Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) katona.t válasza tatatuci01 (#149) üzenetére


katona.t
tag

Helló

Nekem az ezprint patronok úgy 1-2 hónap után elveszítették a színüket. Akár mit nyomtatok szürke, illetve ha erősen koncentrálok akkor látom hogy a magentából pl. kicsit rózsaszínes szürke jön.

Régebben azt írtam, hogy jó az ezprint, de nekem mégsem jött be. Ha hamar elhasználod akkor jó, mert amit kinyomtattam az nem szürkült be.

Milyen patront használjak?

Üdv.

(#152) mkRoland


mkRoland
senior tag

Sziasztok!
Egy másik topicban már írtam, de közben rájöttem, hogy kicsit eltévedtem, úgyhogy inkább áthelyezem ide a kérdéseimet.
DX7400 Epson multifunkcióshoz szeretnék utángyártott tintapatront (T071x) rendelni.
Ahogy elnéztem, Laslie az ezPrint-et javasolja (katona.t szerint nagyon fakul némi állás után), Pizzu pedig (legalábbis a térkép alapján) a "print cheaply magyarra fordítva" oldal telephelyén szokta vásárolni a nem-tudom-milyen-gyártmányút (itt azt írják, hogy a legújabb fejlesztésű chippel van ellátva a T071x sorozat). Egyes oldalakon azt olvasom, hogy a multifunkciós gépemhez a v5.0 jó, a v6.0-t nem bírja, másik site szerint meg a v6.0 kell neki. Nem akarom kevergetni a chipeket: egyfélét rakok bele, és szoftvertesen cserélem. Aki még ilyen multifunkcióssal küszködik: milyet patront javasol és honnét érdemes rendelnem? Ha próbálta, melyik gyártóval/melyik chippel nem működik ez a gép? Jó lenne, ha a patron könnyen tölthető lenne (fecskendő, tű nem akadály, de ne kelljen fúrni), a chip pedig resetelhető (külső Chip-Resetterrel) - nem feltétel, csak előny!
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#153) mkRoland


mkRoland
senior tag

Utánaolvastam a neten a DX7400 és T071x szériás utángyártottak összeférhetőségének. Az egyik helyen azt írják, hogy a v6.0 chipes patronok nem fognak működni, v5.0 kell neki (szoftveres csere mellett is), míg egy másikon azt, hogy a PC-s gyári EPSON-os program indítása után a patroncserét választva kell végrehajtani, és így működik a v6.0-s chippel szerelt is. Használ valaki DX7400, DX7450, SX405 nyomtatót v6.0-s patronnal? Milyen tapasztalata van?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#155) royalka


royalka
őstag

Végre meg találtam hova kell jönnöm. :C
Szóval tudnátok segiteni hogy a canonn ip4600 milyen után gyártott patront vegyek mert mondták hogy vigyázzak mert ez a széria érzékeny a festék minőségre :S ismerős azt mondta hogy quality print patronnal kinyomtatott az ip4000 -es el rengeteg és most is ezt használja de vagy 2 hete van meg neki szóval az még nem nagy tesz idő. Azért fordulok hozzátok hátha utat tudnátok nekem mutatni hogy milyen patron márkát használja persze nem csillagászati árra gondolok. Meg oldható az is hogy után töltöm a tintát. Csak az a léyneg hogy a nyomtató ne haljon bele az én garasosságomba.
Előre is köszi.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#156) mkRoland válasza pici79 (#154) üzenetére


mkRoland
senior tag

Köszönöm a tippeket, beszereztem a dx7400-hoz egy 9 patronos (3 fekete + 2-2 színes) csomagot az egyik oldalról. Vasárnap este rendeltem, hétfő reggel 9-kor utaltam a pénzt, másnap reggel 9 előtt megérkezett a cuccos (Veszprém megye egy kisebb településébe). V6.0-s chipekkel küldték az ezPrint márkájú patronokat, az installálás fájdalommentes volt, a tintaszintet jelzi.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#157) royalka


royalka
őstag

Hát látom nem nagyon aktiv ez a fórumtéma :S. a 155-re nem tudtok valamit???

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#158) Krisz79


Krisz79
őstag

Hp-vvagy Epson nyomi jó nyomi?
A Hp nyomihoz-Hp300 patrontipusnak mi az utángyártott száma?
Vagy inkább Epson 200-210?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#159) helion


helion
csendes tag

Üdv!

Epson sx400 multifunkciós nyomtatónak be lehet valahogy lépni a szervizmenüjébe?
Agymosás kéne a kicsikének, nem akar utángyártott patronnal nyomtatni, csak az eredetit szereti ( én nem annyira).

(#160) mkRoland válasza helion (#159) üzenetére


mkRoland
senior tag

Eszerint cserélted utángyártottra? Milyen verziószámú chipesek? Korábban volt már benne nem eredeti patron?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#163) pici79 válasza Krisz79 (#158) üzenetére


pici79
csendes tag

Én Epson SX 20a-ra voksolnék..

T0711, 0712, 0713 és 0714 kell bele...

(#164) atala


atala
addikt

Üdv!

PROCOLOR patronokról mi a véleményetek? (Canon IP 4600-4700)
Most betettem egy garnitúrát, szépek a színei, csak félek mennyire megbízhatóan tiszta a tinta. Nem szeretnék egy hónap alatt fejet cserélni.
Köszi!

(#165) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!

Most készülök venni egy garnitúra ILYEN patron szettet.
Szeretném majd utántölteni, tapasztalatok vannak-e róla? Illetve milyen utántöltő szettet, festéket ajánlanátok? Epson SX200 lenne a készülék amibe menne.

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#166) McJoker


McJoker
tag

Erről valakinek vélemény?

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#167) mkRoland válasza McJoker (#166) üzenetére


mkRoland
senior tag

Ha senki sem segít, szemezgess néhány korábbi hsz-ből:
"Epson nyomtató segítség kéne" topic
Korábban Lamiki, Stirlitz is az itmedia-s tintát ajánlotta.
Gondolkozom én is ilyenen, de először csak a "kóstoló" adagot akarom kipróbálni:
színes 3x30ml
fekete 1x30ml
Csak így nem éri meg megrendelnem egyedül, haverok a DVD-t máshonnan szerzik, ilyen tintákra meg nincs kereslet részükről...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#168) lamiki válasza McJoker (#166) üzenetére


lamiki
senior tag

Jó minőségű szerintem az utántöltő tintájuk, az egyik haverom is ilyet vett, megelégedéssel használja, én még csak kisebb kiszerelésű változatát használtam, viszont fecskendőt és valami rendes vastagabb tűt venned kell hozzá (10 ml-es fecskendőket adnak hozzá, nekem pl nagy, mert 5 ml-es is elég, és a tű amit adnak hozzá nincsen hegye, nem tudod átszúrni vele a fóliát a patronon), de ez nem nagy beruházás, mert 5 ml-es fecskendő + vastag tű van vagy 30 Ft egy gyógyszertárban, bár vastag tűt 1.1-1.2 mm-es nem kapsz minden kis gyógyszertárban, csak a nagyobbakban, a vékony tűn 0.7 mm, ami az emberi bőrhöz való, meg alig bírod átnyomni a tintát.)
Szintén jófajta tinta a printmax.hu által árult tinta, meg kell adni nekik a nyomtató típusát és ahhoz való tintát adnak. 550 ml-es tintaszett 2900 Ft volt legutóbb.
200 ml fekete, 3x100 ml színes + 50 ml tisztító + fecskendők és tűk, vagy ugyanez 1100 ml-es tintaszettben 4800 Ft-ért vettem. Ráadásul tetszőleges színösszetételbe kérheted, én pl a 100 ml tisztító folyadék helyett is tintát kértem, így még olcsóbb
Én jelenleg is ezt használom, szerintem jó.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#169) lamiki válasza lamiki (#168) üzenetére


lamiki
senior tag

Most látom te is SX200-ast akarsz tölteni, az én egyik nyomtatóm is ilyen, olyan 4-6 ml tinta kell egy patron megtöltéséhez, szóval az 1100 ml-es tintaszett kb 200-220 patron megtöltésére elég, bejár egy darabig :), ha tölteni akarsz kell majd hozzá egy T0711-714-es patronokhoz is jó chip resetelő ami 2-3000 Ft között kapható

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#170) McJoker válasza lamiki (#169) üzenetére


McJoker
tag

Köszi szépen a segítséget!
Most rendelek vateráról resetert, valószínűleg ugyanattól a felhasználótól fogok most festéket is (INK Design a cég egyébként).
Amint megérkeztek a dolgok írok, hogy milyenek (patron, reseter, festék).

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#171) McJoker válasza lamiki (#169) üzenetére


McJoker
tag

EZT a restert néztem ki egyébként, illetve EZ a patron szett.
Tintát még nem tudom. :)

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#172) lamiki válasza McJoker (#170) üzenetére


lamiki
senior tag

A printymax vaterán is árul ezen a néven neki is van resetelője is 2890 Ft-ért, bár itt nem nagyon, ill. lassan szokott válaszolni, inkább emailt kell neki írni, oda rögtön válaszol, személyes tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#173) McJoker válasza lamiki (#172) üzenetére


McJoker
tag

Ma délben írtam neki, de még nem válaszolt. :N

Üdv!
Az interneten találtam az Önök webáruházát: http://printymax.hu/aruhaz
Kérdésem az lenne, hogy Epson T071x tipusú patronokhoz (Epson SX200-as gépbe) milyen utántöltő szettet (fecskendők, stb.) illetve milyen utántöltő tintát (leginkább "Dye" tinta érdekelne) tudnának ajánlani? A webáruházban található termékek között sajnos nekem megfelelőt nem találtam. A színes tintaszettet (4 szín egyben) sajnos csak Canon nyomtatókhoz írják.
Azért lenne jó, ha tudna ajánlani, mert akkor innen rendelnék resttert is, nem kellene több helyről resettert illetve tintát külön-külön rendelnem, ezzel megspórolva a sok szállítási költséget...
Válaszukat előre is köszönöm!

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#174) mkRoland válasza lamiki (#168) üzenetére


mkRoland
senior tag

Lamiki! Most Te Dye vagy Pigmenteset használsz (amiből 1100ml-est kaptál 4800-ért a printymax-nál)? Írtad, hogy meg vagy vele elégedve. Kellett kalibrálni a színeken? Mennyire tűnik tartósnak fotópapíron? Vízhatlan maradt? Gyorsan szárad? (Ha jól emlékszem Te is A4-es AgfaPhoto vagy valami hasonló Aldi-s vagy Lidl-es vízálló papírt használtál nemrég még...) Vázlat vagy szöveg módban nem kenődik túlságosan normál fénymásolópapíron?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#175) lamiki válasza McJoker (#173) üzenetére


lamiki
senior tag

hivatkozz a vaterára, mert pl a webáruházban más áron van pl. az 1100 ml-es szett, az 550 ml-es meg érdekes de ugyan annyi.
[link]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#176) lamiki válasza mkRoland (#174) üzenetére


lamiki
senior tag

Majd holnap este tudok csak válaszolni. Amúgy Dye-t kapsz csak ennyiért.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#177) lamiki válasza mkRoland (#174) üzenetére


lamiki
senior tag


Fotó módban
Így nyomtat szöveg módban A4-es másoló papírra, és fotót fényes fotópapírra az SX200-as a printymax-os tintával.
Azért látszik, hogy szöveg módban kicsit szürkébb a fekete, nem olyan sötét mint a gyári tinta, de nem kenődik.
Olyan fotó papíron vízhatlan marad ami vízálló, mert nem a tinta a vízálló, hanem a papírnak az a speciális rétege ami felissza a tintát.
Gyorsan szárad, nem kenődik.
A színhelyességről meg már írtam neked :[itt]
Ja még papírtól is függ, pl a matt fotópapíron és a fényes fotópapíron eltérhet a színbeállítás, mert különböző mértékben szívják be a tintát.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#178) mkRoland válasza lamiki (#177) üzenetére


mkRoland
senior tag

Köszönöm, ez a szöveg minőség nekem tökéletes lenne. Azon gondolkoztam, hogy a papírral van gond (80g/m2 Q-Connect és rajt van az Ink-Jet a kompatibilitási listában), de kipróbáltam egy vastagabb matt papíron, ugyanolyan eredménnyel.
Ha már vetted a fáradtságot nyomtatni és scannelni miattam, viszonzom:
gyenge minőség
jó minőség

Nyomtató: DX7400
Patron: utángyártott EzPrint v6.0 chippel, nem házilag töltve (2x 2009-04 + 2x 2009-05)
Nyomtató program: Epson Color Driving System Verzió 6.52

A képeken jól látszik, ezekkel a patronokkal fénykép minőség alatt nem lehet érdemben nyomtatni. Minden esetben be volt kapcsolva a "Gyors" opció (ez a fej oda-vissza haladásakor is nyomtat).

Nem hibának tartom, de így nem érdemes használni a PC nélküli másolás opciót. Nemsokára rendelek és kipróbálom Printymax-os tintával is... Belőled kiindulva komoly elvárásokkal vágok majd neki.

Nem ide kellene írni, de az Aldi-k kaptak tintasugarashoz való fotópapírt. 1500Ft/csomag 50db A4-es egyoldalú Glossy (Fényes) 280g/m2-es 9600dpi-s. Office márkájú, zöld (fás) háttér előtt egy papagáj ül az ágon. Jó minőségűnek tűnik, gyorsan szárad.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#179) lamiki válasza mkRoland (#178) üzenetére


lamiki
senior tag


Nekem így nyomtat piszkozat módban, nem a nyomtatóddal van valami gond?
A 2 nyomtató tudásában ugyan azt tudja, a fúvóka ellenőrző mintázat olyan szépen látszik mint nekem? Nincsenek szétkopva a fúvókák? Esetleg nincs teleragadva a fej, és a tintalehúzó gumi rászáradt tintával?
Bár már olvastam olyan véleményt is, hogy a legújabb meghajtó programok direkt el rontják utángyártott patronokkal a nyomtatást, nem hiszem, hogy ez igaz lenne, én mindenesetre nem frissítek a legújabbra, biztos ami biztos.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#180) lamiki válasza mkRoland (#178) üzenetére


lamiki
senior tag

Én is ezt a fotópapírt használom, szerintem nagyon jó minőség és ez is vízálló a fényes, csak akkor még más volt a csomagolása, és 600 valahány Ft-ért vettem 50%-os leárazásban ugyan itt:)

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#181) mkRoland válasza lamiki (#179) üzenetére


mkRoland
senior tag

A fúvókáknak semmi baja (a túloldalról átlátszódik a szöveg a képen, de tisztán kivehető a mintázat, ami tökéletes): fúvóka-ellenőrzés!
Úgy néz ki ez a tinta fénykép mód alatt túl könnyen elfolyik. Sokat lő ki a fej. Korábban írtad, hogy pigmentessel valószínűleg teljesen más lenne az eredmény. Gondolom, a DuraBrite-ot a viaszburok a helyén tartaná, amíg be nem issza a papír. De fényképekhez nekem ez a tinta kell! Mindenesetre majd kipróbálom még az utántöltöttet is.
Én csak egyet vettem, kipróbálni, és várom a leárazást!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#182) lamiki válasza mkRoland (#181) üzenetére


lamiki
senior tag

172-es hozzászólásban amit írtam Vaterás linket, kapható pigment tinta is, 6200 Ft-ért/liter, de nekem tökéletes ez a fekete, bár kaptam tőlük 50 ml ajándék pigment feketét amiből azt hiszem valami 4700 Ft 1 liter, majd ha kifogy a fekete kipróbálom, hogy sötétebb feketét nyomtat e.
Én akkor vettem vagy 5 db 50 lapos A4-est leárazva, csak az 240 gr-os volt, de ha megint leárazzák veszek még.
A Itmediánál lehet kapni kb. 6-7 Ft/darab áron 110 gr-os matt fotópapírt, a sima másoló papírhoz ég és a föld a különbség, mondjuk én még Ridisk márkájút vettem tőlük.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#183) mkRoland válasza lamiki (#182) üzenetére


mkRoland
senior tag

Épp most írtam printymax-nak mailt. Epekedve várom a válaszukat. Hivatkoztam az általad korábban említett aukciós oldalra, írtam, hogy nem kell a tisztítófolyadék, és az arányokon kicsit változtattam: 200ml fekete + 3x300ml színes. Remélem, ilyen extra igényeket is tudnak teljesíteni. Amúgy neked mennyiből jött ki akkor amikor rendeltél tőlük (írtad, hogy a tisztítólötyit lemondtad, emiatt olcsóbb volt)? Postai átvétel mennyibe került?

[ Szerkesztve ]

(#184) lamiki válasza mkRoland (#183) üzenetére


lamiki
senior tag

Előre utaltam, ez picit lassabb, de csak 930 Ft volt azt hiszem, és bármilyen színösszeállítást kérhetsz, tetszőlegesen. Nem volt olcsóbb, mert a tinta csak 1000 ml amúgy és + 100 ml tisztító, és helyette is tintát kértem,amúgy van 2900 Ft-ért 550 ml-es tintaszettjük is, az is bejárt fél évig, úgy, hogy a 2 tesóm nyomtatóját is én töltöm, meg pár tucat nyomtatót megtöltöttem vele, úgy hogy elég sok tinta elment a sok fúvóka tisztításra is fejátmosás után.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#185) mkRoland válasza lamiki (#184) üzenetére


mkRoland
senior tag

Köszönöm. Remélem, hamarosan már én is tudok tapasztalatokkal szolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#186) bicskeyd


bicskeyd
csendes tag

Nagyon kíváncsi vagyok a printymax-os tintára! Majd írjátok meg mi a tapasztalat! Fotó nyomtatásra szeretnék venni valami normálisat.Nem kell literszámra csak kb 100ml mindenből.
A pigmentes tinták közül melyik a jó és hol lehet kapni? Mert ha jól tudom ez amiről itt szó van nem pigmentes.

(#187) bicskeyd


bicskeyd
csendes tag

Közbe leskelődtem és rátaláltam erre a pigmentes cuccra. Van ott direkt epsonhoz való fekete. És külön szinek. Na most a kérdésem az lenne(biztos volt róla szó valahol),hogy ha a fekete marad a dye tehát az amivel feltöltöttemez és a szineseket cserélem le pigmentesre,ezek összevesznek-e?
De hamár rendelek akkor csak szettben kellene hogy mind 1forma legyen.
Azt nem tudom amit most rendeltem azzal mit csináljak :( (hajamra csak nem kenhetem)

(#188) Ogmet


Ogmet
csendes tag

Sziasztok!

Én egy EPSON SX415-el kezdtem el kísérletezni, még az eredeti, a nyomtatóhoz adott tintapatronok vannak benne, ezért személyes tapasztalataim nincsenek utángyártott tintapatronokról. Elsősorban fotónyomtatáshoz használom. Sok mindent olvastam már az egyéni tapasztalatokról, de úgy igazán fotónyomtatással kapcsolatban kevés leírást láttam. Az Epson T071 sorozat tintapatront használóktól szeretném kérdezni, hogy az eredeti patronokhoz képest színben milyen eltéréseket tapasztaltok? Azt olvastam, hogy pl. egy hónap után módosultak a festék színei, na de gondolom, csak bizonyos gyártók (gyenge minőségek) esetében. Egyébként a kinyomtatott fénykép színei utángyártottal meddig őrzik meg a minőségüket fotópapírra nyomtatva? Ha az utángyártottból egy tinta kifogy, akkor cserélni kell az összes többi színt is, hogy működjön a nyomtató, vagy ez csak típusfüggő? Használ-e valaki 6 patronos, kimondottan fotónyomtatásra készült EPSON nyomtatót? Ha igen milyen minőségbeli különbséget lehet észrevenni a 4 patronossal szemben? Esetleg sokat segítene, ha töltene föl egy beszkennelt, vagy befényképezett mintaképet. Nagyjából azt tapasztalom, hogy egy nyomtatást megelőző fotó színbeállítás korrekcióval több jó hatást lehet elérni 4 patronos nyomtatáshoz, mintha nem babrálnék annyit a fényképpel, és 6 patronossal nyomtatnám ki. Ehhez van-e tapasztalata valakinek? Mennyire éri meg pl. kimondottan fotónyomtatót használni? Én nem profi képeket kezdtem el nyomtatni, a célom csupán az, hogy a korábban elkészített képeket, akár a családról, akár természeti képek közül néhányat a falra kitehessek, hogy ne legyen annyira üres, tehát nem a fiókba készülnek a képek, így összességében nem is nyomtatok annyira sokat. De a minőségkülönbség azért érdekelne, hogy nagyon észrevehető-e, vagy csak az veszi észre elsőre, aki profi szinten rajong a minőségért. Van-e nagy észrevehető különbség a 3 és a 4 értékű fotópapírra nyomtatott képek között? Én (3) *** -t kezdtem el használni, és elsőre meg vagyok vele elégedve. Nem az a lényeg, hogy 1 cm távolságról szemléljem a képet. Nem gondolom, hogy akár 5 csillagossal, és 6 patronos nyomtatóval sokkal szebben nézne ki a fénykép. Véleményetek? Arról sem találtam még leírást, hogy pl. 10 x 15 cm-es fotópapírra átlagosan összesen mennyi színes képet lehet kinyomtatni egy sorozat tintapatronnal, és mennyit A4-es méretben? Válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm.

(#189) Viper26


Viper26
nagyúr

Sziasztok!

HP Photosmart-hoz keresek patront, valami ötlet? :))

Pixel 7 | FR955

(#190) #41635072 válasza bicskeyd (#187) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem, nem vesznek össze, csak az a kérdés, hogy a nyomtatódba egyeltalán pigmentes tinta való-e.

Viper26: Ahhoz, hogy segítsenek, nem ártana valami típus a márkán kívül.

[ Szerkesztve ]

(#191) Viper26 válasza #41635072 (#190) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igazad van, HP Photosmart C5180 :))

Pixel 7 | FR955

(#192) mr_ricsi válasza Ogmet (#188) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az Epson T071 sorozat tintapatront használóktól szeretném kérdezni, hogy az eredeti patronokhoz képest színben milyen eltéréseket tapasztaltok?"
Nem ugyanolyanok a színek. (Ez már éppen elég nagy mínusz, feltéve, hogy a gyári színekkel kalibrálták a nyomtatót.)

"Egyébként a kinyomtatott fénykép színei utángyártottal meddig őrzik meg a minőségüket fotópapírra nyomtatva?"
Ez nincs dokumentálva, nem tudja senki.

"Ha az utángyártottból egy tinta kifogy, akkor cserélni kell az összes többi színt is, hogy működjön a nyomtató,"
Egyszer kell a gyári garnitúrát utángyártottra cserélni, aztán csak színenként kell. (Vegyesen gyári és utángyártott nem lehet a nyomtatóban, és ha 1 parton is ki van fogyva, a nyomtató nem nyomtat.)

"Használ-e valaki 6 patronos, kimondottan fotónyomtatásra készült EPSON nyomtatót? Ha igen milyen minőségbeli különbséget lehet észrevenni a 4 patronossal szemben?"
Nem használok, de láttam műszeres mérési eredményt. A 6 patronos több színárnyalatot tud megjeleníteni.

"egy nyomtatást megelőző fotó színbeállítás korrekcióval több jó hatást lehet elérni 4 patronos nyomtatáshoz, mintha nem babrálnék annyit a fényképpel, és 6 patronossal nyomtatnám ki."
Ez így van, csak nem szemre kell megcsinálni, hanem műszerrel beállíttatni a nyomtatót. (Esetleg venni chipresetert, nagyobb mennyiségben tintát, és ehhez műszeresen beállíttatni. Így össze lehet kombinálni az olcsóságot a kielégítő eredménnyel.)

"Mennyire éri meg pl. kimondottan fotónyomtatót használni?"
Aki kifejezetten fotókat szeretne leggyakrabban nyomtatni, annak megéri.

"a célom csupán az, hogy a korábban elkészített képeket, akár a családról, akár természeti képek közül néhányat a falra kitehessek"
Le kell fóliázni a kész képeket, üveglap mögé tenni, ne érje közvetlen napsugárzás, ami 3x-10x hosszabb színtartósságot eredményez.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#193) Ogmet válasza mr_ricsi (#192) üzenetére


Ogmet
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

Ezek szerint Te inkább utántölthető tintákat javasolsz használni chipreseterrel, s nem utángyártott patronokat. Szerencsére már a TO71-es sorozathoz is megjelent a resetelő. Környezetkímélés és takarékosság szempontból is célszerűbb a használata. Nem kerül a kukába fél patron tinta minden egyes cserénél.

Lakáson belül elhelyezett fotók esetében az UV védelem elvileg biztosított minden féle üveglap, vagy fóliázás nélkül is. Persze csak ha néha nem úgy van nyitva az ablak, hogy azon közvetlenül a fényképre süt rá a nap. Képkereteket használok a fotók elhelyezésekor, hiszen az UV-től eltekintve deformációtól (elhajlás, piszkolódás) is megvédi azokat.
Azt viszont tapasztalom, hogy a fényképek többségénél kell valamilyen mértékű szemre történő fény- és/vagy színkorrekciót állítani nyomtatás előtt, vagy éppen kivenni a szoftver általi automatikus beállításokat, különben igen torz képek is születhetnek nyomtatáskor. A szemre történő beállítás is sokat érhet.

(#194) lamiki válasza Ogmet (#193) üzenetére


lamiki
senior tag

A szemre történő kalibráláshoz egy nagyon jó kis teszt ábra: [link]
Itt még a monitor kalibráláshoz is találsz dolgokat

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#195) Viper26


Viper26
nagyúr

Photosmart C5180-hoz ötlet esetleg? :)

Pixel 7 | FR955

(#196) mr_ricsi válasza Viper26 (#195) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Tintapatronokat forgalmazó webáruházakban nézd meg. 1200-1500 színenként, 1500-2500 a fekete.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#197) Viper26 válasza mr_ricsi (#196) üzenetére


Viper26
nagyúr

Rendben, köszi!

Pixel 7 | FR955

(#198) lego.


lego.
csendes tag

Tud valaki segiteni? ha hp 364 tipusu utángyártott patronon chipcsere után nem ismeri fel a dokumentum patront a nyomtato akkor a chip hibásodhatott meg?

(#199) lamiki válasza Viper26 (#195) üzenetére


lamiki
senior tag

Színes 598 Ft
Fekete 761 Ft
A kolléganőm rendelt tőlük, és mindből a nagyobb kapacitásút kapta a színest 10 ml-est, a feketéből meg 20- vagy 27 ml-est, a gyári patron 4/6 ml-éhez képest. Vagy van nekik 45 ml-es fekete is 1360 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#200) TomiFiu


TomiFiu
tag

Sziasztok! Ilyen festék utántöltő rendszert keresek ami az alábbi videón is látható.
http://www.youtube.com/watch?v=tJiuiBpMZEI
Egy Canon IP1900-ám van (mint a filmen)

Vagy ha nem is kapni ide haza akkor a működésének az elve kellene. Ilyen vékony csövet lehet kapni mindenesetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.