- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- Dr.Zoo blogja, avagy az élet nagy dolgai...
- droidic: YouTube videók és playlistek letöltése GUI-alkalmazással
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Imike_80
aktív tag
-
Imike_80
aktív tag
A Tablettel 3 bajom van: nincs rajta RJ45-ös csati és néha kellene, amikor távolról érném el a gépet, meg az otthoni hálózatot. Mivel tablet, nem tudok rárakni Win OP.rendszert. Linuxot használok többnyire, csak a LogMeIn tudtommal nem megy Linux alatt, így nem tudnám távmenedzselni. A harmadik pedig, hogy nem tudok rárakni billentyűzetet, egeret. És ha gépelnék, akkor azért az kéne.
Amúgy a többiben tök igazad vanTV-zés közben nem kéne Neteznem, értelmetlen az egész...
Bejött most még valami a képbe. A Foxconn nt535.
Erről vélemény? Ezt nyilván a Zotac ellenfelének szántam.Üdv.
-
Imike_80
aktív tag
Az is segítene, ha valaki megmondaná, melyik topicban találhatok válaszokat a kérdésekre.
-
Imike_80
aktív tag
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, ha nem jó helyre teszem fel a kérdést. Kutakodok már egy ideje, picit tanácstalan voltam, de legfeljebb, ha nagyon mellélőttem ezt a topicot, akkor hátha elirányítotok a megfelelő helyre, éghajlatra
Szeretnék 2 gépet vásárolni. Az egyik egy pici gép volna, másik pedig egy netbook, de a kettő bizonyos fokig össze is kapcsolódik.
A pici gép:
Édesanyámnak kellene otthonra, Netezésre. Fontos, hogy legyen pici, fogyasszon keveset. Nem konkrétan HTPC erősségű, de olyasmire gondolok.
Anyának van monitora, 19"-es Samsung, billentyűzet is, egér is, USB webcamera is, szóval csak a gép kellene.Kinéztem ezt a Zotac ZBOX ID41-E-t
Ebben ami tetszik:
kicsi, gondolom tűrhetően gyors, HDMI-n még akár a lapos TV-jére is ki tudom rakni a képet alkalomadtán, van USB a különböző eszközöknek, van WiFi, Vesa mounting point, s tényleg keveset fogyaszt.
Az is jó, hogy DDR3-as RAM való bele, mert ez jelenleg sokkal olcsóbb, mint a DDR2-esek.
Valamint kell még bele vinyó is, 2,5"-os Sata. Sajna ezek azért már eléggé megdrágítják a dolgot.
A gép 53 ezer Ft, Ram és Vinyó után pedig simán 70 ezer körül járok. Ebből már "erőgépet" is lehet eszkábálni.A másik téma, ami nekem ezzel szorosan összefügg: kinéztem az Acer Aspire One 522-t.
Ez nekem kellene otthonra, hogy ha valamit meg akarok nézni a nappaliban, akkor ne kelljen kimenni a dolgozó szobába begyújtani a nagy gépet 1-2 infoért, s ne kelljen a telefonon miniatűrben nézegetni a dolgokat.
Ilyet vett egy cimborám, vagyis nem a c6d-t, hanem a c5d-s processzorost 71.000 Ft-ért pont ezen az oldalon. Garanciával házhoz jött 73-ért! Ha mindent összevetek, ennek is ki tudom rakni HDMI-n a képét, minden van rajta, vinyója is van, 250GB-os, billentyűzet is, SŐT, még egy kijelzője, akksija is ugyebár!!!Lehet, hogy akár ez is jó választás lenne Édesanyámnak is és nekem is?
Nekem konkrétan nagy Laptop nem kell, mert fontos a hordozhatóság, csendesség és ez pont a megfelelő kompromisszum. Tablet sem jó, mert több USB-s eszközt is kötnék rá, s fontos, hogy normál OPrendszer legyen rajta. Nem erőgép kell, hanem egy kis gép, de HDMI-képes teljesítménnyel.
Ha van ötletetek, mind a mini-PC-t, mind a Netbook-ot illetően, szívesen fogadom az építő jellegűeket!
Üdv.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Autós topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Házimozi haladó szinten
- Milyen okostelefont vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Diablo IV
- Google Pixel topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- AKCIÓ! HP Elitedesk 800 G1 USDT mini asztali számítógép - i7 4770S 16GB RAM 128GB SSD Intel HD
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i7 12700K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700 XT 12GB Rampage SHIVA Enermax 750W
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG321QR 32 165Hz WQHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel - használt
- Apple iPhone 14 Pro 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- 118 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest