adatlapomon. ;)

(#13368) Jarod1


Jarod1
addikt

Havzik amberek!!!

(#13369) diablo1984 válasza Jarod1 (#13368) üzenetére


diablo1984
veterán

nem öröm :(

(#13370) bnorci71 válasza Jarod1 (#13368) üzenetére


bnorci71
addikt

most kell , :(((
a gyerkőcök meg egy jót nem tudtak szánkózni az ünnepek alatt :(
dec-20körül le mertem tenni a nagy esküt, hogy az elolvadt hó helyet jan 3-4 mire dolgozni kell menni fog hó esni.

a lottó 5-ösöm lenne ilyen biztos.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#13371) Ivanh


Ivanh
tag

Továbbra is keresek 17-19" lcd/tft moncsit, ezüst-fekete színűt, kp fizetése mellett.

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#13372) Ronyman


Ronyman
aktív tag

478-as lapot keresek! Feltétel AGP(3,3V),DDR1,SATA

Sürgős!

(#13373) Ronyman válasza Ronyman (#13372) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Előző hozzászólásomat módosítani szerettem volna, de lejárt az időkorlát!

Tehát helyesen:

Keresek 775ös lapot celD 3ghz alá! feltétel AGP(v3.0) DDR1, 2db IDE

[ Szerkesztve ]

(#13374) Jarod1 válasza Ivanh (#13371) üzenetére


Jarod1
addikt

mondjuk ilyet?

[link]

ja nem eladó:) :P

[ Szerkesztve ]

(#13375) ronson válasza Jarod1 (#13374) üzenetére


ronson
őstag

Pont ilyet loptak el a HP gépem mellől. :D

Most muszáj vagyok Dell-lel használni.

Tényleg:
15-ös Dell TFT-t, cserélnék HP-ra

(#13376) detroitrw válasza jFox (#13365) üzenetére


detroitrw
addikt

"A HDMI és a DVI egymással kompatíbilis, mert a HDMI a DVI-re épül és azzal visszafelé teljes egészében azonos. A fentiek azt jelentik, hogy a HDMI csatlakozóból (egy DVI-HDMI adapter-kábelen keresztül) DVI jel továbbítható. A másik irányban azonban a DVI csatlakozón átvitt információból csak a HDMI jel egy része képezhető (a HDMI bővebb átviteli lehetőségei miatt, melyre a DVI önmagában nem képes). A kompatibilitást szolgálja, hogy a HDMI ugyanazt a másolásvédelmi eljárást alkalmazza mint a DVI , s ez a HDCP (High Bandwidth Digital Content Protection)."

azt nem is említve hogy ha jól tom a DVI 25 a HDMI 19 tűs :U

[ Szerkesztve ]

(#13377) Zola007


Zola007
veterán

Dual SIM-es telók vihetők készletről

érdeklődni priviben

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13378) Bull Boss válasza detroitrw (#13376) üzenetére


Bull Boss
senior tag

most hülyeséget mondok lehet, de akkor azok a vga-k amiken DVi-Hdmi átalakitóval lehet csak hdmi-t nyerni azok nem is azok nem is teljes értékű hdmi-sek csak amin rajta van konkrétan a hdmi kivezetés?

(#13379) ronson válasza Bull Boss (#13378) üzenetére


ronson
őstag

De teljesértékő, mert van olyan amin még a hang is átmegy, feltéve ha ati és van rajta hangchip.
Nekem a HD2600XT-m ilyen volt.

(#13380) detroitrw válasza Bull Boss (#13378) üzenetére


detroitrw
addikt

igen
az más kérdés hogy pl. képminőségbe nem veszel észre különbséget /ez nagyban függ a megjelenítőtől is/
persze ha nincs más megoldás/tőke ...

az hogy átalakító egy kicsit érdekes megfogalmazás mert ettől a csatlakozótól nem lesz hdmi-s a jel pusztán a közös szabvány miatt lehetséges a továbbítás
inkább csak egy DVI toldás

olyan mintha egy vízzel tele hordóba sörcsapolót tennél s ettől sör folyna ... :R /kicsit érdekes/

(#13379) ronson: de a DVI nem képes hangot továbbítani :)

[ Szerkesztve ]

(#13381) ronson válasza detroitrw (#13380) üzenetére


ronson
őstag

akkor a HD2600XT-men minek volt a realtek hangchip, nem nativ HDMI-s volt. :F

(#13382) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Hát az enyém sajnos nem ilyen, mégcsak nem is Ati és hangchip sincs rajta tuti, szóval ez biztos nem jó úgyhogy szóljon ha van valakinek eladó HDMI kimenetes kártyája (passzív hűtéses,10 ezer ft alatt).

Ja és még kéne 10m-es HDMI kábel is, ilyet nem tudjátok Miskolcon hol lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#13383) ronson válasza Red_Bull (#13382) üzenetére


ronson
őstag

Nvidia-áéknál még a HDMI-sen sincs hangchip.

(#13384) detroitrw válasza ronson (#13381) üzenetére


detroitrw
addikt

a nem natív és a natív HDMI között az a különbség /szvsz/, hogy a natív az szabványos

szal a nem natív hdmi is hdmi ugyan úgy képes a hangot is kiküldeni de "nem szabványos" /nincs minősítési, de ettől még a szabványnak megfelelhet, szal komptibilitási problémák lehetnek/

de a DVI az sose lesz hdmi
még mielött valaki írná hogy a DVI natív hdmi :))

[ Szerkesztve ]

(#13385) Red_Bull válasza ronson (#13383) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Na ezt se tudtam, kösz hogy szóltál, akkor az nem is lenne jó nekem

(#13386) sly105


sly105
tag

Bocs hogy beleszólok de nekem DVI - HDMI kábelem van 10 méteres és hangot is meg képet is visz full HD-ban a hangot az alaplapról külön össze kellet kötni a videókarimmal.gigabyte 9600 GT-m van. :R

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#13387) diablo1984 válasza sly105 (#13386) üzenetére


diablo1984
veterán

a HD-s ati-knál megy a hang is szépen kötögetés nélkül! nekem az van! :K

(#13388) detroitrw válasza sly105 (#13386) üzenetére


detroitrw
addikt

DVI-vel hangot? :C

(#13389) sly105 válasza detroitrw (#13388) üzenetére


sly105
tag

igen kérdezd meg jfox-ot ha nekem nem hiszel.Ö intézte nekem a kábelt meg vele üzemeltük be ma is működik.

diablo 1984: erről már én is hallotam bánom is hogy garanciális cserénél a videókarimat nem cseréltem le egy ATI-ra

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#13390) detroitrw válasza sly105 (#13389) üzenetére


detroitrw
addikt

nem arról van szó hogy nem hiszek neked, vagy neki jobban :B
de a DVI nem képes hangot kiadni
arról a csatiról meg valszeg azért küldi a hangot mert egy független audiovezérlőről vannak bekötve a lábak (ha jól tom)

(#13391) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Úgy látom eléggé meg lett kavarva a DVI-HDMI kérdés.

Mivel nem tudjuk milyen monitorhoz is szeretné kötni HDMI-vel a VGA-t Red_Bull, így
- hangot fogadni nem képes monitorhoz tökéletesen elegendő egy DVI-HDMI fordító, ami megvalósulhat a rövidke DVI-HDMI átalakító + HDMI kábel verzióban, avagy egy komplett DVI-HDMI kábel formájában is.

Ezt detroitrw is beidézte:

"A HDMI és a DVI egymással kompatíbilis, mert a HDMI a DVI-re épül és azzal visszafelé teljes egészében azonos. A fentiek azt jelentik, hogy a HDMI csatlakozóból (egy DVI-HDMI adapter-kábelen keresztül) DVI jel továbbítható...."

Ezt kicsit érthetőre lefordítva: ha megfelelt eddig a DVI kimeneten nyújtott kép, akkor elegendő a fentebbi megoldások egyike.

- hangot fogadni tudó monitor esetén már az ASUS 8600GT szól közbe, ugyanis nem képes hangtovábbításra, ergo csere olyan eszközre, ami képes erre. Természetesen itt még el kell gondolkodni, hogy mindenképpen a HDMI kábelen akarjuk-é a hangot is továbbítani. Viszont még felmerül egy olyan megoldás, amit sly105 is megemlített, mikor a hangkártyáról levesszük a hangot és azt csatoljuk fel a HDMI megfelelő lábaira, miközben a VGA DVI kimenetéről a képet is a HDMI megfelelő lábaira vezetjük. Lehet nem a legszebb megoldás és megkerül minden szabványt, de nem biztos, hogy nem elegendő bizonyos esetekben.

Ezen a ponton jön a user szindróma. Mindenkinek egyéni joga eldönteni milyen kompromisszumokra hajlandó avagy nem hajlandó :)

Én nemrég a PCHOST-ban vettem 10 méteres HDMI kábelt, de nincs egyből polcon mivel kevesen keresik és meg kellett előbb rendelni.
Mindenesetre elég barátságos áron mérték. Mindössze 3900HUF volt.

HD4830-as karival ATI DVI-HDMI átalakítót használva hang is szépen átmegy a TV-re.

Itt még megjegyezném, mivel máshol már volt téma. Lehetséges két különböző hangkártya egyszerre történő használata.
Pl. az esetemben a TV-n megy a film és a HDMI kábelnek és a VGA-ra integrált hangkaresznek köszönhetően a TV- n szól a hang is (persze itt a digitális erősítőkkel lehet még kavarni azért)
Mindeközben az Audigy-hez kötött hangfalpáron bármi mást lehet hallgatni.

Ehhez mindössze a lejátszó szoftverekben kell a megfelelő hangkimenetet kiválasztani. Persze, ha ezt a lejátszó nem támogatja, akkor coki van és jöhet a cseréje ill. esetleges frissítése.

read-only mode on the forum

(#13392) diablo1984 válasza detroitrw (#13390) üzenetére


diablo1984
veterán

DVI nem képes hangot kiadni

a HD szériás atiknál a válasz az, hogy igen!

bővebben: azokon az ati kareszokon külön hangcchip szolgál a hang létrehozására, nvidia kártyáira a hangkártyáról lehet a hangot rávinni a vga-ra és onnan a dvi-ról vagy átalakító vagy kábel segítségével továbbvinni a tv-re, monitorra hdmi csati-n kersztül!

[ Szerkesztve ]

(#13393) Red_Bull válasza AtHoS (#13391) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

LCD TV-re fogom kikötni azért kell hogy legyen hang is és fontos hogy a hdmi kábelen menjen át, úgyhogy veszek egy ilyet:[link] meg egy ilyet:[link] ezekkel tuti jó lesz gondolom
kösz a segítséget

(#13394) detroitrw válasza diablo1984 (#13392) üzenetére


detroitrw
addikt

de Te is azt írod hogy nem képes :DDD
külön hangcchip szolgál a hang létrehozására
az egy dolog hogy azon keresztül lehetséges a hang kivezetésére, de nem a DVI hozza létre

értem mire, hogy mondod, de ezt nem is vitattam
csak azt hogy mindezt nem a DVI hozza létre, azon érintetlenül átmegy a jel, szal annyiban játszik szerepet hogy egy zsinegbe legyen (ha jól tom)

(#13395) PLaci58 válasza AtHoS (#13391) üzenetére


PLaci58
őstag

Hogy még egyszerűbbé tegyük a DVI-HDMI dolgot, itt a bekötés : [link].
Nincs külön csatlakozó a hangnak!
Mindent egy digitális csatorna visz át (3 bit).
Hogy nativ vagy sem az nem itt az átvitelnél, hanem a fogadó, megjelenítő egységnél (pl. TV) dől el. A TV-k általában átskálázzák maguknak a jelet és ezért nem nativ a megjelenítés. A hanghoz olyan videokártya kell, ami le tudja kezelni a hangot és ráteszi a digitális csatornára.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#13396) diablo1984 válasza detroitrw (#13394) üzenetére


diablo1984
veterán

veszem a lapot, kötekszel kicsit.... :((( :((

persze az csak egy csatlakozó tipus, de nem a dedóban vagyunk, hogy azt nézzük szószerint, kibe, mikor lehet belekötni.... :(

(#13397) detroitrw válasza diablo1984 (#13396) üzenetére


detroitrw
addikt

azért van ott a smile ;) ami most se hiányzott :R

(#13398) jFox válasza detroitrw (#13394) üzenetére


jFox
őstag

Szerintem is csak te értetted úgy, hogy a DVI adja a hangot, pedig egyértelmû, hogy hangot csak egy hangeszköz (hangkártya,hangchip,stb.) adhatja. :U
AthoS-nak igaza van, a HDMI egy komplexebb szabvány, de átlag júzernek szvsz megfelel amit sly105-ttel összetákoltunk.
(Kép+hang a tv-n, fullHD felbontásban=mindenki örül. :C)
Engem viszont az bosszant, hogy a szèlesvásznú filmek miért nem töltik ki a 16:9-es képernyõt? (alul meg felül ott a fekete sáv)
Vagy ez lejátszó programtól függ?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#13399) PLaci58 válasza jFox (#13398) üzenetére


PLaci58
őstag

Biztos, hogy az 16:9 és nem 21:9 ? Mármint a szélesvásznú film.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#13400) AtHoS válasza jFox (#13398) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A szélesvásznú filmeknél gyakorta előfordul, hogy nincs meg a 16:9 vagy ne adj isten 16:10-es képarány. Nagyrészt AVI-knál jellemző, amik szépen át lettek tömörítve DVD-ről, BR-ről.
A megfelelő képarányra nagyon kevesen figyelnek.

Olyan ez, mikor valaki audio CD-t 320kbps tömörítéssel konvertál mp3-ba, de közben joint stereo-n hagyja

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.