- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- droidic: Videó letöltés yt-dlp-vel (profi módszer)!!!
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- shadowkidhu: SFF Itthoni labor
- moha bácsi: VIII. Viharsarki Hobbi Elektronika Találkozó Békéscsaba 2025.06.14. szombat
- Parci: Ég veled, KEndre! :(
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
Clemi
veterán
Arra azért még várom a választ, hogy milyen lehet a Rollei C5i vagy a Manfrotto 294. Igaz nem carbon egyik sem, de legalább nem annyira nehezek.
-
Clemi
veterán
Itthon is megveszem természetesen, de ha linkelnéd, hogy hol kapom meg ugyanezt, kicsivel többért megköszönném. De komolyan! Persze hogy vennék inkább eredetit garanciával, de itthon még az alu állványok is drágábbak.
Néztem például a Vanguard Alta+ 263AB 100-at ami majdnem 2kg és 70 centi összecsukva, vagy a Vanguard TRACKER 283AB 100-at ami már 3kg. Egyik se egy kirándulós állvány. Stúdióba letéve fix helyre tuti, de cipelni a városban, vagy egy kirándulás alatt, hmmm.
Na jó, nem akarok felsorolást, tényleg nem ismerem az állványokat. Olyat keresek, amivel akár makrózni is lehet, a teljes magasságában szemmagasságban lehet a gépem keresője, nem egy bazi súlyú de elég stabil, hogy ne rezonáljon egy erős szélben és elbírjon egy kb 3kg-os cuccot (váz+obi). A Tripontnál nézelődtem, de nem tudom kitalálni mi lenne nekem a legoptimálisabb választás.
A Rollei C5i például milyen lehet, vagy a Manfrotto 294?
-
Clemi
veterán
válasz
#18379748 #4847 üzenetére
Igen, írják is, hogy a 190-es koppintása, legalábbis ami a középoszlop keresztben rögzítési lehetőségét illeti. Igaz azt írnak amit akarnak, de 12kg-os súlyig írják a leírásban a teherbírást.
A 2kg-ot maximumnak értettem, mert valójában egy 70-200 2,8-as tele lenne max amit rátennék (nem futja komolyabb telére) a 70D-re, ami ugye kicsit több mint 1,5kg.A másik irány, a Sirui koppintások, amik jónak tűnnek, elég jó teherbírással.
Ami a megbízhatóságot illeti, 4 évvel ezelőtt, mikor kezdtem egy WF-6662 állványra mertem beruházni, és mostanáig megelégedéssel használtam (igaz lecseréltem a gömbfejet egy Benro panoráma fejre), amíg el nem tört az egyik lábon egy rögzítő fül. A cuccom megtartotta, bár erős szélben már nem tudtam használni, mert egyrészt féltem, hogy felborulhat, másrészt minden rezgést átadott a vázra.
Gondoltam most tovább lépek egy szintet, de 50e alatt akarok maradni (vagy hozzá nagyon közel) és túl nagy súlyt se akarok cipelni, ha nem muszáj.
-
Clemi
veterán
Sziasztok,
Ez az állvány szerintetek mennyire jó vétel lehet? Egy 70D menne rá max 1,5-2 kilós objektívvel.
-
Clemi
veterán
Hali mindenkinek!
A tanácsotokat szeretném kérni. Állványt kell cserélnem és intenzív böngészésbe kezdtem a témában. Amit sajnos tapasztalat hiányában nem ismerek, az a különbség (a súlyon kívül) a carbon és az aluminium állványok között.
A keresgélés közben (ebay) az egyik legesélyesebb, az egy Manfrotto 190CX Pro4 másolat carbonból, viszont ráakadtam keresgélés közben árban kicsit olcsóbban, szintén az ebay-en egy használt Vanguard AltaPro 263AT állványra SH100 állvány fejjel.
Nem kicsit bizonytalanodtam el
Ti melyiket választanátok? Az új carbon másolat fej nélkül, (van ilyen panoráma állvány fejem) vagy az eredeti de használt ráadásul állvány fejjel együtt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Olympus OM-1 mark1 fényképező eladó (m43)
- Sigma 60-600mm f/4.5-6.3 DG OS HSM Sports objektív ( Nikon ) -Újszerű-
- Canon EOS 200D gépek, objektívekkel, kiegészítőkkel. (3870 vagy 42200 expoval)
- Sony Alpha 7 (2300 expo) + 28-70mm f/3.5-5.6 + Takumar 55mm f1.8 M42 + M42-NEX adapter
- Olympus Pen-F m43-as fényképezőgép
- Samsung Galaxy A20e 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- Samsung S22 Ultra 12/512GB Szép Állapot! 6 hó jótállás!
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő
- GIGABYTE B650 UD AX WiFi AM5 DDR5 alaplap bontatlan csomagolásban 3 év garancia 27% áfa
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest