- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ldave: New Game Blitz - 2025
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
.mf
veterán
Én lebeszélnélek róla. Simán kinézem, hogy pl. csak 85C-os kondik vannak benne (elvégre házzal együtt is olcsón adják), és ha a tápban nincs légmozgás, megreked a hő, azok a kondik idővel tönkremehetnek. Inkább kösd egy potira a ventit, és állíts be egy olyan fordulatszámot, ahol már van légmozgás, de még nem zavar a hangja. Ha már úgyis szétszeded, a venti alá beragaszthatsz kis gumicsíkokat is (barkács/építészeti áruházakban lehet kapni hőszigetelő csíkokat, vannak köztük nem csak d-profilúak, hanem teljesen lapos, 1-2mm vastag félék is; így nem érintkezik közvetlenül a táp házával és kevesebb rezgést ad át).
Az pedig, hogy a gyártók melyik ventire hány dB-t hazudnak, felesleges firtatni. Mérési módok (távolság, szoba típusa) és egységek (A-súlyozású vagy sem) már nagy szórást eredményeznek, egyes gyártók meg simán olyan értékeket hazudnak rájuk, amilyenhez van pofájuk (Thermaltake, Silenx). Alapos, megbízható összehasonlító teszteknek inkább hiszek, pl. ez.
De speciel az a venti tényleg nem túl jó. Nekem a 100mm-es verziója van meg, és bár tényleg halk, de nagyon halovány a légszállítása.
Arról a Noctuáról se hallottam túl jókat. Halknak halk, de annak is nagyon gyenge a légszállítása és a légnyomása a lapátok miatt.A Powercube-ba befér normál 120×25mm-es venti is, ld a linkelt képet pár posttal feljebb.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Lenovo ThinkPad L16 Gen 1 - 16" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Új MSI Katana 15 Gamer FHD IPS 144Hz i7-13620H 10mag 16GB 512GB Nvidia RTX 4060 8GB Win11 Garancia
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A70/Samsung Galaxy A71/Samsung Galaxy A72
- GÉMER! Dell G15 5520 i7-12700H 14magos! RTX 3060 3070 szint! 32GB RAM 1000GB SSD FHD 120Hz Gar. 2026
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest